PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افشاگری‌ مدافع استقلال درباره مظلومی

O M I D
06-20-2011, 05:47 PM
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

مدافع فصل گذشته تيم فوتبال استقلال گفت: اوايل فصل جواب اعتماد مظلومی را دادم ولی كاش او صادقانه ميیگفت چرا در ادامه من را بازی نداده است.

فارس: بیژن كوشكی از جمله بازیكنان استقلال در فصل گذشته بود كه نیمكت‌نشینی‌های او تداوم زیادی پیدا كرد و با وجودی كه اوایل فصل مورد اعتماد پرویز مظلومی بود به یك باره تبدیل به یك بازیكن نیمكت‌نشین شد.
كوشكی در فصل گذشته حتی تا مرز اخراج از تیم هم پیش رفت و چند جلسه‌ای حق شركت در تمرینات را نداشت. او برای فصل جدید با استقلال قراردادی ندارد.
فصل گذشته از حضور در استقلال چه تجربه‌ای كسب كردی؟
اینكه بخواهیم بگوییم با بازی كردن یا عدم بازی كردن تجربه خوب یا بد بدست می‌آوریم منطقی نیست. با استقلال قرارداد داشتم و بازیكن این تیم بودم و به میدان رفتن یا نرفتنم دست مربی بود.
این تصمیم را به حق دیدی یا ناحق؟
نمی‌توانم در این رابطه چیزی بگویم. این یك بحث فنی است. شاید یك مربی نخواهد به یك بازیكن اعتماد كند.
خیلی‌ها معتقد بودند حق بیژن كوشكی در فصلی كه گذشت، خورده شد.
این را دیگران باید نظر بدهند. من عقیده‌ام این است وقتی به یك بازیكن اطمینان می‌شود آن بازیكن هفته به هفته به كیفیتش اضافه می‌شود و می‌تواند خودش را نشان دهد و نقاط ضعفش را برطرف كند. در زمان مربیگری امیر قلعه‌نویی، ناصر حجازی و فیروز كریمی مورد اعتماد قرار گرفتم و كیفیت خوبی هم نشان می‌دادم. امسال هم اگر مورد اعتماد قرار می‌گرفتم می‌توانستم همان كیفیت را نشان دهم. بازیكنی كه در شرایط بازی باشد می‌تواند پیشرفت كند. تمرین كردن خالی هیچ فایده‌ای برای بازیكن ندارد و نمی‌تواند كیفیتش را تغییر دهد. این را من نمی‌گویم، حرف بازیكنان بزرگ است.
خودت فكر می‌كنی چرا در تركیب استقلال جایی نداشتی.
من در اوایل فصل خیلی تلاش كردم كه در تركیب باشم و موفق هم بودم. هفته‌های اول كیفیت خوبی داشتم اما در ادامه راه ناگهان نیمكت نشین شدم. همیشه می‌خواستم از مظلومی بپرسم چطور تا هفته چهارم كه من در تركیب بودم شرایط برای استقلال خوب پیش می‌رفت و نمی‌باختیم اما بدون دلیل از تركیب بیرون گذاشته شدم. در این مدت به سؤال‌های هزار نفر باید جواب می‌دادم كه چرا در تركیب استقلال جایی ندارم. خیلی دوست داشتم كه مظلومی یك بار صادقانه بگوید به این دلیل فنی یا هر چیز دیگری از من استفاده نمی‌كند. من در ادامه راه نمی‌توانستم به او اجبار كنم كه در تركیب باشم.
چرا هیچ وقت مثل برخی بازیكنان به نیمكت نشینی‌ات اعتراض نكردی؟
در فوتبال یاد گرفته‌ام به قانون احترام بگذارم. وقتی بازیكن باشگاه هستی باید به قواعد آن احترام بگذاری. فوتبال یك ورزش گروهی است و وقتی همه برای یك هدف تلاش می‌كنند دیگر "حق من " جایی ندارد. این خیلی بد است كه كسی از حق خودش حرف بزند. اگر قرار بود در این همه سال تفكری غیر از این داشته باشم اكنون باید شرایط خیلی بهتری را تجربه می‌كردم. هركس باید خودش تلاش كند. شاید آنهایی كه در پست من بودند شرایط بهتری نسبت به من داشتند ولی همیشه این را تأكید كردم كه اگر این فصل به من اعتماد می‌شد می‌توانستم كیفیت بهتری ارائه بدهم.
از مظلومی ناراحت هستی؟
او مربی تیم است. معمولا می‌گویند فوتبال سلیقه مربی است اما واقعیت این است كه این تاكتیك یك تیم است كه مشخص می‌كند از چه مهره‌هایی باید استفاده شود ولی در فوتبال ایران سلیقه مربی تعیین كننده تركیب تیم است. در تمام سال‌هایی كه مشغول فوتبال هستم با هیچ كس به مشكل برنخوردم. بازی نكردنم دلیل نمی‌شود كسی را زیر سؤال ببرم. معمولا گفته می‌شود بازیكنان قدیمی استقلال و پرسپولیس باتعصب‌تر از بازیكنان فعلی هستند. من یك سؤالی دارم. وقتی كسی از من كه 4 سال در استقلال حضور داشتم و دو قهرمانی با این تیم كسب كرده‌ام احوالی نمی‌پرسد چه توقعی دارند؟ زمان قدیم چه زمانی با بازیكنان چینن برخوردهایی می‌شد؟ متأسفانه زمانه‌ای شده كه خیلی‌ها به بازیكنان فعلی راه درست را نشان نمی‌دهند.
از حضور چهارساله‌ات در استقلال خاطره‌‌ای خوب داری یا بد؟
تمام تلاشم را برای استقلال كردم. من در پاس و ابومسلم به بلوغ فوتبالی رسیدم و برای استقلال تمام توانم را گذاشتم. شاید خیلی‌ها از حضور در استقلال به دنبال منفعت‌ خود بودند و خیلی از موقعیت خود سوء‌استفاده كردند اما من هدف دیگری داشتم. هنوز كه هنوز است از باشگاه طلب دارم كه 105 میلیون آن مربوط به سال گذشته است. باید در مورد طلبم با فتح الله زاده صحبت كنم. زمانی كه به استقلال آمدم باتوجه به اینكه نماینده استان لرستان در این تیم بودم، مسئولیتم سنگین‌تر شده بود. چون می‌دانستم همشهری‌هایم اخبار این تیم را با دقت بیشتری دنبال می‌كنند. به هر حال اتفاقاتی كه برایم رخ داده جزئی از فوتبال است.
از اینكه این فصل در استقلال نیستی ناراحتی؟
دوست ندارم زیاد تیم عوض كنم. به جرأت می‌گویم اگر پاس در تهران می‌ماند در همان تیم می‌ماندم. استقلال را هم دوست دارم و دوست داشتم در این تیم بمانم اما نمی‌توانم به باشگاه اجبار كنم. وقتی مربی نمی‌تواند از من استفاده كند بهتر است كه نمانم.
به نظر فصل سختی در استقلال گذراندی و شرایط روحی بدی را تجربه كردی.
ناراحتی من بیشتر از این بود كه هیچ‌كس به بازی نكردن من نمی‌پرداخت. من هم بازیكن استقلال بودم اما آن‌طور كه باید، دیده نشدم. این برای من خیلی مهم بود. بیژن كوشكی دو قهرمانی با استقلال كسب كرد اما تعداد پرداختن به بازیكنی مثل من خیلی كمتر از بازیكن‌هایی بود كه شاید در سال یكی دو بار به آنها بازی می‌رسید. البته من خرده‌ای به مطبوعات نمی‌گیرم. آنها دنبال كار خود هستند. همه ناراحتی‌ام از این بود كه تا بحث حاشیه‌ای پیش می‌آمد هزار بار موبایلم زنگ می ‌خورد و همه سراغم می‌آمدند اما كسی زنگ نزد از من بپرسد چرا بازی نمی‌كنم. اول فصل یك مصاحبه‌ای انجام دادم كه فكر می‌كنم به آقایان در باشگاه برخورد در صورتی كه من بحث كلی فوتبال را مطرح كرده بودم نه باشگاه استقلال.
در فصلی كه گذشت در یكی از جلسات تمرینی با منصور پورحیدری بحث كردی و همان منجر به اخراج موقت تو از تیم شد. جریان چه بود؟
نمی‌خواهم در مورد گذشته صحبت كنم. من برای رسیدن به تركیب تمام تلاش فنی‌ام را انجام دادم اما تلاش فنی كافی نبود. این نظر شخصی من است. اصلا نمی‌خواهم بگویم حقم بوده یا نبوده آنهایی كه وجدانشان بیدار است می‌دانند قضیه چه بود. درست نیست آدم در مورد خودش اظهارنظر كند. من مطمئن هستم اگر كسی به كسی بی‌احترامی كند یا حقش را بخورد در همین دنیا جوابش را می‌گیرد. همیشه برایم جالب بود كه مثلا به مدل موی فلان بازیكن در روزنامه‌ها پرداخته می‌شد اما كسی نمی‌گفت چرا بازیكنی مثل بیژن كوشكی مورد اعتماد پرویز مظلومی قرار نمی‌گیرد. به خاطر این است كه اصل فوتبال ما مسائل دیگری است.
پرویز مظلومی معتقد بود كه بازیكنان نیمكت نشین باید خودشان را به او ثابت كنند.
من یك سؤال از مظلومی دارم. او به این سؤال پاسخ دهد كه چطور اول فصل بیژن كوشكی مورد اعتماد بود ولی از هفته چهارم به بعد بی‌اعتماد شد. من باید كجا خودم را به او ثابت می‌كردم؟ من هم می‌توانم خیلی صحبت‌ها كنم و بگویم فلان مربی و فلان بازیكن چطور سر از تیم درمی‌آورند. اگر بخواهم حرف‌هایم را بزنم خیلی ها اذیت می‌شوند. آدم خوب است انتقادپذیر باشد نه اینكه با تعریف و تمجید لبخند به لب بیاورد و با یك انتقاد اخم كند. بروید از فتح الله زاده در مورد من بپرسید. اگر از من چیز بدی گفت حرفم را پس می‌گیرم. هیچ وقت به خودم اجازه نمی‌دهم علیه بازیكن دیگری موضع بگیرم. شاید خیلی مواقع كه بازی می‌كردم بازیكنان توانمند دیگری روی نیمكت می‌نشستند. پس هیچ وقت این حق را به خودم ندادم هنگام نیمكت نشینی كسی را زیر سؤال ببرم. اوایل فصل جواب اعتماد مظلومی را دادم ولی كاش او صادقانه می‌گفت چرا من را بازی نداده است. اكنون هم نگاهم رو به آینده است.