PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار و حاشیه های بعد از دربی 70

O M I D
03-31-2011, 11:44 AM
پيروزي استقلال مقابل پرسپوليس در هفتادمين شهرآورد سرخابي ها

تيم فوتبال پرسپوليس دربي 70 را هم با علي دايي به استقلال واگذار کرد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg هفته بيست و هشتم ليگ برتر با ديدار دو تيم پرسپوليس و استقلال از ساعت 17:05 و در حضور حدود 65 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادي آغاز شد که اين بازي با نتيجه يک بر صفر به سود استقلال خاتمه يافت.
در دقيقه 11 ضربه ايستگاهي فشنگچي را محمدي دروازه‌بان استقلال دفع کرد.
در 15 دقيقه اول مسابقه پرسپوليس حملات بيشتري را بر روي دروازه استقلال انجام داد.
در ادامه بازي آرام و کند دنبال شد. توپ بيشتر در ميانه ميدان در جريان بود و دو تيم موقعيت گلي بر روي دروازه‌ها نداشتند.
در دقيقه 31 بازيکنان پرسپوليس توپ را چند مرتبه بر روي دروازه استقلال ارسال کردند و در نهايت شوت بادامکي با برخورد به مدافعين استقلال راهي کرنر شد.
تا دقيقه 31 پرسپوليس صاحب دو موقعيت خطرناک شد و استقلال موقعيتي نداشت.
در دقيقه 37 سانتر آشوبي روي دروازه پرسپوليس با ضربه سر هوار ملا محمد توام شد و استقلال يک کرنر به دست آورد.يک دقيقه بعد آرش برهاني در محوطه جريمه پرسپوليس دومين کرنر تيمش را به دست آورد.
در دقيقه 41 ضربه ايستگاهي ايمان مبعلي را رحمان احمدي؛ دروازه‌بان پرسپوليس دفع کرد.
در دقيقه 43 مهدي امير آبادي توپ را از جناح چپ سانتر کرد و آرش برهاني با ضربه سر گل اول اين بازي سرد را به ثمر رساند.
در دقيقه 45+1 پرسپوليس پشت محوطه جريمه استقلال صاحب يک ضربه ايستگاهي شد که ضربه زارع با اختلاف کمي از کنار دروازه به اوت رفت.
در دقيقه 48 غلامرضا رضايي دروازه‌بان استقلال را هم دريبل کرد اما دو متر جلوتر در محوطه جريمه نتوانست درواز‌ه بدون دروازه‌بان استقلال را باز کند.
در دقيقه 57 هادي نوروزي براي پرسپوليس گلزني کرد که اين گل در موقعيت آفسايد به ثمر رسيد.
در دقيقه 59 شوت غلامرضا رضايي از داخل محوطه جريمه با اختلاف کمي به اوت رفت. اين پنجمين موقعيت گلزني پرسپوليس در اين ديدار بود. استقلال تا اين دقيقه فقط يک موقعيت گلزني داشت که در نيمه اول آرش برهاني آن را به گل تبديل کرد.
در دقيقه 64 شوت کم اثر فرهاد مجيدي را رحمان احمدي دروازه‌بان پرسپوليس به راحتي مهار کرد.
در دقيقه 65 ضربه فشنگچي را محمد محمدي دروازه‌بان استقلال به کرنر فرستاد که ضربه کرنر را فشنگچي بد زد و استقلال صاحب يک ضد حمله شد.
در دقيقه 72 غلامرضا رضايي پابه توپ وارد محوطه جريمه استقلال شد و با تکل محمد محمدي سرنگون شد اما داور اعتقادي به پنالتي نداشت. بازيکنان پرسپوليس و علي دايي به شدت در اين صحنه به داور معترض بودند.
در دقيقه 77 بازيکنان پرسپوليس روي فرهاد مجيدي مرتکب خطا شدند اما محسن ترکي اعتقادي هم به اين خطا نداشت.
در دقيقه 83 شوت وحيد هاشميان از داخل محوطه جريمه با اختلاف کمي از روي تيرک افقي به اوت رفت.
در دقيقه 85 اشپتيم آرفي از داخل محوطه شش قدم استقلال توپ را به بيرون زد.اين هفتمين موقعيت گل پرسپوليس در اين مسابقه بود که بازيکنان از دست دادند.
به اين ترتيب استقلال در اين مسابقه يک بر صفر پرسپوليس را شکست داد تا براي اولين مرتبه در تاريخ دربي يک تيم دو ديدار را پشت سرهم يک بر صفر پبروز شود.
اکنون استقلال52 امتيازي شد و همچنان سوم است و پرسپوليس 44 امتيازي همچنان در رده پنجم جدول باقي‌ ماند.
محسن ترکي داور مسابقه در دقيقه 10 به امير حسين صادقي و در دقيقه 70 مهدي اميرآبادي از استقلال و در دقيقه 57 به حسين بادامکي از پرسپوليس کارت زرد نشان داد.
بهتاش فريبا؛ مربي استقلال در دقيقه 83 از روي نيمکت اين تيم اخراج شد.
ترکيب پرسپوليس:
رحمان احمدي، سپهر حيدري، عليرضا نورمحمدي، حميد علي عسگر، سامان آقازماني، حسين بادامکي، مازيار زارع، محمد نوري( از دقيقه 74 وحيد هاشميان)، هادي نوروزي، غلامرضا رضايي و امير حسين فشنگچي( از دقيقه 85 شپتيم آرفي)
سرمربي: علي دايي
ترکيب استقلال:
محمد محمدي، حنيف عمران زاده، امير حسين صادقي، پژمان منتظري، مهدي اميرآبادي، فرزاد آشوبي، کيانوش رحمتي، ايمان مبعلي، هوار ملا محمد( از دقيقه 67 اسماعيل شريفات)، فرهاد مجيدي( از دقيقه 87 هادي شکوري)، آرش برهاني( از دقيقه 84 سيد مهدي سيدصالحي)
سرمربي: پرويز مظلومي

O M I D
03-31-2011, 11:46 AM
محمدي: خوشحالم كه موفق شديم مقابل پرسپوليس به برتري برسيم

دروازه‌بان استقلال گفت: لياقت هواداران استقلال فقط کسب 3 امتياز مقابل پرسپوليس بود.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg محمد محمدي پس از پيروزي يک بر صفر استقلال مقابل پرسپوليس اظهار داشت: خوشحالم که موفق شديم مقابل پرسپوليس به برتري برسيم. قبل از اين ديدار اندکي مصدوميت داشتم، اما خوشحالم که با تلاش و کوشش به اين بازي رسيدم و توانستم دروازه استقلال را بسته نگه دارم.
وي افزود: لياقت هواداران استقلال فقط کسب 3 امتياز در اين بازي بود و ما موفق شديم به اين پيروزي برسيم.
دروازه‌بان استقلال خاطرنشان کرد: با اين برد با روحيه‌اي مضاعف به ديدارهاي آينده فکر مي‌کنيم و اميدوارم در بازي‌هاي آينده موفق شويم.

O M I D
03-31-2011, 11:47 AM
فشنگچي: همه كار كرديم جز گل زدن

بازيکن پرسپوليس گفت: در ديدار امروز با استقلال تيم برتر بوديم اما فقط گل نزديم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg امير حسين فشنگچي پس از شکست يک بر صفر برابر استقلال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه ديدند توپ و ميدان دست پرسپوليس بود و ما در اين مسابقه همه کار کرديم اما نتوانستيم گل بزنيم. نمي‌دانم چرا توپ‌هايمان گل نشد و دليل آن را نفهميديم.
وي ادامه داد: در نيم ساعت اول مسابقه چندين موقعيت گل زني را از دست داديم ولي در نهايت شکست خورديم. من نمي‌خواهم در مورد داوري حرف بزنم اما خودتان قضاوت کنيد خطا روي غلامرضا رضايي پنالتي بود يا نه.

O M I D
03-31-2011, 11:47 AM
به جباري احترام مي‌گذارم
مبعلي: اين 3 امتياز حق ما بود

بازيکن استقلال گفت: با برد مقابل پرسپوليس ثابت کرديم حق استقلال 3 امتياز بود.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg ايمان مبعلي پس از پيروزي يک بر صفر استقلال مقابل پرسپوليس اظهار داشت: در اين ديدار از حريف سر تر بوديم و موفق شديم بازي خوبي را به نمايش بگذاريم.
وي افزود: کسب 3 امتياز بازي حق استقلال بود و ثابت کرديم مستحق اين پيروزي هستيم.
بازيکن استقلال عنوان کرد:‌ به جباري احترام مي‌گذارم و اميدوارم در بازي آينده در کنار هم براي موفقيت تيم تلاش کنيم.

O M I D
03-31-2011, 11:49 AM
به حق‌مان نرسيديم
زارع: مثل بازي رفت پنالتي پرسپوليس را نگرفتند

هافبک پرسپوليس گفت: در مسابقه امروز با استقلال پنالتي ما مانند دربي رفت ديده نشد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg مازيار زارع پس از شکست يک بر صفر پرسپوليس برابر استقلال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شما خبرنگاران قضاوت کنيد که چه تيمي امروز بهتر فوتبال بازي کرد. ما خيلي خوب بوديم و فقط در زدن ضربات آخر مشکل داشتيم. متاسفانه پرسپوليس به حقش نرسيد.
وي ادامه داد: ميانه ميدان در نيمه اول و همچنين در دقايقي از نيمه دوم متعلق به پرسپوليس بود اما نمي‌دانم چرا خطاي پنالتي روي غلامرضا رضايي ديده نشد. بايد اين خطا با دقت بيشتري بررسي شود. در مسابقه رفت نيز پنالتي ما را نگرفتند.

O M I D
03-31-2011, 11:50 AM
شانس قهرماني‌مان از دست رفت
دايي: وجدانم راحت است؛ يك سر و گردن برتر از استقلال بوديم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: وجدانم راحت است زيرا يک سر و گردن برتر از استقلال بوديم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علي دايي پس از شکست يک بر صفر برابر استقلال اظهار داشت: همه ديدند تيم برتر ميدان پرسپوليس بود. هم در نيمه اول و هم در نيمه دوم موقعيت‌هاي فراوان گلزني داشتيم. از نظر فني يک سر و گردن از استقلال سرتر بوديم. آنها از يک موقعيت نصف و نيمه گلزني کردند اما بازيکنان پرسپوليس موقعيت‌هاي زيادي را از دست دادند.
وي ادامه داد: امروز آن روي فوتبال را ديديم ولي من نمي‌توانستم کاري کنم. موقعيت گلزني‌هاي فراواني را به دست آورديم که از دست رفت.
سرمربي پرسپوليس در مورد قضاوت محسن ترکي در اين مسابقه گفت: کارشناسان داوري در مورد اين مساله اظهار نظر کنند. به عقيده من مي‌توانست خطاي پنالتي روي غلامرضا رضايي اتفاق افتاده باشد اما داور به راحتي از آن گذشت.
دايي در مورد شعار تماشاگران استقلال عليه خود و دودستگي تماشاگران پرسپوليس که برخي خواهان جدايي از اين تيم هستند گفت: نمي‌توانم به تماشاگران استقلال بگويم شعار ندهيد اما من دو دستگي بين تماشاگران پرسپوليس نمي‌بينم، اگر شما مي‌بينيد نشانم دهيد. وجدانم راحت است. همه کار از نظر فني براي پرسپوليس انجام داده‌ام، نمي‌توانم خودم وارد ميدان شوم و گلزني کنم.
دايي در مورد اينکه دهه اول فروردين،‌ بدشانسي او در فوتبال است گفت: فوتبال و زندگي ورزشي ما همين است و فروردين و ارديبهشت فرقي نمي‌کند. من همه کار براي پرسپوليس انجام داده‌ام و امروز از نظر فني تيم برتر ميدان بوديم.
دايي در پاسخ به اين سؤال که با شکست مقابل استقلال قهرماني اين فصل را از دست داديد، گفت: مطمئناً بازي استقلال آخرين فرصت ما بوداما پرسپوليس راه را ادامه مي‌دهد و اميدوارم در بازي‌هاي بعد بتوانيم نتيجه لازم را بگيريم.
وي گفت: پرسپوليس خوب بازي مي‌کند اما در پايان شرمنده هواداران مي‌شويم.
دايي در رابطه با ماندنش در رأس کادر فني پرسپوليس عنوان کرد: من نمي‌توانم در رابطه با ماندن خودم اظهارنظر کنم، باشگاه رئيس دارد و ايشان بايد تصميم‌گيري کند. من تابع قراردادم با پرسپوليس هستم و در شرايط فعلي افتخار مي‌کنم که با تمام وجود براي تيمم کار کردم و اگر چه تيمم بد بازي نکرد.
سرمربي پرسپوليس خاطرنشان کرد: پرسپوليس بايد تمرکز خود را در بازي‌هاي ليگ قهرمان آسيا و جام حذفي حفظ کند، قطعا بازي مقابل نماينده ازبکستان براي ما بسيار مهم است و بايد بتوانيم جبران کنيم.

O M I D
بايد اين بدعت غلط را از استقلال دور کنم
مظلومي: پنالتي نبود؛ داور بايد به رضايي كارت مي‌داد

سرمربي استقلال گفت: برخوردي که در محوطه جريمه ما بوجود آمد پنالتي نبود و داور بايد به بازيکن پرسپوليس کارت نشان مي‌داد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg پرويز مظلومي پس از پيروزي يک بر صفر استقلال مقابل پرسپوليس اظهار داشت: به دايي خسته نباشيد مي‌گويم، پرسپوليس در نيمه دوم خوب بازي کرد و اين موضوع طبيعي بود. اين تيم يک بر صفر عقب بود و براي جبران گل خورده مجبور بود که حمله کند.
وي افزود: من بايد اين بدعت غلط را از بازيکنان استقلال دور کنم. تيم ما نبايد پس از به ثمر رساندن گل عقب بکشد و من اين موضوع را در رختکن به بازيکنان گوشزد کردم و به آنها گفتم که بايد در نيمه دوم رو به جلو حرکت کنند که متاسفانه اين کار انجام نشد و اين مشکل ساختار فوتبال ايران است.
سرمربي استقلال عنوان کرد: استرس در اين ديدار باعث شد بازيکنان دو تيم از فرصت‌هايشان به خوبي استفاده نکنند و موقعيت‌هاي فراواني را از دست بدهند.
مظلومي در رابطه با برخورد غلامرضا رضايي مهاجم پرسپوليس با محمد محمدي دروازه‌بان استقلال اظهار داشت: درباره داوري نمي‌‌توانم صحبت کنم. به نظرم ترکي خوب قضاوت کرد و ما بايد از داوران حمايت کنيم.
وي در پاسخ به اين سؤال که اگر اين صحنه به نفع استقلال در محوطه جريمه پرسپوليس رخ مي‌داد آيا باز هم چنين اظهارنظري مي‌کرديد، گفت: به نظر من برخوردي که در محوطه جريمه ما بوجود آمد پنالتي نبود و داور بايد به بازيکن پرسپوليس کارت نشان مي‌داد. رضايي با حرکت شيرجه‌وار قصد فريب داور را داشت.
مظلومي خاطرنشان کرد: به استقلال و هواداران تبريک مي‌گويم و از تمام آنها به دليل حمايت و دعا براي تيم تشکر مي‌کنم.

O M I D
پاداش ميليوني فتح‌الله‌زاده به بازيكنان استقلال

سرپرست باشگاه استقلال به بازيکنان اين تيم نفري دو ميليون و 500 هزار تومان پاداش داد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علي فتح الله زاده پس از پيروزي استقلال مقابل پرسپوليس همان طور که وعده پاداش ويژه را داده بود به بازيکنان تيمش نفري 2 ميليون و 500 هزار تومان پاداش داد.
تيم استقلال توانست با تک گل برهاني پرسپوليس را شکست دهد.

O M I D
03-31-2011, 11:51 AM
بازيکني پيدا نکردم که به او پاداش دهيم
شريفي: فردا درباره موارد انضباطي دربي تصميم‌گيري مي‌شود

رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: در مورد موارد انضباطي پيش آمده در دربي فردا تصميم‌گيري مي‌شود.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg به گزارش خبرگزاري فارس، مجتبي شريفي پس از پايان بازي دربي 70 عنوان کرد: در بازي امروز مسائلي به وجود آمد و مسائلي ديده شد که فردا در مورد آنها تصميم‌گيري خواهد شد.
وي درباره اينکه کدام تيم برتر بود گفت: پاسخ دادن به اين سوال در حيطه وظايف من نيست و براي ما دردسر درست مي‌کند.
شريفي تصريح کرد: در اين ديدار پرسپوليس ميزبان بود و چند ترقه دست‌ساز پرتاب شد. چند بازيکن هم با داور برخورد داشتند. در مجموع بازي بدي به لحاظ انضباطي نبود اما خوب هم نبود.
رئيس کميته انضباطي خاطرنشان کرد: من خيلي به دنبال بازيکني بودم که به او پاداش دهيم اما چنين بازيکني پيدا نکرديم.

O M I D
03-31-2011, 11:52 AM
عيدي ارزشمندي به هواداران داديم
برهاني: استقلال نشان داد قابليت ركوردشكني دارد

زننده گل پيروزي بخش استقلال مقابل پرسپوليس گفت: استقلال قابليت رکوردشکني را دارد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg آرش برهاني که زننده تک گل استقلال مقابل پرسپوليس بود عنوان کرد: در لحظه‌اي که توپ ارسال شد متوجه نشدم کدام بازيکن اين توپ را ارسال کرد اما نهايت تلاش خود را کردم تا به توپ برسم. اين در شرايطي بود که در موقعيت خوبي قرار نداشتم اما خدا کمک کرد و توانستم آن توپ را گل کنم.
وي افزود: خوشحالم که استقلال توانست رکورد بشکند. ما نشان داديم که توانايي رکوردزني را داريم. اين موفقيت حاصل يک کار گروهي بود و قابليت خود را نمايش داديم.
برهاني درباره اينکه پرسپوليسي‌ها اولين عيدي سال نود را به استقلال هديه کردند گفت: من فکر مي‌کنم استقلالي‌ها اينقدر خوب کار کردند که به هواداران خود عيدي بدهند. ما عيدي ارزشمندي به هواداران خود داديم.

O M I D
03-31-2011, 11:52 AM
پرسپوليس تمام کننده ندارد
دايي: شايد كاشاني نظرش عوض شود

سرمربي پرسپوليس درباره اين‌که حبيب کاشاني پس از شکست از او حمايت کرده است، گفت: شايد کاشاني امشب بخوابد و صبح نظرش عوض شود.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علي دايي پس از شکست يک بر صفر برابر استقلال در نشست خبري اظهار داشت: همه ديدند امروز فوتبال را بهتر از استقلال بازي کرديم. نيمه اول خيلي خوب بوديم و فقط گل نزديم. در نيمه دوم من نديدم استقلال توپي بر روي دروازه ما بياورد. ما همه کار کرديم جز گلزني. استقلال در نيمه اول هم فقط همان يک موقعيت را داشت.
وي در مورد داوري مسابقه گفت: اگر بخواهم در مورد داوري حرف بزنم حرف و حديث پيش مي‌آيد. معتقدم آن صحنه پنالتي بود اما چه مي‌توانم بگويم، پرسپوليس تمام کننده ندارد. اين همه موقعيت گل را از دست داديم و استقلال از تک موقعيت خود نهايت استفاده را برد.
سرمربي پرسپوليس تاکيد کرد: کادر فني فقط تا لب خط مي‌تواند تيم را راهنمايي کند. پرسپوليس امروز همه کار کرد جز گلزني. براي چندمين بار است که مي‌گويم من نمي‌توانم خودم وارد ميدان شوم و گل بزنم. شما بگوئيد اگر همان دقايق اول ما به گل مي‌رسيديم آيا باز هم نتيجه اينگونه مي‌شد؟
دايي در مورد تعويض محمد نوري گفت: او امروز نوري هميشگي نبود. من با آوردن هاشميان به ميدان با 4 مهاجم به دروازه استقلال حمله کردم. موقعيت خوب و طلايي هم داشتيم ولي گل نشد. بازيکنان پرسپوليس دويدند و فوتبال بازي کردند ولي گل نزدند.
سرمربي پرسپوليس در مورد سنگين بودن وحيد هاشميان در ميدان گفت:‌ او مدتي است که بازي نکرده و پس از مسابقه با فولاد در بازي با الاتحاد مصدوم شد. او را در 20 دقيقه پاياني به ميدان آوردم تا گلزني کند. هاشميان در بوندس‌ ليگا گل‌هاي بسياري زده است.
دايي در مورد اينکه در پرسپوليس خواهد ماند يا جدا مي‌شود، گفت: تمام سعي‌ام را براي موفقيت تيم انجام دادم. از مديران پرسپوليس بپرسيد که مي‌مانم يا مي‌روم. امروز ما فوتبال خوبي را انجام داديم. از بازي بازيکنانم هم در اين مسابقه و هم در دربي رفت تا حدودي راضي هستم. من چيزي نمي‌گويم خود شما بگوئيد در دو ديدار رفت و برگشت با استقلال حق ما شکست بود؟ من از تيمم راضي هستم اما شرمنده هوادارانم. تمام کارهايي که در زمين انجام داديم در تمرينات مرور کرده بوديم اما توپ‌ها به شکل عجيب و غريبي گل نشد.
سرمربي پرسپوليس در مورد علت کاهش تماشاگران در دربي و بويژه طرفداران پرسپوليس گفت: من هواداران را نشماردم که بدانم کمتر شدند يا بيشتر اما آنطور که ديدم تماشاگران دو تيم نصف نصف برابر بودند.
دايي در مورد اينکه پس از 28 بازي در ليگ برتر 10 شکست در کارنامه خود دارد، گفت: حرف شما درست است، اين آمار خوب نيست اما از شما مي‌پرسم آيا ما امروز بهتر از استقلال بوديم؟ من چکار بايد مي‌کردم که نکردم؟ من مربي نمي‌توانم بروم و گلزني کنم.
وي در مورد اينکه حبيب کاشاني پس از شکست از او حمايت کرده است، گفت: شايد کاشاني امشب بخوابد و صبح نظرش عوض شود. من فقط مي‌گويم تيم خوب بود ولي باختيم. من با تمام قدرت در اختيار پرسپوليس هستم اما بدشانسي گريبانگير تيم ما شده است. در دربي رفت نيز گل صحيح ما آفسايد اعلام شد و امروز نيز چنين اتفاقي افتاد حق ما باخت نبود.
دايي تاکيد کرد: من پاسخگوي مسائل فني تيم هستم و با باشگاه قرارداد دارم تا پاسخگوي فني شما باشم اما وقتي از داخل 6 قدم توپ ما گل نمي‌شود، چه بايد بگويم.
سرمربي پرسپوليس در مورد اينکه قبول دارد پرسپوليس بد بسته شده است يا نه، گفت: با اين مسئله موافق نيستم من 6 بازيکن به اين تيم آوردم که جزو بهترين‌هاي فوتبال ايران هستند. شما بگوئيد که کداميک از آنها در حد پرسپوليس نبودند. ساير بازيکنان نيز قرارداد 2 ساله با باشگاه داشتند و کاري در مورد آنها نمي‌توانستم بکنم. اگر منظور شما اوسال است، او از شانس بد ما مريض شد. من که آزمايشگاه ندارم که بازيکن را آزمايش کنم. سکوبرت هم مدتي است بازي نکرده و من نمي‌توانم ريسک کنم و او را بازي بدهم. خط دفاع ما امروز عالي کار کرد و فقط يک اشتباه داشت. البته خدا وکيلي آرش برهاني هم عالي ضربه زد.

O M I D
03-31-2011, 11:54 AM
به دربي 70 نمره قبولي مي‌دهم
شريفي: بادامكي، زارع و هوار محمد بازيكنان متخلف دربي بودند

رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال از تخلف 3 بازيکن در دربي 70 خبر داد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg مجتبي شريفي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در مورد نحوه برگزاري 70 پايتخت اظهار داشت: قضاوت در مورد نحوه برگزاري اين مسابقه امري نسبي است و شرايطي مانند داوري، امتياز يک تيم، انتظار هواداران و... در آن دخيل است. بنابراين قضاوت مطلق در مورد نحوه برگزاري دربي امري نادرست است.
وي ادامه داد: در دربي 70 در برخي از سکوها اشتباهاتي ديده شد که اين نشانگر آن است که بايد قوي‌تر عمل کنيم. شايد بهتر باشد بگويم در برخي سکوها ليدرها موفق عمل نکردند. اينکه پس از آنکه يک موقعيت گلزني براي يک تيم پيش مي‌آيد و هواداران آن تيم هيجان‌زده مي‌شوند اما هواداران تيم مقابل واژه‌اي نادرست به کار مي‌برند و سپس هواداران تيم مقابل آن واژه را کامل‌تر تحويل تماشاگران حريف مي‌دهند رنج‌آور است.
شريفي تاکيد کرد: اين مسائل نشان مي‌دهد هنوز نمي‌توانيم بطور صحيح و درست شور و نشاط و هيجان را در ورزشگاه بر روي سکوها تخليه کنيم. متاسفانه در برخي سکوها الفاظ نادرستي به کار برده شد. مي‌توان مدل تماشاگران تيم علم و ادب مشهد را در فوتبال هم پياده کرد. در ابتداي همان زمان نيز برخي تمسخر مي‌کردند که چرا تماشاگران اين تيم حريف را هم تشويق مي‌کنند اما اگر بخواهيم مي‌توانيم چنين عملکردي داشته باشيم. اگر به جاي اهانت به تماشاگر حريف بگوييم روبرو دوستت داريم ديگر شاهد اهانت نخواهيم بود.
رئيس کميته انضباطي با اشاره به اعتراض هواداران پرسپوليس به قضاوت داور گفت: پس از پايان مسابقه بين تماشاگران دو تيم رفتم آنان نظرات ضد و نقيضي در مورد قضاوت داور داشتند. پرسپوليسي‌ها معتقد بودند پنالتي اين تيم گرفته نشده اما پنالتي را نمي‌توان هميشه گل صددرصد دانست شايد بتوان پنالتي را يک گل 50 درصدي ناميد.
شريفي در مورد رفتار بازيکنان در زمين مسابقه گفت: در مجموع در مستطيل سبز بازيکنان رفتار ناشايستي نداشتند. فقط 3 بازيکن يعني حسين بادامکي، مازيار زارع و هوار ملامحمد بازيکناني بودند که رفتار غيرورزشي نشان دادند. شايد آنها در برخورد با يکديگر کلام ناشايستي به کار نبرده باشند اما در مسابقه حساسي مانند دربي زبان بدن نيز تاثيرگذار است. اينکه مدام دستت را بالا و پايين ببري نشان دهنده آن است که با اين حرکات آکروباتيک خيلي الفاظ مناسبي در برخورد با شخص مقابل به کار نبرده است.
وي در مورد اينکه فرهاد مجيدي نيز اعتراض‌هايي به داور داشت گفت: مجيدي مکرر به دليل اين امر جريمه شده است و بايد تامل بيشتري در رفتارش کند تا مشمول تنبيهات آيين‌نامه انضباطي نشود. در مجموع به دربي 70 نمره قبولي مي‌دهم زيرا مشکل چنداني در مستطيل سبز ديده نشد.
شريفي افزود: در 4 سکو نفراتي مواد محترقه پرتاب کردند که آنها نيز شناسايي شدند و به آنها نيز برخورد لازم نيز انجام خواهد شد.
رئيس کميته انضباطي ادامه داد: فردا پس از مطالعه گزارش ناظر مسابقه جلسه‌اي در مورد اتفاقات دربي در کميته انضباطي تشکيل خواهد شد.

O M I D
03-31-2011, 11:56 AM
يک راز نهفته دارم که به خدا واگذار کرده‌ام
مظلومي: خوشحالم؛ يك ماه خواب و خوراك نداشتم

سرمربي استقلال گفت: يک ماه خواب و خوراک نداشتم تا استقلال را به شرايط خودش برگردانم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg پرويز مظلومي پس از پيروزي يک بر صفر استقلال مقابل پرسپوليس با حضور در کنفرانس مطبوعاتي اظهار داشت: بازي خوبي را به نمايش گذاشتيم. در فوتبال تيمي که کمترين اشتباه را داشته باشد پيروز ميدان است. موقعيت‌هاي ما شايد نسبت به تيم حريف کمتر بود اما ما بهتر استفاده کرديم و من خدا شکر مي‌کنم که اين عزت را داده تا مقابل هواداران استقلال روسفيد باشد.
وي افزود: همه در اين برد سهيم هستند. از مديريت، کادر پزشکي، تدارکات و غيره تشکر مي‌کنم. مهم کسب سه امتياز بود که خوشحالم پيروزي به نفع ما رقم خورد. اگر در اين ديدار شکست مي‌خورديم همه کنار مي‌رفتند و من سيبل قرار مي‌گرفتم.
مظلومي عنوان کرد: به پرسپوليس خسته نباشيد مي‌گويم و خوشحالم که استقلال از موقعيت‌هايش به خوبي استفاده کرد. ما براي اين بازي برنامه‌ريزي داشتيم. پرسپوليس از ابتدا به دنبال بازي انتحاري بود و چيزي براي از دست دادن نداشت.
سرمربي استقلال ادامه داد: پيش بيني مي‌کرديم پرسپوليس فشار زيادي را بر روي دروازه ما بياورد مانند بازي رفت که چنين شرايطي را تجربه کرده بوديم.
مظلومي تصريح کرد: در رختکن به بچه‌ها گوشزد کردم که زياد عقب نکشيد. به آنها گفتم که فکر کنيد با يک گل از حريف عقب هستيد و بايد در نيمه دوم به فکر جبران و زدن گل تساوي باشيد. فکر نمي‌کردم تيم عقب بکشد و زماني که چنين شرايطي به وجود بيايد حريف فضاي بيشتري را تصاحب مي‌کند و بسيار خطرناک مي‌شود.
وي اظهار داشت: تعويض شريفات هم در نيمه دوم براي کشيدن تيم به جلو بود تا از ضدحمله استفاده کنيم و سرعت اين بازيکن حريف را به عقب بکشاند.
سرمربي استقلال ضمن تبريک به پرسپوليس خاطرنشان کرد: به پرسپوليس و تيم دايي تبريک مي‌گويم. تيم خوبي دارد و به هواداران اين تيم نيز به دليل حمايت‌هايشان تبريک مي‌گويم. آنها فرهنگ بالاي تماشاگران ايراني را نشان دادند و به راحتي ورزشگاه را ترک کردند.
مظلومي در پاسخ به اين سوال که به نظر مي‌رسيد هواداران استقلال بيشتر در ورزشگاه حضور داشتند گفت: ما دوست داريم هواداران در ورزشگاه حضور داشته باشند. هم استقلال و هم پرسپوليس به هواداران براي حمايت نياز دارند. هر دو تيم بايد در ليگ قهرمانان آسيا مقابل نمايندگان ازبکستان قرار گيرند و اين تيم‌ها را شکست دهند. ديدار در ليگ قهرمانان براي نمايندگان ايران بازي ملي محسوب مي‌شود و اميدوارم بتوانيم در اين ديدارها نتيجه بگيريم و آبروي فوتبال ايران را حفظ کنيم.
مظلومي در پاسخ به اين سوال که نظرتان درباره کسب رکورد با استقلال و پيروزي در هر دو ديدار رفت و برگشت مقابل پرسپوليس چيست، عنوان کرد: در اين رکورد همه سهيم هستند. باخت براي من و برد براي ديگران است. در يک ماه گذشته سختي زيادي کشيدم و فشار زيادي بر من وارد شد. يک ماه خواب و خوراک نداشتم تا استقلال را به شرايط خودش برگردانم.
سرمربي استقلال گفت: از روز اول هيچ قولي ندادم و تيمي را که دست و پا بسته بود به طرز عجيبي جمع کرديم. گاهي اوقات شرايطي به وجود آمد که مي‌خواستم بگويم خسته شده‌ام و ديگر نمي‌توانم تحمل کنم که دوستانم به من اجازه اين کار را ندادند. فشار روي من بسيار بي‌رحمانه بود و نه من آرامش داشتم و نه خانواده‌ام.
وي افزود: از افرادي که نوشته‌هايشان عدالت را رعايت مي‌کنم تشکر مي‌کنم.
مظلومي در باره اينکه شما در برخورد با حاشيه‌ها به خوبي شرايط را مديريت مي‌کنيد گفت: هر فردي بخواهد غير از روش استقلال حرکت کند شرمنده آن بازيکن خواهم بود. هر فردي که در خط ما نباشد از ما نيست و تا زماني که من در راس کادر فني استقلال هستم سر حرفم خواهم بود. بازيکن بايد در اختيار باشگاه باشد و اگر بازيکني بزرگ شده در کنار استقلال است که به اين جايگاه رسيده است.
وي ادامه داد: جباري و کوشکي را دوست دارم اما بايد بازيکنان روي قانون حرکت کنند.
مظلومي خاطرنشان کرد: همه خوب مي‌دانند که چه افرادي با من مشکل دارند. از فتح‌الله‌زاده، حجازي و پورحيدري تشکر مي‌کنم. همين که با حاشيه‌ها مبارزه مي‌کنيم و اجازه نمي‌دهيم تيم زياد تحت تاثير قرار بگيرد خوب است. بارها گفته‌ام اگر استقلال وارد حاشيه‌ها نشود آنگاه استقلال واقعي شکل مي‌گيرد.
سرمربي استقلال يادآور شد: مي‌دانم استقلال چه کمبودهايي براي ارايه بازي زيبا دارد اما خودم را نگه مي‌دارم و حرفي نمي‌زنم. بعضي‌ها مي‌گويند استقلال زيبا بازي نمي‌کند اما ما مشکلاتي در گذشته داشتيم. در بازي مقابل ملوان راز نهفته دارم که آن را به خدا واگذار کردم. اگر کسي در زمين قصور کند آن را به خدا واگذار مي‌کنم.

O M I D
03-31-2011, 11:57 AM
اين تيم ضعيف‌ترين استقلال تاريخ بود
حيدري: استقلال ادعا مي کند تيم هجومي است

کاپيتان پرسپوليس گفت: استقلالي‌ها مدعي بودند که تيم هجومي هستند، اين چه مدل هجومي بود که محمدي از همان نيمه اول مدام خودش را به زمين مي‌انداخت.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg سپهر حيدري پس از باخت يک بر صفر مقابل استقلال گفت: من به استقلال تبريک مي‌گويم اما استقلالي‌ها مدعي بودند که تيم هجومي هستند، اين چه مدل هجومي بود که محمدي از همان نيمه اول مدام خودش را به زمين مي‌انداخت.
وي افزود: ما بازي را باختيم. من با آنها تبريک مي‌گويم اما شاهد يک مسابقه يکطرفه بوديم. موقعيت‌هاي ما 7 به يک بود.
حيدري ادامه داد: گل‌هاي زيادي نزديم و يک پنالتي هم گرفته نشد. پيش از مسابقه از محسن ترکي تعريف کرده بودم اما اکنون حرفم را پس مي‌گيرم. او امروز نشان داد که اشتباهات زيادي داشت. در اين مسابقه 6 تعويض شد و محمد محمدي به تنهايي 15 دقيقه از وقت بازي را گرفت. هرچند که فکر مي‌کنم توپ‌هاي ما نمي‌خواست گل شود.
مدافع پرسپوليس تصريح کرد: اين حرفم را به خاطر اينکه پرسپوليس باخته نمي‌گويم اما اين استقلال با تمام احترامي که قائل هستم ضعيف‌ترين استقلال تاريخ دربي بود.
حيدري درباره اعتراض هواداران پرسپوليس گفت: تماشاگر واقعي پرسپوليس همان‌هايي بودند که 90 دقيقه ما را تشويق کردند. آنها ديدند که پرسپوليس چطور بازي کرد.
کاپيتان پرسپوليس خاطرنشان کرد: فرهاد مجيدي يک بازيکن بزرگ در اين فوتبال است اما همه شما ديديد در اين لحظه‌اي که من درحال صحبت با خبرنگاران هستم و مي‌آيد کنار گوش من جيغ مي‌کشد. نشان مي‌دهد که چقدر از شکست تيم ما خوشحال شده است. آنها مدعي هستند که تيم قوي‌اي هستند اما نمي‌دانم که چطور وقتي با يک گل پرسپوليس را شکست مي‌دهند، اينقدر خوشحالي مي‌کنند.

O M I D
03-31-2011, 11:59 AM
هاشميان: داور مي‌توانست وقت بيشتري بگيرد
بادامكي: تعجب مي‌كنيم كه چرا اينطور مي‌بازيم

هافبک پرسپوليس گفت: خودمان هم تعجب مي‌کنيم که چرا اينگونه مي‌بازيم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg حسين بادامکي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جاي تعجب است که چرا اينطور مي‌بازيم و ناراحت هستيم.
وي درباره اينکه در صحنه‌اي از بازي با محمد محمدي بحثي داشت، گفت: چيز خاصي نبود. فقط به او گفتم که کمتر وقت‌کشي کند. احساس کردم که داور با او مهربان بود. فکر مي‌کنم وقت اضافه کمي گرفته شد.
* هاشميان: داور مي‌توانست وقت بيشتري بگيرد
وحيد هاشميان مهاجم پرسپوليس هم گفت: اميدوار هستم با سعي و تلاش در بازي بعدي اين شکست را جبران کنيم.
وي درباره اعتراض بازيکنان پرسپوليس به داور بابت زمين افتادن بازيکنان استقلال عنوان کرد: به نظر من داور بايد دقت بيشتري در گرفتن وقت اضافه مي‌کرد. به هرحال ما هم عقب بوديم و بچه‌ها حساس شده بودند. من از همه هواداران پرسپوليس عذرخواهي مي‌کنم.

O M I D
03-31-2011, 12:00 PM
حسين عبدي: مشكل زيادي در گلزني داريم

مربي تيم فوتبال پرسپوليس با انتقاد از نحوه داوري محسن ترکي اشتباهات داور را يکي از دلايل شکست تيمش توصيف کرد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg حسين عبدي پس از ديدار تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اشتباهات داوري در اين بازي يکي از دلايل شکست ما بود ولي دليل اصلي باخت ما استفاده نکردن از فرصت‌هاي گل‌زني بود. بايد بگويم بازيکنان ما وظيفه خود را در جلوي دروازه حريف انجام ندادند. بازيکني که در محوطه جريمه فرصت گلزني به دست مي‌آورد بايد گل بزند.
وي در ادامه با بيان اينکه تيمش مشکل زيادي در گلزني دارد، افزود: بازيکنان ما در اين بازي بسيار خوب بازي کردند ولي بازي خوب کافي نيست و ما بايد از بازي‌ها نتيجه‌ي مطلوب را نيز کسب کنيم.
عبدي همچنين با تدافعي توصيف کردن بازي تيم استقلال اضافه کرد: استقلالي‌ها در اين بازي به دنبال حفظ توان خود بودند و سعي مي‌کردند با وقت‌کشي‌هاي خود زمان بازي را تلف کنند. وقتي کسي مانند هوارملامحمد بي دليل خود را به زمين مي‌زند بايد کارت زرد بگيرد ولي داور در آن صحنه‌ها بازيکن ما را با کارتش جريمه مي‌کند.
وي در پايان درباره‌ي برنامه‌هاي تيمش براي بازي هاي آينده نيز گفت: طراح مسائل فني در تيم آقاي دايي است و مطمئنا براي حل مشکلات تيم در بازي‌هاي آينده تصميم‌هاي لازم را خواهد گرفت.

O M I D
03-31-2011, 12:01 PM
تماشاگران متخلف دربي يك سال از ورود به ورزشگاه منع مي‌شوند

رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال از محروميت يک ساله تماشاگران متخلف دربي 70 خبر داد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg مجتبي شريفي اظهار داشت: تماشاگران متخلفي که در دربي 70 مواد محترقه پرتاب کرده‌اند شناسايي شدند و به احتمال زياد اين نفرات که تعدادشان کمتر از 10 نفر است يک سال از ورود به ورزشگاه منع خواهند شد.
وي در مورد اينکه اين تماشاگران طرفدار کدام تيم بودند گفت: بيشتر آنها طرفداران پرسپوليس بودند.
دربي 70 با نتيجه يک بر صفر به سود استقلال به پايان رسيد.

O M I D
03-31-2011, 12:02 PM
تشعشع امواج شکست داربي

اتفاق ويژه شامگاه دهم فروردين ديدن نوجوانان دل شکسته اي بود که تنها دل خوشي زندگي حداقلي شان پيروزي همين تيمي است که علي دايي تا اينجا ،ده شکست را به آن تحميل کرده است
مهدی طاهرخانی

1-اتفاق ویژه دهم فرودین، باخت پرسپولیس به استقلال نبود، پنالتی کاملا واضحی که محسن ترکی آن را ندید هم نبود،حتی دهمین شکست دایی با قرمزها هم نبود.اینها برابر چیزهایی که اتفاق افتاد و کسی ندیدتش اصولا چیزی بحساب نمی آید.درست همان لحظه ای که سرمربی همیشه متوقع قرمزها با آن اعتماد بنفس فرا زمینی اش رو در روی عادل فردوسی پور قرار گرفت تا باخت را تمام قد ، گردن ترکی و بد شانسی های بازیکنانش بیندازد،نگارنده در یکی از روستاهای دور افتاده شمال ایران،چند نوجوان سیزده- چهارده ساله را دیدم که کنار یک تلویزیون سیاه وسپید 14 اینچ نشسته بودند و با چنان صدای بلندی گریه می کردند که در ابتدا تصور کردم پای جنازه عزیزی نشسته اند.آنچه من دیدم و آنچه علی دایی می گفت حقایق و مصنوعاتی بود که زاویه ای صد و هشتاد درجه ای با هم داشتند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

همان موقعی که دایی با چهره سرخ و بر افروخته اش می گفت تیم من یک سر و گردن برتر از استقلال بود ، نوجوانی صدها کیلومتر دور از قلب پایتخت گریه می کرد و می گفت؛حالا یکشنبه جواب بچه ها را در مدرسه چه بدهم!او در دنیای کوچک خود غرق شده بود و نمی دانست چه کسی عامل اصلی این مردن زیر آب است.گریه امانش نمی داد تا با گوش های آفتاب سوخته اش بشنود دایی می گوید وجدانش راحت است و ناراحت این شکست نیست.البته اگر در سکوت مطلق هم توجیهات تکراری و ملال آور سرمربی را می شنید قاعدتا چیزی از عذابش کاسته نمی شد چون اصولا درد و عذابی که او داشت متفاوت از آن موضوعی بود که دایی در موردش صحبت می کرد.

2-صدها کیلومتر دور از تهران در یک منطقه بکر که ساکنان کم تعدادش برعکس همه نعمت هایی که طبیعت به آنها بی هیچ منتی داده است سهمی از ثروت جامعه را در جیب ندارند، چیدمان بازیکنان پرسپولیس را روی دیوار خرابه ای دیدم که یکی از همین پسر بچه ها آن را نوشته بود و جالب تر از همه اینکه هشتاد درصدش را درست حدس زده بود اما ایکاش علی دایی بر خلاف دوستان کوچک و دوست داشتنی من برای یکبار تنها یکبار می فهمید تا ابد الدهر هم اصرار کند نمی تواند از حمید علی عسگر یک دفاع راست مطمئن بسازد چون او ذاتا پستش در آنجا نیست و اگر قرار به ساختش باشد تاوان آن دریافت گل هایی از جنس گل برهانی در داربی است و این هزینه گران تر از آن است این هواداران توان پرداختش را داشته باشد.

3-پرسپولیس داربی هفتاد را باخت و آخرین باری که یکی از تیم ها توانسته بود هر دو بازی رفت و برگشت را ببرد دست کم نه به حافظه حقیر قد می دهد و نه به سن و سال دوستان کوچکم در این گوشته دنج تعطیلات. اتفاق ویژه شامگاه دهم فروردین دیدن نوجوانان دل شکسته ای بود که تنها دل خوشی زندگی حداقلی شان پیروزی همین تیمی است که علی دایی تا اینجای فصل تنها در لیگ دهم ،ده شکست را به آن تحمیل کرده و حالا می گوید عذاب وجدان ندارد چون تیمش خوب بازی کرده است.اگر تیم او خوب بازی می کند پس تیم دنیزلی چکار می کرد؟

4-مجموعه پرویز مظلومی کمی بیشتر از حد معمول دفاع می کند و فوتبال را محتاط تر از آن چیزی بازی می کند که در قواره استقلال بزرگ باشد و اینک این موضوع بهانه ای شده در دست دایی تا دومین باخت متوالی اش به استقلال را توجیه کند.البته او نمی داند که کسی فرمانده فاتح را بخاطر کیفیت فتحش مورد شماتت قرار نمی دهد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

5-پرسپولیس در داربی هفتاد با هفت موقعیت گل نمی تواند حتی یک توپ را به تیر دروازه محمد محمدی بکوباند اما استقلال با یک نصفه موقعیت می تواند به گل برسد چون حمید علی عسگری که تمام فوتبالش را در 50 متر زمین حریف بوده است ، نمی داند و نباید هم بداند هنر آفساید گیری یعنی چه!اینکه هادی نوروزی نمی تواند یک گلزن بزرگ باشد و بیشتر بدرد کارگری در زمین می خورد تقصیر دایی نیست اما می توان از سرمربی جان سخت قرمزها پرسید چرا قبل از فصل بفکر این معضل نبودی؟ آیا او نمی دانست سطح کیفی این مهاجمان در چه اندازه ای است؟ آمار گل های غلامرضا رضایی در تمام ادوار لیگ برتر را دیده بود؟ پرسپولیس بر خلاف چند فصل گذشته در این فصل با نظر مستقیم سرمربی اش بسته شد اما علی دایی نشان داد مرد بازار نیست.

6- یک معذرت ویژه به هادی عامل گزارشگر خوش صدای دنیای کشتی بدهکارم؛چندی قبل بود که در نوشته ای از او خرده گرفتم چرا در دهه دوم هزاره سوم میلادی تصور می کند هنوز تلویزیون سیاه و سپید در ایران وجود دارد.عامل هنوز و طبق عادت دیرینه اش خطاب به کسانی که گیرنده شان رنگی نیست می گوید فلان کشتی گیر زانو بندی را روی پایش دارد.بله آقای عامل حق با شما بود،من شامگاه دهمین روز دهه نود ،سه نوجوان گریان را پای یکی از همین گیرنده ها پیدا کردم که بر خلاف علی دایی ،وجدان درد نمی گذاشت اشکشان بند بیاید.

O M I D
04-01-2011, 12:18 PM
کفاشيان: داربي 70 يک بازي معمولي بود

رئيس فدراسيون فوتبال درباره داربي 70 پايتخت و آخرين خبرها در مورد سرمربي تيم ملي صحبت کرد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، علي کفاشيان با اشاره به اينکه بازي ديروز يک بازي معمولي بود، گفت: بازيکنان دو تيم استرس داربي هاي سال هاي پيش را نداشتند و اين به چند دليل بود. يکي اينکه فاصله آنها با صدر جدول کم نبود، اما تيم برنده مي توانست به نوعي وارد کورس قهرماني شود. به دليل اينکه فاصله امتيازها با بالاي جدول وجود داشت، دو تيم انگيزه مورد انتظار داربي را نداشتند. اما در نهايت بازي مساوي نشد تا استقلال وارد کورس قهرماني شود و رقابتهاي ليگ در روزهاي پاياني جذاب تر.

وي در ادامه درباره دلايل عدم استقبال از اين بازي توسط تماشاگران گفت: به هر جهت تعطيلات عيد، عدم درخشش اين دو تيم درمسابقات قهرمانان آسيا و همچنين عدم ارائه بازي هاي مورد انتظار از سوي دو تيم در ليگ برتر باعث شده بود تا استقبال هميشگي از داربي نشود. البته چند سال پيش هم داربي در تعطيلات عيد برگزار شد و ورزشگاه پر از تماشاگر بود که اين به دليل عملکرد خوب دو تيم بوده است.

کفاشيان در باره آخرين وضعيت انتخاب سرمربي تيم ملي بزرگسالان و اميد گفت: مذاکرات ما ادامه دارد و هفته آينده همه چيز مشخص خواهد شد. مي خواهيم قرارداد خوبي ببنديم و به اين دليل کار تا اين روزها طول کشيده است. فعلا با قطعيت به هيچ گزينه اي اشاره نمي کنيم. چون تجربه تلخ خاوير کلمنته را پيش چشم داريم.

وي در پايان درباره اين شايعه که گفته شده دستيار سرمربي تيم ملي بزرگسالان، سرمربي تيم ملي اميد خواهد شد و وضعيت سرمربيگري تيم ملي اميد گفت: درباره انتخاب سرمربي تيم ملي اميد صحبت هاي مختلفي مطرح شده است. اما بايد بگويم تا زمان انتخاب سرمربي تيم ملي بزرگسالان هيچ چيز مشخص نيست و کميته فني در اين باره تصميم خواهد گرفت که آيا سرمربي داخلي براي تيم اميد انتخاب شود يا اينکه اتفاق ديگري بيافتد.

O M I D
04-01-2011, 12:20 PM
عسگري: قضاوت ترکي عالي بود و نمره‌اش 9 است

سرپرست کميته داوران فدراسيون فوتبال با تعريف و تمجيد از عملکرد محسن ترکي در قضاوت هفتادمين شهرآورد تهران بار ديگر تاکيد کرد، دروازه بان استقلال روي مهاجم پرسپوليس مرتکب خطاي پنالتي نشده و در آن صحنه داور به درستي راي به ادامه بازي داده است.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg حسین عسگری ضمن بیان این مطلب افزود: قضاوت محسن ترکی در هفتادمین شهرآورد تهران فوق العاده بود. در این بازی ترکی مسلط و عالی قضاوت کرد به ویژه در سه صحنه مشکوک به پنالتی که در هر دو نیمه رخ داد. در این بازی تصمیم گیری‌های ترکی درست و به موقع بود و وظایفش را به نحواحسن انجام داد.
وی در ادامه افزود: پرسپولیس در شهرآورد تهران نمایشی تهاجمی داشت و بارها صاحب موقعیت گلزنی شد. شاید اینکه تیم پرسپولیس نتوانست از شانس‌های متعدد خود برای گلزنی استفاده کند، باعث شده تا هواداران، بازیکنان و مربیان این تیم نسبت به داوری جبهه گیری کرده و متعرض به این باشند که محسن ترکی برای تیم آنها یک پنالتی نگرفته است.
سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: در نیمه اول دو مورد در محوطه جریمه استقلال رخ داد که در هر دو مورد برخوردی که خطا باشد بین مدافعان استقلال با حسین بادامکی و غلامرضا رضایی دیده نشد.
عسگری در خصوص صحنه برخورد محمد محمدی با غلامرضا رضایی نیز گفت: در مورد این صحنه برخی کارشناسان اظهارنظر کرده‌اند که لازم است نکته‌ای را به آنها گوشزد کنم. این کارشناسان با اصلاحاتی غلط تاکید کرده‌اند که دروازه بان استقلال روی مهاجم پرسپولیس مرتکب خطای پنالتی شده است، در حالیکه به هیچ عنوان در قانون نکاتی که آنها بدان اشاره دارند، ذکر نشده است.
وی افزود: از سوی این کارشناسان عنوان شده است، دروازه بان استقلال با بی احتیاطی مهاجم پرسپولیس را متوقف کرده است. من باید به این کارشناسان بگویم، کجای قانون از بی احتیاطی یاد شده است؟! در قانون به صراحت عنوان شده 10 مورد خطا وجود دارد که اگر در محوطه جریمه رخ دهد، براساس قانون داور باید رای به پنالتی به سود تیم مهاجم دهد. خطاهایی چون لگد زدن، گرفتن، هل دادن، تکل خشن و ... . در بازی روز چهارشنبه کدام یک از این 10 مورد خطا را دروازه بان استقلال روی مهاجم پرسپولیس انجام داد؟
سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال با تاکید براینکه بی احتیاطی و بی پروایی برای تعیین جرایم شخصی از سوی داور در نظر گرفته می شود، تصریح کرد: آنهایی که معتقدند دروازه بان استقلال خطای پنالتی کرده است، بگویند کدام یک از 10 مورد خطایی که قانون به صراحت از آن یاد کرده را مرتکب شده است. هر دو بازیکن یک عمل را انجام دادند، در حالت بی تعادلی هر دو تکل رفتند و بهم برخورد کردند. در آن صحنه مهاجم پرسپولیس تعادل نداشت و روی زمین لیز خورد و دروازه بان استقلال هم تکل رفت که منجر به برخوردی سهوی بین دو بازیکن شد. آیا این برخورد بی احتیاطی است؟ این برخورد خطاست؟ من که چنین اعتقادی ندارم.
عسگری عملکرد کمک داوران هفتادمین دیدار پرسپولیس - استقلال را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کمک‌های ترکی نیز خیلی خوب پرچم زدند، به ویژه حیدر شکور که با عملکرد خوبش باعث شد تا گل استقلال به درستی وارد درواه تیم پرسپولیس شود. در آن صحنه مهاجم استقلال در آفساید نبود و کمک داور به خوبی رای به ادامه بازی داد.
سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال که ناظر داوری بازی هفتادم پرسپولیس و استقلال بود در خصوص نمره محسن ترکی در این بازی گفت: صحیح نیست من نمره ترکی را اعلام کنم اما زمانی که می گویم قضاوت او عالی و فوق العاده بود، قطعا نمره این داور از 10 کمتر از 9 نیست.
هفتادمین شهرآورد تیمهای تهرانی استقلال و پرسپولیس با برتری یک برصفر آبی پوشان به اتمام رسید.