PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه با کریم باقری

pnugirl
04-06-2011, 06:32 PM
کریم باقری:از من بهتر خیلی ها هستند که دستیار کرش شوند/نه با کاشانی در تماسم نه دایی/ بازی‌های پرسپولیس را نگاه نمی کنم

آقا کریم دیگر دور فوتبال را خط کشیده و حتی کار به جایی رسیده که او بازی‌های پرسپولیس را هم تماشا نمی‌کند.

قتی پرسپولیس دربی برگشت را هم باخت، شاید در ذهن هواداران این تیم گل کریم باقری در فصل گذشته مثل خاطره‌ای تلخ از ذهنشان عبور کرد. پرسپولیس باقری را راحت تر از حد تصور از دست داد و بعد از پایان بازی با استقلال، بسیاری از پیشکسوتان این تیم در مصاحبه‌های خود به این نکته تاکید داشتند که پرسپولیس در زمین مسابقه یک بازیکن بزرگ مثل باقری ندارد.
موضوع زمانی جالب می‌شود که بازیکنان استقلال هم به حرف های چند بازیکن قدیمی پرسپولیس و حتی سپهر حیدری کاپیتان این تیم توجه نمی‌کنند و از نظر آنها باقری همچنان کاپیتان و بزرگتر پرسپولیس است. با تمامی این تفاسیر آقا کریم دیگر دور فوتبال را خط کشیده و حتی کار به جایی رسیده که او بازی‌های پرسپولیس را هم تماشا نمی‌کند. این در نوع خودش اتفاق تلخی است و شنیدن حرف‌های باقری اما تلخ‌تر.

مثل اینکه بازی پرسپولیس و استقلال را ندیده‌اید؟
- بله، ندیدم.

ولی باورش سخت است که کریم باقری دربی را نبیند...
- شما باور کنید که ندیدم!

چرا؟
- من که دیگر در فوتبال نیستم و بازی‌ها را هم نگاه نمی‌کنم.

حتی بازی‌های پرسپولیس؟
- دلیلی ندارد بازی‌های پرسپولیس را نگاه کنم. من گفتم که دیگر در فوتبال نیستم و کارهای دیگری دارم که به آنها رسیدگی می‌کنم.

حتی هوادار پرسپولیس هم نیستید؟
- این ربطی به هوادار بودن یا نبودن ندارد. من اینطور راحتم که بازی‌ها را نبینم.

خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس با از دست دادن شما، دیگر در زمین یک بزرگتر ندارد و این موضوع بعد از باخت به استقلال نمود بیشتری پیدا کرد. نظر خودتان چیست؟
- من صحبتی در این مورد ندارم.

فکر نمی‌کنید جایتان در پرسپولیس خالی است؟
- به هر حال دیگران هستند و بازی می‌کنند. پرسپولیس نمی‌تواند دنبال بازیکن دیگری برود و باید با همین بازیکنان ادامه دهد.

بعد از شنیدن خبر باخت پرسپولیس ناراحت شدید؟
- فوتبال همین است و این برد و باخت‌ها همیشه وجود دارد. یک روز نتیجه به سود استقلال رقم می‌خورد و روز دیگر به سود پرسپولیس.

خیلی از طرفداران پرسپولیس گلی که در سال گذشته زدید را فراموش کرده‌اند، قبول دارید؟
- من تا زمانی که در پرسپولیس بودم نهایت تلاشم را انجام دادم ولی الان کاری از دستم ساخته نیست.

هنوز از پرسپولیس طلب دارید؟
- بله، قرار بود تسویه حساب کنند ولی هنوز اتفاقی نیفتاده و طلبم را نگرفته‌ام. حالا باید از سفر برگردند تا ببینیم چه می‌شود.

در این مورد با حبیب کاشانی در تماس نیستید؟
- خیر.

با علی دایی هم در تماس نیستید؟
- خیر.

در مورد حضور کارلوس کرش در تیم ملی ایران چه صحبتی دارید؟
- امیدوارم قدم کرش خوش یمن باشد و فوتبال ایران هم در سال 90 روزهای خوبی را پشت‌سر بگذارد البته کار کردن در فوتبال ایران حتی برای مربیان بزرگ دنیا هم سخت است و کرش حتما با آگاهی از این موضوع قرارداد امضا کرده است. من امیدوارم او در شرایط متفاوت فوتبال ایران، بتواند نتیجه بگیرد.

اگر کرش از شما بخواهد که یک جمله در مورد فوتبال ایران به او بگویید، چه خواهید گفت؟
- به شما نمی‌گویم، به خودش می‌گویم!

اگر پیشنهاد شود حاضرید دستیار او شوید؟
- خیر. از من بهتر خیلی‌ها در فوتبال ایران هستند که می‌توانند مربی تیم ملی شوند. من اصلا به درد این کارها نمی‌خورم و علاقه‌ای هم به مربیگری ندارم.

شنیده‌اید که باشگاه پرسپولیس اعلام کرده برای بازی خداحافظی شما قصد دارد با یکی از تیم‌های لاتزیو یا اتلتیکومادرید بازی دوستانه انجام دهد؟
- خیر، چیزی نشنیده‌ام و نظری هم ندارم.