PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حمله افراد ناشناس به غرفه اطلاعات در نمایشگاه کتاب ارديبهشت 88

Borna66
05-07-2009, 09:33 PM
قلم : غرفه موسسه اطلاعات در نمایشگاه کتاب، شب پنجشنبه مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و به هم ریخت.
نیمه شب پنجشنبه، غرفه موسسه اطلاعات در نمایشگاه کتاب، به دست افرادی تخریب شده و به کتاب‌های این موسسه خساراتی وارد شده است.
دستبرد و حمله به موسسه اطلاعات در حالی صورت می گیرد که بعضی از دولتی ها جدیدا ناخرسندی هایی به روزنامه اطلاعات نشان داده اند. دلیل این ناخرسندی ها اجاره سالن روزنامه اطلاعات به میرحسین موسوی بوده تا برنامه هایش را در آن برگزار کند.
اگرچه زمانی که خبرنگاری از صفار هرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری نمایشگاه کتاب، درباره دلیل غرفه نامناسب اطلاعات سوال شد و اینکه آیا گرایشات سیاسی انتشارات اطلاعات و اجاره‌ دادن سالن به یک کاندیدا در این امر تأثیر داشته است؟ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخ داد: ملاک‌های دادن غرفه این نیست که افراد چه گرایشی دارند.
با این حال جمله بعدی وزیر، طعنه ای به روزنامه اطلاعات را با خود داشت: به ما ربطی ندارد که مؤسسه اطلاعات اموال عمومی‌اش را در اختیار ستاد انتخاباتی قرار دهد. ما این چیزها را دخالت نمی‌دهیم.
این نوع برخورد با روزنامه اطلاعات در حالی صورت می گیرد که به انتشارات اطلاعات امسال با 800 عنوان کتاب فقط 39 مترمربع غرفه اختصاص داده شده است.
علی محمد هاشمی، مدیر توزیع و مسوول غرفه انتشارات اطلاعات درباره به هم ریختن غرفه این انتشارات گفت: صبح که به نمایشگاه آمدیم مشاهده کردیم که قفسه‌های کتاب‌ها ریخته و کتاب‌های ما روی زمین است و جلد تعدادی از آن‌ها نیز پاره شده است.
به گفته‌ی او، هم چنین تلویزیون به وسط راهرو انتقال یافته و کنترلش را روی آن گذاشته بودند.
او افزود: ما مجبور شدیم که غرفه را دوباره بچینیم و این باعث شده که تا ظهر غرفه تعطیل باشد.
وی خواهان پیگیری مساله از سوی مسولان شد و گفت: به ما گفته شده که بیمه خسارات وارد شده را پرداخت خواهد کرد، ما هنوز نتوانسته ایم کارشناس بیمه را بیاوریم، اما قول دادن خسارت به ما داده شده است.
محمود سالاری، مدیر کمیته ناشران داخلی بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز در این باره گفت: این قضیه شکل خراب کاری ندارد؛ زیرا تلویزیون وسط سالن گذاشته شده و هیچ آسیبی به آن زده نشده است.
او افزود: تنها قفسه‌ها افتاده است و نه پانل‌ها آسیب دیده اند، تنها قدری کتاب‌ها جلدشان پاره شده و جایی خراب نشده است.
سالاری متذکر شد: اگر کسی قصد خراب کاری داشت به تلویزیون هم آسیب می زد و همه را از بین می برد. ضمن این که تا ساعت 11 من در نمایشگاه بودم و خودم در نمایشگاه گشت زدم و بعد رفتم، تا آن وقت هیچ اتفاقی نیفتاده بود. ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد هم حراست ما آن جا بوده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.
او گفت: اینک تنها راهی که می ماند بررسی نشانه‌هاست. من در آن خراب کاری نمی بینم و باید بررسی شود. هیج قضاوتی نمی توانم داشته باشم، نه بحث را سیاسی می بینم و نه خراب کاری؛ پس باید بررسی شود.