PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جاعلی از دیارباقی!

tania
02-27-2012, 03:45 PM
فردی که با ابطال شناسنامه اش، نام خودش را در لیست مردگان قرارداده بود و با خیالی آسوده اقدام به جعل اسناد دولتی می کرد توسط كارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ «حسین حسین زاده» رییس پلیس آگاهی استان اصفهان با اعلام این مطلب اظهار داشت: در پی وصول خبری مبنی بر فعالیت فردی درامرتهیه كارت پایان خدمت جعلی با تضمین و سپردن وثیقه به منظور حسن انجام كار، موضوع به صورت ویژه در دستوركارماموران اداره عملیات ویژه این پلیس قرار گرفت.وی افزود: با انجام تحقیقات نامحسوس و کسب اطمینان از درستی موضوع، ماموران با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام و متهم را دستگیر و به آگاهی منتقل کردند .این مقام مسوول تصریح کرد : ماموران در بازرسی از مخفیگاه این فرد چند دستگاه رایانه به همراه چاپگر و اسكنرهای روزآمد و نیز انواع مهرها نمونه فرم های پزشكی و آزمایشگاهی و اسناد و مدارک مختلف جعلی را كشف و ضبط كردند.رییس پلیس آگاهی استان در ادامه عنوان كرد: هنگامی كه كارآگاهان سوابق متهم را بررسی كردند دریافتند وی دارای چندین فقره سابقه كیفری و تحت تعقیب پلیس آگاهی بوده است در عین اینکه نام وی در ردیف متوفیان در ثبت احوال به ثبت رسیده است.
این مقام انتظامی عنوان کرد : با روشن شدن هویت واقعی و جعلی بودن گواهی فوت متهم برای پلیس، لب به اعتراف گشود واقرار کردکه با انگیزه گمراه کردن پلیس، گواهی فوت برای خودم جعل کردم و با جعل اسناد پزشكی و آزمایشگاهی تا كنون برای چندین نفر كارت معافیت و پایان خدمت گرفته ام که ازهریك ازآنان مبالغی بالغ بر 80 میلیون ریال دریافت کردم ، همچنین قصد جعل گواهی فوت برای نزدیكانم به نیت سوء استفاده از بیمه نامه های عمر آنان را داشتم كه در عین ناباوری توسط پلیس دستگیر شدم. من تصورمی کردم پلیس با دیدن نام من در لیست متوفیان، هیچگاه برای دستگیری ام اقدام نخواهد کرد که انگار همان کبک بودم که سرم را زیر برف کرده بودم . وی با بیان اینکه متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد، به شهروندان هشدار داد : هیچگاه سعی نکنند بادور زدن قانون به انحای مختلف به مقصود خود برسند چراکه بارکج هیچگاه به منزل نخواهد رسید و اگر چند صباحی نیز توانستند پلیس و قانون را فریب دهند، باید بدانند دیر یا زود توسط پلیس دستگیر می شوند. حتی اگر در لیست متوفیان ثبت شده باشند. نظیر این جاعل که با تیزهوشی کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری دستگیر شد. سرهنگ « حسین زاده » در پایان با بیان اینکه تمامی افرادی که توسط این جاعل کارت پایان خدمت و معافی دریافت کرده اند دستگیر شده اند. ونیز به والدین توصیه کرد : از همان دوران طفولیت رعایت قانون و احترام به حقوق دیگران را به فرزندان خود بیاموزند تا در بزرگسالی احترام به قانون و حقوق دیگران در ذهن جوانان و نوجوانانشان نهادینه شود و هیچ اقدامی را خارج از چارچوب قانونی انجام ندهند .یکی از دستگیر شدگانی که با جعل و اقدامات غیر قانونی از سربازی فرار کرده گفت: چندی پیش برای فرار از خدمت سربازی مبلغ زیادی وجه نقد بی زبان را به مردی دادم که ادعا می کرد کارم را طوری ردیف می کند که خودم هم متوجه جعلی بودن کارت معافیتم نشوم، اما غافل از اینکه مهراین به اصطلاح معافی هنوزخشک نشده بود که دستگیر شدم .داستان از جایی شروع شد که پس از اتمام تحصیلاتم قصد سفر به کشورهای خارجی را داشتم اما سد راهم خدمت سربازی بود و راهی نداشتم جزرفتن به خدمت سربازی، اما من به خاطر خاطراتی که از سربازی دیگران شنیده بودم، به شدت از این خدمت می ترسیدم برای همین به هر دری زدم که معافیت بگیرم، اما موفق نشدم .در همین رفت و آمدها بود که با مردی آشنا شدم که ادعا می کرد فردی را می شناسد که مدارک لازم برای معافی را در قبال مبلغی پول در اختیارم می گذارد ، با شنیدن این حرف انگار تمام دنیا را به من داده بودند و بدون توجه به اینکه اینکار ممکن است عواقب ناگواری را در پی داشته باشد، پس از آنکه مبلغ درخواستی را جویا شدم ، با شنیدن وجه درخواستی مرد، سرم سوت کشید ، 80 میلیون ریال پول کمی نبود .
تمام فکرم درگیر تهیه 80 میلیون ریالی شد که این فرد درخواست کرده بود به هر زحمت و بدبختی بود پول را با وام و قرض از این و آن تهیه کردم و با خوشحالی به این فرد دادم و او که ادعا می کرد کارش رودست ندارد و تضمینی کارمی کند پس از چند روز مدارک را دراختیارم گذاشت .هنوز مدت زیادی از خوشحالی من برای فراراز خدمت سربازی نگذشته بود که زنگ خانه به صدا درآمد وتوسط پلیس دستگیر شدم ، انگار آب سردی روی سرم ریختند. چون حالا من هم به نوعی مجرم هستم و به جای کشورهای اروپایی و خارجی باید زندان را تجربه کنم .حالا هم مبلغ 80 میلیون ریال وجه نقد بی زبان را متضرر شدم ، هم دارای سابقه شدم تازه از همه بدتر همان جایی هستم که همان اول بودم، یعنی بدون کارت پایان خدمت . به شما جوانان توصیه می کنم، شما را به خدا، خودتان را اسیر دام افراد شیطان صفت و شیاد نکنید. سعی کنید هر کاری را از راه قانونی انجام دهید وگرنه مثل من متضرر می شوید. من اگراقدم قانونی کرده بودم، فقط بایدخدمت سربازی می رفتم نه اینکه 80 میلیون وجه بی زبان را از دست بدهم ، سابقه و زندان بکشم تازه بعدا، با همه غیبت هایم سربازی هم بروم.می دانید چند سال با این کارم از زندگی عقب افتادم و به خودم ضربه زدم شما را به خدا تجربه تلخ و جبران ناپذیر مرا تکرار نکنید .