PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرحهای it مخترع ایرانی، دنیا را شگفت‌زده کرد

مريم
05-21-2009, 12:46 PM
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgپرفسور شاپور زارعی برنده برترین جایزه ویژه نمایشگاه بین‌المللی خلاقیت‌های مالزی امروز به کشور بازگشت.
به گزارش آفتاب، شاپور زارعی از مخترعانی که در زمینه بانکداری الکترونیکی تاکنون اقدامات و طرحهای موثری ارائه داده است در جمع خبرنگاران گفت: «در نمایشگاه بین‌المللی خلاقیت‌های مالزی سه طرح تحت عنوان «شهر الکترونیک،‌ بانکداری الکترونیک و تئوری دنیای مجازی»‌ از طرف من ارائه شد».

وی ادامه داد: «داوران این نمایشگاه پس از بررسی طرحهای ارائه شده به من برای ارائه این سه طرح جایزه ویژه «ریاست» اهدا کردند».

بر پایه این گزارش طرح جامع «شهر الکترونیک»‌که بر اساس مدل شهر تهران طراحی شده دارای قابلیت‌هایی چون سرعت بیشتر، هزینه کمتر و تسهیل در تبادل اطلاعات است.

همچنین ارائه کلیه خدمات شهری و الکترونیکی دوسویه اطلاعات وخدمات بین مردم و مسئولان در فضای سایبر و افزایش توانمندی‌های اداری مراکز مختلف از طریق توسعه زیرساختهای الکترونیک شهری از دیگر قابلیتهای طرح جامع شهر الکترونیکی است که از سوی پرفسور شاپور زارعی در نمایشگاه بین‌المللی خلاقیت‌های مالزی ارائه و به خود مدال طلا را اختصاص داد.

طرح بانکداری الکترونیک این مخترع نیز خدمات گسترده‌ای همچون انجام امور مختلف بانکی از طریق ایمیل، تلفن همراه و پیام کوتاه با ضریب امنیتی مطمئن برای بانکها فراهم می‌کند.

نظریه دنیای مجازی نیز که از دیگر طرحهای ارائه شده پرفسور زارعی در نمایشگاه خلاقیت‌های مالزی است نیز یک نظریه در حال توسعه از سوی مخترع ایرانی شناخته می‌شود که ریشه در فلسفه ملاصدرا داشته و به نوعی مشابه نظریه کوانتوم در فضای سایبر است و معرفی آخرین تغییر و تحولات در فضای مجازی و چگونگی استفاده از توانمندی‌ها و قابلیتهای آن می‌پردازد.

شاپور زارعی در ارتباط با این نمایشگاه به خبرنگار آفتاب گفت: «در بخش بین‌الملل این نمایشگاه از سوی نماینده‌های کشورهای کره و تایوان نشان ویژه محقق برتر به دلیل ارائه طرح شهر الکترونیک و طرح بانکداری الکترونیک به من تعلق گرفت».

به گفته این مخترع ایرانی نمایشگاه بین‌المللی فناوری، نوآوری و خلاقیت‌های مالزی نمایشگاهی که همه ساله با همکاری وزارت‌خانه‌های آموزش،‌ علوم، آموزش عالی، نوآوری و فن‌آوری، صنایع و تجارت خارجی مالزی و نیز انجمن مبتکران و نوآوران این کشور و زیر نظر سازمان مالکیتها برگزار می‌شود.

پرفسور شاپور زارعی امروز پس از بازگشت به کشور در فرودگاه امام خمینی مورد استقبال جمعی از مردم و مسئولان قرار گرفت.