PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تقاضای کمک و یاری از شما اساتید محترم.کمکم کنید لطفا

ranandeh20
02-17-2012, 07:15 AM
سلام دوستان عزیز
از اینکه تاپیک و یا محلی برای سوالم پیدا نکدم در این بخش مطرح کردم.مرا عف نمایید.
سروران گرامی , من به اجبار مجبور شدم یک مرغداری تخمگذار را که مرغهایش نزدیک به یک ماه است از لک بیرون آمده اند را اداره کنم و هیچ تجربه ای در این رشته ندارم.
دوستان من مالک این مرغداری بعلت مشکل و داشتن یک پروند قضایی که شرحش در این مقال نمیگنجد نمیتوانست مرغداری را و همچنین مرغها را بنام خودش کند و بخاطر نداشتن حمایت از خانواده مجبور به اعتماد به افرادی شد که اینک که مالک به دلیل مشکل قضایی بزندان رفته و دشمنان دوست نمایش اینک به عناوین مختلف هر چه داشت را به یقما بردند تا جاییکه مجبور به فروش منزلشان شده و با مبلغ باقیمانده قرار شده این حقیر که پسرخاله پدر خانواده هستم بتوانم از این مرغداری مقداری از بدهی و اگر امکان داشته باشد آپارتمان کوچکی برای خانواده بی سرپرستش تهیه کنم.
عرض کردم من تجربه ای در این رشته ندارم ولی بخاطر اینکه بتوانم کمکی به این خانواده کنم مسئولیت این مرغداری که تخمگذار هستند را قبول کردم.
حالا ملتمسانه از شما دوستان تقاضای کمک دارم برای این کار.
برای شروع بکار سوالاتی دارم که میخواهم اگر برایتان مقدور است یاریم کنید.
ابتداعرض کنم که این مرغهادیر تولک رفته اند.وبه گفته یکی از کارگران این مرغها پیر شده اند.این مرغها تغریبا یک ساله هستند.یک ماه است از لک خارج شده اند و تعداد آنها نزدیک به 20 هزار مرغ است.
همینک روزی 81 کارتن تخم میدهند که یک کارتن آن شکسته است که بازهم به گفته همان کارگر که تغریبا تجربه نصبتا کمی هم ندارد این مرغها حدود 4 ماه دیگر تخم میدهند.
آیا با تغذیه درست و اضافه کردن مکملها و تنظیم نور مصنوعی بعلت کوتاهی روز میشود تعداد تخمها را اضافه کرد؟
عرض کنم که این اطلاعات را هم ساعتی پیش در اینترنت بدست آوردم.
راستی این مرغداری در 20 کیلومتری جاده قم به کاشان است.جهت میزان زمان شبانه روز و آبوهواعرض کردم.
آیا این فرد بدرستی گفته که این مرغها بیشتر از 4 ماه برای تخم گیری مفید نیستند؟
در ضمن از اینکه نمیدانستم سوالم را در کدام تار و بخش عنوان کنم منرا ببخشید و باز هم تقاضا میکنم یاریم کنید تا بتوانم از این مرغداری به این خانوده که بابت بدهی منزلشان هم فروخته شده و همانطور که عرض کردم پدر خانواده در زندان و مادر و دو دختر محصل ایشان فعلا در خانه ای اجاره ای که حتی برای هزینه روزانه با مشکل روبرو هستند کمکی انجام دهم.
من قرار است از فردا به این مرغداری بروم و با سوالات زیادی روبرو میشوم.آیا کمکم میکنید تا مرحمی هر چند کوچک برای این خانواده باشم؟
آیا میتوانم باز هم برای سوالات و مشکلاتی که در این کار برایم پیش می آید باشما درمیان گذاشته و کمک بخواهم؟
امیدوارم همیشه سبزوماندگارباشید
متاسفانه یاهو هم نداریم تا بتوان از طریق ایمیل و یا چت با شما دوستان در ارتباط باشم.اگر موافق باشید در یک پی ام تلفن و یا راهی برای ارتباط نزدیکتر با شما عزیزان داشته باشم.
کمکم کنید لطفا.کمکم کنید

saeidking
02-19-2012, 04:41 PM
عجب حکایتی

دوست عزیز,کارهای کشاورزی,مخصوصا پرورش ماکیان و طیور و غیره,نیاز به تخصص عملی داره,به صرف مطالعه تنها نمیشه موفق شد,اما خب برای شروع کافیه,به مرور زمان تجربه آدم در حین کار افزایش پیدا میکنه,خب من مهندس کشاورزی هستم,توی ضمینه بیماری اسب ها کمی کار عملی داشتم,اما در مورد طیور تنها همون تجربیات دانشگاهی رو دارم

یادتون باشه افرادی که به صورت تمام وقت توی مرغداری ها کارگری کردن و مدت زیادی کار میکنن,تجربه های مفیدی به مراتب بیشتر از افرادی که توی اون شاخه تحصیل کردن و مدارج بالایی دارن,دارد,حتی اگه بی سواد باشن,پس میتونن خیلی براتون مفید باشن

مهمترین مورد در مورد مرغداری,کنترل بیماری مخصوصا نیوکاسل مرغی که خیلی هم شایع هست میباشد,که انواع مختلفی داره,مثل عصبی,گاهی بهش ایدز مرغی هم میگن,نشونش هم اینه که وقتی میمیرن,چینه دانش رو بشکافی,به رنگ سبز شده,دومین بیماری شایع برونشیت هست,که توی فصل سرما زیاده, و فراگیر بشه,خیلی تلفات میده,نشونش هم اینه که مرغ چرت میزنه و صدای سوت مانندی از تنفس اش میاد ,پس سعی کن که جاشون تمیز و دمای متعادل داشته باشه,اگه امکان داره,پنجره ها رو موقعی که هوا آفتابی و گرم هست,برای مدتی باز کنی که نور خورشید به داخل سالن برسه و خودش نوعی ضد عفونی هست,تهویه ها رو همیشه چک کن که هوای کافی رو منتقل کنن,برای واکسینه کردن مرغ ها حتما از دامپزشک کمک بگیر,اگه مرغی دیدی حال نداره,سریع از بقیه جدا کن,وقتی میری داخل سالن حتما تمیز باش,خلاصه اینه تجربه من بود,البته کافی نیست ولی خب امیدوارم به دردت بخوره

یه سری سایت که میتونه اطلاعات خوبی بهت بده

bankpoultry.ir مرکز اطلاع رسانی طیور ایران (http://bankpoultry.ir)

مرجع آموزش و ساخت ماشین جوجه کشی - نژاد مرغ و مشکلات جوجه کشی مصنوعی (http://incubator.mihanblog.com/extrapage/all)

http://فرید.worldfood.ir/T_20162_____افزودن-مکمل-روی-به-جیره-مرغ-های-تخمگذار-موجب-غنی-شدن-تخم-مرغ-می-شود.htm