PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نامه صدام قبل از مرگ: من را شکنجه دادند

Borna66
05-11-2009, 02:36 PM
صدام در اين پيام اين گونه آغاز کرده است؛ از صدام رئيس جمهور عراق به کسي که نامه من برايش مهم است.
روزنامه نيويورک ديلي نيوز از سندي حاوي پيام مکتوب صدام خبر داد که از طريق دفتر تحقيقات فدرال امريکا به آن دست يافته است.

رونالد کسلر خبرنگار امريکايي در گفت وگو با شبکه ماهواره يي العربيه گفت؛ پيام مکتوب متعلق به صدام است؛ اما صدام در گفته هايش صادق نبود. کسلر که تاليف کننده کتابي درخصوص نحوه بازرسي از صدام است، گفت؛ در زندان با صدام به طور انساني رفتار مي شد و جرج پيرو بازپرس صدام همواره براي او شيريني مي برد و بر اساس اطلاعاتي که من دارم و گفت وگوي طولاني که با جرج پيرو داشتم، صدام هرگز شکنجه نشد و دفتر تحقيقات فدرال امريکا (اف بي آي) هرگز تلاشي در اين باره نکرد. وي ادامه داد؛ آنچه صدام درباره شکنجه نوشته شايد شکنجه هايي بوده که خود عليه معارضانش در زندان ها صورت داده است.

روزنامه امريکايي نيويورک ديلي نيوز نوشته است؛ اين پيام جزيي از پرونده تحقيقات صدام در دفتر تحقيقات فدرال است. صدام در پيام نخست خود بعد از 1 روز بازداشت در تکريت در پانزدهم دسامبر 2003درخواست مبلغ يک ميليون دلار را کرد.

صدام در اين پيام اين گونه آغاز کرده است؛ از صدام رئيس جمهور عراق به کسي که نامه من برايش مهم است. من در مکاني هستم که از زمان بازداشتم در 13/12/2003تا امروز

26/12/2003همواره مورد شکنجه و ضر در دومين روز ثبت نام از کانديداهاي رياست جمهوري روي داد وزارت کشور خالي از مردان سياست در دومين روز ثبت نام از کانديداهاي رياست جمهوري روي داد وزارت کشور خالي از مردان سياست ب و شتم قرار گرفتم و در تمام بدنم آثار شکنجه ديده مي شود و من طي چند روزي که اينجا هستم روي هم چهار يا پنج ساعت در هر روز خوابيده ام. صدام در ادامه نامه اش اين گونه نوشته است؛ جايي که من در آنجا هستم همانند ديگر بازداشتگاه هاست و البته اينجا تبديل به محل شکنجه زندانيان در شب و در طول روز شده است. همچنين من صداي فرياد ديگر زندانيان را که شکنجه مي شوند، مي شنوم و نمي توانم در ميان فرياد شکنجه گرها و شکنجه شده ها بخوابم.