PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر رشته از کامپیوتر به it....نظر شما چیه؟

R@ha 69
06-19-2011, 11:23 AM
سلام به همه و خسته نباشید...
راستش من تصمیم دارم دارم تغییر رشته بدم برم it...علتش هم اینه من توی برنامه نویسی اصلا موفق نبودم و میدونم نمیتونم باشم...از چند نفری که پرسیدم گفتن اگه اینجوریه تغییر رشته بده...
حتی استادمون هم بهم گفت اگه فکر میکنی تو برنامه نویسی تا این حد مشکل داری تغییر رشته بده و گفت اگه قصدشو داری این ترم تغییر رشته بده...
حالا موندم چیکار کنم...:164::42:
درباره ی it هم کلی تحقیق کردم و بنظرم باید راحتتر از مهندسی کامپیوتر باشه....

Borna66
06-19-2011, 11:40 AM
با سلام

بله رشته ای it همانطور از اسمش مشخص هست رشته ساده ای هست و در واقع ترکیبی از رشته ی مدیریت و مباحث معمولی کامپیوتر هست و در بیشتر دروس اش حوزه ی مدیریتی هست و کمتر دروس و مباحث سخت برنامه نویسی و سخت افزار در ان وجود دارد.

بطور کلی رشته ی it و مهندسی نرم افزار و علوم در چهار ترم اول دانشگاهی دروس یکسانی دارن و بعد از ترم 4 هر رشته به تفکیک دروس تخصصی خود را دارد و به دوستان که اکیدا در برنامه نویسی استعداد ندارن و کلا نمی تونند با اون کنار بیایند و هم چنین از پایه ی ریاضیات خوبی هم برخوردار نمی باشند توصیه می شود در رشته ی ای تی ادامه تحصیل بدهند چون بیشتر دروس ان خوندنی مثل خوردن اب هست علارقم رشته ی مهندسی نرم افزار که هرچه به ترم بالاتری می روید درس سنگین تر و فهمیدنی تر می شود.
در کل رشته ی مهندسی کامپیوتر به درد افراد حرفه ای و کار درست مثل بنده(طه):39: و مدیر کل می خورد:36:

رشته ی ای تی بیشتر برای خانم های کامپیوتردوست که اکثرا در این زمینه راحت طلب هستند مناسب هست و استقبال این رشته از طرف خانم ها در چند سال اخیر در دانشگاهها گواه این امر هست.
ضمنا به قول بعضی ها این رشته هم کلاس بالایی داره:55:

موفق باشید

روزگار خوش

R@ha 69
06-19-2011, 11:48 AM
ممنون آقا طه(مهندس :240:)
حالا سوال مهمتر اینکه من خوندم باید اواخر اردیبهشت اقدام کرد و شهریور یه امتحانی داد....
من چیکار کنم؟

Borna66
06-19-2011, 01:24 PM
ممنون آقا طه(مهندس :240:)
حالا سوال مهمتر اینکه من خوندم باید اواخر اردیبهشت اقدام کرد و شهریور یه امتحانی داد....
من چیکار کنم؟

با سلامی دیگر

خب اول بعد از اینکه با توجه به ادرس زیر مطمئن شدید شرایط تغییر رشته را دارید

قوانین و ضوابط و شرایط تغییر رشته در دانشگاه پيام نور (http://pnu-club.com/pnu.thread7012.html)

بعد می تونید در زمان مقرر خود که قطعا خود پیام نور برای تغییر رشته اعلام می کنند و ما هم حتما در باشگاه اطلاع رسانی می کنیم اقدام مربوطه را انجام دهید

موفق باشید

روزگار خوش

Borna66
06-19-2011, 06:37 PM
ضمنا زمان و تاریخ و بعضی از شرایط تغییر رشته ممکن هست در هر ترم فرق کند که مثلا برای ترم پیش بدین صورت بوده

اردیبهشت ماه زمان ثبت نام برای آزمون تغییر رشته بند ج دانشگاه پیام نور اعلام شد
ثبت نام از دانشجويان متقاضی تغيير رشته (http://www.pnunews.com/post-750.aspx)در ارديبهشت ۹۰ با مراجعه به مراكز و واحدها انجام می پذيرد.دانشجويان متقاضی تغییر رشته بند ج دانشگاه پيام نور بايد با مراجعه به مراكز و واحدهای پیام نور به صورت دستی ثبت‌نام کنند.پس از تاييد ثبت نام در مراكز در تاریخی که به زودی اعلام خواهد شد دانشجويان باید با مراجعه به سیستم گلستان نسبت به انتخاب واحد و پرداخت شهريه اقدام نمايند.برگزاری آزمون تغيير رشته بند ج در شهريور ۹۰ همزمان با امتحانات ترم تابستان می باشد و منابع آزمون همانند منابع درسی نيمسال دوم ۹۰-۸۹ است.دانشجويان به شرط نداشتن تداخل زمانی آزمون تغيير رشته، مجاز به انتخاب دروس ترم تابستان نيز می باشند.دانشجويان متقاضی تغيير رشته توام با انتقال علاوه بر احراز شرايط تغيير رشته بند ج( كسب نمره 10 در هر درس و ميانگين 12) بايد شرايط انتقال رانيز احراز نمايند و محل امتحان این دانشجویان مركز مبدا می باشد.
براي شركت در آزمون تغيير رشته بند ج گذراندن يك نيمسال كفايت مي كند و نيازی به گذراندن 24 واحد درسی نيست اما در صورت تقاضای تغيير رشته توام (http://www.pnunews.com/post-750.aspx)با انتقال گذراندن 24 واحد درسی باميانگين حداقل 12 الزامی است .دانشجويان پذيرفته شده از طريق دوره های فراگير پس از كسب نمره قبولی از كليه دروس دوره دانشپذيری مجاز به شركت در اين آزمون می باشند.

روزگار خوش