PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تله پاتی چیست ؟

bigbang_theo
06-08-2011, 04:10 AM
این پرسش ها برای من مطرح شده است که :

تله پاتی چیست؟
ساز و کارش چیست ؟
آیا واقعیت دارد؟
ارتباط اش با فراطلیعت چیست ؟
آیا اساسا ارتباطی با فراطبیعت دارد؟

amir26arak
06-08-2011, 04:37 AM
من که ژورنال آکادمیکی سراغ ندارم که درباره اثبات تلپاتی چیزی نوشته باشه

alamatesoall
06-08-2011, 06:06 PM
عملکرد تله پاتی DNA کشف شد

پژوهشگران انگلیسی در میان تواناییهای مختلف DNA یک توانایی جدید را کشف کردند که "تله پاتی DNA" نامگذاری شده است.
دانشمندان دانشگاه کالج امپریال لندن که نتایج یافته های خود را در مجله Journal of Physical Chemistry B منتشر کرده اند، عملکرد تاکنون ناشناخته ای از DNA را شناسایی کردند و نام آن را "تله پاتی DNA" گذاشتند.
این محققان در حقیقت نشان دادند که بخشهای شبیه به هم از زنجیره DNA که در یک محلول حضور دارند بدون اینکه نیاز به واسطه های پروتئینی و ترکیبات دیگر داشته باشند، توانایی تشخیص همدیگر را از فاصله دور دارند.
دانشمندان کالج امپریال رفتار بعضی از زنجیره های طولانی DNA را که محتوی ترکیبات مختلفی بودند در محلولی که تنها محتوی آب بود مورد بررسی قرار دادند.
در این تحقیقات مشاهده شد اجزایی از DNA که محتوی مواد و ترکیبات یکسانی هستند حتی بدون نیاز به حضور واسطه های پروتئینی و ترکیبات دیگر باشد می توانند از یک فاصله طولانی همدیگر را بشناسند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
به گفته این دانشمندان، این نیروی شگفت انگیز تشخیص می تواند در آبی به فاصله یک نانومتر (یک میلیونیوم میلیمتر) ارتباط میان اجزای شبیه به هم را برقرار کند.
این پدیده که تاکنون هرگز مشاهده نشده بود می تواند به درک فرایند ترکیب دوباره DNA کمک کند. این فرایند در مواقعی که DNA دچار خطا شده و به این ترتیب موجب شکل گیری بیماریهایی چون تومورها می شود بروز می یابد.

منبع:http://www.seminarnews.ir پایگاه اطلاع رسانی داده های علمی

amir26arak
06-08-2011, 06:22 PM
عملکرد تله پاتی DNA کشف شد

پژوهشگران انگلیسی در میان تواناییهای مختلف DNA یک توانایی جدید را کشف کردند که "تله پاتی DNA" نامگذاری شده است.
دانشمندان دانشگاه کالج امپریال لندن که نتایج یافته های خود را در مجله Journal of Physical Chemistry B منتشر کرده اند، عملکرد تاکنون ناشناخته ای از DNA را شناسایی کردند و نام آن را "تله پاتی DNA" گذاشتند.
این محققان در حقیقت نشان دادند که بخشهای شبیه به هم از زنجیره DNA که در یک محلول حضور دارند بدون اینکه نیاز به واسطه های پروتئینی و ترکیبات دیگر داشته باشند، توانایی تشخیص همدیگر را از فاصله دور دارند.
دانشمندان کالج امپریال رفتار بعضی از زنجیره های طولانی DNA را که محتوی ترکیبات مختلفی بودند در محلولی که تنها محتوی آب بود مورد بررسی قرار دادند.
در این تحقیقات مشاهده شد اجزایی از DNA که محتوی مواد و ترکیبات یکسانی هستند حتی بدون نیاز به حضور واسطه های پروتئینی و ترکیبات دیگر باشد می توانند از یک فاصله طولانی همدیگر را بشناسند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
به گفته این دانشمندان، این نیروی شگفت انگیز تشخیص می تواند در آبی به فاصله یک نانومتر (یک میلیونیوم میلیمتر) ارتباط میان اجزای شبیه به هم را برقرار کند.
این پدیده که تاکنون هرگز مشاهده نشده بود می تواند به درک فرایند ترکیب دوباره DNA کمک کند. این فرایند در مواقعی که DNA دچار خطا شده و به این ترتیب موجب شکل گیری بیماریهایی چون تومورها می شود بروز می یابد.

منبع:http://www.seminarnews.ir پایگاه اطلاع رسانی داده های علمی

سوال دوستمون فکر کنم در مورد تله پاتی بین دو انسان بود نه درون یک انسان و سلولهاش این دو موضوع خیلی با هم تفاوت دارند:36:

alamatesoall
06-09-2011, 06:31 PM
سوال دوستمون فکر کنم در مورد تله پاتی بین دو انسان بود نه درون یک انسان و سلولهاش این دو موضوع خیلی با هم تفاوت دارند:36:

منم منبع ذکر کردم تا به خود سایت اصلی مراجعه کنه اونجا جواب تمام سوالاتش رو پیدا میکنه

amir26arak
06-11-2011, 03:31 AM
فراروانشناسی از خط علم به سمت شبه علم (pseudosienc ) متمایل شده است . تا این زمان ، هنوز هیچ مدرکی که وجود پدیده هایی ماوراء الطبیعه را اثبات کند توسط بنیادهای معتبر علمی ( scientific community) پذیرفته نشده است .
Randi, James. Flim-Flam! Psychics, ESP, Unicorns, and Other Delusions

اسم این کتاب هستش روانشناسی و هذایانی دیگر تالیف موسسه جیمز رندی
اینم لینک دانلودش این کتاب دانلودش پولی به زبان انگلیسی هم هست در رد تلی پاتی مطالبی نوشته در نتیجه ازمایشات
Flim-Flam: The Truth about Unicorns, Parapsychology and Other Delusions: Amazon.co.uk: James Randi: Books (http://www.amazon.co.uk/Flim-Flam-Truth-Unicorns-Parapsychology-Delusions/dp/0879751983)

amir26arak
06-11-2011, 03:44 AM
سرم خلوت شد این کتاب رو می خرم و یه خلاصه ای ازش ترجمه میکنم
متاسفانه منابع اکادمیک فارسی خوبی در این زمینه نداریم

amir26arak
06-12-2011, 02:54 AM
این پرسش ها برای من مطرح شده است که :

ارتباط اش با فراطلیعت چیست ؟
آیا اساسا ارتباطی با فراطبیعت دارد؟
خیر
اگه اثبات بشن روزی ارتباطی با فرا طبیعت ندارن چون مسایلی که در علم اثبات میشن در حیطه طبیعت قرار می گیرند