PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست روانشناسی ( منفی‌ بافی )

آبجی
04-19-2011, 04:56 PM
در این تست پاسخ مثبت به هر سوال 5 امتیاز دارد.

1- همیشه بدون تعمق کافی چیزهایی می گویم که بعدا باعث کدورت و سوء تفاهم بین من و دیگران می شوند.

2-همیشه با نگرانی به آینده نگاه می کنم و انتظار پیشامدهای ناجوری را دارم.

3-اکثرا در گذشته زندگی می کنم. خاطرات و اتفاقات گذشته را در ذهنم مرور می کنم و
وقتی حالم را با گذشته مقایسه می کنم به گذشته ام حسرت می خورم.

4-همواره کارهای امروز را به فردا موکول می کنم.

5-اگر کسی به من اهانتی بکند دیگر تمام روزم خراب می شود.

6-اگر با کسی برخورد کنم که خلق عصبی و تندی دارد بشدن تحت تاثیر وی قرار می گیرم.

7-وقتی درست به زندگیم نگاه می کنم می بینم که همیشه تمایل داشته ام که از کاه کوه بسازم.

8-وقتی با کسی روبرو می شوم که در نگاه اول به دلم نمی چسبد می دانم که هرگز نمی توانم با وی رابطه ای داشته باشم.

9-برای اینکه جلوی ناراحتی های بعدی را بگیرم تنها همه کار را انجام می دهم و از کسی کمکی نمی خواهم.

10-همیشه در درونم پراز فشار است و برای خودم ساعات آرامش فراهم نمی کنم.

11-اگر در کاری آنطوری که آنرا در دهنم تصور کرده ام موفق نشوم بشدت خودم را به محاکمه می کشم.

12-اصلا حساب و کتاب پولم را ندارم. و یا: آنقدر حساب و کتاب می کنم تا هیچ پول بیخودی خرج نکنم که اینکار زیاد
وقتم را می گیرد و برایم مشکل بوجود آورده است.

13-وقتی می بینم کسی به کاری که من انجام می دهم توجه لازم را نمی کند خلقم از دست وی تنگ می شود.

14-وقتی کسی از من انتقاد می کند و یا به جانم نق می زند با خودم فکر می کنم که وی به من علاقه ندارد.

15-اگر کاری را که می خواهم از پیش نرود دنیا پیش رویم تیره و تار می شود.

16-همیشه آدمها را مقصر می دانم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

17-وقتی در کاری موفقیتی بدست می آورم، موفقیتم آنچنان که باید و شاید بنظرم نمی آید.

18-فکر می کنم نباید به آدمهای دیگر اعتماد کرد چرا که همه بد مرا می خواهند.

19-هیچ وقت احتیاج به کمک دیگران نداشته ام و ندارم.

20-کاری را که هر روز انجام می دهم دوست ندارم و اصلا بیهوده دارم زندگیم را خراب می کنم.

امتیاز های بدست آمده را با هم جمع بزنید و معنی امتیاز خود را در زیر مشاهده بفرمائید

پاسخ :

کمتر از 40 = به این معنا است که زیادتر از حد قابل قبول زندگی را به کام خود تلخ نمی کنید.

بین 40 الی 50 = لازم است تا حدی در رفتار خودتان تجدید نظر کنید.

بالاتر از50 = باید واقعا به فکر باشید و برای تغییر این افکار کاری بکنید.

به عباراتی که به آنها پاسخ مثبت داده ایدبا دقت نگاه کنید و در مورد هر کدام از خود بپرسید:

«چطور است که من این فکر را دارم؟»

و سپس برای تغییر آن برنامه ریزی کنید.

این افکار نشانگاه بیماری نیستند ولی فشارهایی هستند که شرایط مناسبی را برای شکل گرفتن اختلالات مختلف فراهم می آورند..