PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زوال عقل یا دمانس

alamatesoall
10-30-2011, 06:26 PM
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

زوال عقل یا دمانس عارضه‌ای بیش از فراموشی معمولی یا ناتوانی در به یادآوردن چیزهاست.

این عارضه بر شخصیت، مهارت‌های ارتباطی، و حتی خلق و خوی افراد تاثیر می‌گذارد.

برخی از علائم شایع زوال عقل این‌ها هستند:

• از دست دادن حافظه میان‌مدت یا اخیر، نه صرفا فراموش‌کاری.

• مشکل در به یاد آوردن چگونگی انجام دادن وظایف روزمره.

• فراموش‌کردن کلمات یا دستور زبان درست.

• ناتوانی در سنجش شرایط، مثلا فراموش کردن پوشیدن کت در آب و هوای سرد.

• گم‌گشتگی، یا به یاد نیاوردن چگونگی رسیدن به خانه.

• اشکال در درک مفاهیم انتزاعی مانند ریاضیات.

• نوسان خلق، تغییرات شدید در شخصیت، یا از دست دادن ناگهانی علاقه به فعالیت‌ها.

البته باید توجه داشت که هر شخص مبتلا به زوال عقل همه این علائم را ندارد.

نبنبنب
07-09-2012, 06:38 PM
با سلام
من مشکل زوال عقل که توضیح دادین رو دارم خیلی برام زندگی سخته واقعا عذاب آوره. فراموشیم بیش از حد شده به این صورت که کاری انجام میدم چند دقیقه بعد یادم میرود چه کاری انجام دادم یا یه وسیله را چند دقیق قبل کجا گذاشتم. ممنون میشم راه درمانش را به ایمیلم بفرستید.
ایمیل:nrbs_13912yahoo.com
باتشکر

alamatesoall
07-09-2012, 06:40 PM
با سلام
من مشکل زوال عقل که توضیح دادین رو دارم خیلی برام زندگی سخته واقعا عذاب آوره. فراموشیم بیش از حد شده به این صورت که کاری انجام میدم چند دقیقه بعد یادم میرود چه کاری انجام دادم یا یه وسیله را چند دقیق قبل کجا گذاشتم. ممنون میشم راه درمانش را به ایمیلم بفرستید.
ایمیل:nrbs_13912yahoo.com
باتشکر

شما سن خودت رو عنوان نکردی و همینطور جنسیت خودتون رو

نبنبنب
07-09-2012, 06:41 PM
با سلام
با عرض پوزش ایمیل بالایی اشتباه است
ایمیل:nrbs_1391yahoo.com
باتشکر

alamatesoall
07-09-2012, 06:53 PM
با سلام
با عرض پوزش ایمیل بالایی اشتباه است
ایمیل:nrbs_1391yahoo.com
باتشکر

دوست عزیز عرض کردم سن و جنسیت خودتون رو مشخص کنید تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم