PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دادگاه آن لاین

tania
05-15-2011, 06:10 PM
http://www.ghananewsagency.org/images/Court%20Room.jpg

دراین تالار می خواهیم با کمک شما کابران و دانشجویان عزیز رشته حقوق به مطرح کردن پرونده های قضایی پرداخته و با استناد به مواد قانونی حکم هر پرونده را بیابیم.

kh4223
12-08-2011, 01:51 AM
با سلام وخسته نباشید

:72:می خواستم بدانم اگرفردی تصادف کنه ونظریه دادگاه طبق نظر کارشناس راهنمایی ورانندگی و پزشکی قانونی دادن ارش به مقدار 15%

به مصدوم باشد انشاء رای دادگاه به چه صورت است لطفاً برام طریقه انشاء رای را بنویسید با تشکر :72::72::72::72::72::72:

tania
12-08-2011, 01:01 PM
با سلام وخسته نباشید

:72:می خواستم بدانم اگرفردی تصادف کنه ونظریه دادگاه طبق نظر کارشناس راهنمایی ورانندگی و پزشکی قانونی دادن ارش به مقدار 15%

به مصدوم باشد انشاء رای دادگاه به چه صورت است لطفاً برام طریقه انشاء رای را بنویسید با تشکر :72::72::72::72::72::72:
امان از دست شما!!!!!!!!!!:77:
یه سوالایی می پرسیدا که به عقل جن هم نمی رسه !!!
من که سهله حتی از وکیل هم پرسیدم نتونست جواب درستی بده
ببین فقط می تونم بگم قاضی دردادنامه به استناد گزارشات پزشک قانونی و میزان صدمات وارده حکم به محکومیت ضارب به پرداخت ارش می کنه (همون چیزی که خودت هم در بالا بهش اشاره کردی)
اما اینکه نگارش قاضی و ادبیات نوشتاری اون به چه شکل باید باشه بسته به خود قاضیه! حکم باید واضح -صریح و روشن باشه و البته با ادبیات حقوقی !
شما می توانید برای آشنایی بیشتر به نوع نگارش آنها، می توانیددادنامه ها و حکمهای صادره از دادگاهها را مطالعه کنید که معمولاً دربایگانی دادگاهها و یا دفاتر وکلا وجود دارد. (البته اگه مجوز و یا آشنا وپارتی داشته باشید:39:)

kh4223
04-29-2012, 12:06 PM
با سلام و خسته نباشید
:72:اولا از اینکه زحمت می کشید و سوالات حقوقی را جواب می دهید ممنونم:16:
ضمناًامی خواستم بدانم به امانت گذاردن اشیاء در بانکها (صندوق امانات) از نظر حقوقی و ماهیتاً چه عقدی است؟
یکی هم اینکه آیا منافع اموال را می توان به ودیعه گذاشت؟ چرا؟ اگر جواب خیراست در قالب چه عقدی است ؟
خیلی خیلی ممنونم:72::72::72::72::72::72:

tania
04-29-2012, 09:09 PM
به امانت گذاردن اشیاء در بانکها (صندوق امانات) از نظر حقوقی و ماهیتاً چه عقدی است؟
به آن عقد امانی یا ودیعی گفته می شود

یکی هم اینکه آیا منافع اموال را می توان به ودیعه گذاشت؟ چرا؟ اگر جواب خیراست در قالب چه عقدی است ؟
خیلی خیلی ممنونم:72::72::72::72::72::72:[/
بله درصورت نیاز، فرد می تواند حتی منافع اموال خود را به ودیعه بگذارد که بازهم به آن عقد امانی یا ودیعی می گویند
اما باید این را هم درنظر داشت که درعقد(( عین)) مال مورد نظر است یعنی درصورتی امکان پذیراست که منفعت مال به شکل ((عین)) و مادی باشد نه معنوی! (برای مثال بدست آوردن حق امتیاز)

masoud safae
02-04-2013, 08:12 PM
سلام خسته نباشید.من این سوالو جوابشو گرفتم اما میخوام بدونم با جوابی که گرفتم یکیه یا نه.اگه قاضی حکم قصاص فردی رو بده در صورتی که قتل غیر عمد بوده آیا قاضی به خاطر حکم اشتباه صادر کردن باید روز قیامت جواب پس بده or نه ؟گناه نوشته میشه واسش یا نه ؟ممنونم

joje kocholo
02-06-2013, 09:56 PM
سلام.:169:
من فکر میکنم همونطور که گفتید قاضی بخاطر اشتباهش حکم اقصاص صادر کرده.درسته که قاضی باید بر اساس مدارک و مستندات دقیق و گاهی علم خودس حکم بده اما بنظر من توی قیامت مجازات نمیشه.
حالا اگه من دارم اشتباه فکر میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید.:281:

masoud safae
02-11-2013, 09:11 PM
استاد ما میگفت قصاص نمیشه روز قیامت همینجوری که دکتر و... قصاص نمیشن.از آشناهای ما یکی قاضیه اما هر حکمی که میخواد صادر کنه رعب و وحشت داره استادمون میگه اون ترسش واسه قصاص نیست بلکه واسه عذاب وجدانه شخصیه خود طرفه.ممنون که جواب دادی جوابت true بود.