ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صحبت های هنرمندان پس از دریافت سیمرغ سي امين جشنواره فجر

shima_glk
02-14-2012, 10:05 AM
بازیگران زن و مرد سینمای ایران از نسلها و طیفهای مختلف بازیگری امسال در بخشهای مختلف جشنواره فجر برنده دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین شدند. گزیده حرفها و جمله های بازیگران روی صحنه و هنگام دریافت جایزه جشنواره سی ام فجر را اینجا بخوانید .http://pnu-club.com/imported/2012/02/515.jpg

+ سعيد راد پس از دریافت ديپلم افتخار بازي در فيلم سينمايي «گيرنده» گفت: خوشحالم كه پس از 38 سال كه روي صحنه رفتم با افتخار اين جايزه را دريافت مي‌كنم. من تازه مي‌خواهم كارم را شروع كنم و خدا به من ياري دهد.

+ مهناز افشار پس از جايزه‌ بازیگری برای «برف روی کاجها» ضمن تشكر از داوران و یادآوری کار خوب و دشوار پیمان معادی بيان كرد: از صميم قلب مي‌خواهم كه اگر سليقه‌هايمان يكي نيست با احترام و متين در كنار هم كار كنيم و درها را به روي يكديگر نبنديم.

+ ناصر گيتي‌جاه پس از جایزه بازي در فيلم «خوابم مي‌آد» عنوان كرد: از تمام افرادي كه براي اين جشنواره زحمت كشيده‌اند تشكر مي‌كنم، از هيات داوران كه بعد از 60 سال من را قابل دانستند نيز متشكرم.

+ يكتا ناصر كه سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش مكمل زن را براي فيلم سينمايي «يكي‌ مي‌خواهد باهات حرف بزنه» دريافت كرد، در سخناني گفت: خوشحالم سيمرغي را مي‌گيرم كه هميشه آن را از راه دور مي‌ديدم. از آقاي منوچهر هادي كه به من اعتماد كرد، تشكر مي‌كنم.

+ اكبر عبدي پس از دريافت سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش مكمل مرد براي فيلم «خوابم مي‌آد» ابتدا از هيات داوران تشكر كرد و گفت: دريافت اين جايزه براي من خيلي دير شده است. اين سيمرغ براي من مانند كسي است كه در 60 سالگي بچه‌دار مي‌شود. اين سيمرغ را بايد براي فيلم «اي ايران» ناصر تقوايي كه فهيم‌ترين كارگردان سينماي ايران است مي‌گرفتم. «اي ايران» دو سال طول كشيد و من براي بازي در آن تنها 195 هزار تومان حقوق گرفتم اما اين فيلم به بخش مسابقه هم نيامد، يا سيمرغم را بايد براي فيلم‌هاي «هنرپيشه» يا «آدم برفي» مي‌گرفتم. من همه زندگي‌ام را مديون عبدالله اسكندري هستم و دستش را مي‌بوسم. وقتي هر كس در خيابان مرا مي‌بيند و مي‌خندد و يا دو نفر به واسطه من با هم آشتي مي‌كنند من در حال گرفتن سيمرغ هستم. تهيه‌كننده «خوابم میاد» تاكنون يك زنگ هم به من نزده است. ايشان معتقد بود كه مي‌توانيم به‌جاي نقشي كه من بازي كردم، يك پيرزن را بياوريم و دو ميليون تومان هم به او بدهيم و در واقع چون پيرزن نداشتيم من اين نقش را بازي كردم.

سالی که من در «هنرپیشه» کاندیدا شدم، در آن سال جایزه را به فرامرز قریبیان دادند برای یک فیلم الکی یعنی «بندر مه آلود» و نه فیلم اصلی اش یعنی فیلم استاد مسعود کیمیایی که باید برای این یکی میگرفت... از همه اساتیدم از داود میرباقری، عزت‌الله انتظامی، استاد مشایخی و مرحوم حاتمی که بسیار از او آموختم تشکر می‌کنم. تشکر ویژه از عبدالله اسکندری که مرا در تمام زمینه‌های زندگی شخصی و حرفه‌ای راهنمایی کرد و از خانواده‌ام ... مادرم برای این که مرا به کلاس‌های تئاتر بفرستد، سه تا النگویش را فروخت و من به ازایش سه دانگ خانه به نامش کردم. همیشه از مردم در حال سیمرغ گرفتن هستم. وقتی موقع تصادف وسط میروم و باعث خنده و آشتی و آشنایی آدمها میشوم... از عطاران عزیز تشکر می‌کنم که به من اعتماد کرد و بر خلاف نظر تهیه کننده نقش را به من داد. به دلیل فوت پیرزن‌های بازیگر این نقش را به من سپرد اما تهیه‌کننده می گقت دو تومان میدهیم یک پیرزن میاوریم بازی کند! تهیه‌کننده چه سر صحنه و چه تا الان حتی یک خسته نباشید هم به من نگفته است.

بهناز جعفري كه براي «تلفن همراه رييس‌جمهور» در بخش بازيگري تقدير شد از مهدي هاشمي و گلاب آدينه قدرداني كرد.

رضا عطاران که در بخش نگاه نو سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را دریافت کرد، پس از گرفتن جايزه‌اش ضمن تشكر از هيات داوران گفت:‌ خوب است! البته دوست داشتم در بخش مسابقه سينماي ايران فيلم «بي‌خود و بي‌جهت» هم نامزد جایزه شود که خب نشد... پس در حال حاضر بری خودم خوشحالم!

پیمان معادی پس از دریافت سیمرغ بلورین بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران گفت: من برای ده سال آینده‌ام از شما مردم خوبم سیمرغ بلورین جایزه و انرژی گرفتم. برای همین لحظه ها به سینما آمدم و در این سینما می‌مانم... «سید‌جمال ساداتیان» تهیه‌کننده فیلم سینمایی «برف روی کاج‌ها» پس از دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بخش سینمای ایران، گفت: با تشکر از همه عواملی که در این فیلم زحمت کشیدند. من سومین جایزه مردمی را در جشنواره فیلم فجر گرفتم. اولی و دومی مربوط به فیلم «چهارشنبه‌سوری» و «به رنگ ارغوان» بود و حالا برای «برف روی کاج‌ها». این جایزه مرهون تلاش گروه حرفه‌ای و تلاش‌ها و توانایی‌های پیمان معادی است. من این جایزه را به «پیمان معادی» تقدیم می‌کنم. پیمان معادی پس از دریافت سیمرغ بلورین این بخش، گفت: صحبت خاصی ندارم، من برای ده سال آینده‌ام از شما مردم خوبم سیمرغ بلورین، جایزه و انرژی گرفتم. برای همین لحظه ها به سینما آمدم و در این سینما می‌مانم. نمیدانم چرا، اما دوست دارم در این لحظه جای اصغر فرهادی را خالی کنم.

هنگامه قاضياني پس از دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن سی‌امین جشنواره فیلم فجر به شهدای کشور ادای احترام کرد. قاضیانی پس از دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، گفت: سلام به همه هم‌قبیله‌های عزیزم. مردم سرزمینم که فکر می‌کنم باز هم انتظار مرا نداشتید اما زمان باهوش‌تر از ما است. همه کاندیداهای این بخش زنان معتبری هستند، با احترام به همه آن‌ها اما این‌بار شاهد اسامی عجیبی بودیم. شاید با این حرف دلم آرام گیرد، متشکرم از هیئت انتخاب و داوری که مرا دیدند و با ارایه جایزه مشوقی بودند برای راه سختی که در پیش دارم. از محمدعلی باشه‌آهنگر تشکر می‌کنم که در «بیداری رویاها» بخشی از جنگ را که در 9 سالگی و پناهگاه‌ها تجربه کرده بودم، به من آموخت و شیخ‌طادی که با حرمت و احترام‌بخشی، جنگ را مستندوار از او یاد گرفتم و با احترام به شهدای وطنم از ابتدای تاریخ ایران زمین. وی افزود: زندگی کردن به گدایی در این جهان به از بی احترامی به ارواح بزرگانی که معلممان هستند.