PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیوگرافی رپرها !

shahram.s
11-16-2011, 10:43 AM
بابک تیغه http://pnu-club.com/imported/2011/11/642.jpg بابک تیغه نوجوان رپر است که دو نوع زندگی مختلف را همزمان تجربه می کند: شرارت در رپ و خجالت در زندگی روزمره ! تیغه که ۱۹ سال دارد ، به امید بیان کژی های اجتماع پیرامونش ، شاگرد اولی در المپیاد ریاضی را رها کرد تا شاگرد اول دنیای رپ باشد...

تیغه را با لباس های گشاد مخصوص رپر ها ، در هوای خنک پاییز در پارکی در شمال تهران ملاقات کردم. کم حرف ، سر به زیر و بسیار خجالتی. مدتی طول کشید تا با یکدیگر صمیمی شویم و روی درد و دل کردن پیدا کنیم.

وقتی در تحسین " پوشش رپی " بابک ، سخن گفتم ، برایم توضیح داد که چگونه ، آنچه که " دردهای اجتماع " می نام تیغه که ، کارش را دو سال و نیمپیش آغاز کرده است ، خود را صاحب کلامی به برندگی " تیغ " معرفی می کند و در پاسخ به اولین پرسش من ، در مورد دلیل " تیغه " نام گرفتنش می گوید : اوایل که وارد جمع رپ خوانها شده بودم ، جلسه ای تشکیل دادیم ، با حضور هیچکس ، تتلو و بقیه بچه ها . هر کس یک نام برایم پیشنهاد می کرد ، تتلو نام " تیغ" را بر روی من گذاشت ولی هیچکس آن را به " تیغه " تبدیل کرد و من نیز پذیرفتم .

بابک تیغه ، علاوه بر انتخاب نام کاریش ، در خواندن ترانه های نخستش نیز ، با دیگر اهالی زیر زمین ، همکاری داشته که حاصلش " گربه صفت " است : من اولین کار " بشقاب " نام ترانه ای است که در آن ، تیغه ، تتلو و تهی ، در اعتراض به درون گرایی رپ فارسی ، عده ای از خوانندگان آن ، که از ورود رپر های جدید به این حیطه جلوگیری می کنند را زیر سوال برده و رفتار آنها را نکوهش کردند . تیغه ، که خود نقشی اساسی در این ترانه را دارد ، می گوید : ریتم این کار را خودم ، قبلا ساخته ام که بعد در گروه سه نفره ی تتلو ، تهی و خودم ، اجرایش کردیم . ماجرای این ترانه از آنجا منشا می گیرد که مجله ای در داخل ایران ، با من و چند نفر دیگر مصاحبه می کند ولی وقتی موعد انتشارش می رسد ، به جای پخش گفتگو با ما ، مصاحبه با رپرتازه این اصلا دیس نیست ، بشقابه فقط!! دنیا نیا " و " شانس آخر " از دیگر ترانه های پرطرفداری است که حاصل همکاری " تیغه " با گروه " تتلو و تهی " است . تیغه این همکاری را " پر از تجربه " توصیف می کند و از جمله می گوید : برای من شانس بسیار بزرگی بود که بر حسب اتفاق وارد رپ فارسی شده و بعد با مطرح های دنیای زیر زمین همصدا شوم . اصلا همین همکاری ها باعث شایعاتی هم شد . مثلا می گفتند من به بچه ها پول می دهم تا با من بخوانند و باعث پیشرفتم شوند و از این دست مسایل ... در طول این مدت کوتاه همکاری ، نزدیک به هشت ترانه ی مشترک اجرا کردم سکوت : از بشقاب تا طلای سیاه

همکاری بابک با " ۰۲۱ " چندان دوام نمی آورد . تیغه پس از نیم سال پرکاری ، به ناگهان غیب می شود و تابستان پر کارش را با پاییز بسیار کم کارش جبران می کند . عدم حضور او باعث قوت گرفتن این
شایعه می شود که دیگر قصد خواندن ندارد . تیغه ، این غیبت طولانی خود را " اشتباهی بزرگ " توصیف می کند و پیرامون دلایلش می گوید : درس و تلاش برای دیپلم گرفتن ، یکی از همین دلایل بود ، اما مهمتر از آن ، تبدیل شدنم به " آلت دست " و توپی بود که در زمین رپ فارسی مدام سر می خورد . متاسفانه ، در رپ فارسی ، بین بچه ها قهر و آشتی زیاد هست . یک روز با هم دوستیم ، فردا با هم رقیب ، پس فردا با هم قهر . من قربانی همین " قهر و آشتی ها " شدم . وقتی با هم قهر می کردند ، مثل توپ مرا پاس می دادند . برای همین " سکوت در فصل سرد " را ترجیح دادم .
سکوت شش ماه تیغه ، در پایان سال ۱۳۸۵ ، با سالروز ملی شدن صنعت نفت ، می شکند و " طلای سیاه " در حمایت از دکتر محمد مصدق ، توسط بابک ساخته و خوانده می شود : طلای سیاه ، یه جورایی ، آغاز ترانه های تکی من هست . ترانه هایی که دیگر کسی با من هم صدا نیست و هر آنچه هست ، از خودم است . طلای سیاه ، اعتراضی است به جنگ بر سر نفت . اعتراض به وقتیست که ارزش " طلای سیاه " از جان آدم ها بیشتر می شود و البته طلای سیاه در واقع پیش در آمد آلبوم جدیدی است که مشغول کار کردن روی آن هستم
می روم راهی ، گر سلامی بر جا باد !

بابک تیغه ، سال ۱۳۸۶ را سال " تیغه " معرفی کرده و وعده ی انتشار آلبومش را تا چند روز آینده می دهد : " "بعضی وقتها تجربه های یک ساله لازمه که از آدم بسازه یه فوق ستاره !" این رو از صمیم قلبم میگم . شش ماه سکوت من باعث شد تا بنشینم و روی آلبومی کار کنم به نام " میروم راهی ، گر سلامی بر جا باد " . آلبومی کاملا متفاوت ، به تیزی تیغ و با بیانی کاملا مردمی و اجتماعی که به زودی به همراه یک موزیک ویدیو ، میاد بیرون

تیغه در پایان گفتگوی خود ، ضمن تاکید بر ادامه ی فعالیت در " زیر زمین رپ خوانی " ، می گوید : تمام هدف
قسمتی از شعر بابک تیغه :

دیگه شده هک بی زره ای شک تو ذهن که باید رول بشی مثل سگ
به جرم اینکه کردیم توف به هر چی گفته خوندن از خیابون کفره
اما
ما زیدیم از زندگیمون بیشتر خیلیاتونم داریم دین و ایمون
یا بخون یا فقط بازنده بمون شده بخاطرش بزن از یه لقمه نون
--------------------------------------------------------------------------------
چیزی که تو صداش میکنی غرب زدگی چیزی نیست چز برای ایران بردگی
همین که خوش میاره خون تو رگهام و خروش میکنه تو رفتار
تا خاموش شه تلویزیونو یه دلقک نتونه کنه مسخرمون
-------------------------------------------------------------------------------
دفعه بدی که تو خیابون دیدی یه رپی خوب نگاش کن شاید بفهمی
که اون چیزی نمیخواد جز اینکه بشه شاد دل مردمی که شادیو نمیارن به یاد
وقتی با لقت میکنید پرت اونو بیرون از خانه ی شاعران یه دقیقه فرض کنید
شاید این لعنتی بگه راست و بهر تبعیض زنده بشه تو رپ فـــــارس

باور کن اگه کاوه بود تو زمان حاضر برای قیامش خودکاری آبی لازم بود

چون تیغه هر شمشیری زود کند میشه اما خودکار آبی همیشه آمادس تا بیاد رو کاغد

بنویسه و دوباره بخوره شکســـــت بی غرض یا دزه ای غرض فقط واسه خاک ایران همینو بــــــس یاس

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg (http://mp3-to-mp3.com/)
بیوگرافی یاس از زبان خودش:
متولد سال 1982 میلادی _مصادف با 1360 شمسی _ بیست و شش ساله
محل تولد : تهران
یاسر از سن شانزده سالگی به موسیقی رپ (http://fa.wikipedia.org/wiki/رپ_فارسی) علاقه داشت و از آن زمان به بعد به آن گوش میداد.
هنگامی که پدرش برای کارهای تجاری به آلمان سفر می کرد برای او سیدی های خوانندگان سبک هیپ هاپ و به خصوص
توپاک (http://fa.wikipedia.org/wiki/توپاک) را می آورد.
بعد از مرگ ناگهانی پدرش تمام مسئولیت خانواده بردوش او افتاد و توانست به سختی بدهی های پدرش را بپردازد.
او در هجده سالگی فکر رفتن به دانشگاه را از سرش بیرون کرد وبرای حمایت از خانواده اش _ مادر،برادرکوچکش و خواهرانش _ مشغول کار شد.
در این هنگام بود که شروع به نوشتن شعر کرد که خیلی زود تبدیل به متن آهنگ هایش شد.
این کار باعث می شد تا او به یاد پدرش بماند.
زلزله ی بم تاثیر عمیقی بر روی یاس گذاشت و باعث شد تا او اولین آهنگش را به نام بم بنویسد که ابتدای خواندن حرفه ای او بود.
او متوجه شد که توانایی گفتن تمام واقعیت ها را به زبان رپ دارد.
او تصمیم داشت تا برای کارهایش مجوز بگیرد ولی برای این کار با مشکلات زیادی مواجه شد و بارها مورد تمسخر قرار گرفت، ولی در نهایت موفق شد و توانست برای شش آهنگ از ده آهنگش مجوز بگیرد.
کارهای او مهمولا با بیان مشکلات اجتماعی جامعه شروع می شود و با امید پایان می یابد.او در آهنگ هایش ناسزا نمی گوید
و از بیان مسائل س-ک-س-ی وخشن اجتناب می کند.
کارهای یاس امروزه به قدری موفق شده که به نوعی به استاندارد جدیدی در رپ فارسی تبدیل شده و طوری که افرادی
مثل من تصمیم به نوشتن وبلاگی در مورد یاس گرفته اند و در ایران او را با نام توپاک ایران میشناسند.<\/h4> حسین تهی http://pnu-club.com/imported/2011/11/643.jpg
نام : حسین
ملقب : تهی
متولد :1365
زادگاه : تهران
محل اقامت :تهران،در حال حاضر دوبی!
همکاری :: تتلو ” پیشرو “ابلیس ” افشین یار 2 “ارمین 2@fm
رضا اتم ” بابک تیغه ” اشکان داگی “اشکان ” شروین” امیر رضایا
غیره : جدیدا مدل شرکت گوچی شده
کلیپ : برو از پیش من ” من و اون “راست میگن ” غیر مستقیم
تهی از گذشته تا کنون
حسین تهی رپ رو از 7 سال پیش شروع کرد
او در ابتدا فقط اهنگهای کل کل می خوند مانند اهنگهای بگو سلام “رپ خوندن
تهی بعد از گذشت مدتی از خوندن اهنگهای کل خسته شد و در اهنگهای کل بسه “تشکر سرخ پوستی ” مشخصه
تهی با این که از بکس 021 بود با ابلیس از گروه 051 کار میکرد که مورد انتقاد خیلی شد ولی او در اهنگ تشکر سرخ پوستی میگه کل بسه بیاین باشین با هم صلح برای همیشه و در کل تهی به فکر پیشرفت رپ فارسی هست
حسین تهی ابلیس وامیرو تتلو با هم چند کار انجام میدن و تهی میره تو فاز پارتی اهنگهای الو سلام ” هزار و یک شب
حسین تهی و امیر تتلو گروه گروه t&t رو تشکیل میدن و کارهای زیبا و بسیاری رو با هم کار میکنن بعد از این اونها کار های بسیار زیبایی رو با امیر رضایا ارمین 2@fm طعمه انجام میدن
حسین تهی اهنگ بسیار زیبا ی بغض رو برای ناتوان ها میسازه که واقعا کار بسیار زیبایی شد و اون کار و با بودجه خودش در اختیار مراکز بهزیستی قرار میده
حسین اهنگ مذهبی هم خونده اهنگ اقا جون که برای عاشورا خونده شده بسیار کار زیبا و قشنگی شده
امسال هم به قول خودش سال سال تهی هست
اهنگ ” خانم خوشگله ” گیر میدادی ” که با افشین خواننده لس انجلسی ” اهنگ و کلیپ راست میگن نمونه این ادعا هست
به گفته خودش تا 2 ماه دیگه البومش با مجوز بیرون میاد
تهی علاوه بر اهنگهای خودش نوشتن شعر و اهنگسازی کارهای دیگران رو هم انجام میده
به امید مجوز گرقتن این هنرمند. ساسی مانکن http://pnu-club.com/imported/2011/11/644.jpg واقعا هر کی درباره ساسی مانکن یه چیزی رو میگه و من سعی کردم که دقیقترین و صحیحترین موارد رو بگم و اونا رو گلچین کنم تا یه بیوگرافی کامل و عاری از دروغ از ساسی مانکن داشته باشیم.

بیوگرافی ساسی مانکن
ساسان حیدری ملقب به ساسی مانکن دانشجوی رشته ی کامپیوتر دانشگاه آزاد نواب قزوین هست.متولد 12 آبان سال 1365 هستش که الان میشه 23 ساله. ساسی در اهواز متولد شده. محل سکونت ساسی مانکن در کرج (زمینهای خانم انصاری میدان والفجر) هستش و گفته میشه که کلیپ پارمیدا رو تو فروشگاه هارمونی در میدان والفجر کرج ابتدای بلوار سرداران گرفته.
بعضیا میگن یه داداش داره بعضیا هم میگن یه خواهر داره خلاصه اینکه دو تا بچه هستند. طرفدار پر و پا قرص استقلال و رنگ آبی هست.با حسین مخته هم کلاس بوده و ده ساله که با هم رفیق بودن ولی بینشون بهم میخوره و از هم جدا میشن که بعدا داستانشو مفصلا براتون میگم.دوست دخترهای ساسی پارمیدا،آیسان،هانی و... هستن.
ساسی از 17 سالگی شروع به خوندن رپ کرد و کار رپ حرفه ای رو از 5 سال پیش در پی گرفت. در اظهارات خود گفته که عاشق خوندنه .اکثر موزیک هایی که از ساسان پخش شده بیشتر موزیک سازی و تکست نویسی خوده ایشون بوده که خوشبختانه از طرفدارهای بسیار زیادی برخوردار شده.هدف ساسی مانکن از خوندن رپ های 6.8 شاد کردن مردمه حتی برای چند دقیقه.
خلاصه بیوگرافی ساسی مانکن
اسم:ساسان
فامیلی:حیدری (یافته)
لقب:ساسی مانکن
تاریخ تولد: 12 آبان 1365
محل تولد:اهواز
محل سکونت فعلی: میدان والفجر کرج
رشته و دانشگاه: کامپیوتر دانشگاه آزاد نواب قزوین
رنگ مورد علاقه: آبی
تیم مورد علاقه:استقلال
اولین آهنگ:4 سال پیش – ساسی فیت دالتون
آهنگهای مورد علاقه: عروسی،پارمیدا،بندری
شروع رپ خوندن: 17 سالگی
هدف رپ خوندن: شاد کردن مردم
فعالیت فعلی:نمی تونم بگم ببخشید.

امیر تتلو http://pnu-club.com/imported/2011/11/645.jpg اولین آهنگش واقیعت و آخریش هم تا الان راز امیر که راز عشقشه و جریان گربه صفت . در حال حاضر هم دنبال کارهای کلیپ چشمام ندید با پیشرو و فلاکت و آهنگ راز امیر هست . به زودی رپ رو میزاره کنار ولی نمیگه کی . امیر 6 ماه تو دوبی زیر نظر شاهرخ سالار سولفژ کار کرده . آهنگساز و تنظیم کننده و استادش محسن صادقی هستش . تو استودیو اوج مهر ضبط میکنه . از رپرها کار پیشرو ، تیغه ، تهی ، زدبازی ، اردلان و فلاکت رو فقط دوست داره .
البته اردلان رپر خودشه یعنی خودش درستش کرده و به زودی هم میترکونه . معنی تتلو هم فقط به خودش ربط داره .
یه شایعاتی هست که میگن امیر تتلو شغلش فلانه . بدونین که همش شایعه اس و این عکسها در هر مکانی که گرفته شده توسط هواداران بوده . تنها شغل امیر کار ساختمانه که با دامادشون که
مهندس عمرانه شریکن
پیشتاز http://pnu-club.com/imported/2011/11/646.jpg علیرضا بهنامی فر ملقب به پیشتاز در 19 آذر 1364 در تهران(محله کلاهدوز) متولد شد.

از سال 81 شروع به کار در زمینه موسیقی کرد و با همراهی دوستان و یاری ساسی مانکن به دنیای رپ وارد شد.

علی اصولا اهل مادیات نیست و از قرتی بازی خوشش نمیاد. خیلی غیرتی و خانواده دوست هم هست.

از دیزی و کله پاچه و آبگوشت خیلی خوشش میاد(حالم بد شد).

بعد از مدتی کار در استودیو در کنار ساسی و حسین مخته به تدریج به سمت گروه 021 رفت.

بعد یه جلسه صحبت با رضا پیشرو تصمیم گرفت به جمع 021 ملحق بشه که البته خیلی دوام نیاورد

به خاطر یه اختلاف کوچیک با رضا از 021 جدا شد و الان با کمپانی موزیک مانی لایو و پاور موزیک کار میکنه.

بیشتر بیتها و موزیکهاش رو خودش میسازه و تکستهاش رو هم خودش میگه(ولی باید بگم از اشکین 0098 هم کمک میگیره).

اصلا درباره دوست دخترش(ریحانه) با ما صحبت نکرد.

آموزش ابتدایی موسیقی رو پیش استاد شرفمندیان یاد گرفت و بعد هم در چند دیسکو تو دبی

بعد آشنایی با دوستانش که گفت اسم نبرم بصورت حرفه ای موزیک رو دنبال کرد.

فعلا قراره تا اواخر شهریور آهنگ احلا و صحلا که یه کار حرفه ای دیگه از علی هستش بیرون بیاد.

پدر و مادر علی الان تو پاسداران میشینند و یه داداشم داره که اسمش محمد رضا است.

چند روز پیش طی مصاحبه اش گفت از دوستاش(مخته-آفاق-سعید کرمانی-اشکین و سعید پانتر) ممنون

که همیشه یار و یاورش بودند و هستند و از زحماتی که ساسی براش کشیده حسابی قدر دان(چه بچه خوبی).

علی تا حالا به سه کشور اروپایی(سوئد-نروژ-ایتالیا) سفر کرده(واسه کلاسش گفتم).

از مهناز افشار و نیما شاهرخ شاهی خوشش میاد و از بین خواننده ها از (امیر تتلو-گوگوش-NeYo و شکیرا) خوشش میاد.

باید بگم خیلی هم اهل تفریح و شوخی نیست و تو کارش جدی و از دوست شدن با دخترای اونجوری هم بدش میاد.

نوشابه خیلی میخوره ولی الان تو رژیم سختی هستش و به قول معروف تو ترک هست.

با آلبوم موسیقی jonas brothers هم خیلی خیلی حال میکنه. اصولا این گروه رو الگوی خودش میدونه.

اهل فوتبال و طرفداران بارسلونا و استقلال و اسپانیا هم هست

yashar8
11-16-2011, 03:51 PM
http://pnu-club.com/up/images/sety31benftuhsmj98.gif