PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استعدادهاى نهفته خود را کشف کنید

alamatesoall
02-02-2011, 07:51 PM
استعدادهاى نهفته خود را کشف کنید

بسیارى از مردم در طول زندگى خود ممکن است در شرایطى قرار گیرند که اگر توانایى خود را در آن لحظه مورد استفاده قرار مى‏ دادند به موفقیت عظیمى دست پیدا مى‏ کردند. همه ما داراى استعداد و مهارت‏هاى بالقوه هستیم که ممکن است به آن آگاهى نداشته باشیم. آیا شما مى‏ توانید همه استعدادهاى خود را بشناسید.

بله شما هم می توانید

سعى کنید همیشه به دنبال چیزهاى جدید باشید. موضوعات جدید، علوم جدید و به طور کلى مفاهیم جدید موجب مى ‏شوند استعدادهاى نهفته در شما بیدار گردد.

در بالاى یک صفحه کاغذ سفید بنویسید: «مواردى که مطابق باذوق و سلیقه من هستند». سپس این ورقه را به مدت یک هفته به همراه خود داشته باشید. هر زمانى که موردى را مطابق ذوق و سلیقه خود مشاهده و یا احساس کردید در پایین آن یادداشت کنید در پایان هفته لیست را یکبار مرور کنید و سپس از خود بپرسید: «چه عواملى سبب گردیده من به این موارد علاقه داشته باشم؟». پس از تعیین عوامل فوق شما مى ‏توانید تشخیص دهید در چه زمینه استعداد و توانایى لازم را دارا مى ‏باشید.

در بالاى یک ورقه کاغذ دیگر بنویسید: «مواردى که من در سالیان گذشته به خوبى انجام داده ‏ام لیکن به دلایلى ناقص و ناتمام رها شده ‏اند». هر موردى که به عنوان یک نکته در ذیل این عنوان یادداشت کنید مربوط به یک استعداد فراموش شده از سوى شما است.

در بالاى سومین ورقه کاغذ یادداشت کنید: «مواردى که من انجام داده ‏ام و دیگران به من گفته‏اند که این کار را خیلى خوب و آسان انجام داده ‏اى». مواردى که ذیل این عنوان یادداشت مى ‏کنید مربوط به توانایى و استعدادى است که شما را به کارهاى بزرگ‏تر و تلاش گسترده ‏تر رهنمون مى‏ سازد.

از نزدیکان خود این سؤالات را بپرسید: «آیا شما فکر مى‏کنید من نهایت تلاش خود را براى به نتیجه رسیدن اهداف خود انجام مى ‏دهم؟ آیا مواردى وجود دارد که من توانایى و استعداد آن را داشته باشم اما هرگز عکس العملى در برابر آن نشان ندهم؟ فکر مى‏ کنید در حول و حوش چه کارهایى مى ‏بایست تلاش کنم تا توانایى و استعدادم شکوفا گردد؟»

هیچوقت خود را از تلاش و کار جدا نکنید. در هر کار مثبت و پسندیده وارد شوید و توانایى خود را نسبت به آن بسنجید. از وارد شدن به یک محیط کارى نهراسید. هیچ وقت با خود نگویید: «این کار از عهده من برنمى ‏آید». با شهامت وارد شوید. شما استعداد و توانایى همه چیز را دارید لیکن باید آن را کشف کنید.

MAHIFOULADI
11-30-2011, 12:21 PM
دست شما درد نکنه خیلی خوب بود.:104::39:

نگاه
12-01-2011, 12:33 AM
خيلي ممنونم.:104::281: