PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا اینقد سنگدل شدیم؟!

ستاره ی سهیل 10
10-20-2011, 07:43 PM
چند روز پیش با ماشین به سمت دریا درحال حرکت بودم (جاده فرح آباد) که دیدم چندتا ماشین آتشنشانی و آمبولانس به سرعت از کنارمون رد شدند

مو به تنم سیخ شد و گفتم حتماً اتفاق بدی افتاده!

حدسم درست بود یه مرد جوون که راننده ی سمند بود به دلیل سرعت بالا کنترلش رو از داد و خودروش بعد از اصابت به بلوار پرت شد به لاین مخالف و ماشینش افتضاح شد
از وصف حال خودش نمیگم که میدونم ناراحت میشید چیزی ازش باقی نمونده بود

حدود نیم ساعتی تو ترافیک بودم و شاهد صحنه های دلخراش تر از تصادف هم بودم مردم دورتا دور جنازه جمع شده بودند و از جنازه ی تکه تکه شده ی مرد جوان فیلم میگرفتند
بعد با لبخندی معنا دار با هم حرف میزدند که انگار اتفاقی نیفتاده

پلیس از مردم می خواست که متفرق بشن ولی کسی گوش به حرف نمی داد
آخه من موندم کجای اون صحنه تماشا داشت و کجاش جالب بود که فیلم میگرفتند و اون صحنه ی دلخراش رو به کی می خواستند نشون بدند!

چند روزه که دارم به این موضوع فکر می کنم و شاید موضوع تحقیق روانشناسیم همین باشه

ما ملت ایران به کجا داریم میریم ادعای جوانمردیمون گوش فلک رو کر کرده ولی ...............

داروین
10-20-2011, 09:05 PM
زمان اعدام قاتل روح ا... داداشی هم 15 هزار نفر واسه تماشای اعدام رفته بودند

ما ایرانیا از این ادعاها زیاد میکنیم

یکیشم اینه که میگیم هنر نزد ایرانیان است و بس :164:

amir26arak
10-20-2011, 09:21 PM
ما ایرانی ها کلا خون و کشتن رو دوست داریم طرف میره مسافرت تفریحش رو میکنه میاد میگره سر حیون زبون بسته رو میبره و قربونیش میکنه
همسایه ما رفته بود مکه برگشته بود دم در تو جمعیت داشتن براش سر گوسفند رو میبرید بچه 7 ساله خود طرف میگفت با با گناه داره نکشینش سرشو بریدن بچه هم زد زیر گریه
همین بچه فردا بزرگ میشه سنگدل میشه چون عادت میکنه خوشونت کم کم در وجود ادم رشد میکنه

shahla65
10-21-2011, 12:08 AM
خوراک بلوتوث یه ماهه دوستاشون در اومد :265:

پس نقش عقل و منطق و اراده ی خود انسان چی میشه این وسط؟ یعنی ما انسانها اینقدر تاثیرپذیریم؟! :164:

amir26arak
10-21-2011, 02:26 PM
پس نقش عقل و منطق و اراده ی خود انسان چی میشه این وسط؟ یعنی ما انسانها اینقدر تاثیرپذیریم؟! :164:

به نظر من خرد جمعی که خرد فردی رو میسازه ملت عقل ومنطق رو تعطیل کردن

roya 90
10-21-2011, 03:27 PM
رفتارگرایان به شیوه ی تشویق و تنبیه خیلی از رفتارهای بشری رو تداوم دادند یا از بین بردند
از نظر رفتارگرایان هر رفتاری که در موجود زنده تقویت بشه تداوم پیدا میکنه و هر رفتاری که مورد تقویت قرار نگیره دچار خاموشی میشه!
ما خودمون بعد از اینکه دوستانمون تصویر بد و ضد اخلاقی از طریق بلوتوث پخش میکنن با اشتیاق هر چه تمام تر اون رو دریافت میکنیم و از اون فرد تشکر هم می کنیم اینه که اون فرد رفتار ضد اجتماعی خودش رو تکرار می کنه چون بازخورد خوبی از جامعه گرفته
ما همه در قبال این گونه افراد مسئول هستیم و با سرزنش کردن و بی توجهی کردن به این گونه اعمال می تونیم موجبات خاموشی اون رو در فرد به وجود بیاریم
نظر دوستمون امیر خان به نوعی شبیه اعتقاد فروید هست که ریشه ی همه چیز رو در کودکی میبینه، واین درست هست ولی در اصلاح رفتار توجهی به دوران گذشته نمیشه و گذشته قابل اصلاح نیست و انسان رو غیر قابل تغییر میکنه و اختیار رو از بشر صلب میکنه به همین خاطر رفتارگرایان به اینجا و اکنون توجه می کنند و خیلی از رفتارها رو اصلاح میکنند یا رفتاری تازه به وجود میارن.

بیایم همه ی ما اگه رفتار ضد اخلاقی از دوستانمون دیدیم به دوستانمون تذکر بدیم و از کنار اون بی تفاوت رد نشیم یا اون رو با رفتار و یا حالت چهره مون تقویت نکنیم ما دانشجویان در قبال جامعه مسئول هستیم

ستاره ی سهیل 10
10-21-2011, 06:40 PM
به نظر من خرد جمعی که خرد فردی رو میسازه ملت عقل ومنطق رو تعطیل کردن

نقش فرهنگ و اجتماع
تاثیر گروه بر رفتار فرد
تاثیر دوران کودکی و نقش تقویت و تنبیه همه ی عوامل موثر هستند و باید مورد بررسی قرار بگیرند
از همه ممنون که در بحث شرکت کردید
نکات قابل تاملی گفتید که جای بررسی بیشتر داره :72:

petra_na
10-21-2011, 10:30 PM
خداونداا
اگر روزي بشر گردي

ز حال ما خبر گردي

پشيمان مي شوي از قصه خلقت

از اين بودن از اين بدعت

خداوندا

نمي داني که انسان بودن و ماندن در اين دنيا

چه دشوار است

چه زجري مي کشد آنکس که انسان است

و از احساس سرشار است .

petra_na
10-21-2011, 10:47 PM
چند مدت پیش یه صانحه ی رانندگی نزدیک شرکت نفت(آبادان )اتفاق افتاد قضیه از این قرار بود که یه پژو با دو سر نشین(یه دوست دختر ودوست پسر)بایه سمند که6سرنشین داشت تصادف میکنه این دو ماشین که با هم برخورد میکنن پژو پرت میشه میفته طرف پراید دوستم ،که دوستم فقط کتفش میشکنه ،مامانشم تمام صورتش کوفتگی پیدا میکنه...سرنشینای پژو و سمند فوت میکنن...
ولی آیا در این لحظات آیا اون( دوست دختر ودوست پسر)فکر میکردن که وقت برای طلب بخشش از خدا رو ندارن ،آیا انسان به این موضوع فکر میکنه که یه ثانیه دیگه ممکنه نباشه
دیگه وقتی واسه تشکر،عذر خواهی،و گفتن کلمات دیگه نباشه..