PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحصیل لیسانس با فوق لیسانس

apadana34
11-24-2011, 10:26 PM
بنده لیسانس دارم و کارت پایان خدمت ایا می تونم یک رشته کارشناسی در فراگیر پیام نور را به همراه یک رشته دیگر در ارشد چه دولتی چه پیام نور با هم بخوانم. اگر جایی مجوزی است راهنمایی کنید. یعنی لیسانس پیام نور با فوق لیسانس دولتی یا پیام نور

saeidking
11-24-2011, 10:44 PM
بنده لیسانس دارم و کارت پایان خدمت ایا می تونم یک رشته کارشناسی در فراگیر پیام نور را به همراه یک رشته دیگر در ارشد چه دولتی چه پیام نور با هم بخوانم. اگر جایی مجوزی است راهنمایی کنید. یعنی لیسانس پیام نور با فوق لیسانس دولتی یا پیام نور

متاسفانه نمیشه

تحصیل هم زمان در دورشته در یک مقطع داریم(اونم شرایط خودش رو داره),اما در مقاطع مختلف(مثل ارشد و کارشناسی)نداریم

saeidking
11-24-2011, 11:00 PM
نامه شماره: 11/19945/ م ج
مورخ: 1387/12/12

جناب آقای دکتر زاهدی
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری(سابق)

عطف به مکاتبات قبلی در خصوص مستثنی شدن تحصیل همزمان در دوره های تحصیلی فراگیر دانشگاه پیام نور و دوره های تحصیلی مجازی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از شمول منع تحصیل همزمان در مقطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته به استحضار می رساند بر اساس بررسی انجام شده بر روی آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته معلوم گردید که این آیین نامه در خصوص تحصیل همزمان تصمیمی اتخاذ ننموده است، لذا پیشنهاد می گردد با توجه به شرایط دوره های تحصیلی فراگیر دانشگاه پیام نور و دوره های تحصیلی مجازی، ماده واحده ذیل تصویب و در ماده 4 آیین نامه آموزشی دوره های تحصیلی کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته اعمال و به آیین ناهم آموزشی کارشناسی ارشد ناپیوسته الحاق گردد.

ماده واحده. تحصیل همزمان در دو یا چند رشته به صورت همزمان ممنوع می باشد.
تبصره1. دوره های تحصیلی فراگیر دانشگاه پیام نور، دوره های تحصیلی مجازی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و همچنین دانشجویانی که بر اساس مصوبات شورای هدایت استعدادهای استعداد درخشان وزارت متبوع مشغول به تحصیل در دو یا چند رشته به صورت همزمان می باشند، از شمول این بند مستثنی می باشند.
تبصره2. دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده نموده و علاوه بر رشته کنونی خود متقاضی تحصیل همزمان در دوره های تحصیلی فراگیر دانشگاه پیام نور و دوره های تحصیلی مجازی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی می باشند، لازم است در هنگام ثبت نام در هر نیمسال تحصیلی رشته جدید گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر شماره معافیت مربوط به رشته مقطع تحصیلی اول خود را ارائه نمایند. بدیهی است جهت تحصیل در رشته مقطع جدید معافیت تحصیلی جدیدی برای فرد صادر نخواهد شد.
تبصره3. این ماده واحده هیچ گونه بخشودگی، تعهد و امتیازی برای افرادی که پیش از این با نقض ضوابط در دو یا چند رشته به صورت همزمان تحصیل نموده و یا مشغول به تحصیل می باشند، ایجاد ننموده و برابر ضوابط قبلی در خصوص وضعیت ایشان تصمیم گیری خواهد شد.

apadana34
11-25-2011, 02:21 PM
این برای سال 87 است . شاید الان وضعیت فرق کرده باشد. اخر من از معافیتی استفاده نمی کنم . اصلا اینها به کنار احتمالش است یکی دوسال دیگه این قانون هم برداشته بشه .اصلا ازکجامیشه پرسید . تازه این متن و همانطور که در دفترچه ارشد هم اورده شده برمی اید که تحصیل همزمان برای دو کارشناسی ارشد ممنوع است . یعنی کسی که دانشجو ارشد است نمی تونه باز دوبار ه امتحان ارشد بده

athena1358
02-12-2013, 01:59 PM
من تا اندازه زیادی مطمئن هستم که اگه یکی از رشته ها در هر مقطعی فراگیر باشه اون یکی دیگه میتونه هر جایی و هر مقطعی باشه و مشکلی نداره.