PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسشنامه تحلیلی استرس

alamatesoall
03-16-2011, 07:38 PM
پرسشنامه تحلیلی استرس

جسم

1معمولا" من خیلی کم از جسمم خبر دارم . در ابتدا زمانی احساس می کنم وقتی که در استرس قرار دارم . بله خیر
2 همینکه در استرس قرار می گیرم بدن من در چند جای مختلف به تنش می آید .اگر شما تصدیق می کنید لطفا" نشانه های آن را نام ببرید که در زمان استرس به شما وارد می شود 1...2...3... بله خیر
3 من اغلب به یک روز طولانی پی میبرم که در آن استرس داشتم . اگر شما هم این مطلب را تائید می کنید سپس توضیح بدهید که کدام نشا نه جسمی خسته کننده را به یاد می آورید 1... 2....3... بله خیر
4 بیشتر من در زمانی نارحتی جسمی احساس می کنم که اصلا" از بیرون استرس ندارم ( آخر هفته –در مرخصی) بله خیر

5 استرس ناراحتی جسمی مرا روز به روز همراهی می کند من مدت زمان زیادی است که از ناراحتی روحی ، جسمی رنج می برم. بله خیر
6 پیش می آید که وقتی من در شرایط نارحتی استرس هستم نمی توانم بخوابم . بلی خیر
7 پیش می آید که وقتی من در شرایط ناراحتی استرس هستم نمی توانم به سر کار بروم . بلی خیر
8 در بعضی اوقات شبها بیدار می شوم و نمی توانم دوباره بخوابم چونکه ناراحتی جسمی مانع خوابیدن من میشود .بلی خیر
9 من دراطراف ماهیچهای بدنم تنش دارم شانه – تنش پس گردن ، کمر درد ، درد در زانوها یا در بازو بله خیر
10 من مرتب تنش سر درد و یا سردرد میگرن دارم . بلی خیر
12 من شبها دندان قروچه می کنم بله خیر
13 من درحا ل حاضر سانحه غضروفی دارم بلی خیر
14 دردهای قدیمی من در شرایطی است که توسط استرس بدتر می شود . بلی خیر
15 پوست من با استرس عکس العمل نشان می دهد . بله خیر
16 من با معده و روده – اسهال – یبوست . حالت تهوع – بی اشتهایی مشکل دارم . بله خیر
17 در استرس در بعی اقات اختلال توانایی جنسی دارم . بله خیر
18 من یک حمله قلبی را پشت سر گذاشتم . بله خیر
19 من سکته قلبی داشتم . بله خیر
20 بعضی اوقات به عدم تعادل دچار می شوم . بله خیر
21 من خیلی به شدت عرق می کنم وقتی که استرس در من وارد می شود . بله خیر
22 من مشکل با تنفس دارم در استرس بعضی اوقات این احساس را دارم که هوای بد دریافت می کنم . بله خیر
23 از نظر جسمی من احساس سلامتی کامل می کنم. استرس در سطح بدن من بروز نمی کند . بله خیر
24 من مرتب ورزش می کنم بخاطر اینکه از استرس روزانه ام بگاهد . بلی خیر
25 من به یک تغذیه خوب و پر ارزش توجه می کنم . بله خیر
26 من از قهوه و نیگوتین اجتناب می کنم . بله خیر
27 در ساعات استراحت من برای اتفاقات روزمره برنامه ریزی می کنم . بله خیر
28 من از روشهای تکنیگی علمی برای تمدد اعصاب استفاده می کنم (مانند ورزشهای پیشرفته ). بله خیر

روحی

1 مرتب پیش می آید که من با صدای بلند فحاشی و انتقاد می کنم بله خیر
2 بیشتر من خودم قافلگیر میشوم مانند اینکه خودم از درون به مکالمه ام انتقاد می کنم . یک صدا از درون ( انتقاد شخصی ) سپس به من می گوید که چه چیز را اشتباه انجام می دهم و چرا من یک انسان دوست داشتنی و یا بی ارزشی هستم . بله خیر
3 من درمورد خودم بد فکر می کنم . بله خیر
4 پیش می آید که من بدون علت نگرانی می کنم و یا هیشه احساس پیشامد خطر . بله خیر
5 مرتب بودن – تمیزی – وقت شناسی و درستکاری برای من ارزش مهمی را دارد . بله خیر
6 من نیاز به امنیت زیادی دارم تا احساس خوبی بکنم . بله خیر
7 من بی اندازه یک انسان بلند پرواز و با ارادهای هستم . بله خیر
8 پیش می آید که من برای مدت زمان طولانی با مشکل افکارم مشغول هستم و نمی توانم این بحران را قطع بکنم .بله خیر
9 من خودم را غیر فعال می دانم . بله خیر
10 من هیشه از قبل میدانم که دیگران چه چیزی را انتظار دارند . بله خیر
11من با مبارزات زندگی ام اغلب به سختی کنار می آیم . بله خیر
12 فکر کردن شبانه بیشترمانع از خوابیدن من می شود . بله خیر
13 بیشتر پیش می آید که من بخاطر نگرانی فکری شبها از خواب بیدار می شوم و برای مدت زیادی نمی توانم بخوابم . بله خیر
14 شرایط جدید در شغل و زندگی شخصی در ابتدا در من ترس بوجود می آورد . اگر شما این مطلب را تصدیق می کنید لطفا" یک نمونه مثال بزنید بله خیر
15 من خیلی سریع حدس می زنم که دیگران چه چیز راجع من فکر می کنم . بله خیر
16 در رشته کاری من از طرف همکارانم لایق تر از دیگرهم ردیف هایم شناخته شدم . بله خیر
17 من فکر می کنم که یک انسان دوست داشتنی هستم . بله خیر
18 من با زندگی ام خیلی خوب کنار می آیم . بله خیر
19 وقتی که من استرس در افکارم دارم آن وقت فکر می کنم به ماجراهای زیبای گذشته ام . بله خیر
20 من می توانم بطور ناگهانی سه افکار را نام ببرم که آنها درمن استرس ایجاد می کنند . بله خیر 1..2..3..
21 من دریافتم که یک انسان فعالی هستم . بله خیر
22 مرتب بودن پرسه تقوا – تمیزی – وقت شناسی – و درستکاری برای زندگی من چیزهای ناچیزی هستند .بله خیر.
23 من قدرتم را می شناسم و به آن ارج میدهم . بله خیر
24 من قسمتهای مثب استرس را می دانم و می توانم حدس بزنم . بله خیر
25 برای زندگی ام وضعیت هدفی قرار دادم من دقیقا" می دانم که در سه یا پنچ یا ده سال آینده به چه چیزی دسترسی خواهم داشت . بله خیر
26 اگثر شرایط جدید را بعنوان یک مبارزه مشاهده می کنم و سپس فکر می کنم که چگونه شیک ترین آن را بتوانم انجام بدهم . بله خیر

رفتاری

1 من اغلب در استرس هستم در این حالت اغلب فراموش می کنم و به این خاطر بایستی من یکبار x و آنطرف بروم قبل از اینکه آن چیز را بپایان رسانده باشم . بله خیر
2 مرتب پیش می آید که من به ناحق از انسانهای دیگر انتقاد می کنم و یا فریاد می زنم چونکه من احساس استرس می کنم . بله خیر
3 مدت زمانی است که من ورزش نمی کنم . بله خیر
4 وقتی که من در خصوص بدنم تحت نشانه های بیماری استرس رنج می برم سپس من اغلب حمله عصبی دارم که در نزد آن من خودم رنج می کشم یا محیط اطرافم را خراب می کنم . بله خیر
5 اغلب پیش می آید که من تمایل شدیدی به شیرنیجات دارم . بله خیر
6 وقتی که من استرس درست و حسابی دارم تمایل ندارم برای انجام دادن وظیفه ام حرکت بکنم در بعضی اوقات به تختخواب بر می گردم و راحت به آرامش میروم . بله خیر
7 وقتی من ورزش می کنم اغلب برای رقابت برای خودم استرس ایجاد می کنم . من همیشه سعی می کنم سریع تر و بهتر از حریفم باشم . بله خیر
8 وقتی من احساس استرس می کنم تمایل دارم به آن که بیشتر قهوه بنوشم و سیگار بکشم نسبت به روزهای قبل . بله خیر
9 من بطور آشکار ناراحت می شوم وقتی که از یک بازی و یا مبارزه ورزشی می بازم . بله خیر
10 بعد از یک روز کاری طولانی به یک تمدد اعصاب می نگرم عصرها بهتر تلویزیون یا در جستجوی جایی برای فعالیت راحت هستم . بله خیر
11 من از جشنهای زیاد خودداری می کنم همچنین از سوپرمارکت یا در روزهای شنبه در عابر پیاده روی شلوغ گذرکنم . بله خیر
12 کن بطور مرتب یک برنامه روزانه طرح می کنم که در آن تمام کارهای روزانه ام ثبت شده که چه وقت من این وظایف را انجام بدهم . بله خیر
13 من تلاش میکنم که برای اتفاقات روزانه ام زمان استراحت داشته باشم . بله خیر
14 من خودم بهترین دوست خودم هستم و هینطورهم رفتار می کنم . بله خیر
15 من بطور ناگهانی می توانم سه روش رفتاری را نام ببرم که درمن استرس بروز می کند . 1..2..3.. بله خیر.
16 من مرتب ورزش می کنم تا تعادل در استرس روزانه ام انجام شود . بله خیر
17 من با میل به جشنها میروم و اساسا" در بین خیلی از مردم هستم . بله خیر

احساسی

1 در خواستها ی جدیدی که در شغلم بوجود می آید . ترس در من ایجاد می شود بله خیر
2 من در بیشتری روزها در ماه احساس بلوکه می کنم و اصلا" تمایل ندارم . بله خیر
3 من اغلب در شکم خودم خشم دارم بدون اینکه بدانم چرا بله خیر
4 در خواستهای جدید که در شغلم بوجود می آید با آنها با کنجگاوی و شادی برخورد می کنم . بله خیر
5 روزهایی وجود دارد که من بطور آشکار و بدون علت احساس ناراحتی می کنم . بله خیر
6 اغلب من درمورد خودم خشمگین می شوم . بله خیر
17 روزهایی وجود دارد که من به راحتی از آنها تنفر دارم . بله خیر
18 وقتی که من تقویم ملاقاتم را کامل پر می کنم بخوبی احساس درستی دارم . بله خیر
19 من تحلیل رفتن نیرویم را بطور مدام خیلی خسته کننده می دانم . بله خیر
20 من خیلی از خودم راضی و خوشبخت بزرگی هستم . بله خیر
21 برای من یک لغت بیگانه خیلی خسته کننده است من احساس راحت طلبی می کنم . بله خیر .

استفاده از پرسشنامه : این پرسشنامه از چهار قسمت تهیه شده است . جسمی – روحی - رفتاری – احساسی

امتیازات جسمی : 11تا 0 بدن شما با نشا نهای استرسی خودش می تواند برخورد کند و فشار های استرسی را از روی بدن شما بگاهد .
22 تا 11 امتیاز فشار استرس در جسم و روح شما نمایان است و شما در اورگانتان اختلال دارید شما بایستی در هر صورت بر روی رفتار استرسی فکر بکنید .
33 تا 23 امتیاز عارضه بیماری روحی و جسمی برای شما یک لغت غریبه ای نیست بدن شما بطور روشن و واضح به استرس عکس العمل نشان می دهد .
امتیازات روحی :
11 تا 0 امتیاز همواره شما در یک وضعیت سلامتی بسر می برید .
21 تا 11 امتیاز به نحو به قسمتی از زندگی شما اثر گذاشته است .
31 تا 21 امتیاز به این منوال به شما توسیعه می کنم که در تمرینات تمدد اعصاب شرکت کنید و در آنجا یاد می گیرید که چگونه شرایط استرسی را حل کنید .
امتیازات رفتاری :
11تا0 امتیاز احتمالا" شما یک انسان متواضح ای هستید شما می توانید بر غلبه کردن استرس خود مغرور باشید .
22 تا 11 امتیاز رفتار شما در اطراف استرس به معنی فشار استرسی است شما توانایی غلبه بر استرس را دارید و می توانید ادامه دهید .
33 تا 22 امتیاز رفتار شما در اطراف استرس به معنی فشار بالای استرسی است .
امتیازات احساسی :
4 تا 0 امتیاز احساس شما نشان می دهد که با استرس خیلی کم مشکل دارید و یا حتی یک انسان راضی هستید .
8 تا 4 امتیاز احساس شما نشان می دهد که شما با استرس دوباره مشکل دارید با این وجود شما توانیی غلبه کردن بر استرس را دارید .
14 تا 8 امتیاز احساس شما نشان می دهد که بر غلبه کردن استرس توانایی کم و همراه با فشار بالای استرس دارید .

منبع : www. Fragebogenstressanalyse.de.
Dipl.-padagoge Wolfram krug تنظیم کننده .