PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه جوری یه ویندوز روی هارد اکسترنال نصب کنم

khalilian
03-04-2011, 08:16 PM
سلام دوستان
من یه لپ تاپ سونی مینی دارم که هاردش خراب شده و تو بازار ایران هم گیر نمیاد
میخوام روی هارد اکسترنال 500 گیگا بایتی خودم که پارتیشن بندیش کردم یه ویندوز 7 نصب کنم ... اما ویندوز هنگام نصب پیام میده که نمیتونه روی هارد یو اس بی نصب بشه
انواع ویندوز ایکس پی رو هم امتحان کردم ، ولی باسیستم سازگار نیست و نصب نمیشه و با صفحه آبی رنگ خطا مواجه میشم
چه جوری یه ویندوز 7 روی هارد اکسترنال نصب کنم ؟؟:169::42::161:

amir26arak
03-04-2011, 11:59 PM
احتمال زیاد میشه ولی این کار رو نکنی بهتره اصلاً کار جالبی نیست. غیر از این‌که سرعت افت زیادی میکنه اصلاً اطمینانی بهش نیست.
بستگي به نوع مادربورد داره بعضي مادر بورد ها از طريق پورت خارجي هم بوت ميشن
توصیه میکنم از ویندوز پورتابل استفاده کنی هم برای فلش هم هارد اکسترنال -اگه بخای از ایمیج ئویندوز استفاده کنی رو سیستم های دیگه جواب نمیده

در نصب ویندوز های ویستا و 7 گزینه ای به نام درایور داره که می تونی داریور هاردتت را به سیستم نصب بشناسانی. ولی اگر ایکس پی و یا قدیمی تر هست، فکر نکنم بتونی کاری انجام بدی..
از ویندوز 2000 به بعد ویندوز وابسته به سخت افزار هستش به همین دلیل هیچ هادری که ویندوز داشته باشه نمیشه روی کامپیوتر دیگه ای وصل کرد مگر اینکه چیپ هاش یکی باشه . به همین دلیل هم هست که ماکروسافت نسخه mini رو درست کرد این ویندوز بدون درایور نصب میشه و سرعت خوبی هم داره تو سایت ماکروسافت هستش میتونی دانلود کنی .

میتونی از ویندوز نصبی روی سیستم یه بکاپ بگیری و بعد رو هارد اکسترنال ریستورش کنی
من امتحان نکردم ولی شاید شد.
با برنامه acronis میتونی این کار رو انجام بدی . باید یه سی دی بوت بسازی

از طریق stup وارد شو و هار اگه شناسایی شده سیستم رو ریست کن و وارد boot شو بعد از اونجا درایو هارد رو انتخاب کن و ویندوز رو نصب کن مشکلی که وجود داره سرعت اونه.