PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علم اقتصاد از ديدگاه برنارد شاو

shohreh89
03-09-2011, 07:15 PM
علم اقتصاد
"برنارد شاو" چنين توصيف كرده است:
از كهنه پاره،كاغذ ساخته ميشود.
از كاغذ اسكناس درست مي كنند.
براي اسكناس بانك ها تاسيس ميشود.
قرض ها ،سبب ورشكستگي و فقر ميشوند.
فقر هم سبب ميشود كه مردم لباس پاره بپوشند و از لباس پاره "كهنه پاره" دوباره اسكناس به وجود مي آيد.
اين است خلاصه علم اقتصاد!!!!

amir26arak
03-09-2011, 07:19 PM
از برنارد شاو پرسیدند: از کی احساس کردی پیر شدی؟

گفت: از وقتی که به یک خانوم چشمک زدم بعد اون خانوم از من پرسید : آشغال رفته تو چشمتون؟

اینم یه سری دیگه از نظراتش
هیچ عشق خالصانه ایی وجود ندارد مگر عشق به غذا.»

درباره ی زنان
مردها را شجاعت به جلو میراند و زنها را حسادت
زنها فقط ۲ روز می توانند مردها را خوشبخت کنند، روز عروسی و روز مرگ
زن با نگاه خود آتش می افروزد و بیهوده می کوشد تا با اشک خود آنرا خاموش کند
مردها آنچه را که می شنوند از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج می سازند، اما زنان از ۲ گوش وارد و از دهان خارج می کنند
دختران ۲ دسته اند : دسته اول آنهایی که زیبا هستند و فورا ازدواج میکنند و دسته دیگر آنهایی که به دانشگاه میروند
انسانهای خوشبین و بدبین هردو برای جامعه مفید هستند، خوشبین هواپیما را اختراع میکند و بدبین چتر نجات!!
تنها کسی که با من درست رفتار میکند خیاطم است که هر بار که مرا میبیند، اندازههای جدیدم را میگیرد؛ بقیه به همان اندازه قبلی چسبیدهاند و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.
مرد خردمند سعی میکند خودش را با دنیا سازگار کند و مرد نابخرد اصرار دارد که دنیا را با خودش سازگار کند. بنابراین کلیه پیشرفتها بستگی به تلاشهای مرد نابخرد دارد.
ما از تجربه کردن میآموزیم که انسان هیچگاه از تجربه کردن چیزی نمیآموزد

shohreh89
03-09-2011, 07:23 PM
سلام آقا امير ممنون جالب بود:109:

amir26arak
04-08-2011, 09:00 AM
دروود بر شما
خواهش میکنم شهره خانوم