PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقدمه - معرفی کتاب و نرم افزار

donya88
05-08-2011, 11:22 PM
با سلام .
هدف از باز کردن این بخش اشنایی شما عزیزان با علم ریاضیات فازی می باشد. از انجایی که تعدادی از پایان نامه ها ی دوره ی ارشد و دکترا از این ابزار و مدل استفاده می کنند که اینجانب نیز در حال حاضر مشغول کار کردن بر روی همین موضوع می باشم بر ان شدم تا بخشی بدین نام ایجاد شود تا هرانچه که اطلاعات دارم برای شما عزیزان بذارم .
چون در ابتدای امر برای اشنایی با موضوع از سایتهای مختلف خارجی استفاده کردم (همانطور که می دونید سایتای ایرانی باب این موضوع فقط اشنایی مختصری و تعریفی مقدماتی دارند ) و سپس به سراغ کتاب و مقاله رفتم پس ایده ی اصلیم اینه که تموم این سایتها را به ترتیب اموزش ریاضیات فازی یا کپی پیست می کنم یا لینکشون را قرار می دم .بچه هایی هم که زبانشون خوب نیست نترسن چون همش ریاضیه و قابل فهم و در نهایت سعی میکنم که مقاله ها یی را هم که مطالعه کردم براتون بذارم که بیشتر در زمینه ی رگرسیون فازی و کنترل فازی می باشد.
برای شروع کار هم چند تا کتابی که خودم خوندم + اون نرم افزارهایی که فقط می شناسم معرفی می کنم.
اولین و مشهورترین کتاب فازی که اکثر بچه ها اونم شهرستانیها استفاده می کنند کتاب زیر هست و فکر کنم همه جا گیر بیاد :
علم مدیریت فازی دکتر عادل اذر – حجت فرجی
کتابای زیر هم خودم شخصا در اصفهان پیدا نکردم و اونا را از تهران تهیه نمودم و امیدوارم که به مرور زمان به تمام شهرها منتقل شه چون واقعا برای نوشتن یک پایان نامه توپ همه احتیاج دارن:
مقدمه ای بر نظریه ی مجموعه های فازی مهدی غضنفری – محمود رضایی
هوش محاسباتی جلد سوم مولف : دکتر محمد باقر منهاج استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر
سیستم های فازی و کنترل فازی نوشته : لی وانگ ترجمه از : نیما صفا ر پور – داریوش افیونی
نرم افزار مطلب 2009هم یه fuzzy toolbox داره که اگه تایپ کنید fuzzy باز میشه و میتونید یه سری کارا را از جمله سیستم های فازی انجام بدید . خوشه بندی فازی را هم داره .
نرم افزار تخصصیه زیر هم هست :
Fuzzy tech
Fuzzy set
فکر کنم یکی دیگه هم باشه که من اطلاعی ازش ندارم بعلاوه ی اینکه دیدم تو بعضی سایتا از fuzzy set toolbox برای مطلب هم اسم برده .
امیدوارم این بخش مورد توجه شما قرار بگیره و بتونه بهتون کمک کنه.
در پایان از معاونت باشگاه که بنده را در این بخش همیاری خواهند کرد نهایت تشکر را دارم.
با تشکر.