PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت رعایت حجاب هنگام نماز خواندن؟

amir26arak
06-07-2011, 05:57 PM
از کسانی که به قوانین اسلام آشنایی دارن یه سوال دارم:

چرا خانم مسلمان موقع نماز خواندن باید حجاب کامل رو رعایت کنه؟
(حجابی که اسلام آن رو در صورت حضور نامحرم ضروری میدونه)

Mehrdad_rp
06-07-2011, 06:38 PM
امیر جون گیر دادی به نماز هااااا
:55:

H3NGAM3H
06-07-2011, 07:28 PM
اتفاقا اون روز منم این سوالو از خواهرم پرسیدم ، واقعا چرا؟!
وقتی تو خونه برای من نامحرمی نیست چرا باید جلوی خدایی که شبانه روز نظاره گره منه حجاب کنم ؟!

saeidking
06-07-2011, 08:03 PM

بیا من جوابت رو بدم :167:

saeidking
06-07-2011, 08:09 PM

شاید یک نوع احترام باشه,شاید ارزش نهادن به رسوم که خدا گفته باشه(حجاب),شاید اینطوری زن از پوششی که خدا براش انتخاب کرده از خدا سپاسگزاری می کنه,مثل این هست که من لباسی برات بخرم امیرجان و تو توی ملاقات بعدی مون همون لباسی رو که برات خردیم می پوشی و من خوشحال میشم که به انتخابم احترام گذاشتی

خب با هربار نماز خوندن ما به محضر خدا میریم,همون طور که مردا بهتره عطر نیکو(از این عطر جوون های امروزی نه ها:301:) ولباس تمیز و ظاهر آراسته درست کنه,خب زینت زن هم حجاب هستالبته طلا و جواهرات هم هست,اما حجاب واجب و اونا مستحبه(به خاطر ارزشش)
این نظر من بود

amir26arak
06-07-2011, 08:11 PM
امیر جون گیر دادی به نماز هااااا
:55:
خوب بحث بحث میاره مهرداد جان دیگه:39:

saeidking
06-07-2011, 08:19 PM
زن وقتی حجاب کامل داره خوشمل تر!!!!!!!میشه:39:

amir26arak
06-07-2011, 08:25 PM
شاید یک نوع احترام باشه,شاید ارزش نهادن به رسوم که خدا گفته باشه(حجاب),شاید اینطوری زن از پوششی که خدا براش انتخاب کرده از خدا سپاسگزاری می کنه,مثل این هست که من لباسی برات بخرم امیرجان و تو توی ملاقات بعدی مون همون لباسی رو که برات خردیم می پوشی و من خوشحال میشم که به انتخابم احترام گذاشتی

خب با هربار نماز خوندن ما به محضر خدا میریم,همون طور که مردا بهتره عطر نیکو(از این عطر جوون های امروزی نه ها:301:) ولباس تمیز و ظاهر آراسته درست کنه,خب زینت زن هم حجاب هست
این نظر من بود
ممنون که به من لباس هدیه دادی من مجبورم تا اخر عمرم لباسی که بم هدیه دادی رو بپوشم:42:اگه روزی از روزها لباسی که تو به من دادی رو نپوشم جواب سلاممو نمی دی؟
هدیه که پوشیدنش اختیاریه:156:

saeidking
06-07-2011, 08:29 PM
ممنون که به من لباس هدیه دادی من مجبورم تا اخر عمرم لباسی که بم هدیه دادی رو بپوشم:42:اگه روزی از روزها لباسی که تو به من دادی رو نپوشم جواب سلاممو نمی دی؟
هدیه که پوشیدنش اختیاریه:156:

اگه دوستم داشته باشی,بله میپوشی ولی نه به اجبار

خدا ما رو مجبور به هیچ کاری نکرده فی نفسه,برای رسیدن به هر چیزی باید از راه خودش بری

حجاب اجباری نیست,همون طور که دین خدا اجباری نیست

amir26arak
06-07-2011, 08:35 PM
اگه دوستم داشته باشی,بله میپوشی ولی نه به اجبار

خدا ما رو مجبور به هیچ کاری نکرده فی نفسه,برای رسیدن به هر چیزی باید از راه خودش بری

حجاب اجباری نیست,همون طور که دین خدا اجباری نیست

اگه بدون حجاب کسی نماز بخونه نمازش باطل

saeidking
06-07-2011, 08:43 PM
اگه بدون حجاب کسی نماز بخونه نمازش باطل

بله باطله,همون طور اگه وضو نگیره

به نظر من خیلی از دستورهای خدا جنبه آزمایش کردن ما رو داره,که تا چه حد فرمانبرداریم,مثل......نمیگم اختلاف دینی می افته

من فکر میکنم خدا برای خودش یک حدی گذاشته و نظاره گر رفتار ما در اون حده

مثل این که من با خدا لجبازی کنم و بگم برای چی 4 رکعت ,دوتا بسه 4 رکعت چه حسنی داره که دو رکعت نداره؟!!!

البته شاید مسئله حجاب توی نماز دلیل مهمی داشته باشه که من ندونم,کارشناسان دینی بشتابید؟

Mehrdad_rp
06-07-2011, 09:50 PM
حالا من یه سوال فنی بپرسم
امیر جان آیا این حجاب حتما باید به صورت چادر باشه؟
چه اشکالی داره حجاب رعایت شده باشه ولی چادر نباشه؟

amir26arak
06-07-2011, 10:29 PM
حالا من یه سوال فنی بپرسم
امیر جان آیا این حجاب حتما باید به صورت چادر باشه؟
چه اشکالی داره حجاب رعایت شده باشه ولی چادر نباشه؟
مهرداد جان
از نظر شرعي زن باید در حالت نماز تمامى بدن خود به غیر از گردى صورت و دست‏ها تا مچ و پاها تا مچ را بپوشاند؛ هرچند نا محرمى در آن جا نباشد. اگر نا محرم باشد، باید پاها را نیز بپوشاند؛
1. توضیح المسائل مراجع، ج 1، مسئله 789.
خواه پوشش با چادر باشد یا با لباس دیگر یا با مانتو. در هر حال، اگر این مقدار حجاب در نماز مراعات شود، نماز صحیح است.

حضرت فاطمه – سلام الله عليها – فرمود:
خيرللنساء ان لا يرين الرجال ولا يراهن الرجال – بهترين چيز براي زن اين است که آنها مردي را نبينند و مردي هم آنها را نبيند
كشف الغمه ج 2 ص 92- منتهى الامال ص 133 ج 1.

amir26arak
06-07-2011, 10:35 PM
در عربستان سعودي بيشتر مردان هم اكنون، موهاي سرشان را مي پوشانند و اين مسئله ربطي به اسلام و قرآن ندارد، بلكه سنت مرد عرب است

http://pnu-club.com/up/images/nxyjuh60p61ch0ur3yfn.gif (http://pnu-club.com/up/)

amir26arak
06-08-2011, 03:13 AM
عورت
عورت واژه‌ای عربی است و در در لغت عرب، به هر چیز آسیب پذیر که مورد نگرانی است اطلاق می‌شود. در فرهنگ اسلامی، به نقاطی از بدن انسان که پوشش آن در برابر نامحرم ضروری است، عورت می‌گویند. حدود عورت، در مذاهب مختلف اسلامی متفاوت است. عورت مرد، بنا به اعتقاد علمای اسلامی، از ناف تا زانو را در بر می‌گیرد. بنا به اعتقاد مالک بن انس، سفیان ثوری، جعفر صادق، تمام بدن زن جز چهره و کف دست‌ها عورت محسوب می‌شود. ابوحنیفه معتقد است که پای زن نیز تا مچ عورت محسوب نمی‌شود. ابوبکر بن عبدالرّحمن بن هشام، احمد بن حنبل و امام شافعی معتقدند که تمام بدن زن بدون استثناء عورت است و باید در برابر نامحرم پوشیده بشود. بعضی از علمای معاصر چون شیخ ابن عثیمین، شیخ عبدالعزیز بن باز، یوسف بن حکیم، عبدالکریم قلعاد، صدای زن را نیز عورت می‌دانند و معتقدند که شنیدن صدای زن توسط نامحرم حرام است.
عورت - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%88%D8%B1%D8%AA)

saeidking
06-08-2011, 11:18 AM
از دیدگاه تسنن اینطور هست

saeidking
06-08-2011, 11:19 AM
وقتی هرکی برا خودش نظر بده همین میشه!!72 فرقه میشیم

saeidking
06-08-2011, 11:21 AM
کاش اسلام رو همه از اون زاویه ای میدیدن که خدا میبینه,خب امام جعفر صادق ع هم فرمودند :که کمر اسلام رو جاهلین مقدس ماب میشکند

amir26arak
06-08-2011, 02:54 PM
داشتم احاديث را مرور مي کردم يک حديث درباره اينکه چه شد که حجاب اجباري شد، پيدا کردم:
«إِنَّ الَّذِينَ جاؤ بِالاْءِفْكِ عُصْبَةٌ مِنْكُمْ لا تَحْسَبُوهُ شَرًّا لَكُمْ بَلْ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ لِكُلِّ امْرِئٍ مِنْهُمْ مَا اكْتَسَبَ مِنَ الاْءِثْمِ وَ الَّذِي تَوَلّى كِبْرَهُ مِنْهُمْ لَهُ عَذابٌ عَظِيمٌ» .

روض الجنان: «إِنَّ الَّذِينَ جاؤ بِالاْءِفْكِ عُصْبَةٌ مِنْكُمْ» ، حق تعالى اين آيات در جماعتى منافقان فرستاد كه ايشان تهمت كردند عايشه را، و سبب آن بود كه رسول را صلى الله عليه و آله عادت چنان بود كه چون به سفرى خواستى رفتن، قرعه زدى ميان زنان، آنكه نام او برآمدى با خود ببردى. در اين غزو زد به نام عايشه برآمد ـ و اين پس از آن بود كه آيت حجاب آمده بود ـ و خداى تعالى زنان را فرموده بود كه: از مردان روى بپوشند. 6
2267. علامه شعرانى: از اين عبارت مستفاد مى گردد كه پيش از آيه حجاب زنان روى نمى پوشيدند و پس از آن روى پوشيدند و هر خبر و روايت كه دلالت كند بر اينكه زنى در زمان پيغمبر صلى الله عليه و آلهبا روى باز بود و مردان او را مى شناختند، پيش از نزول آيه حجاب است؛ چنان كه هر خبرى كه دلالت كند بر معاشرت مسلمانان با كفار اهل

روض الجنان، ج 14، ص 104 ـ 105.

philosopher
06-09-2011, 01:10 AM
کاش اسلام رو همه از اون زاویه ای میدیدن که خدا میبینه,خب امام جعفر صادق ع هم فرمودند :که کمر اسلام رو جاهلین مقدس ماب میشکند

شما بری چین زاویه دید مردوم یه جور ژاپن یه جور دیگه عربستان یجور دیگه ایتالیا یه جور دیگه ایران هم یه جور دیگه هند هم یه جور دیگه همشون هم فکر می کنن زاویه دید خودشون درسته
جغرافیا تو زاویه دید مردم خیلی مهم

saeidking
06-09-2011, 09:36 AM
شما بری چین زاویه دید مردوم یه جور ژاپن یه جور دیگه عربستان یجور دیگه ایتالیا یه جور دیگه ایران هم یه جور دیگه هند هم یه جور دیگه همشون هم فکر می کنن زاویه دید خودشون درسته
جغرافیا تو زاویه دید مردم خیلی مهم

دین سلیقه ای!

philosopher
06-09-2011, 11:43 AM
نه منظورم اینه شعور جمعی شعور فردی رو شکل میده تو جوامع
کمن افرادی که تو هر جامعه خودشون میرن تحقیق میکنن

adeleh 2
06-09-2011, 12:32 PM
زن وقتی حجاب کامل داره خوشمل تر!!!!!!!میشه:39:

کاش اکثر پسرای این دوره زمونه هم مثل شما فکر میکردن اما.........

adeleh 2
06-09-2011, 12:36 PM
عورت
عورت واژه‌ای عربی است و در در لغت عرب، به هر چیز آسیب پذیر که مورد نگرانی است اطلاق می‌شود. در فرهنگ اسلامی، به نقاطی از بدن انسان که پوشش آن در برابر نامحرم ضروری است، عورت می‌گویند. حدود عورت، در مذاهب مختلف اسلامی متفاوت است. عورت مرد، بنا به اعتقاد علمای اسلامی، از ناف تا زانو را در بر می‌گیرد. بنا به اعتقاد مالک بن انس، سفیان ثوری، جعفر صادق، تمام بدن زن جز چهره و کف دست‌ها عورت محسوب می‌شود. ابوحنیفه معتقد است که پای زن نیز تا مچ عورت محسوب نمی‌شود. ابوبکر بن عبدالرّحمن بن هشام، احمد بن حنبل و امام شافعی معتقدند که تمام بدن زن بدون استثناء عورت است و باید در برابر نامحرم پوشیده بشود. بعضی از علمای معاصر چون شیخ ابن عثیمین، شیخ عبدالعزیز بن باز، یوسف بن حکیم، عبدالکریم قلعاد، صدای زن را نیز عورت می‌دانند و معتقدند که شنیدن صدای زن توسط نامحرم حرام است.
عورت - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%88%D8%B1%D8%AA)

ممنونم از این که مطالب خیلی خوبی و در اختیارمون میگذاری خدا خیرت بده:36::104:

philosopher
06-09-2011, 12:40 PM
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند***چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
حافظ