PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار دربی70

O M I D
03-29-2011, 11:57 AM
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg (http://fc-perspolis.com/uploads/posts/default.jpg)
سرمربی و کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس فردا (سه شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی پیش از شهرآورد هفتاد، پاسخگوی سوالات خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های گروهی خواهند بود.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، علی دایی و سپهر حیدری، سرمربی و کاپیتان سرخپوشان، فردا (سه شنبه) از ساعت 15 در کنفرانسی مطبوعاتی که در سالن همایش سازمان لیگ فوتبال کشور واقع در میدان شیخ بهایی برگزار می‌شود حضور خواهند یافت تا پاسخگوی سوالات خبرنگاران درباره شهرآورد بزرگ پایتخت باشند.

O M I D
03-29-2011, 11:59 AM
نامجو مطلق: مجيدي و نوري تاثيرگذارترين بازيكنان شهرآورد خواهند بود

هافبک سابق تيم فوتبال استقلال تهران درخصوص تاثير گذارترين بازيکنان هفتادمين شهرآورد پايتخت گفت: فرهاد مجيدي از استقلال و محمد نوري از پرسپوليس کليدي ترين بازيکنان اين بازي هستند.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg مجيد نامجو مطلق گفت: به طور يقين اگر اين 2 بازيکن در شرايط ايده آل باشند مي توانند نتيجه اين ديدار را به سود تيم خود تغيير دهند.
وي ادامه داد: شهرآورد پايتخت با توجه به حساسيت بالايي که اين بازي براي طرفداران هر 2 تيم دارد هميشه سخت بوده است از اين رو بازيکناني که از ابتدا وارد زمين مي شوند کار دشواري دارند.
هافبک سابق تيم استقلال تهران تصريح کرد: البته هفتادمين نبرد اين 2 تيم به دليل شرايط ويژه آنها در جدول رده بندي رقابت هاي ليگ برتر سخت تر از بازي هاي گذشته است و 2 تيم براي جابه جايي در جدول رده بندي به پيروزي در اين بازي نياز دارند.
نامجو مطلق که سابقه بازي در تيم پرسپوليس را نيز دارد درادامه ابراز اميدواري کرد: کادر فني و بازيکنان اين 2 تيم جانب احتياط را کنار گذاشته و تنها به بازي زيبا بيانديشند تا هواداران از تماشاي يک بازي زيبا لذت ببرند.
وي درخصوص شرايط فعلي اين 2 تيم نيز گفت : درحال حاضر و برروي کاغذ و جدول شرايط تيم استقلال بهتر از پرسپوليس است اما به هيچ وجه نمي شود در خصوص نتيجه اين بازي اظهار نظر کرد زيرا اين بازي متفاوت تر از ساير بازي هاي ليگ برتر است.
به گفته وي اين موضوع در سوابق ديدار هاي اين 2 تيم مشهود بوده و لزوما تيمي که وضعيت بهتري دارد به طور قطع برنده اين بازي نبوده است.
به اعتقاد وي پيروزي دراين ديدار از آن تيمي است که بازيکنانش باهوش تر و باحوصله تر از رقيب بوده و از معدود موقعيت هاي بدست آمده بهتر استفاده کنند.
تيم هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس پس فردا (چهارشنبه) راس ساعت 17 در ورزشگاه آزادي و در آغاز هفته بيست وهشتم رقابت هاي ليگ برتر مقابل يکديگر قرار مي گيرند.

O M I D
03-29-2011, 12:00 PM
جباري از ليست استقلال خط خورد

ترکيب تيم استقلال براي دربي تهران مشخص شد و نام مجتبي جباري از ليست 18 نفره آبي پوشان خط خورد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علیرغم اعلام قبلی باشگاه استقلال مبنی بر تمرین این تیم پشت درهای بسته؛ استقلالی ها روز دوشنبه تمرینات تاکتیکی خود را در حضور بیش از 50 نفر از حاضرین در ورزشگاه نوبنیاد مرور کردند. پرویز مظلومی در تمام مدت تمرین با یازده بازیکن مورد نظرش کارهای تاکتیکی را انجام داد تا آن ها را برای بازی با پرسپولیس آماده کند.
علی دایی دوشنبه شب بعد از اطلاع از نفرات مورد نظر مظلومی و بررسی مسابقات قبلی استقلال از مسئولان تیمش خواست فیلم بازی استقلال تهران برابر السد قطر را سریعا تهیه کنند. به استثنای دروازه بان و فیلیپ دسوزا، ترکیب و سیستم مورد نظر مظلومی برای دربی همان ترکیب و سیستم بازی مقابل السد در ورزشگاه آزادی است.
سرمربی استقلال تصمیم گرفت هر سه مهاجم تیمش را از ابتدا در ترکیب اصلی قرار داده و با شیوه تهاجمی به دروازه پرسپولیس حمله کند.
نکته مهم درباره لیست 18 نفره استقلال تهران خط خوردن نام مجتبی جباری است و این بازیکن شب گذشته همراه با سایر آبی پوشان به اردوی این تیم در هتل آکادمی نرفت ضمن اینکه تا ظهر فردا از بین آندره لوییز و محسن یوسفی، نام یک نفر خط خواهد خورد.
تیم استقلال در بازی مقابل پرسپولیس با سیستم 3-3-4 به میدان خواهد رفت؛ اسامی نفرات اصلی و ذخیره استقلال در بازی فردا و پست بازی آنان به شرح زیر است.
ترکیب اصلی: محمد محمدی (دروازه بان) پژمان منتظری (دفاع راست)، امیر حسین صادقی و حنیف عمران زاده (مدافعان میانی)، مهدی امیر آبادی (دفاع چپ)، کیانوش رحمتی و فرزاد آشوبی (هافبک های دفاعی) سیدمهدی سیدصالحی (هافبک - چپ)، ایمان مبعلی (هافبک – وسط)، آرش برهانی (هافبک – راست) و فرهاد مجیدی (مهاجم نوک).
ذخیره ها: وحید طالب لو، هادی شکوری، آندره لوییز (محسن یوسفی)، فیلیپ دسوزا، جواد شیرزاد، هوار ملامحمد و اسماعیل شریفات

O M I D
03-29-2011, 12:01 PM
اعلام اسامي داوران هفته بيست و هشتم ليگ برتر
تركي دربي 70 را سوت مي‌زند

محسن ترکي بار ديگر ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال را قضاوت مي‌کند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg کميته داوران فدراسيون فوتبال در جلسه صبح امروز (دوشنبه) محسن ترکي را به عنوان داور ديدار تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس انتخاب کرد.
حيدر شکور و رضا سخندان نيز ترکي را در قضاوت شهرآورد هفتادم ياري مي کنند.
عليرضا فغاني به‌عنوان داور چهارم و حسين عسگري نيز به‌عنوان ناظر بر عملکرد داوران نظارت مي‌کند.
اسامي داوران هفته بيست و هشتم ليگ برتر به‌شرح زير است:
*چهارشنبه 10/1/90 ساعت 17:00
پرسپوليس - استقلال-آزادي- تهران
محسن ترکي – حيدر شکور – رضا سخندان – عليرضا فغاني - ناظر: حسين عسگري
*پنجشنبه 11/1/90-هفته بيست و هشتم-ساعت 17:00
سايپا-استيل آذين-انقلاب-کرج
عليرضا فغاني – رسول فروغي – بهرام حسيني نقوي – سيدمهدي سيدعلي - ناظر: اسماعيل صفيري
راه آهن-شهرداري تبريز-راه آهن-تهران
سعيد مظفري زاده – عليرضا کهوري – حميد غمزه – محمد ملکي – ناظر: ايرج نظري
صباي قم-نفت تهران-يادگار امام(ره)-قم
احمد صالحي – بابک داوري – مجيد ويشگاهي – محمد کماني - ناظر: حاتم بک پور
سپاهان-پيکان-فولاد شهر-اصفهان
محمود رفيعي – حسن کامراني فر – تورج عيوض محمدي – سيدحسين زرگر - ناظر: محمدرضا فلاح
تراکتور سازي-فولاد خوزستان-يادگار امام (ره)-تبريز
خداداد افشاريان – مرتضي کريمي – محمدرضا منصوري – بابک وسيله بر – ناظر: فريدون اصفهانيان
شاهين بوشهر-پاس همدان-شهيد بهشتي-بوشهر
يداله جهانبازي – حسين خانبان – محمدرضا اميني – قاسم واحدي - ناظر: سعيد بطحايي
نفت آبادان-مس کرمان-تختي-آبادان
تورج حق وردي – محمدرضا ابوالفضلي – محمدرضا غنو – جمشيد دانش مهر - ناظر: محمدعلي تولايي
*جمعه 12/1/90-هفته بيست و هشتم-ساعت 17:00
ملوان-ذوب آهن-تختي-انزلي
هدايت ممبيني – داود رفعتي – حميد نظري – غلامرضا جباري - ناظر: حسين خوشخوان

O M I D
03-29-2011, 12:02 PM
محمود فكري: از نظر روحي و بدني آماده داربي هستيم

مربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: "بازيکنان ما از نظر روحي و بدني کاملا آماده بازي با پرسپوليس هستند."

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg محمود فکري درباره شرايط تيم استقلال در آستانه ديدار برابر پرسپوليس تهران گفت: "خوشبختانه پس از تعطيلات عيد نوروز، تمرين‌هاي خوبي را پشت سر گذاشتيم و شرايط بازيکنان‌مان هم از نظر روحي و رواني و هم از نظر بدني مطلوب است. بازيکن مصدوم يا محروم نداريم و تمام بازيکنان‌مان با آمادگي کامل در انتظار ديدار برابر پرسپوليس هستند."
وي در ادامه با بيان اين که داربي شرايط خاص خودش را دارد، افزود: "در اين بازي هر دو تيم دوست ندارند، بازنده باشند و اين مسئله حساسيت بازي را بيشتر مي‌کند. بازيکنان دو تيم هم دراين ديدار با تمام وجود بازي مي‌کنند و اين مسئله کار را سخت مي‌کند."
کاپيتان سال هاي پيش تيم فوتبال استقلال در پايان با ابراز اميدواري از حضور پرشور هواداران تيم‌اش در روز بازي برابر پرسپوليس در ورزشگاه آزادي خاطر نشان کرد: "هر چند پيش‌بيني نتيجه اين بازي بسيار سخت است ولي اميدوارم با تلاش زياد بازيکنان بتوانيم بازي را ببريم."

O M I D
03-29-2011, 12:04 PM
نحوه خدمت رساني مترو براي شهرآورد پايتخت

روابط عمومي شرکت بهره‌برداري مترو تهران در اطلاعيه‌اي نحوه خدمت رساني به تماشاگران شهرآورد پايتخت را اعلام کرد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg روابط عمومي شرکت بهره‌برداري مترو تهران در اطلاعيه‌اي ضمن تبريک فرا رسيدن سال جديد اعلام کرد: با توجه به برگزاري مسابقه فوتبال بين دو تيم استقلال و پيروزي در روز چهارشنبه دهم فروردين ماه در ورزشگاه آزادي براي رفاه حال همشهريان جهت حضور در ورزشگاه آزادي از ساعت 14 الي 20 روز چهارشنبه کليه قطارها در خط پنج مترو (تهران – گلشهر) با فاصله گذر هر 15 دقيقه يک قطار از تهران و گلشهر به سمت ايستگاه ورزشگاه آزادي و بالعکس آماده نقل و انتقال مشتاقان فوتبال و طرفداران دو تيم مي‌باشند.
لازم به ذکر است؛ در صورت نياز اعزام قطارهاي فوق‌العاده نيز پيش‌بيني شده است.

O M I D
03-29-2011, 12:04 PM
خوردبين ركوردار حضور در شهرآورد پايتخت

محمود خوردبين‌ سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس تهران از سال ‎ 1340در شهرآوردهاي پايتخت حضور داشته است تا به رکورد بي‌سابقه‌اي دست يابد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg اين پيشکسوت باشگاه پرسپوليس روز چهارشنبه اين هفته به رکورد 50 بار حضور در شهرآورد دست خواهد يافت تا فاصله خود را با علي پروين بازيکن و سرمربي اسبق اين تيم افزايش دهد.
پروين سابقه ‎ 44بار حضور در شهرآورد پايتخت را به عنوان بازيکن و سرمربي در کارنامه خود دارد.
پروين با ‎ 20بار حضور به عنوان بازيکن همچنان رکوردار شهرآورد پايتخت است و عليرضا نيکبخت واحدي، افشين پيرواني و محمود فکري با ‎ 18بار حضور در اين ديدار در مکان دوم قرار دارند.
کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس نيز تاکنون 16 بار با پيراهن اين تيم در شهرآورد پايتخت حضور يافته است.
هفتادهمين ديدار دو تيم فوتبال پرسپوليس و استقلال تهران، عصر چهارشنبه اين هفته در ورزشگاه آزادي تهران برگزار مي‌شود.

O M I D
03-29-2011, 12:05 PM
اميدوارم در دربي به‌ميدان بروم
شكوري: دايي اجازه بدهد با دنده شكسته بازي مي‌كنم

مدافع تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: مي‌خواهم با دنده شکسته در دربي بازي کنم فقط اميدوارم دايي به من اجازه بدهد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg ابراهيم شکوري پس از دست دادن دربي 70 به دليل شکستگي دنده پس از برخورد با رحمان احمدي گفت: اتفاق تلخي بود که براي من افتاد و زياد دوست ندارم درباره‌اش صحبت کنم، اما هنوز اميدوارم در دربي به ميدان بروم.
وي افزود: به هيچ عنوان از رحمان احمدي دلخور نيستم چون او يکي از بهترين دوستان من در پرسپوليس است، بايد قبول کنيم فوتبال است و اين اتفاق‌ها پيش مي‌آيد و نبايد دلخوري از فردي داشته باشيم.
شکوري ادامه داد: وضعيتم تا فردا مشخص مي‌شود، در جلسه‌اي که با دايي و سپس دکتر زرينه پزشک تيم دارم، مي‌خواهم اگر اجازه بدهند با دنده شکسته در دربي 70 به ميدان بروم و اگر مورد قبول قرار گرفت با تمام وجودم به ميدان مي‌روم. در غير اين صورت براي پرسپوليس دعا مي‌کنم.

O M I D
03-29-2011, 12:06 PM
آخرين اخبار از هفتادمين نبرد استقلال و پرسپوليس

رئيس سازمان ليگ برتر از برنامه‌هاي ويژه اين سازمان براي هفتادمين ديدار تيم هاي استقلال و پرسپوليس در روز دهم فرودين خبر داد و گفت: براي اين ديدار 75 هزار بليت فروخته خواهد شد که پيش بيني مي‌کنيم با توجه به تعطيلات نوروز ظرفيت ورزشگاه آزادي تکميل شود.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg عزیز محمدی ضمن بیان این مطلب افزود: تمام تلاش سازمان لیگ برتر این است که دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس در آرامش کامل و فضایی دوستانه و جوانمردانه برگزار شود که در این راستا برنامه های ویژه ای را هم برای تماشاگران در نظر گرفته ایم.
وی با بیان اینکه نشست هایی را با شهرداری منطقه 22 برای فراهم کردن امکانات رفاهی داشته اند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هر ساله تعدادی از تماشاگران شهرستانی برای تماشای این دیدار به تهران سفر می کنند، هماهنگی هایی با شهرداری منطقه 22 صورت گرفته تا امکانات رفاهی در اختیار این هواداران قرار گیرد.
محمدی در توضیح بیشتر این طرح گفت: برای اولین بار قرار است در ضلع غربی ورزشگاه آزادی کمپی برپا شود که شرایط پذیرایی از تماشاگران شهرستانی برای اقامت کوتاه مدتشان در تهران را داشته باشد. ضمن اینکه قرار است شهرداری منطقه 22 از این تماشاگران پذیرایی کند و امکانات جانبی را نیز برای رفاه حال آنها در نظر بگیرد.
رئیس سازمان لیگ برتر در مورد میزان و شرایط بلیت فروشی دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته 75 هزار قطعه بلیت برای این بازی به فروش خواهد رسید که هواداران دو تیم می توانند بلیت ها را با همان قیمت های قبلی در محل ورزشگاه آزادی خریداری کنند.
عزیز محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلات نوروز پیش بینی می کنیم ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شود که به همین دلیل تصمیم داریم در صورت استقبال تماشاگران و فروش 75 هزار بلیت، بازهم شرایط را برای ورود تماشاگران به طبقه دوم ورزشگاه فراهم کنیم تا همه علاقمندان بتوانند این دیدار را از نزدیک تماشا کنند.
رئیس سازمان لیگ برتر در پایان با ابراز امیدواری از اینکه شاهد برگزاری دیداری کاملا جوانمردانه از سوی بازیکنان هر دو تیم باشیم خاطرنشان کرد: امیدوارم تماشاگران دو تیم نیز به آرامش این دیدار کمک کنند و تنها به تشویق تیم و بازیکنان مورد علاقه خود بپردازند تا شاهد برگزاری یک دیدار به یادماندنی باشیم.
دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و هشتم دهمین دوره رقابتهای لیگ برتر ساعت 17 روز چهارشنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

O M I D
03-29-2011, 12:07 PM
شهرآورد هفتاد پايتخت
پورحيدري: بايد 3 امتياز اين بازي را بگيريم

سرپرست تيم فوتبال استقلال درباره شرايط تيم پيش از شهرآورد70گفت، شرايط تيم و بازيکنان خوب است براي اين که از کورس قهرماني عقب نمانيم بايد 3 امتياز اين بازي را بگيريم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg منصور پورحيدري افزود: 3 امتياز اين بازي هم براي استقلال و هم براي پرسپوليس مهم است. به همين دليل مي‌تواند بازي جذابي باشد. بازيکنان ما نيز روي 3 امتياز اين بازي حساب کرده‌اند. همه آنها خوب، سلامت و آماده‌اند. کادر فني هم برنامه ريزي‌ خوبي را انجام داده است و روي برنامه‌هاي تاکتيکي کار کرده‌اند ما از سوم فروردين تمرين ها را آغاز و خوب هم تمرين کردند.
سرپرست تيم استقلال در مورد وضعيت جباري براي اين بازي عنوان کرد: اسم جباري در بين نفراتي که مظلومي داده است وجود ندارد چون او هنوز آماده نيست.
پورحیدری افزود: آنچه مسلم است، سرمربي در مورد بازيکن تصميم مي‌گيرد و او تشخيص مي‌دهد که چه کسي باشد و چه کسي نباشد. مظلومي تشخيص داد که او بر گردد و جباري تمرين هايش را از سوم فروردين شروع کرده است. اما براي اين بازي آماده نيست.
منصور پورحيدري با اشاره به شرايط بيژن کوشکي گفت: کوشکي نيز از ديروز تمرين هاي خود را آغاز کرده است. کميته انضباطي براي او تشکيل شده مسلما جريمه نقدي براي او در نظر گرفته شده و پس از آن به تمرين ها بازگشت.

pnugirl
03-30-2011, 11:12 AM
خبر شگفت‌انگيز: كارلوس كرش تماشاگر ويژه دربي هفتاد

او امشب در يكي از هتل‌هاي مجلل تهران استراحت خواهد كرد و سپس آماده خواهد بود تا بازي استقلال ـ پرسپوليس را از نزديك تماشا كند

خبرنگار سايت گل كه امروز به فدراسيون فوتبال مراجعه كرده بود با تصويري عجيبي مواجه شد مسئولان فدراسيون فوتبال ايران پلاكارد خوشامدگويي كارلوس كرش به دو زبان انگليسي و فارسي آماده كرده و در يكي از اتاق‌ها تشريفات نگه داشته‌اند. پلاكاردي كه براي خوش استقبالي هر چه بيشتر از اين مربي پرتغالي آماده شده است.
به گزارش خبرنگار گل ،پرس و جو ما از مسئولان فدراسيون به اينجا رسيد كه كرش امشب به تهران خواهد آمد و اين خبر تازه‌ برخلاف اخبار قبلي است كه طبق آن قرار بود كرش چهاردهم فروردين به تهران بيايد.
بنابه گفته مسئولان او امشب در يكي از هتل‌هاي مجلل تهران استراحت خواهد كرد و سپس آماده خواهد بود تا بازي استقلال ـ پرسپوليس را از نزديك تماشا كند. با اين وصف سرمربي پرتغالي تيم ملي كه البته قرارداد نهايي با وي منعقد نشده است مهمترين ويژگي دربي هفتادم است كسي كه ممكن است با استقبال بسيار گرمي از سوي هواداران ايراني مواجه بشود.

pnugirl
03-30-2011, 11:28 AM
در آن داربي خوش‌شانس نبوديم/ گده: برد را با استقلال مي‌خواهم

گده در سال 1374 در داربي چهل با عنوان سرمربي پرسپوليس با سه گل مغلوب استقلال شد تا پس از گذشت شش سال اين بار با عنوان مربي و دستيار مظلومي روي نيمكت آبي قرار بگيرد

يورگن گده مربي استقلال در كارنامه كاري خود داربي را تجربه كرده و داربي هفتاد برايش تازگي ندارد. گده در سال 1374 در داربي چهل با عنوان سرمربي پرسپوليس با سه گل مغلوب استقلال شد تا پس از گذشت شش سال اين بار با عنوان مربي و دستيار مظلومي روي نيمكت آبي قرار بگيرد. به همين بهانه گفت‌وگويي را با او انجام داديم و از خاطراتش پرسيديم.

ظاهرا اين دومين باري است كه داربي را تجربه مي‌كنيد؟

همين‌طور است و خيلي دوست دارم استقلال برنده آن باشد.

شما در داربي چهل در سال 1374 سرمربي پرسپوليس بوديد. آن بازي را به ياد داريد كه با سه گل مغلوب استقلال شديد؟

از آن زمان خيلي گذشته. الان تمام تمركزم به اين داربي است. البته آن سال در آن بازي من بازيكنان بزرگي در پرسپوليس داشتم اما خوش‌شانس نبوده و باختيم. به خاطر همين الان خيلي دوست دارم ببريم.

يادتان مي‌آيد آن سال كجا با پرسپوليس اردو زديد؟

در يكي از باغ‌هاي اطراف تهران در ناحيه‌اي به نام لواسان همراه با استقلالي‌ها اردو داشتيم. هر دو تيم يك جا بودند.

در آن بازي ساندروپل مجارستاني داور بازي بود كه گل فرشاد پيوس را آفسايد اعلام كرد؟

بله يادم كه اعتراض زيادي هم به آن شد. البته يك پنالتي هم به سود استقلال گرفته شد كه فكر نكنم پنالتي بود.

همان پنالتي كه روي ادموند اختر رخ داد؟

بازيكن را به ياد ندارم ولي بعد از بازي بچه‌ها مي‌گفتند كه داوري به سود ما نبوده.

اما ايراني‌ها خاطره خوبي از داوري ساندروپل در جريان جام جهاني 94 داشتند؟

بله همان موقع مي‌گفتند كه اين داور هشت دقيقه هم وقت اضافه در بازي با استراليا گرفته كه استرس و فشار زيادي به تيم ملي ايران وارد شده است.

در همان بازي خود استقلالي‌ها و هواداران اين تيم هم تصور نمي‌كردند در همان نيمه اول سه گل بزنند. نگران نتيجه نبوديد كه در نيمه دوم تعداد گل‌ها بيشتر نشود؟

خود من هم همان‌طور كه گفتم ماندم چطور در همان ابتداي بازي سه گل را خورديم و اگر يادتان باشد در نيمه دوم تلاش زيادي كرديم تا نتيجه عوض شود اما توپ‌هايمان داخل گل نرفت البته من الان ديگر به آن بازي فكر نمي‌كنم و تمام حواسم به استقلال و برد اين تيم در اين داربي است.

فضاي آن سال اردوها چه تفاوتي با فضاي حالا دارد؟

فوتبال ايران نسبت به آن سال‌ها حرفه‌اي‌تر شده. من يادمه براي تمرين هر روز به يك جا مي‌رفتيم اما حالا اين طور نيست و اكثر تيم‌ها زمين تمرين و محل اردو دارند.

به نظرتان برنده اين داربي كدام تيم مي‌شود؟

خوشبختانه استقلال در بازي رفت برنده شده و بچه‌ها خيلي انگيزه دارند كه اين بازي را هم ببرند. البته بازي داربي هميشه خاص بوده و هيچ كدام از تيم‌ها نمي‌خواهند ببازند. گفتم كه اميدوارم استقلال ببرد.

تعصب زيادي به استقلال داريد؟

من باخت داربي را در كارنامه‌ام دارم و دوست دارم برد داربي را همراه با استقلال تجربه و در كارنامه‌ام ثبت كنم.

پس منتظر برد باشيم؟

انشاءالله (گده با خنده به اين واژه اشاره و خداحافظي مي‌كند).

در آن داربي خوش‌شانس نبوديم

گده: برد را با استقلال مي‌خواهم

اشكان ايرجي

يورگن گده مربي استقلال در كارنامه كاري خود داربي را تجربه كرده و داربي هفتاد برايش تازگي ندارد. گده در سال 1374 در داربي چهل با عنوان سرمربي پرسپوليس با سه گل مغلوب استقلال شد تا پس از گذشت شش سال اين بار با عنوان مربي و دستيار مظلومي روي نيمكت آبي قرار بگيرد. به همين بهانه گفت‌وگويي را با او انجام داديم و از خاطراتش پرسيديم.

ظاهرا اين دومين باري است كه داربي را تجربه مي‌كنيد؟

همين‌طور است و خيلي دوست دارم استقلال برنده آن باشد.

شما در داربي چهل در سال 1374 سرمربي پرسپوليس بوديد. آن بازي را به ياد داريد كه با سه گل مغلوب استقلال شديد؟

از آن زمان خيلي گذشته. الان تمام تمركزم به اين داربي است. البته آن سال در آن بازي من بازيكنان بزرگي در پرسپوليس داشتم اما خوش‌شانس نبوده و باختيم. به خاطر همين الان خيلي دوست دارم ببريم.

يادتان مي‌آيد آن سال كجا با پرسپوليس اردو زديد؟

در يكي از باغ‌هاي اطراف تهران در ناحيه‌اي به نام لواسان همراه با استقلالي‌ها اردو داشتيم. هر دو تيم يك جا بودند.

در آن بازي ساندروپل مجارستاني داور بازي بود كه گل فرشاد پيوس را آفسايد اعلام كرد؟

بله يادم كه اعتراض زيادي هم به آن شد. البته يك پنالتي هم به سود استقلال گرفته شد كه فكر نكنم پنالتي بود.

همان پنالتي كه روي ادموند اختر رخ داد؟

بازيكن را به ياد ندارم ولي بعد از بازي بچه‌ها مي‌گفتند كه داوري به سود ما نبوده.

اما ايراني‌ها خاطره خوبي از داوري ساندروپل در جريان جام جهاني 94 داشتند؟

بله همان موقع مي‌گفتند كه اين داور هشت دقيقه هم وقت اضافه در بازي با استراليا گرفته كه استرس و فشار زيادي به تيم ملي ايران وارد شده است.

در همان بازي خود استقلالي‌ها و هواداران اين تيم هم تصور نمي‌كردند در همان نيمه اول سه گل بزنند. نگران نتيجه نبوديد كه در نيمه دوم تعداد گل‌ها بيشتر نشود؟

خود من هم همان‌طور كه گفتم ماندم چطور در همان ابتداي بازي سه گل را خورديم و اگر يادتان باشد در نيمه دوم تلاش زيادي كرديم تا نتيجه عوض شود اما توپ‌هايمان داخل گل نرفت البته من الان ديگر به آن بازي فكر نمي‌كنم و تمام حواسم به استقلال و برد اين تيم در اين داربي است.

فضاي آن سال اردوها چه تفاوتي با فضاي حالا دارد؟

فوتبال ايران نسبت به آن سال‌ها حرفه‌اي‌تر شده. من يادمه براي تمرين هر روز به يك جا مي‌رفتيم اما حالا اين طور نيست و اكثر تيم‌ها زمين تمرين و محل اردو دارند.

به نظرتان برنده اين داربي كدام تيم مي‌شود؟

خوشبختانه استقلال در بازي رفت برنده شده و بچه‌ها خيلي انگيزه دارند كه اين بازي را هم ببرند. البته بازي داربي هميشه خاص بوده و هيچ كدام از تيم‌ها نمي‌خواهند ببازند. گفتم كه اميدوارم استقلال ببرد.

تعصب زيادي به استقلال داريد؟

من باخت داربي را در كارنامه‌ام دارم و دوست دارم برد داربي را همراه با استقلال تجربه و در كارنامه‌ام ثبت كنم.

پس منتظر برد باشيم؟

انشاءالله (گده با خنده به اين واژه اشاره و خداحافظي مي‌كند).

pnugirl
03-30-2011, 11:28 AM
مهم نيست من گل بزنم يا نزنم!/مجيدي: دلم مي‌خواهم هواداران شاد شوند

كاپيتان گلزن استقلال در اين فصل گل‌هاي حساسي را براي استقلال به ثمر رسانده و حالا همه نگاه‌ها در بازي برگشت با پرسپوليس به اوست كه آيا گلزني در اين دربي را هم تكرار مي‌كند يا خير

فرهاد مجيدي زننده تك گل پيروزي‌بخش آبي‌ها در دربي شصت و نهم و بازي رفت بود. كاپيتان گلزن استقلال در اين فصل گل‌هاي حساسي را براي استقلال به ثمر رسانده و حالا همه نگاه‌ها در بازي برگشت با پرسپوليس به اوست كه آيا گلزني در اين دربي را هم تكرار مي‌كند يا خير.

رسيديم به بازي بزرگ ليگ و دربي برگشت؟ فكر مي‌كني آيا استقلال مي‌تواند برد بازي رفت را تكرار كند؟

خيلي دوست دارم اين اتفاق بيفتد. اين بازي براي همه مهم است و هواداران ما همانند تماشاگران پرسپوليس اهميت خاصي براي اين بازي دارند و ما در بازي رفت توانستيم برنده شويم اما آن بازي ديگر تمام شده و بازي جديدي را پيش رو داريم. اصلا مهم نيست كه نتيجه بازي قبل دوتيم چه بوده است بلكه هر داربي يك بازي جديد است كه بايد با تمركز بازي حساس به آن نگاه كرد. من تصور نمي‌كنم كسي از بازيكنان دوتيم نگاهي به نتيجه بازي رفت داشته باشند گرچه براي تماشاگرانمان آن بازي خاص بود و لذت برد آن را چشيدند.

شرايط تيم چطور است؟

ما تيم خوبي داريم و به شرايط خوبمان برگشته‌ايم كمي تيم در نتيجه‌گيري دچار مشكل شده بود كه براي هر تيمي اين اتفاق رخ مي‌دهد ولي اكنون شرايط خوب است و اين بازي كاملا با ساير بازي‌ها فرق دارد و اصلا مهم نيست شرايط دو تيم در پيش از اين بازي چه بوده است. وقتي بازيكنان در اين بازي وارد زمين مي‌شوند فقط به اين تك بازي فكر مي‌كنند و كل ليگ و اتفاقات قبل را فراموش مي‌كنند.

چرا اين طور است؟

اين خاصيت داربي است شايد در هتل همه در مورد 3 امتياز و شرايط جدول حرف بزنند اما وقتي بازيكنان وارد زمين مي‌شوند و جو ورزشگاه را مي‌بينند كاملا فراموش مي‌كنند در كجاي جدول قرار دارند و برد و باخت در اين بازي چه اتفاقي در جدول رخ مي‌دهد بلكه همه به داربي فكر مي‌كنند و اينكه تماشاگران بايد با شادي از ورزشگاه بيرون بروند.

در اين شرايط اوضاع پرسپوليس را چطور مي‌بينيد؟

گفتم اين بازي شرايط خاص خودش را دارد و اصلا مهم نيست پرسپوليس در هفته‌هاي قبل چه شرايطي داشته است ما و آنها قطعا برايمان اين يك بازي مهم است و آنها مثل ما دوست دارند برنده بازي شوند. پرسپوليس هميشه تيم خوبي است و در داربي بازيكنان آنها هم انگيزه دارند تا بتوانند نتيجه را بدست بياورند چيزي كه ما هم به دنبال آن هستيم و مي‌خواهيم مثل بازي رفت برنده بازي شويم.

اگر بخواهيم درصدي براي برد در اين بازي بدهيم كدام تيم را شايسته‌تر براي برد مي‌دانيد؟

داربي بازي لحظه‌هاست شايد تيمي بهتر بازي كند اما از فرصت‌هايش استفاده نكند بازنده زمين مي‌شود اما تيمي از تك فرصت‌اش استفاده كند و بتواند بازي را با برد به پايان برساند. در اين بازي به دنبال درصد و آمار نباشيد خيلي وقت‌ها شده است كه تيمي مهره‌هاي بهتري داشته، اما باخته است و برعكس. اين بازي را لحظه‌ها رقم مي‌زند.

بازيكنان بزرگ كه تجربه‌ بازي‌هاي بزرگ دارند چقدر در اين بازي به تيم‌شان مي‌توانند كمك كنند؟

خيلي زياد، بازيكني كه تمركزش را در اين بازي حفظ كند و جو زمين و استاديوم او را نگيرد به راحتي مي‌تواند كار تيمش را دربياورد. ملاك در داربي فقط گل زدن نيست بلكه يك بازيكن مي‌تواند بدون گل زدن به خوبي نتيجه بازي را به سود تيم خودش كند. به نظر من تجربه بازيكنان باتجربه كمك زيادي به تيم‌هاي‌شان در اين بازي مي‌كند.

در سه بازي گذشته توانسته‌ايد دروازه پرسپوليس را باز كنيد فكر مي‌كني اين اتفاق چقدر مي‌تواند روي تو تاثير بگذارد تا اين داربي براي تو راحت‌تر يا سخت‌تر شود. به هر حال از تو انتظار بيشتر از سايرين است.

من به تنهايي نمي‌توانم نتيجه يك بازي به اين بزرگي را رقم بزنم. اما همين‌طور كه گفتم من بازي‌هاي گذشته را فراموش كردم و به فكر بازي رفت و گل‌هاي آن نيستم مهم اين داربي است كه بتوانم خوب بازي كنم و با شادي از زمين بيرون بيايم. هميشه بازي با پرسپوليس برايم راحت بوده است و هيچ وقت اين بازي را سخت نگرفته ام و توانسته‌ام كاري را كه مي‌توانم را براي تيمم انجام بدهم. اين بازي هم برايم سخت نخواهد بود و مثل هميشه بازي مي‌كنم.

هواداران هم دوست دارند كه تو دوباره گل بزني؟

اين لطف آنهاست و من هم دوست دارم در اين بازي حساس گلزني كنم. اما همه چيز در گلزني خلاصه نمي‌شود و بايد طوري بازي را ارائه كنيم كه در آخر بازي برنده از زمين خارج شويم.

اگر بتواني در اين داربي گلزني كني ركورددار گلزني در 4 بازي پياپي در داربي خواهي بود؟

حالا كه اين اتفاق نيفتاده است و نمي‌توانم در موردش حرف بزنم وقتي گل زدم و اين ركورد به نام من شد درباره‌اش حرف هم مي‌زنم.

احتمالا در اين داربي نه خبري از شيث است و نه حقيقي، بازيكناني كه با اشتباهات خود اجازه دادند تا تو گلزني كني؟

فقط نمي‌توان گفت كه اشتباهات آنها بود. من به همه بازيكناني كه در پرسپوليس بازي مي‌كنند احترام مي‌گذارم و اصلا نمي‌توانم در اين باره حرفي بزنم هر بازيكني كه مقابل من در پرسپوليس بازي مي‌كند برايم قابل احترام است و درباره اين سوال حرف آنچناني ندارم.

البته در آن گل استادي گلزني خودت هم بود؟

اي بابا...

پس منتظر گلزني فرهاد مجيدي در بازي برگشت باشيم؟

من قولي در اين باره نمي‌دهم. دوست دارم مهاجمان ما چه آرش برهاني يا سيدصالحي هم در اين بازي گل بزنند. مهم خوشحالي هواداران است و دلم مي‌خواهد آخر بازي با شادي و خوشي ورزشگاه را ترك كنند.

اما هواداران در طول فصل شعري براي آن گل تو ساخته و دائما آن را مي‌خوانند تا تو دوباره گلزني كني؟

من تلاشم را مي‌كنم اما همان‌طور كه گفتم دوست دارم در درجه اول نتيجه اين بازي به نفع ما شود بعد به گلزني فكر مي‌كنم.

pnugirl
03-30-2011, 11:29 AM
هاشمی نسب: گل من به پرسپولیس به اندازه تمام گلهایی که به استقلال زدم ارزش داشت / پرسپولیس در وجودم مرده است

من استقلالی ام.استقلالی خداحافظی کرده ام و استقلالی می میرم.
مهدی هاشمی نسب این روزها استقلالی است یا پرسپولیسی؟
چطور می شود که هاشمی نسب همه نشانه های پرسپولیسی بودن را در خودش کشته باشد؟کسی که کابوس استقلالی ها بود حالا از ما می خواهد که باور کنیم پرسپولیسی بودن در وجودش مرده است. مهدی هاشمی‌نسب مطمئنا نامی است که با شنیدنش خاطرات فوتبال ایران در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 برای همه زنده می‌شود. گفتگو با یاغی فوتبال ایران مطمئنا در هر حالتی جذاب خواهد بود. در طول دو ساعتی که هاشمی‌نسب روبه‌روی ما نشست، انتقال جنجالی‌اش از پرسپولیس به استقلال و گلی که به احمدرضا عابدزاده زد، سوژه اصلی بحث بود.بالاخره داربی 69 به پیروزی استقلال به پایان رسیده بود و هاشمی نسب خوشحال بود. مهدی هاشمی‌نسب آن‌قدر رک و راست صحبت می کرد که از یاغی‌بودنش انگار یک ذره هم کم نشده، گرچه ناگفته‌های بسیار او درباره دلیل انتقالش از پرسپولیس به استقلال و همچنین انگیزه‌اش برای گل‌زنی به تیم سابقش تکان‌دهنده بود. زمانی که از کتک‌خوردن مادر و برادرش صحبت می‌کرد، اشک در چشمانش جمع شده بود. به هر جهت این روزها ، روزهای داربی است و تب و تاب بازی همچنان وجود دارد و گفتگو با هاشمی نسب می تواند یادآورروزهای هیجان در داربی ها باشد.هیجانی که با زیبایی همراه بود.

این سوال را بارها جواب داده ام.

یعنی...؟

مکث نکن.من استقلالی ام.استقلالی خداحافظی کرده ام و استقلالی می میرم.

اما چهار گل به استقلال آن هم در لباس پرسپولیس زده ای...

عوضش یک گل زده ام به اندازه همه آن چهار گل می ارزد.بروید از استقلالی ها بپرسید.از پرسپولیسی ها هم بپرسید.آن گل چهار گب بیشتر زیر زبانشان مزه کرده؟یا آن گلی به پرسپولیس زدم بیشتر ناراحتشان کرده... اصلا بگذارید ماجرا را تمام کنم.پرسپولیس در وجود من مرده

چند داربی را دیده‌ای؟

من از سال 75 تا 81 در داربی‌ها بوده‌ام و جز به برد، به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کردم. همه ما فقط به بردن فکر می‌کردیم. در 13 داربی بودم، چهار گل به استقلال زدم و یک گل به پرسپولیس که به نظرم گلی که به پرسپولیس زدم، به اندازه چندین برابر چهار گلی به استقلال زدم، ارزش داشت.

همه اش این نکته را تکرار می کنی...تو یکی از رکوردداران داربی هستی.همه گلهای داربی را با سر زده ای. یاغی هم ‌بودی، در مقابل علی پروین هم ایستادی...

شما حکم اعدام من را بیاور.بگذارید کم‌کم پیش برویم. لطف خدا بود که من این گل‌ها را ،با سر، به استقلال بزنم. منکر زحماتِ هم‌بازیانم نمی‌شوم، اما اگر آن بالایی نبود، الان مهدی هاشمی‌نسب روبه‌روی شما نمی‌نشست. اصلا وقتی مرحوم صفر ایرانپاک هفت گل زده، من کجا هستم؟ اما می‌خواهم به شما بگویم تا زمانی که از تونل ورزشگاه آزادی بالا نیایی و هیاهوی تماشاگران را نشنوی، همه چیز خوب است، احساس می‌کنی تیمت داربی را با اختلاف می‌برد، اما همین که از تونل بالا می‌آیی، زانو، دست و عضله همه به حرکت می‌افتند. آن هواداران، آن رقص پرچم‌ها، سوت‌هایی که کشیده می‌شود، دوربین‌های تلویزیونی و عکاس‌ها آدم را دیوانه می‌کند.

آن لحظه چه حسی دارد؟

حسش که موهای تن آدم را راست می کند اما یک سوال به ذهنت می آید.به خودت می‌گویی اگر ببازیم، چه می‌شود؟ تا آخر فصل باید کُری بشنویم، در مطبوعات و تلویزیون.آدم دیوانه می شود. داربی آن‌قدر مهم است که زمان ما، علی‌آقا می‌گفت داربی را ببرید، تا برای شش ماه راحت باشیم.حالا که فعلا استقلال شش ماه راحت بود.ممکن است ده فروردین که بازی تمام شد دوباره شش ماه دیگر راحت باشد یا ماجرا برای پرسپولیس رقم بخورد.

در آن لحظه ورود به زمین ، حس اتکا به دیگر بازیکنان به آدم دست نمی دهد؟

این را خوب گفتی.واقعا من در کنار آدم‌های بزرگی بازی می‌کردم؛ نادر محمدخانی، بهروز رهبری‌فرد، افشین پیروانی و... اینها حقیقتا بازیکنانی بودند مثل صخره، که اجازه ورود توپ را نمی‌دادند. شما اصلا برو خط حمله را نگاه کن؛ ادموند بزیک و حتی نعیم سعداوی. در استقلال هم که ماشاءالله نام‌های بزرگ زیاد بودند؛ محمد نوازی، سیروس دین‌محمدی، فرزاد مجیدی، علیرضا اکبرپور و واقعا همه استقلالی‌ها در آن دوره برای خودشان بت‌هایی بودند.همه معمولا به هم نگاه می کنند و یاد ویژگیهای هم می افتند و آرامش می گیرند. من در هر دو تیم بازیکن باتعصبی بودم. واقعا داربی ترس دارد. شاید همین ترس زیاد باعث شده تا اکثر داربی ها در سالهای گذشته داربی‌ها مساوی شود. اصلا ترس از باخت باعث می‌شود تا داربی مساوی شود.اما ما نمی‌ترسیدیم. در جدول دهم یا یازدهم هم که بودیم، باید داربی را می‌بردیم. اصلا همه هواداران استقلال و پرسپولیس فقط برد در داربی را می‌خواهند، قهرمانی زیاد برایشان مهم نیست. من خودم با همه آنان زندگی کرده‌ام. فقط باید داربی را ببری تا آخر فصل راحت زندگی کنی. قبل از این‌که شما هم بپرسی، می‌خواهم بگویم نه مسئله سیاسی است، نه حرف و حدیث است و نه توصیه، اینها همه دروغ است و برای توجیه بدبازی‌کردن. زمان ما بردن داربی، یعنی رسیدن به سقف آرزوهایت. ما آن‌قدر حساس و متعصب بودیم که می‌آمدند از ما تعهد می‌گرفتند که یک وقت خشن بازی نکنیم، تکل خشن نرویم و در کل محکم بازی نکنیم. الان واقعا از بازیکنان تعهد می‌گیرند؟آن‌قدر مساوی شده که داربی معنی ندارد که بخواهند تعهد بگیرند.

درباره یاغی‌گری هاشمی نسب تا به حال صحبت‌های زیادی شده و در این‌باره ماجراهای مختلفی نقل شده است. شما چرا مقابل علی پروین ایستادی؟ قبول داری که به خاطر ایستادن در مقابل علی پروین، به یاغی فوتبال ایران مشهور شدی؟

در فوتبال ایران هر کس از حقش دفاع کند، یاغی می‌شود، اما من مقابل کسی نایستادم .فقط به دنبال حقم بودم.این جرم است؟یاغی گری است؟

اما همه می دانند که تو در مقابل پروین ایستادی...

بدانند.من یک سوال دارم.چطور می‌شود در جام باشگاه‌های آسیا، پرسپولیس در دو بازی، به دو تساوی صفر بر صفر می‌رسد و در بازی آخر مرحله مقدماتی، تنها در صورتی به چهار تیم نهایی صعود می‌کند که بازی را ببرد، اما بازی تا دقیقه 75، صفر بر صفر بود و پرسپولیسِ در آستانه حذف است. مهدی هاشمی‌نسب در دقیقه 70 گل پیروزی‌بخش و صعود پرسپولیس را در بازی سوم به ثمر می‌رساند و بعد کنار گذاشته می شود؟

اصلاح کن.بعد علی پروین، مهدی هاشمی‌نسب را نمی‌خواهد. این را باید هواداران پرسپولیس بهتر بدانند...

اصلا رفتن من به استقلال، به هیچ بنی‌بشری ربط ندارد. من قراردادم به پایان رسید و به استقلال رفتم.همین.

- آخر این‌طوری که نمی‌شود. رفتن تو از پرسپولیس به استقلال، معلوم است که عجیب و مهم است.

هر استقلالی به پرسپولیس یا هر پرسپولیسی به استقلال برود مهم است.

شدت و ضعف دارد. اما همان‌طور که رفتن شاهرخ بیانی از استقلال به پرسپولیس همه را تکان داد و همین‌طور انتقال‌های نیکبخت واحدی ودر حد واندازه پایین تری امیر موسوی‌نیا و حتی علی انصاریان.

من قراردادم تمام شد...

نه ، اما رفتن تو از پرسپولیس به استقلال، با همه این رفتن‌ها فرق داشت.مثل انتقال شاهرخ بیانی از استقلال به پرسپولیس بود.شاید هم کمی با جار و جنجال بیشتر.

می خواهید یک جمله بگویم قال قضیه را بکنم؟آقا اصلا عشقم کشید بروم استقلال.من استقلالی بودم و می خواستم دینم را ادا کنم.

اما هم می دانند که از زمان کودکی تو پرسپولیسی بودی...

باشد.باشد.باشد. من بچه بودم، خواهرم استقلالی بود و من پرسپولیسی. در یکی از داربی‌ها با هم کری‌خوانی داشتیم. پرسپولیس به استقلال باخت و من از داغ دل، خواهرم را آن‌قدر کتک زدم که دندان‌هایش شکست.

یک پرسپولیسی دو آتشه مثل هاشمی نسب چطور می تواند بدون درگیری با علی پریون حالا بر سر هر ماجرایی به استقلال برود؟

ببینید. من از پرسپولیس به استقلال رفتم تا همه اشک‌هایی را که برای بردن استقلال و شادکردن دل هواداران پرسپولیس ریخته بودم، جمع کنم و روز داربی مقابل پرسپولیس با گلی که به پرسپولیس زدم، اشک را در چشم تک تک هواداران پرسپولیس بگذارم چون داغ داشتم.همه هم می دانند چرا به استقلال رفتم.هیچ احتیاجی به واگویی اش هم ندارم. زمانی که من به استقلال گل می‌زدم، هواداران استقلال به ان صورت به من توهین نمی کردند، اما زمانی که به پرسپولیس گل زدم، پرسپولیسی‌ها برایم شعار رکیک ساختند. می‌گفتند مهدی هاشمی‌نسب (...)بی‌اصل و نصب. من با شرف زندگی کردم و با شرف پول گرفتم. زمانی که به استقلال آمدم، برای سه سال، 100 میلیون تومان پول گرفتم، اما در هر تیمی بودم، از ملی تا باشگاهی، هیچ وقت پاچه‌خواری نکردم، هیچ وقت به زور، دست به سینه نبودم، هیچ وقت بیخود و بی‌جهت برای رسیدن به منافع و بازی در تیم ملی تعظیم نکردم، فیلم بازی نکردم و سجاده آب نکشیدم.اگر اینها تعریف یک یاغی است به یاغی بودنم می بالم.

داربی 9 دی 79 داربی عجیبی بود. در آن داربی به یک‌باره تو را به نوک حمله فرستادند، دلیلش چه بود؟

منصورخان پورحیدری به من گفت که روی تو فشار زیاد است، بهتر است که بازیکن آزاد باشی و هر جا که دلت خواست، بازی کنی. ممکن است اگر مدافع باشی، روی تو شیطنت کنند. کار تاکتیکی جالبی بود، من یک خط عقب‌تر از سامره،در کنار بودم. پشت سر من سیروس دین‌محمدی و فرزاد مجیدی بازی می‌کردند. اگر احمد عابدزاده و علی کریمی در پرسپولیس نبودند، ما داربی را با اختلاف می‌بردیم. در 15 دقیقه اول، احمد دو موقعیت گل را از من گرفت که اگر گل می شدند استقلال چهار بر دو داربی را می برد.

گل عجیبی به ثمر رساندی، فکر می‌کنی احمد عابدزاده با آن همه تجربه چرا آن‌طور گل خورد؟

کار آن بالایی بود.شما فقس به این نکته مهم توجه کن.احمد عابدزاده در تمام طول عمر بازیگری‌اش، حتی در بازی‌ای که ما همراه با پرسپولیس، در کره جنوبی بودیم و هوا به شدت بارانی بود، سُر نخورد، اما آن روز سُر خورد؛ می‌دانید چرا؟ چون افشین ایستاد و وقتی توپ را ارسال کردند، احمد عابدزاده به سمت من آمد و با صدای بلند گفت: «منم!» به همین دلیل افشین ایستاد. احمد پایش سر خورد و من با سر به توپ ضربه زدم و توپ به گل تبدیل شد. از وقتی توپ به تور خورد و ورزشگاه منفجر شد، دیگر هیچی نفهمیدم. در آن بازی آن‌قدر عصبی شده بودم که بین دو نیمه عضلات دوقلویم گرفته بود، حتی منصورخان می‌خواست مرا تعویض کند، اما یک حسی به من می‌گفت که باید در زمین بمانم. باید یک اتفاقی می‌افتاد که افتاد.کار خودم را کردم.اما حیف که غش کردم. اگر در بازی می‌ماندم، شاید استقلال پیروز می‌شد.ای کاش غش نمی‌کردم! ای کاش! با آن گل که جواب خیلی‌ها را دادم، در زمین می‌ماندم و نمی‌گذاشتم تا علی کریمی گل مساوی را بزند.

ولی بعد از گلی که زدی خیلی اذیت شدی...

کتک خوردم.ترور شدم اصلا.خیلی‌ از پرسپولیسی‌ها به من بد و بیراه گفتند، اما همه آنها را حلال می‌کنم. مهدی هاشمی‌نسب از پرسپولیس رفت، اما همه می‌دانند که در قلب آنها قرار دارم، اما همه آنها بدانند که من یک استقلالی دوآتشه هستم که با استقلال از فوتبال حرفه‌ای خداحافظی کردم. حتی در تیم‌هایی که مقابل استقلال ایستادم، هیچ وقت از هواداران استقلال فحش نخوردم و تا زمانی که به استقلال رفتم، همیشه مورد محبت هواداران استقلال بودم.

آن روزها شایع شده بود که می‌خواستی بهروز رهبری‌فرد را به استقلال ببری.حقیقت داشت؟

نه، با بهروز خیلی رفیق بودم، اما بهروز هیچ وقت حاضر نشد استقلالی نشود، گرچه بازیکنانی مثل نیکبخت واحدی هم استقلال را ترک کردند، چون در اوج بازی شان بود، درست مثل وضعیت من برای پرسپولیسی‌ها شد.

بهترین گل زندگی‌ات را به چه تیمی زدی؟

آخر این سوال است؟معلوم است! بهترین گل زندگی‌‌ام را به پرسپولیس زده‌ام؛ نه به خاطر این‌که تیم سابقم بود، بلکه حقم بود! باز هم اگر به آن روزها برگردم، به استقلال می‌روم و استقلالی می‌شوم تا خیلی‌ها را بسوزانم.

- دل پُری داری! رفتنت به استقلال یک طرف و گل‌زدنت به پرسپولیس انگار ماجرای دیگری دارد.جنسش فرق دارد...نه؟

اصلا در گلویم عقده شده بود. می‌دانی چرا در آن بازی سعی کردم به پرسپولیس گل بزنم؟ برای آن‌که در بازار کرج، هواداران پرسپولیس بعد از رفتن من به استقلال مادرم را به بدترین وجه کتک زدند و همین مانده بود تا چاقویش بزنند و اگر مردم به دادش نمی‌رسیدند، شاید مادرم را از دست می‌دادم. همین‌طور برادرم را جلوی در خانه‌مان و در چند جای دیگر کرج کتک زدند. من برای پرسپولیسی‌ها چهار گل زده بودم و مزه آن گل‌ها هنوز زیر دندانشان است، اما من دندان‌هایشان را با آن گل مسواک زدم و بهتر بگوبم جرم گیری کردم تا مزه‌اش از بین برود.

سر آن گل همین الان هم که از فوتبال دوری اذیت می شوی؟

چرا نشوم؟می شوم مثل چی.هنوز هم ترکش‌های آن گل به من می‌خورد. همین چند وقت پیش جایی رفته بودم که یک راننده وانت نیسان من را شناخت و چون پرسپولیسی بود، بدترین الفاظ را نثارم کرد؛ دعوا کردیم و من کتکش زدم. نامه دادگاهش درِ خانه‌مان آمد.اما این منم که کم نمی‌‌آورم.

کتک خوردن مادر و برادرت واقعا تاسف‌برانگیز است! این از ضعف های فرهنگی فوتبال ما است که حرفه‌ای‌گری در آن به سختی اتفاق می‌افتد. شاید اگر این ویژگی‌های فرهنگی نبود و مردم آن‌قدر دلبسته فوتبال نبودند، روی این انتقال‌ها آن‌قدر حساسیت نبود.

بالاخره برای بازیکنان، روزهای خوب و بد زیاد وجود دارد، اما منِ مهدی هاشمی‌نسب اعلام می‌کنم که در فوتبال بیشتر از 10 بازیکن نیستند که در قلب مردم قرار دارند. من هیچ ادعایی ندارم که در قلب مردم هستم یا نیستم، چون بازیکن زیاد می‌آید و می‌رود. آویزان تیم ملی هم نبودم و درباره تیم ملی و دعوت‌شدن و نشدن آن، ناگفتنی های زیادی دارم ، اما خوشحالم از این‌که وقتی برخورد مردم را می‌بینم، می‌فهمم در دوران بازی‌ام دل خیلی‌ها را شاد کرده‌ام. در ضمن به مردم حق می‌دهم که روی این انتقال‌ها حساس باشند، چون مردم ایران فوتبال را می‌پرستند و به من و امثال من دل می‌بندند، اما آنان باید بازیکنان و شرایطشان را هم درک کنند.

به نظرت چرا دیگر داربی‌های چند ساله اخیر، به دل نمی‌چسبد؟ کلا پس از رفتن بازیکنان هم‌نسل تو، داربی دیگر آن رنگ و بو را ندارد.

داربی‌ها همیشه حساس بوده‌اند، حتی روزهایی که داربی قهرمان را تعیین نمی‌کرده و کلا ربطی به جدول نداشته و چه روزهایی که داربی تعیین‌کننده بوده که دیگر مشخص است. اما سؤال شما را این‌طور می‌توانم پاسخ بدهم که در دوره ما بازیکنانی بودند که کاریزما و وزن خاصی داشتند و یک‌باره می‌توانستند نتیجه یک داربی را عوض کنند. اصلا نه داربی، هر بازی ملی باشگاهی را. جواد زرینچه، سهراب بختیاری‌زاده، محمود فکری، سیروس دین‌محمدی، حتی علی موسوی و احمد مومن‌زاده از استقلال.خیلی های دیگر هم که البته یادم نمی آید.در پرسپولیس هم احمد عابدزاده، نادر محمدخانی، بهروز رهبری‌فرد و خیلی‌های دیگر وزن داربی را سنگین می‌کردند. اصلا شما بازیکنان حال حاضر فوتبال ایران را در نظر بگیرید و آنها را با عابدزاده مقایسه کنید، فقط با عابدزاده.به چه نتیجه ای می رسید؟بازیکنان اسمی دوره ما سر و جانشان را برای توپ می‌دادند، اما الان یک عده ساق‌دوست و سردوست می‌خواهند داربی برگزار کنند. آدم خمیازه‌اش می‌گیرد. در داربی قبل دیدید که خمیازه هم کشیدیم و فرهاد مجیدی همه را نجات داد.

منظورت این است که داربی به بازیکنانی احتیاج دارد که بتوانند وقتی بازی گره خورد، آن را باز کنند؟

کاملا. اصلا داربی یعنی این‌که دو تیم از گل‌خوردن بترسند، بعد یکی باشد که گل بزند و یخ بازی را بشکند. ما خیلی از این بازیکنان را داشتیم و الان دیگر نداریم..باز هم می گویم اگر فرهاد مجیدی در داربی رفت نبود هیچ بازیکن دیگری نمی توانست یخ داربی را بشکند.من در یک داربی دچار شکستگی بینی شدم. فکر کنم آخرین داربی‌ای بود که در آن حضور داشتم و استقلالی شده بودم- با علی انصاریان ،روی هوا ،سر به سر شدیم و علی با پیشانی خدمت دماغ نازیبای ما رسید. مجبور شدم دماغم را عمل کنم. اصلا کج و کوله شده بود و همچنین مشکلات تنفسی پیدا کرده بودم. باور کنید زمانی که خواستم عمل کنم، تا قبل از بیهوشی از جراح خواستم اصلا به فکر زیبایی نباشد. قسم‌اش دادم و گفتم اگر عمل زیبایی کنی، شما را نمی‌بخشم، اما بازهم همه فکر کردند من عمل زیبایی کردم.

پیش بینی ات از داربی 70 چیست؟

من استقلالی از فوتبال خداحافظی کردم و الان یک استقلالی هستم.معلوم است که از برد استقلال مقابل پرسپولیس خوشحال می شوم.استقلال مثل آب خوردن می برد.حالا نگاه کنید...

O M I D
03-30-2011, 01:05 PM
حاشيه نشست مطبوعاتي دربي 70

قبل از آغاز نشست خبري ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال، سرمربيان اين 2 تيم همراه با کاپيتان استقلال گفت‌وگويي خصوصي انجام دادند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علي دايي و پرويز مظلومي، سرمربيان پرسپوليس و استقلال همراه با فرهاد مجيدي قبل از آغاز نشست خبري ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال در کنار يکديگر و به دور از چشم خبرنگاران گفت و گويي خصوصي انجام دادند.
اين جلسه اختصاصي در حالي برگزار شد که نشست هماهنگي بازي فردا که بين سرپرستان و مسئولان ذيربط اين بازي برگزار شد به طول انجاميد و باعث شد اين 3 نفر قبل از برگزاري نشست کمي معطل شوند. البته در صورتي که سپهر حيدري، کاپيتان پرسپوليس نيز در زمان مقرر در ساختمان سازمان ليگ حضور پيدا مي‌کرد؛ اين نشست در حضور کاپيتان سرخ پوشان برگزار مي‌شد که به علت تأخير وي، اين مدافع در اين جلسه غيبت داشت.
*حضور پرشمار خبرنگاران در تعطيلات عيد باعث تعجب مسئولان سازمان ليگ شده است به طوري که آنها اعلام کردند با توجه به تعطيلات، انتظار حضور اين تعداد خبرنگار را براي نشست خبري ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال نداشتند.
اين نشست از ساعت 15:10 امروز در محل سازمان ليگ آغاز شده است.

O M I D
03-30-2011, 01:05 PM
با حضور رئيس سازمان ليگ
جلسه هماهنگي ديدار پرسپوليس و استقلال برگزار شد

جلسه هماهنگي دربي پايتخت با حضور 3 نماينده از استقلال و يک نماينده از پرسپوليس در حضور رئيس سازمان ليگ برگزار شد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي دربي 70 پايتخت با حضور عزيز محمدي، رئيس سازمان ليگ، حسين عسگري، رئيس کميته داوران و نماينده يگان ويژه و حراست ورزشگاه آزادي برگزار شد.
در اين جلسه علي اميري، معاون باشگاه منصور پورحيدري، سرپرست استقلال و محمد سررشته‌داري، مدير روابط عمومي باشگاه استقلال و محمود خوردبين، سرپرست پرسپوليس حضور داشتند.
نمايندگان آبي‌پوشان نيم ساعت زودتر وارد محل برگزاري جلسه شدند در حالي که خوردبين راس ساعت 14 وارد محل روابط عمومي سازمان شد.
بليت فروشي ديدار فردا از ساعت 7 صبح آغاز خواهد شد و تماشاگراني که وارد ورزشگاه شوند، اجازه خروج ندارند.
همچنين براي اقامت هواداران شهرستاني با هماهنگي شهرداري منطقه 22 و هلال‌احمر 2 محل براي اسکان تماشاگران در کنار ورزشگاه آزادي تعبيه شده است.
اين ديدار ساعت 17 فردا برگزار مي‌شود.

O M I D
03-30-2011, 01:07 PM
فتح اله زاده: منتظر حضور هواداران پرشور استقلال در ورزشگاه آزادي هستيم

سرپرست باشگاه استقلال تهران گفت: بي صبرانه منتظر حضور آبي دلان و هواداران پرشور استقلال در ورزشگاه بزرگ آزادي هستيم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg به نقل از سايت رسمي باشگاه استقلال، علي فتح اله زاده روز سه شنبه افزود: استقلال با هوادارانش زنده است و با نفس آنها به زندگي ادامه ميدهد، در نتيجه حضور هر يک از اين عاشقان ميتواند در موفقيت آبي پوشان در ميدان فردا موثر واقع شود.
وي ادامه داد: هواداران بدانند استقلال براي برد در شهرآورد به حضور تک تک آنها نياز دارد و يقين دارم هواداران ما را در اين ميدان هم تنها نخواهند گذاشت.
فتح اله زاده تصريح کرد: از هواداران عزيز آبي دل ميخواهم در کمال آرامش به تشويق تيم محبوب خود بپردازند و همانند بازي رفت تا دقيقه 90 از حمايت تيم خود دست بر ندارند تا با لطف خدا نتيجه مطلوب حاصل شود.

O M I D
03-30-2011, 01:09 PM
بليط شهرآورد بعدي استقلال و پرسپوليس اينترنتي فروخته خواهد شد

دبير کميسيون ورزشي شوراي تامين استان تهران با بيان اينکه بليط شهرآورد بعدي پايتخت به صورت اينترنتي به فروش مي رسد گفت: بليط بازي فردا ساعت 7 صبح چهارشنبه در ورزشگاه آزادي به فروش مي رسد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علیرضا جانه با اشاره به آمادگی کامل و اتخاذ تدابیر ویژه تمامی دستگاههای اجرایی نهادهای انتظامی و ایستگاههای اجرایی نهادهای انتظامی و دستگاههای خدمات رسان همچون اورژانس و اتوبوسرانی برای ارائه خدماتی مطلوب به تماشاچیان مسابقه روز چهارشنبه افزود: طرح انتظامی برای بازی دربی فردا آماده شده و برای حفظ و ارتقاء نظم و امنیت به اجرا گذارده می شود.
وی افزود: شورای تامین استان تهران به دنبال ایجاد رفاه و آرامش هرچه بیشتر برای مردم به خصوص تماشاچیان برای لذت بردن از بازی دو تیم پایتخت است.
مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری تهران یادآور شد: دراسفند ماه سال گذشته جلسات این کمیسیون با حضور تمامی دست اندرکاران این مسابقه برگزار شد و وظایف هر یک از دستگاههای اجرایی و نهادهای انتظامی دقیقا مشخص شده است.
جانه گفت: باتدابیری که انجام شده بلیت بازی بعدی این دوتیم در سال جاری به صورت اینترنتی به فروش می رسد.
دبیر کمیسون ورزشی شورای تامین استان تهران گفت: تمامی اعضای این کمیسون در زمان انجام مسابقه در استادیوم آزادی حضور دارند.

دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و هشتم دهمین دوره رقابتهای لیگ برتر ساعت 17 روز چهارشنبه - 10 فروردین - به قضاوت محسن ترکی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

O M I D
03-30-2011, 01:12 PM
جانشين فرمانده يگان ويژه تهران بزرگ: مشكلي براي برگزاري ديدار پرسپوليس و استقلال نداريم

جانشين فرمانده يگان ويژه تهران بزرگ گفت: به اندازه مورد نياز نيروهاي پليس در ورزشگاه مستقر خواهند بود و مشکلي از اين جهت نداريم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg سرهنگ محسن ايزد‌‌خواه‌‌پيما در مورد ديدار فرداي پرسپوليس و استقلال که قرار است از ساعت 17 در ورزشگاه آزادي برگزار شود گفت: براي اولين بار قبل از اين ديدار جلسه هماهنگي مسئولان اين مسابقه برگزار شد که کار خوبي بود، چرا که مسائل و مشکلات را در اين جلسه بيان کرديم.
وي ادامه داد: مسئولان و دست‌اندرکاران نهادهاي قضايي، انتظامي و خدماتي فردا در ورزشگاه آزادي حاضر هستند.
ايزد‌خواه پيما در پاسخ به اين سوال که چه تعداد نيروي پليس در ورزشگاه آزادي حضور خواهد يافت تصريح کرد: نمي‌توانم در اين مورد آماري ارائه دهم اما با توجه به نقاط قوت و ضعف دربي قبل به اندازه مورد نياز نيروهاي پليس در ورزشگاه مستقر هستند و مشکلي از اين جهت نداريم.
وي در مورد نقاط ضعف دربي گذشته يادآور شد: با توجه به اينکه در دربي 69 يکي از دو تيم به پيروزي رسيد اما حتي يک صندلي در ورزشگاه و يک شيشه اتوبوس نشکست و شعار غيراخلاقي نيز سر داده نشد.
جانشين فرمانده يگان ويژه تهران بزرگ در پايان گفت: مطمئنا دربي فردا بهتر از بازي گذشته خواهد شد.

O M I D
03-30-2011, 01:13 PM
در آستانه دربي 70
جلسه ليدرهاي پرسپوليس با مسئولان سازمان تربيت بدني برگزار شد

ليدرهاي پرسپوليس در آستانه دربي 70 جلسه‌اي را با مسئولان سازمان تربيت بدني و جانشين فرمانده يگان ويژه تهران بزرگ برگزار کردند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg ليدرهاي پرسپوليس امروز در محل سازمان تربيت بدني جلسه‌اي را با تني چند از مسئولان اين سازمان و محسن ايزدخواه‌پيما، جانشين فرمانده يگان ويژه تهران بزرگ کرده و براي ديدار فرداي تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال توجيه شدند.
در اين جلسه تمام ليدرهاي پرسپوليس حضور داشتند.
اين ديدار از هفته بيست و هشتم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال از ساعت 17 فردا در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌‌شود.

O M I D
03-30-2011, 01:14 PM
حاشيه نشست مطبوعاتي دربي 70
دايي به مظلومي: زودتر مي‌گفتيد تا مريض نشويم

سرمربي پرسپوليس خطاب به مظلومي گفت: زودتر مي‌گفتيد بيمار شده‌ايد تا ما مريض نشويم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg براي اولين بار نشست مطبوعاتي پيش از ديدار تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس عصر امروز در روابط عمومي سازمان ليگ با حضور مربيان و کاپيتان‌هاي دو تيم برگزار شد.
*علي دايي سوال خبرنگاري را که همواره با وي مشکل داشته بي پاسخ گذاشت و اعلام کرد که منتظر سوال بعدي است.
*پس از اينکه پرويز مظلومي و منصور پورحيدري اعلام کردند که پس از سفر از عربستان کمي دچار کسالت شده‌اند، دايي به شوخي به مظلومي گفت: زودتر اين موضوع را اعلام مي‌کرديد تا ما مريض نشويم.
*نشست مسئولان کانون هواداران دو باشگاه نيز پس از اتمام صحبت مربيان در محل روابط عمومي سازمان برگزار شد.
*شايعه تصادف فرهاد مجيدي در چند روز اخير مطرح شده بود و خبرنگاران پس از مشاهده وي در نشست مطبوعاتي سوالي را در اين زمينه مطرح نکردند.

O M I D
در ديدار با استقلال
4 بازيكن از ليست پرسپوليس خارج شدند

سرمربي پرسپوليس نام 4 بازيکن اين تيم را از ليست ديدار برابر استقلال خارج کرد.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علي دايي پس از تمرين امروز 20 بازيکن را براي ديدار فردا مقابل استقلال به هتل المپيک فراخواند.
سرمربي پرسپوليس نام مهدي شيري، جلال اکبري، ابراهيم شکوري و سعيد حلافي را از ليست خارج کرد.
دايي 20 بازيکن را به اردوي خود براي بازي فردا برده و امشب نام دو بازيکن را از ليست حذف خواهد کرد.
ديدار پرسپوليس و استقلال ساعت 17 فردا در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود.

O M I D
آشوبي:‌ مي‌خواهيم بازي رفت را تكرار كنيم

هافبک تيم فوتبال استقلال گفت: در سه داربي قبلي که به ميدان رفتم، دو بار پيروز و يک بار به تساوي رسيدم و خيلي خوشبين هستم اين روند در روز چهارشنبه هم استمرار داشته باشد.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg فرزاد آشوبي که سابقه بازي در داربي تهران با پيراهن پرسپوليس را نيز داراست، گفت:‌ شرايط استقلال به لطف خدا مطلوب است و همه بي‌صبرانه منتظر آغاز اين مسابقه هستيم. چنانچه بتوانيم همانند بازي رفت تمرکز خودمان را در 90 دقيقه حفظ کنيم، يقين دارم به پيروزي خواهيم رسيد. اين بازي براي هواداران ما بسيار مهم است و تمام تلاش مان را به کار مي‌بنديم تا دل آنها را شاد کنيم. از همين جا به اين عزيزان مي‌گويم که مي‌خواهيم بازي رفت را بار ديگر تکرار کنيم.
وي ادامه داد: براي حريف احترام خاصي قائل هستم. آنها تيم پرمهره‌اي هستند و در همه پست‌ها نفرات باتجربه‌ و حتي ملي‌پوش را در اختيار دارند. در سه داربي قبلي که به ميدان رفتم، در دو تاي آن پيروز و در يکي به تساوي رسيدم و خيلي خوشبين هستم اين روند در روز چهارشنبه هم استمرار داشته باشد.
مهاجم اسبق استقلال هم درباره شهرآورد پايتخت گفت: اين بازي براي هر دو تيم يک بازي خاص است چرا که سه امتياز آن به لحاظ رواني مي‌تواند تبعات بسيار مثبتي داشته باشد و شکست در آن منتج به سقوط يک تيم در هفته‌هاي آتي بشود. همچنان که در دور رفت پرسپوليس پس از شکست از استقلال تا همين امروز نتوانسته آن پرسپوليس اول فصل شود و حتي به رکورد باورنکردني پنج باخت پياپي هم دست پيدا کرد!
محمد مومني عنوان کرد: معتقدم مجموعه استقلال يکدست‌تر از حريف است و پتانسيل بالا‌تري از رقيب دارد. هر چند پرسپوليس به لحاظ مهره تيم کاملي است و در اکثر پست‌ها دو بازيکن بزرگ دارد.

O M I D
03-30-2011, 01:15 PM
حضور بازيکنان باتجربه کار مرا راحت‌تر مي‌کند
مجيدي: هيچ حاشيه‌اي نداريم و كاملا آماده‌ايم

کاپيتان استقلال گفت: براي ديدار فردا کاملا آماده هستيم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg فرهاد مجيدي در نشست مطبوعاتي پيش از بازي استقلال و پرسپوليس درباره حاشيه‌هاي به وجود آمده براي آبي پوشان عنوان کرد: من هم مانند مظلومي تعجب مي‌کنم که مسائل حاشيه‌اي براي تيم را مطرح مي‌کنيد. استقلال هيچ حاشيه‌اي ندارد و براي ديدار فردا کاملا آماده هستيم.
وي ادامه داد: برخي بازيکنان استقلال مانند وحيد طالب لو، مهدي امير آبادي و امير حسين صادقي در استقلال حضور دارند که تجربه چندين بازي دربي را دارند و اين مسئله وظيفه من را به عنوان کاپيتان تيم سبک‌تر مي‌کند.
مجيدي خاطرنشان کرد: از تمام تماشاگران درخواست دارم که به ورزشگاه بيايند و فقط تيم خود را تشويق کنند.
وي درباره مصاحبه منتشر شده در مجله‌اي مبني بر اتفاقات دربي‌هاي گذشته يادآور شد: من هيچ صحبتي با آن مجله انجام نداده‌ام و از آنها شکايت کرده‌ام.

O M I D
03-30-2011, 01:16 PM
به شاگردي مظلومي افتخار مي‌کنم
دايي: نگران نيستم؛ هر اتفاقي بيفتد گردن مي‌گيرم

سرمربي پرسپوليس گفت: به هيچ عنوان نگران بازي با استقلال نيستم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علي دايي در نشست خبري قبل از ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال که قرار است فردا از ساعت 17 در ورزشگاه آزادي برگزار شود با تبريک سال نو به همه مردم ايران سخنانش را با تسليت به حميد استيلي آغاز کرد و گفت: به خانواده حميد استيلي به خاطر درگذشت جانگداز بردارش مسعود که بازيکن بسيار با اخلاق و يکي از بهترين‌هاي فوتبال ما از تمام جهات بود؛ تسليت مي‌گويم. واقعا حيف بود که مسعود از جمع ما جدا شد.
وي در مورد شناخت‌اش از اين بازيکن ادامه داد: چندين سال با وي بازي کرده و او را از نزديک مي‌شناختم. باز هم به حميد استيلي تسليت مي‌گويم و اميدوارم خداوند به وي صبر بدهد.
دايي در مورد شرايط بازي فردا گفت: از روز سوم عيد تمريناتمان را آغاز کرديم و ما هم مانند تيم استقلال، همانطور که پرويز مظلومي گفت، تمرينات خوبي را پشت سر گذاشتيم. البته جا دارد اين موضوع را بگويم که به شاگردي پرويز مظلومي افتخار مي‌کنم. سال اول در زمان بازيگري‌ام در تاکسيراني و بعدها در تيم صبا شاگرد مظلومي بودم و درست نيست زياد مقابل اين مربي صحبت کنم و نظر بدهم.
وي افزود: تمرينات منظمي را انجام داده و بازيکنان بسيار با انگيزه هستند. حساسيت دربي بالاست و طرفدار دو تيم نگاه ويژه‌اي به اين بازي هميشه داشته‌اند و حساب جداگانه‌اي روي اين ديدار باز مي‌کنند.
سرمربي پرسپوليس تصريح کرد: شايد با توجه به نتايج دو تيم برخي‌ها فکر مي‌کنند بازي فردا حساس نيست و نمي‌تواند در مسابقات ليگ تأثيري ايجاد کند اما به هيچ وجه اين طور نيست و از نظر فني اين ديدار در سطح بالا برگزار مي‌شود و حتي اميدوارم از بازي قبلي نيز بهتر شود.
وي يادآور شد: در تمريناتي که برگزار کرديم بازيکنان را از هر لحاظ آماده کرده و از هواداران مي‌خواهم با حضور در ورزشگاه آزادي تنها تيم خود را تشويق کرده و به مسائل حاشيه‌اي کاري نداشته باشند.
دايي افزود: فوتبال 90 دقيقه به اضافه وقت‌هاي اضافه است و هواداران بايد تيم را تشويق کنند. صبر و حوصله خوب است و اگر حمايت خوبي از ما شود بازيکنان از لحاظ فني مي‌توانند چيزهايي که از آنها خواسته‌ايم، در ميدان پياده کنند.
دايي در پاسخ به سؤال خبرنگاري که همواره با وي مشکل داشته است مبني بر اينکه براي بعد از دربي چه برنامه‌هايي دارد گفت: با احترام به همه کساني که در جلسه هستند و منتظر پاسخ من، بايد بگويم در پاسخ به اين سؤال هيچ صحبتي ندارم.
وي در خصوص بازي رفت دو تيم عنوان کرد: اين ديدار تمام شد اما با اينکه استحقاق باخت را نداشتيم، بازي را واگذار کرده و سه امتياز را از دست داديم. با اين حال آن مسابقه را فراموش کرده و فردا با يک بازي بهتر از دربي قبل فقط به سه امتياز فکر مي‌کنيم.
سرمربي پرسپوليس در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبني بر اينکه تا چه زمان مي‌خواهد با بازيکنان پرسپوليس نتايج را از دست دهد و اين موضوع که آيا اگر بازي فردا را هم واگذار کند باز هم از بازيکنان پرسپوليس حمايت خواهد کرد گفت: من پاسخگوي همه اتفاقات اين باشگاه هستم چرا که بازيکنان تمام سعي و تلاش خود را مي‌کنند اما برخي اوقات نمي‌توانند موفق باشند آنها مطمئنا اگر 100 درصد تلاششان را نکنند، 95 درصد با تمام وجود به ميدان رفته و با تلاش و با وجدان کار مي‌کنند. فوتبال پستي و بلندي زيادي دارد. يک زمان بازيکنان در شرايط خوبي به سر مي‌برد و امکان دارد همان بازيکن در زمان ديگري در شرايط افت قرار داشته باشد، باز هم مي‌گويم مسئول فني من هستم و همه اتفاقات را به گردن مي‌گيرم.
دايي تصريح کرد: تا به حال يک مصاحبه از زماني که سرمربي سايپا، تيم ملي و پرسپوليس بوده‌ام از من نديديد که بخواهم اتفاقات را به گردن بازيکنان تيمم بيندازم چرا که همه آنها با غيرت و وجدان کار کرده و به آنها افتخار مي‌کنم.
وي در مورد تاکتيک پرسپوليس در فردا يادآور شد: بهتر است تا قبل از اين مسابقه صبر کرده تا ببينيد تاکتيک تيم در خطوط مختلف و بخصوص خط حمله چگونه است.
سرمربي پرسپوليس در پاسخ به اين سؤال که آيا نگران داور دربي نيست گفت: در مورد محسن ترکي نظري ندارم که مي‌گوييد نگران باشم. براي اين داور آرزوي موفقيت مي‌کنم.
دايي در مورد اينکه ايراني‌هاي خارج از کشور نيز اين ديدار را تماشا مي‌کنند و چه صحبتي با آنها دارد گفت: با بازيکنانم صحبت کرده و از آنها خواسته‌ام به تيم داوري و حواشي کاري نداشته باشند. مطمئن باشيد بازي فردا قشنگ‌تر از دربي قبلي شده و ما هم اگر در کنار زمين اعتراضات را کم کنيم بازي بهتر خواهد شد.
وي ادامه داد: به هيچ عنوان نگران بازي نيستم. مي‌دانم يکسري نگاه‌ها وجود دارد که دوست دارد من موفق نشوم. سالم کار مي‌کنم و نگران نيستم و تا زماني که در اين فوتبال هستم نيز با تمام قدرت کارم را مي‌کنم. باز هم تأکيد مي‌کنم که خيلي‌ها دوست ندارند من موفق شوم. در آن سو نيز بسياري منتظر موفقيت علي دايي هستند.
دايي خاطرنشان کرد: کاري به اين صحبت‌ها ندارم و با تمام تلاش و وجدان راحت کار مي‌کنم. خوب تمرين کرديم و مي‌گويم با کمک خدا تمام کارهايي را که بايد براي دربي انجام مي‌داديم را انجام داديم. به اين سه امتياز احتياج داريم اما اميدوارم هر تيمي حقش است به آن برسد.
سرمربي سابق تيم ملي در مورد اينکه اين مربي از ايام عيد خاطره تلخي همراه با اين تيم داشته است گفت: هيچ زماني با احتمالات زندگي نمي‌کنم. فوتبال برد و باخت دارد و من هم عاشق و مديون مردم هميشه هستم. لطف خدا هميشه شامل حالم بوده و به دنبال يک بازي خوب و سه امتياز بازي فردا هستم و اميدوارم با رسيدن به آن دل هواداران را شاد کنم.

O M I D
03-30-2011, 01:18 PM
روزنامه‌ها نوشتند شهامت مظلومي باعث پيروزي شد
مظلومي: به هيچ وجه از جباري استفاده نمي‌كنم

سرمربي استقلال گفت: به هيچ وجه قصد استفاده از جباري را ندارم زيرا حاضر نيستم تيم را فداي نظم و انضباط يک بازيکن کنم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg پرويز مظلومي در نشست مطبوعاتي پيش از بازي فردا با پرسپوليس عنوان کرد: هميشه شرايط اين بازي حساس بوده و قبل از آغاز ديدار نيز فشار و استرس زيادي روي بازيکنان وارد مي‌شود که باعث مي‌شود مسائل تاکتيکي و فني به نحو احسن در زمين اجرا نشود. به همين دليل است که بازي قدرتي بر مسائل فني غلبه مي‌کند.
سرمربي استقلال خاطرنشان کرد: تمام تلاش خودم را کرده‌ام تا اين فشار و استرس را از بازيکنان بيرون کنم و اميدوارم که اين امر در بازي فردا محقق شود. به عنوان يک مربي توقع و آرزو دارم که بازي فردا يک ديدار جذاب و تماشايي باشد.
وي در پاسخ به اين سؤال که آيا شکست در دربي آخرين حضورش در تيم استقلال خواهد بود يادآور شد: تاکنون چنين موضوعي را از سوي مسئولان باشگاه نشنيده‌ام. ما برابر النصر بازي خوبي انجام داديم و موقعيت‌هايي به دست آورديم که متاسفانه نتوانستيم از آنها استفاده کنيم. در 20 دقيقه اول اين ديدار مي‌توانستيم 3 بر صفر پيروز شويم. استقلال خوب بازي مي‌کند اما نمي‌تواند نتيجه بگيرد. من به نيمکت چسبيده نيستم و تا زماني که مسئولان باشگاه مرا بخواهند محکم و با نظم و انضباط به کار خود ادامه مي‌دهم.
مظلومي درباره حاشيه‌هاي به وجود آمده در تيم استقلال اظهار داشت: استقلال حاشيه‌اي ندارد بلکه برخي‌ رسانه‌ها در جهت حاشيه سازي براي ما فعاليت مي‌کنند. برخي با من و برخي ديگر با استقلال مشکل دارند و هميشه به دنبال مسائل حاشيه‌اي هستند. ما حاشيه‌اي نداريم و من هر بازيکني را بر اساس توانايي در ترکيب تيم قرار مي‌دهم و همچنين با مسائل به وجود آمده در خارج از ميدان نيز برخورد مي‌کنم.
سرمربي استقلال در پاسخ به اين سؤال که آيا اين تيم محتاط بازي خواهد کرد، يادآور شد، در دربي گذشته که پرسپوليس‌ را شکست داديم روزنامه‌ها تيتر زدند، شهامت مظلومي باعث پيروزي شد. هر مربي بر طبق داشته‌هاي خود از تاکتيک مورد نظر استفاده مي‌کند. ما در برخي از بازي‌ها تدافعي بازي مي‌کنيم و با توجه به شرايط در برخي ديدارها نيز تهاجمي. اين داشته‌هاي تيم است که شرايط را به وجود مي‌آورد.
وي افزود: تعويض‌ها و تغييرات با مشورت همکاران و کادر فني صورت مي‌گيرد اما حرف آخر را من مي‌زنم. اين درست نيست که مي‌گويند استقلال پس از گل عقب مي‌کشد. ما بازي تهاجمي از خود به نمايش مي‌گذاريم و اگر جزء تيم‌هاي اول در رده گلزن‌ها نباشيم در رده‌هاي دوم و سوم جاي داريم. نمي‌دانم چگونه است که برخي اوقات مرا با شهامت توصيف مي‌کنند و برخي اوقات با لقب ديگري نام مي‌برند.
وي درباره اظهار نظر سرمربي پرسپوليس مبني بر قضاوت داور تصريح کرد: من نمي دانم دايي چه حرفي زده است. ما بايد تمام تلاش خود را انجام دهيم و کمک کنيم تا داور ايراني بتواند سربلند از اين بازي بيرون آيد. در ديدارهايي که به ضرر ما سوت زده شده اعتراض نکرده‌ايم. مثلا در بازي برابر سايپا که پنالتي ما گرفته نشد و هيچ اعتراضي نکرديم. کار خود را انجام مي‌دهيم و توجهي هم به مسائل داوري نداريم. اميدوارم روز خوب داوري باشد و عدالت را رعايت کنند.
مظلومي خاطرنشان کرد: مسائل روحي و رواني در اين ديدار بسيار تاثير گذار است. ما در طول هفته به جزء انجام کارهاي تاکتيکي روي مسائل روحي بازيکنان کار کرديم و از روز سوم که تمرينات خود را آغاز کرديم تمام اين شرايط را در نظر گرفتيم اما ناخودآگاه يک فشار و استرس بيروني قبل از آغاز بازي به بازيکنان وارد مي‌شود. دوستان و آشنايان و هواداران تيم با ارسال پيامک‌هاي خواستار پيروزي در اين ديدار هستند و اين خود فشار بر بازيکنان وارد مي‌کند.
مظلومي درباره خط خوردن مجتبي جباري از ليست استقلال يادآور شد: من در گذشته حرف‌هاي خود را درباره جباري زده‌ام اما بار ديگر مي‌گويم که او به علت مصاحبه‌هايش در اختيار کميته انضباطي قرار گرفت و کميته تصميم گرفت که وي را جريمه کند. اخراج يک بازيکن در حيطه اختيارات من نيست و کميته انضباطي نيز تصميم گرفت که با جريمه با او برخورد کند. او از سوم فروردين در تمرينات شرکت کرد اما کادر فني تصميم مي‌گيرد که چه بازيکني وارد ميدان شود. من به هيچ وجه قصد استفاده از جباري را ندارم زيرا حاضر نيستم تيم را فداي نظم و انضباط يک بازيکن کنم.
مظلومي ادامه داد: هر اتفاقي که مي‌خواهد بيفتد رخ دهد اما در شرايط کنوني از جباري استفاده نمي‌کنم و او هم اکنون در اختيار بدنساز تيم است تا از شرايط بدني خارج نشود. در هيچ جاي دنيا بازيکن عليه باشگاه و کادر فني صحبت نمي‌کند و آنها را زير سؤال نمي‌برد. با نظم و انضباط کار خود را ادامه مي‌دهم حتي اگر در اين راه فدا شوم.
وي درباره قهر منصور پورحيدري از استقلال يادآور شد: همانطور که خود پورحيدري تکذيب کرد هيچ مسئله‌اي وجود نداشت و او فقط پس از سفر عربستان کمي کسالت و نياز به استراحت داشت. قرار نيست هميشه سرپرست در تمرينات حضور داشته باشد، همان طور که مي‌بينيد او در نشست امروز حضور داشت و هيچ مشکلي در اين زمينه وجود ندارد.

O M I D
03-30-2011, 01:20 PM
هفتادمين شهرآورد سرخابي ها
حضور گسترده تماشاگران در ورزشگاه آزادي

در فاصله بيش از 5 ساعت مانده تا آغاز دربي 70 حدود 35 هزار نفر در ورزشگاه آزادي حضور پيدا کردند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg تماشاگران از ساعت هفت صبح امروز (چهارشنبه) براي تماشاي شهرآورد تيمهاي استقلال و پرسپوليس تهران در چارچوب هفته بيست و هشتم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي کشور در ورزشگاه آزادي حضور يافته اند. بيشتر آنان از درب شرقي ورزشگاه آزادي وارد مي شوند و هم اکنون بر روي سکوها استقرار پيدا کرده اند.
مسوولان شهرداري منطقه 22 تهران براي تماشاگران شهرستاني يک چادر دوهزار متري آماده کرده بودند تا هواداران سرخابي ها شب قبل از شهرآورد را استراحت کنند.
از دیشب و ساعات اوليه صبح امروز نيز از نقاط مختلف شهر تهران، طرفداران دو تيم به سمت ورزشگاه آزادي در حرکت هستند.

O M I D
03-30-2011, 01:21 PM
حاشيه‌ دربي70
اعزام هميار هوادار از سوي سازمان‌ليگ

کميته فرهنگي روابط عمومي سازمان ليگ براي ساماندهي هواداران، هميار هوادار به ورزشگاه آزادي اعزام کرده است.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg شماري از هميار هوادار که کاوري به اين نام بر تن کرده‌اند از سوي کميته فرهنگي روابط عمومي سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در ورزشگاه حضور دارند. علاوه بر ليدرهاي 2 تيم که مسئوليت هدايت هواداران را بر عهده دارند آنها نيز به ساماندهي هواداران مي‌پردازند.
* در بيرون ورزشگاه آزادي چند چادر بر پا شده که در آن لوازم اضافي هواداران نگهداري مي‌شود.
* تعداد زيادي آمبولانس در داخل و بيرون ورزشگاه آزادي مستقر شده است.
* ماموران نیز برای کنترل در کنار باجه‌هاي بليت فروشي حضور دارند.
* در راهروهاي طبقه دوم ورزشگاه آزادي تا پيش از ظهر هواداران 2 تيم مشغول استراحت هستند.

O M I D
03-30-2011, 01:27 PM
حاشيه دربي 70
قدرت نمايي دوربين عنكبوتي براي حضور هواداران

دوربين عنکبوتي در ورزشگاه آزادي آزادي با حرکات خود هواداران استقلال و پرسپوليس را به وجد آورد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg دوربين عنکبوتي مستقر در ورزشگاه آزادي که از ساعت 12 فعاليت خود را آغاز کرده با رفتن به سمت هواداران پرسپوليس و استقلال آنها را به وجد آورد و باعث تحرک و شادي بيشتر آنها شد.
*تاکنون حدود 40 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادي حضور دارند.
* هواداران پرسپوليس و استقلال از شهرستان‌هاي مختلف از جمله نظر آباد، گيلان‌غرب، مشهد، اهواز، شيراز، کرج، قم، قزوين، خرم‌آباد، انزلي و ... در ورزشگاه آزادي حضور پيدا کردند.
* اسکوربورد ورزشگاه آزادي تا ساعت 12 خاموش بود.
* دوربين‌هاي مدار بسته در ورزشگاه آزادي روشن است و اين دوربين‌ها تمامي حرکات هواداران را کنترل مي‌کند.
* خط کشي زمين ورزشگاه آزادي تازه انجام و چمن نيز کوتاه شده است.
* قاضي کشيک براي صادر کردن راي در صورت تخلف از سوي هواداران در پايين ورزشگاه آزادي مستقر است.
* هواداران تيم پرسپوليس پرچم بزرگي با نام حضرت عباس (ع) در دست دارند که بين آنها مي‌چرخد. براي هواداران 2 تيم مولودي از حضرت علي(ع) پخش شد. همچنين دعاي فرج در ورزشگاه آزادي خوانده شد.

O M I D
03-30-2011, 01:27 PM
عبدي: استقلال را با بازي عاقلانه و منطقي شكست خواهيم داد

مربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: تيم استقلال را در هفتادمين شهرآورد پايتخت با انجام يک بازي عاقلانه و منطقي شکست خواهيم داد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg حسين عبدي عصر با اشاره به اينکه بازيکنان اين تيم درحال حاضر در وضعيت مطلوب جسماني و ذهني مطلوب قرار دارند، افزود: چنانچه بازيکنان ما بتوانند خود را درون زمين کنترل کنند به طور يقين ما پيروز اين ميدان خواهيم بود.
وي ادامه داد: به طور حتم بازي فردا پرهيجان خواهد بود اما اميدوارم هر 2 تيم با انجام بازي جوانمردانه دل هزاران هوادار خود را شاد کنند.
مربي تيم فوتبال پرسپوليس درخصوص شيوه بازي اين تيم نيز گفت: درنظر داريم همانند بازي رفت حاکم برتوپ و ميدان باشيم و از فرصت هايي که بدست خواهيم آورد به نحو مطلوب استفاده و استقلال را در آزادي شکست دهيم.
عبدي تصريح کرد:خوشبختانه بازيکنان تمرينات را بسيار جدي دنبال کرده و براي بازي فردا از هرنظر آماده هستند.
وي درخصوص ترکيب احتمالي تيم فوتبال پرسپوليس در بازي مقابل استقلال نيز گفت: کادر فني در کنار دايي تمرينات را به دقت زير نظر دارد و نکات فني را به موقع به بازيکنان گوشزد مي کند اما ترکيب نهايي به طور قطع با نظر مستقيم سرمربي مشخص مي شود از اين رو بايد تا فردا منتظر بمانيم.
مربي تيم فوتبال پرسپوليس در خاتمه تاکيد کرد: اگر بازيکنان ما فردا تنها از 50 درصد توانايي هاي خود به درستي استفاده کنند شکست استقلال کار دشواري نخواهد بود.
هفتادهمين شهرآورد پايتخت فردا(چهارشنبه) راس ساعت 17 بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس برگزار خواهد شد.

O M I D
03-30-2011, 01:29 PM
هميشه با جان و دل براي پرسپوليس بازي مي‌کنم
حيدري: مي‌خواهيم دل هواداران را شاد كنيم

کاپيتان پرسپوليس گفت: مي‌خواهيم با پيروزي مقابل استقلال دل هواداران را شاد کنيم

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg سپهر حيدري در نشست خبري دربي 70 که قرار است فردا در ورزشگاه آزادي برگزار شود، گفت: سال نو را تبريک مي‌گويم و اميدوارم سالي شرايط از موفقيت پيش روي مردم ايران باشد. ضمن اينکه به حميد استيلي بابت درگذشت برادرش تسليت مي‌گويم. مسعود جوان با معرفت و سرحالي بود. با وي در تيم ذوب آهن همبازي بودم و براي او و خانواده‌اش به خاطر اين اتفاق تلخ تسليت مي‌گويم.
وي در مورد ديدار فردا گفت: از نظر فني 2 تيم آماده هستند. به نظرم سطح شعور هواداران 2 تيم بالا است چرا که در چند دربي اخير کمترين خسارات در جريان مسابقه و حتي بعد از آن به وجود آمده است و اين موضوع به دليل آن است که تمرکز هواداران روي تشويق تيم‌هاي خود است و اين موضوع کار را براي بازيکنان راحت‌تر مي‌کند.
حيدري در پاسخ به سؤالی مبني بر اينکه آيا مصدوميتي که در روزهاي اخير داشته به دليل ناراحتي‌اش از انتقادات برخي‌ها نبوده است، گفت: فوتبال سرشار از فراز و نشيب است. در 8 هفته 5 گل خورديم که 2 تاي آن از روي ضربه ايستادگي وارد دروازه‌مان شد. اخلاق و روحيات من اين طور نيست که بخواهم کم کاري کرده و به دنبال بهانه باشم. هميشه با جان و دل براي پرسپوليس بازي کردم.
کاپيتان پرسپوليس تاکيد کرد: از ناحيه همسترينگ مشکل داشتم و اگر دکتر زرينه نبود اين مشکل حل نمي‌شد. باز هم تاکيد مي‌کنم اين مسائلي که گفتيد برايم هيچ معنايي ندارد.
وي در پاسخ به اين سؤال که با قضاوت محسن ترکي 2 دربي گذشته با تساوي به پايان رسيده است و آيا اين موضوع دليلي براي تساوي براي بازي فردا به شمار نمي‌رود خاطرنشان کرد: در 2 ديداري که اشاره کرديد به هيچ وجه ترکي مقصر نبود و اين 2 تيم بودند که باعث شدند بازي با تساوي به پايان برسد. ترکي يکي از بهترين داوران ايران است و سياست‌ زيادي دارد و البته بازي‌هاي بزرگي را قضاوت کرده است. من براي وي در بازي حساس پيش رو نيز آرزو موفقيت مي‌کنم.
حيدري در پايان گفت: مي‌خواهيم با پيروزي مقابل استقلال دل هواداران را شاد کرده و براي رسيدن به اين هدف تمام تلاش‌مان را مي‌کنيم.

mohammad71
03-30-2011, 08:43 PM
باااااااااااااااااازم باختید:55::39:
عشق است استقلال
:39::39::39::39: