PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازهم برای ترکها جوک می سازید؟!!!

Lorenzo
06-23-2011, 06:39 PM
http://pnu-club.com/imported/2011/06/568.jpg (http://www.irannaz.com/news_detail_14999.html)

چرا به شهر تبریز، شهر اولین‌ها گفته می شود؟

اولین چاپخانه در سال 1227 توسط شاهزاده عباس میرزا در تبریز تاسیس شد و 12 سال بعد دومین چاپخانه در تهران تاسیس گردید.

برای اولین بار کتب خارجی در تبریز ترجمه گردید که از آن جمله عبارتند از:
پطر کبیر، شارل دوازدهم، اسکندر کبیر

اولین رمان ایران به نام ((ستارگان فریب خورده- حکایت یوسف شاه سراج)) توسط میرزا فتحعلی آخوند زاده در تبریز به رشته تحریر در آمد.

اولین دایرهّ المعارف توسط محمد رضا زنوزی تبریزی نوشته شد.

اولین کتابخانه عمومی توسط میرزاحسن خان خازن لشگر در سال 1312 در تبریز تاسیس شد

اولین سینمای ایران پس از پنج سال از اختراع جهانی آن (توسط برادرن لومیر)، در تبریز با نام سولّی(آفتاب) تاسیس گردید

اولین نمایشنامه و تئاتر در تبریز به سال 1261 شکل گرفت.

اولین عکاسخانه توسط قاسم میرزا در تبریز راه اندازی شد.

اولین فوتبالیست شاغل در اروپا (بلژیک) به نام حسین صدقیانی از اهالی تبریز در سالهای 1309-1311 بهترین گل زن باشگاههای این کشور بود و در فینال جام باشگاههای بلژیک با به ثمر رساندن سه گل باعث قهرمانی تیم رویال شالروا اسپورتینگ کلوپ در مقابل تیم بروکسل گردید.

در زمینه پزشکی:

- نخستین طبیب محصل فرنگ

- نخستین کتابهای پزشکی

-نخستین آبله‌کوبی

- نخستین دانشکده پرستاری مامائی

- نخستین دندانهای مصنوعی

- اولین عمل قلب باز

- پیوند قلب برروی سگها

و نخستین عمل پیوند کلیه توسط دکتر جواد هیات در سال 1347 در تبریز به انجام رسید

اولین هوانورد ایرانی به نام کلنل محمد تقی خان پسیان از اهالی تبریز بود.

اولین کارخانه اسلحه و مهمات در شهر تبریز بنا نهاده شد.

اولین کارخانه چینی سازی در شهر تبریز ساخته شد

اولین کارخانه تولید برق در این شهر و اولین خیابانی که در آن از چراغهای برقی استفاده شد خیابان چراغ گازی تبریز بود

اولین ضرابخانه ماشینی و انتشار اسکناس از فعالیت های این شهر اولین ها بود.

اولین شهر ایران که صاحب تلفن شد تبریز بود.

اولین انجمن زنان در تبریز توسط صاحب سلطان خانم تشکیل گردید.

اولین بلدیه و نظمیه پلیس مردمی و شهرداری ایران متعلق به تبریز است

اولین مهمانخانه توسط میرزا اسحق خان معززالدوله در تبریز پذیرای مهمان گردید.

اولین مدرسه کر و لال ها توسط جبار باغچه بان و اولین مدرسه نابینایان توسط یک میسیون آلمانی و اولین مدارس حرفه ای و بازرگانی توسط محمدعلی تربیت و اولین کودکستان توسط ابوالقاسم فیوضات در تبریز بنا گذاشته شد.
اولین پایگاه لرزه نگاری در تبریز (شهر زلزله خیز) بنا گذاشته شد.
!

!

!

خجالت بکشید ، بازم برای ترک ها جوک میسازید !!؟؟

Borna66
06-23-2011, 09:53 PM
عجیب که این طور. ولی کلا این کارا اصلا خوب نیست

روزگار خوش

Mehrdad_rp
06-24-2011, 02:52 PM
ولی ببخشیدا
..... ربطش به شقیقه چیه؟
مگه جوکهایی که واسه قومیت های دیگه میسازن همش بر مبنای واقعیته؟

saeidking
06-24-2011, 02:58 PM
ترک نه عزیز,آذری هستیم

bigbang_theo
06-24-2011, 03:13 PM
به نظرم کار ی که الان کردی هم اندازه کسایی که برا ترکا جوک میسازن زشت بود
می اومدی میگفتی چرا برا قومیت ها جوک میسازیم اینجور میگفتی انسانی بود
الان از صحبتت اینجور برداشت میشه بقیه قومیتها حقشونه فقط برا ترکا نباید جک ساخت نژاد پرستی عمل کردی
کلا جک ساختن برا قومیت ها توطئه اینگلیس که بین مردم اختلاف بنداز
متاسفم

roya 90
06-24-2011, 04:00 PM
ولی ببخشیدا
..... ربطش به شقیقه چیه؟
مگه جوکهایی که واسه قومیت های دیگه میسازن همش بر مبنای واقعیته؟

:104:

Lorenzo
06-25-2011, 10:21 PM
الان از صحبتت اینجور برداشت میشه بقیه قومیتها حقشونه فقط برا ترکا نباید جک ساخت نژاد پرستی عمل کردی
متاسفم
فحش دادن به ترکا و توهین کردن به اونا نژاد پرستانه نیست دفاع من یهو شد نژاد پرستانه؟تازه برعکس شما یه طوری حرف می زنی انگار ترکا جزو قومیت بحساب نمیان
چطور وقتی با رفقات دورهم جمعید و واسه ی ترکا جوک می گین نیشتون تا بناگوش وا می شه حالا اومدی اینجا علم دست گرفتی که مثلاً بگی خیلی مساوات طلبی؟
اگه چشاتو خوب واکنی می بینی این فقط یه طرفداری ساده نیس بلکه تاریخ و فرهنگ این قوم هم محض اطلاعات شما بی اطلاعها نشون می ده که دو کلمه سوادتون در مورد تاریخ یکی از قومیتهای کشورتون بالاتر بره نه اینکه بگم برید قاطی رفقاتون واسه بقیه ملت جوک بسازید. من نه توهین به قومیت دیگه ای کردم و نه می کنم من فقط تونستم این مطلب آموزنده رو پیدا کنم.
شما هم زرنگی و ادعات می شه برو نمونه همچین مطلبی واسه قومیتای دیگه پیدا کن . مگه ما بخیلیم؟

bigbang_theo
06-26-2011, 06:34 AM
من میگم برا هیچ نژادی نباید جک ساخت
دو سری مسایل وجود داره تو زندگی
سری اول بعضی چیزا هست خودمون انتخاب نکردیم مثل جنسیت نژاد نمی دونم چرا بعضی ها ندانسته وارد این قضیه میشن که وبه هم توهین میکنن
سری دوم مسایل اکتسابی هستند خودمون انتخاب میکنیم علم معرفت خرد اخلاق بزرگواری مرام انسانیت
به نظر من مسائل سری دوم که ارزش انسانی توشه
جنگایی که تو تاریخ بوده یا سر نژاد بوده یا دین جنگ جهانی جنگ صلیبی
یه نفر که خودشو سر دسته بقیه کرده بوده به خاطر قدرت طلبی از نژاد استفاده ابزاری میکرده و مردم دوتا کشور رو به جون هم مینداخته کلی انسان بی گناه هم این وسط کشته میشده

ما نگاهمون باید کلی تر باشه وقتی هر کس بیاد بگه ضد نژاد من جک درست نکنه یه جوی بوجود میاد بدتر ابن مسئله بیشتر میشه
وقتی بیایم بگیم همه نژادها محترمن و شایسته همیچ قومی نیست جک ساختن فکر کنم بهتر به خواستتون میرسی
از نظر علمی نگاه کنیم همه انسانها با هم برادرند انسان اولیه افریقایی بوده
انسان‌ها منشاء واحد دارند (تک‌پیدایش) در سال ۱۸۷۱ توسط چارلز داروین در کتاب نیای انسان منتشر شده‌است. تا دهه ۸۰ میلادی این تئوری بیشتر جنبه حدسی داشت تا اینکه شواهد به دست آمده از دی‌ان‌ای میتوکندری مردمان امروزی، به همراه شواهد مربوط به مردم‌شناسی کالبدی گونه‌های کهن (به دست آمده از فسیل‌ها) پشتوانهٔ محکمتری برای این فرضیه ایجاد کردند. با توجه به شواهد ژنتیکی و فسیلی، انسان خردمندی کهن منحصراً در آفریقا بین ۲۰۰٬۰۰۰ و ۱۰۰٬۰۰۰ سال پیش به انسان مدرن کالبد تکامل یافته‌است. متعاقباً اعضای یکی از شاخه‌های این گونه آفریقا را قبل از ۶۰٬۰۰۰ سال پیش ترک کرده و جایگزین جمعیت‌های انسان‌نمای قدیمیتر مانند نئاندرتالها و انسان راست‌قامت شدند.

فکر نمکنم به کسی قد سیاه پوستا تو تاریخ زور گفته شده باشه به خاطر رنگ پوستشون برده هم شدن الان دانشمندا پی برده اصل انسان سیاهپوست بوده به خاطر نقص ایمنی شده سفید پوست

bigbang_theo
06-26-2011, 06:41 AM
شما هم زرنگی و ادعات می شه برو نمونه همچین مطلبی واسه قومیتای دیگه پیدا کن . مگه ما بخیلیم؟
توهین به نژاد تو یا من در یک حد برام ناراحت کننده هممون انسانیم

من یه دردم

من یه ایرانی افغانی ترک آمریکاییم یه روسم عربم چینییم آفریقاییم

من یه یهودی زرتشتی مسیحی بهاییم هندو مسلمونمو بی مذهبمو بوداییم

یه ایرانی ام که صفا و سادگی رسممه یه افغانی ام که تاریخم پر از ستمه

من یه کردم که رفیقم کوه و تفنگه یه فلسطینم که چهل پنجاه سال تو جنگه

یه آفریقایی سیاه مثل عمق جنگل اونی که رفتار میشه باهاش مثل انگل

یه آلمانی ام که از نازی ها سیلی خورده یه حزب که واسه جنایتش آبرومو برده

یه آمریکایی که دست تو دست عراقیا گریه کردیم تو این جنگ و مرگ و غوغا

یه اشک قشنگ از چشم یه تبتی که میسوزه تو حسرت آزادی مملکتی

یه ایرانی ام که پرچممو گم کردم وسط این همه اسم و رسم سردر گمم

به هر شکل و لباس و زبون تو هر مملکتی ام به نام عشق و آزادی و انسان و حیثیتم

به اینکه همه مثل همیم و فقط این یه اصله به نام انسانیت که زیباترین رسمه

من یه درد مشترکم فریاد کن منو دیوارو بشکنو بیرون بزن از این تنو

رها شو رها شو تو وسعت دنیا رها شو با هر رنگ پوستی و زبونی هم صدا شو

واسه روزی که تمومه زندونا ویرون شن و چشم مادرا واسه بچه ها گریون نشن

و روح قشنگ هیچ زنی لگدمال نشه غیرت پر معنی مردها پایمال نشه

و هیچ سری بالا دار نره واسه عقیدش زنی از ترس خونواده نسوزه تو آتش

روزی که زندگی هیچ کسی تفتیش نشه ملاک اعتقاد و ایمان تسبیح و ریش نشه

روزی که آزادی تو خیابون همه برابر زن و مرد کوچیکو بزرگ خواهر و برادر

روزی که همه جا توی صلح و آزادیه قدم به قدم باغ و درخت و آبادیه

لحظه ای که شاید انسان دوباره معنی بشه تموم این شعارهای قشنگ عینی بشه

لحظه ای که میرسه شاید ولی من نیستم من خیلی زود تر از اونچه فکر کنی میمیرم

ولی تو بمون و به یاد شاهین پرواز کن پنجره های ذهنتو رو به دنیا باز کن

به جای من بخون و بخند و نفس بکش تو هر لحظه اگه شد این سرود و آواز کن

بذار کوه پیش مرامت تعظیم کنه آسمون بارون و با اشک تو تنظیم کنه

بذار واسه یه بار شده آدم آدم شه مثل استعاره ای از شعرای سادم شه

alamatesoall
06-26-2011, 10:42 AM
متاسفم

کاملا موفقم :74:

ترک و لر و عرب و فارس چه فرقی میکنه همه ما از یه میهنیم و نباید اجازه بدیم این مسائل پیش پا افتاده بینمون جدایی بندازه بین هر قومیتی خوب و بد هست مهم انسانیت آدماست که باید مورد توجه قرار بگیره

tania
06-26-2011, 10:56 AM
http://pnu-club.com/imported/2011/06/568.jpg (http://www.irannaz.com/news_detail_14999.html)

چرا به شهر تبریز، شهر اولین‌ها گفته می شود؟

اولین چاپخانه در سال 1227 توسط شاهزاده عباس میرزا در تبریز تاسیس شد و 12 سال بعد دومین چاپخانه در تهران تاسیس گردید.

برای اولین بار کتب خارجی در تبریز ترجمه گردید که از آن جمله عبارتند از:
پطر کبیر، شارل دوازدهم، اسکندر کبیر

اولین رمان ایران به نام ((ستارگان فریب خورده- حکایت یوسف شاه سراج)) توسط میرزا فتحعلی آخوند زاده در تبریز به رشته تحریر در آمد.

اولین دایرهّ المعارف توسط محمد رضا زنوزی تبریزی نوشته شد.

اولین کتابخانه عمومی توسط میرزاحسن خان خازن لشگر در سال 1312 در تبریز تاسیس شد

اولین سینمای ایران پس از پنج سال از اختراع جهانی آن (توسط برادرن لومیر)، در تبریز با نام سولّی(آفتاب) تاسیس گردید

اولین نمایشنامه و تئاتر در تبریز به سال 1261 شکل گرفت.

اولین عکاسخانه توسط قاسم میرزا در تبریز راه اندازی شد.

اولین فوتبالیست شاغل در اروپا (بلژیک) به نام حسین صدقیانی از اهالی تبریز در سالهای 1309-1311 بهترین گل زن باشگاههای این کشور بود و در فینال جام باشگاههای بلژیک با به ثمر رساندن سه گل باعث قهرمانی تیم رویال شالروا اسپورتینگ کلوپ در مقابل تیم بروکسل گردید.

در زمینه پزشکی:

- نخستین طبیب محصل فرنگ

- نخستین کتابهای پزشکی

-نخستین آبله‌کوبی

- نخستین دانشکده پرستاری مامائی

- نخستین دندانهای مصنوعی

- اولین عمل قلب باز

- پیوند قلب برروی سگها

و نخستین عمل پیوند کلیه توسط دکتر جواد هیات در سال 1347 در تبریز به انجام رسید

اولین هوانورد ایرانی به نام کلنل محمد تقی خان پسیان از اهالی تبریز بود.

اولین کارخانه اسلحه و مهمات در شهر تبریز بنا نهاده شد.

اولین کارخانه چینی سازی در شهر تبریز ساخته شد

اولین کارخانه تولید برق در این شهر و اولین خیابانی که در آن از چراغهای برقی استفاده شد خیابان چراغ گازی تبریز بود

اولین ضرابخانه ماشینی و انتشار اسکناس از فعالیت های این شهر اولین ها بود.

اولین شهر ایران که صاحب تلفن شد تبریز بود.

اولین انجمن زنان در تبریز توسط صاحب سلطان خانم تشکیل گردید.

اولین بلدیه و نظمیه پلیس مردمی و شهرداری ایران متعلق به تبریز است

اولین مهمانخانه توسط میرزا اسحق خان معززالدوله در تبریز پذیرای مهمان گردید.

اولین مدرسه کر و لال ها توسط جبار باغچه بان و اولین مدرسه نابینایان توسط یک میسیون آلمانی و اولین مدارس حرفه ای و بازرگانی توسط محمدعلی تربیت و اولین کودکستان توسط ابوالقاسم فیوضات در تبریز بنا گذاشته شد.
اولین پایگاه لرزه نگاری در تبریز (شهر زلزله خیز) بنا گذاشته شد.
!

!

!

خجالت بکشید ، بازم برای ترک ها جوک میسازید !!؟؟

راستش منم با لورنزو موافقم و ربطشم به جنگ جهانی و جنگ صلیبی و این همه فلسفه بافی نفهمیدم
نمی دونم چرا می خواهید مسائلو خیلی پیچیده کنیدو قضیه رو از نگاه منفی ببینید و اونو اینهمه لوث کنید؟
اتفاقاً مطلب تاریخی خیلی قشنگیه و به مسائلی اشاره کرده که جزو اولینها در تاریخ کشورمونه مثل بقیه اطلاعات عمومی که در جاهای دیگه می خونیم.
اون لابد واسه شهرش و همشهریاش نوشته خوب ما هم همینکارو کنیم و اهل هرجا که هستیم باید سعی کنیم مطالبی در مورد تاریخ و فرهنگ شهرمون بنویسیم.
حالا چرا باید قضیه رو سختش کنیم و خودمون و دیگرانو ناراحت کنیم؟

alamatesoall
06-26-2011, 11:04 AM
راستش منم با لورنزو موافقم و ربطشم به جنگ جهانی و جنگ صلیبی و این همه فلسفه بافی نفهمیدم
نمی دونم چرا می خواهید مسائلو خیلی پیچیده کنیدو قضیه رو از نگاه منفی ببینید و اونو اینهمه لوث کنید؟
اتفاقاً مطلب تاریخی خیلی قشنگیه و به مسائلی اشاره کرده که جزو اولینها در تاریخ کشورمونه مثل بقیه اطلاعات عمومی که در جاهای دیگه می خونیم.
اون لابد واسه شهرش و همشهریاش نوشته خوب ما هم همینکارو کنیم و اهل هرجا که هستیم باید سعی کنیم مطالبی در مورد تاریخ و فرهنگ شهرمون بنویسیم.

تانیا جان عزیزم قرار نیس بابت هر حرفی که زده بشه ما اوقات تلخی کنیم چرا فکر میکنی ناراحتی پیش اومده اصلا اینطور نیس که فکر میکنی
یه مطلبی اینجا گفته شده و بقیه هم خیلی دوستانه دارن راجع به اون انتقاد میکنن و یه سری هم دارن دفاع میکنن اگه جنبه انتقاد پذیری یه خورده بالا باشه دیگه هیچ گونه ناراحتی پیش نمیاد :72:
حالا شمام بخند تا بدونم ناراحت نیستی:36:

tania
06-26-2011, 11:27 AM

تانیا جان عزیزم قرار نیس بابت هر حرفی که زده بشه ما اوقات تلخی کنیم چرا فکر میکنی ناراحتی پیش اومده اصلا اینطور نیس که فکر میکنی
یه مطلبی اینجا گفته شده و بقیه هم خیلی دوستانه دارن راجع به اون انتقاد میکنن و یه سری هم دارن دفاع میکنن اگه جنبه انتقاد پذیری یه خورده بالا باشه دیگه هیچ گونه ناراحتی پیش نمیاد :72:
حالا شمام بخند تا بدونم ناراحت نیستی:36:
عزیزم منم نگفتم ناراحتم و همیشه خداهم نیشم بازه:39:
منم درست مثل شما معتقدم که باید جنبه انتقاد پذیریمون بالا باشه برای همین می گم چیزایی که لورنزو گفت یه حقیقت تاریخیه ونمی شه اونو ندیده گرفت یا بی ارزش دونست باید کلی هم افتخار کنیم که هموطنانمون به عنوان یه ایرانی اینهمه در زمینه های مختلف علمی فرهنگی یا هنری نفر اول بودند.
ما باید منطقی به این مسئله نگاه کنیم و این حرفا اینهمه حمله کردن و شلوغ بازی نداره!!!هیچ ربطی هم به کشورهای دیگه نداره

Mehrdad_rp
06-26-2011, 11:43 AM
منم درست مثل شما معتقدم که باید جنبه انتقاد پذیریمون بالا باشه برای همین می گم چیزایی که لورنزو گفت یه حقیقت تاریخیه ونمی شه اونو ندیده گرفت یا بی ارزش دونست باید کلی هم افتخار کنیم که هموطنانمون به عنوان یه ایرانی اینهمه در زمینه های مختلف علمی فرهنگی یا هنری نفر اول بودند.
ما باید منطقی به این مسئله نگاه کنیم و این حرفا اینهمه حمله کردن و شلوغ بازی نداره!!!هیچ ربطی هم به کشورهای دیگه نداره

مشکل اینجا نیست که اینا حقایق تاریخی هست یا نیست
مشکل اینه که ربطش به جوک گفتن به ترکا چیه؟
یعنی جوکهایی که واسه بقیه قومیت ها گفته میشه همش درسته ؟
یعنی بقیه قومیت ها هیچ افتخاری در طول تاریخ نداشتن همش واسه این قومه؟
یعنی همه رشتی ها بی غیرتن؟
یعنی همه اصفهانی ها خسیسن؟
یعنی همه قزوینی ها ...؟
مشکل اصلی از بی جنبگی یه عده است ، همین

tania
06-26-2011, 12:06 PM

مشکل اینجا نیست که اینا حقایق تاریخی هست یا نیست
مشکل اینه که ربطش به جوک گفتن به ترکا چیه؟
یعنی جوکهایی که واسه بقیه قومیت ها گفته میشه همش درسته ؟
یعنی بقیه قومیت ها هیچ افتخاری در طول تاریخ نداشتن همش واسه این قومه؟
یعنی همه رشتی ها بی غیرتن؟
یعنی همه اصفهانی ها خسیسن؟
یعنی همه قزوینی ها ...؟
مشکل اصلی از بی جنبگی یه عده است ، همین
آقا چرا توهین می کنی مودب باش!!!
چرا میخواهی با این تهمتها تو باشگاه اختلاف بندازی و سمپاشی کنی؟!!!
ما هم مثل بقیه شهرستانی هستیم و به زادگاهمون هم کلی افتخار می کنیم!
کی همچین حرفایی رو زده؟؟؟ تو این تایپیک این تنها شمایید که دارید به شهرستانیها فحاشی می کنید!:97:
شما هم بجای فحاشی و حسودی کردن برو یه تایپیک واسه شهرت بنویس!

Lorenzo
06-26-2011, 12:10 PM
ایول

Borna66
06-26-2011, 12:30 PM
تاپیک به علت منحرف شده از مسیر اصلی خود برای همیشه بسته شد و در صورت تکرار هر نوع بی احترای به مدیران و کاربران ارشد باشگاه با متحاصی طبق قوانین باشگاه برخورد شدید انظباطی خواهد شد

روزگار خوش