PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انجمن افراد خوشبخت

alamatesoall
01-28-2011, 07:20 PM
خوشبختی

واقعاً خوشبختی چیست؟ كجا بایستی آن را یافت؟ خوشبخت كیست و علت خوشبخت بودنش چیست؟

شاید اگر كمی با خود صادق باشیم و به قولی چشم ها را بشوییم و به گونه ای دیگر بنگریم، خود را نیز خوشبخت و سعادتمند بدانیم چون خوشبخت بودن در واقع فقط
یك حس زیبا و دلنشین است.

پس فقط كافی است بخواهیم و سعی كنیم درك این حس زیبا را در خود شكوفا نماییم. خوب است بدانیم كه افراد خوشبخت، در واقع خود را عامل خوشبختی و سعادت شان می دانند زیرا خود را مستحق آن می دانند، چون آنها به خوبی به این امر واقف هستند كه انسان هرآنچه را كه اراده كند، می تواند به اذن الهی خلق كند. در واقع انسان- این موجود الهی و رحمانی- قادر است با قدرت فكر و اندیشه اش شرایط زندگی را به گونه ای كه خود می خواهد رقم زند، پس بیایید قبل از هرچیز، خود را دریابیم.

افراد خوشبخت به خوبی قادرند بین تنش و آرامش، بین آنچه كه دارند و آنچه كه طالب آن هستند و بین امكانات و تمایلات خود تعادل و توازن برقرار كنند. آنها نه تنها به سعادت و خوشبختی می اندیشند بلكه اصول صحیح و اساسی زندگی كردن را به خوبی می دانند و از لحظه لحظه زندگی خود لذت می برند و چون افرادی خوش بین هستند اغلب در زندگی شان شاهد اتفاقات خوب و زیبا می باشند.

ما هم می توانیم خوشبخت باشیم

alamatesoall
01-28-2011, 07:24 PM
سلامی گرم به تمام دوستان گل و نازنینم

دوست داشتم در مورد موضوعی نظرتون رو بدونم اینکه خوشبخت بودن و همه چیز وفق مراد بودن با احساس خوشبختی و آرامش داشتن خیلی متفاوته !!

آرامش داشتن تو زندگی خیلییییییی مهمه هم ارتباط مستقیمی در روابط زناشویی داره و هم در نحوه تربیت فرزندان !!

به نظر من برای اینکه انسان به آرامش برسه حتما نباید همه اتفاقات زندگیش طبق انتظاراتش باشه ! ولی شاید کمی شعار باشه و واقعیت چیز دیگری است ! نمی

دونم !

1. آیا به نظرتون شما انسان خوشبختی هستید و در زندگی احساس آرامش و خوشبختی می کنید ؟؟ چرا ؟؟؟؟

2. چه راهی پیشنهاد می کنید تا به این احساس نزدیکتر بشیم ؟؟؟

mohandes_m
01-28-2011, 08:30 PM
من فکر میکنم که هستم چون برای حفظ چیزایی که دارم تلاش میکنم و وچیزایی که ندارم تلاش میکنم بدستشون بیارم
چیزایی که دارین قدرشون رو بدونین و چیزایی که ندارین تلاش کنین ولی داشته هاتون رو فدای نداشته هاتون نکنین
واسه من شیرین ترین لحظه هام زمانیه که تلاشم ثمر بخش باشه و یه چیز جدید داشته باشم

fatemeh2011
01-29-2011, 12:37 AM
خوشبختی با خدا بودنه جوری که همه جا حسش کنی.بدونی یکی باهاته هواتو داره :164:

donya88
04-03-2011, 10:40 PM
با سلام
در ابتدای امر از شما مدیر لایق بخش روانشناسی ممنون هستم به دلیل تایپیکها و موضوعات خوبی که انتخاب می کنی و همچنین نظم دادن به این تالار .
من اون حسسسس زیبا و دلنشین با تمام وجودم بارها و بارها تجربه کردم . چون به چیزایی که می خواستم با تلاش رسیدم . البته این تلاش سعی دارم تا اخر عمرم داشته باشم . برای ساختن یک زندگی خوب و تربیت بچه هایی شایسته و .....
اینم بگم که اگه به خواسته هام نمیرسیدم یا نرسم در ابتدا برای چند ساعتی خیلی خیلی احساس بدی سراغم میاد اما بعد یه مدت فکر دوباره ارامشمو بدست میارم و سعی می کنم به تلاشی دوباره به دستش بیارم و هرگز نا امیدی در زندگی من معنایی نداره.
با تشکر
موفق باشی

amir26arak
04-04-2011, 03:37 AM
فریاد نمی زنم.نزدیک تر می آیم، تا صدایم را بشنوی
همیشه شادی آنتور نیست که ما فکر میکنیم شادی من غمهایم را در درون خودش پنهان میکند
من هیچ زمانی خوشبخت نیستم زیرا
1 حسرت ارزو یی رو دارم= عذاب
2 دارم تلاش مکنم بش برسم= عذاب
3 به ارزوم میرسم = دلزدگی= عذاب
یه تبصره هم داره
خودشو نو گول میزنن بعضی ها خوشبختیه شاید البته هر انسانی دنیا رو یه جور میبینه
خوشبخنی من این بود عینک صادق فیت چشمای من بود عجب ارثیه ای بود:
در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به‌کسی اظهار کرد، چون عموما عادت دارند که این دردهای باورنکردنی را جزو اتفاقات و پیش‌آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم برسبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می‌کنند آنرا با لبخندی شکاک و تمسخرآمیز تلقی بکنند.»
«با این تصاویر خشک و براق و بی‌روح که همه‌اش به‌یک شکل بود چه می‌توانستم بکشم که شاه‌کار بشود؟ اما در تمام هستی خودم ذوق سرشار و حرارت مفرطی حس می‌کردم، یک‌جور ویر و شور مخصوصی بود، می‌خواستم این چشم‌هایی که برای همیشه بسته شده بود روی کاغذ بکشم و برای خودم نگه‌دارم.»

«آیا این مردمی که شبیه من هستند، که ظاهرأ احتیاجات و هوی و هوس مرا دارند برای گول‌زدن من نیستند؟ آیا یک‌مشت سایه نیستند که فقط برای مسخره کردن و گول‌زدن من به‌وجود آمده‌اند؟ آیا آن‌چه که حس می‌کنم، می‌بینم و می‌سنجم سرتاسر موهوم نیست که با حقیقت خیلی فرق دارد؟»
فشاری که در موقع تولیدمثل، دونفر را برای دفع تنهایی به‌هم می‌چسباند در نتیجه همین جنبه جنون‌آمیز است که در هرکس وجود دارد و با تاسفی آمیخته‌است که آهسته به‌سوی عمق مرگ متمایل می‌شود [...] تنها مرگ است که دروغ نمی‌گوید! حضور مرگ همه موهومات را نیست و نابود می‌کند. ما بچهٔ مرگ هستیم و مرگ است که ما را از فریب‌های زندگی نجات می‌دهد، و درته زندگی، اوست که ما را صدا می‌زند و به‌سوی خودش می‌خواند.»

alamatesoall
04-04-2011, 06:53 PM
گاهی بعضی آدما دوس دارن همیشه ساز مخالف رو بزنن و و دائم آماده هستن تا هر کی هر چی گفت خودشون مخالفتشون رو طوری اعلام کنن من طی چند جا و چند تایپیک بطور تصادفی دیدم که جناب آقای امیر شما دائم در حال دادن نظر مخالف هستی آیا فکر میکنی اینطوری بیشتر محبوب میشی یا اینکه فکر میکنی بقیه راجع به شما میگن به به عجب آدم چیز فهمی خیلی عذر میخوام اگر که حرفامو صریح میگم این موضوع شاید باعث رنجش خاطر بشه ولی هیچ وقت ندیدم که شما از کسی یا چیزی تعریف کنی یا موضوعی واست جالب باشه شما حتی به خودت زحمت نمیدی که از کسی تشکر کنی
واقعا متاسفم واسه کسانی که خوشبختی رو از نگاه و دید شما معنی میکنن و همچین نظری رو قبول دارن معلومه که شما با خودت و ماهیت وجودی خودت و زندگی و تمام چیزایی که مربوط میشه به خودت مشکل داری وگرنه من هیچ انسان فهمیده ای رو سراغ ندارم که حقایق رو با دید منفی مطلق نگاه کنه این خیلی خوبه که آدم گاهی با بعضی چیزا مخالف باشه و نظر خودشو بدون هیچ ترس و واهمه ای بگه اما بهتر از اون اینه که آدم واقع بین باشه تا بدبین مطلق

امیدوارم قبل از جبهه گیری اول خوب به معنی حرفام فکر کنی و اونا رو درست متوجه شی خدایی نکرده نمیخوام اینجا به کسی توهینی بشه چون اصلا دوس ندارم کسی رو مورد تمسخر قرار بدم پس لطفا منظور منو بد متوجه نشین

amir26arak
04-04-2011, 10:01 PM
دوست گرامی اگه کسی صحبتت رو نقد کرد ناراحت نشو این احترامی که طرف مقابل برات گذاشته که صحبت های شما رو موشکافی کرده و قت گذاشته همین بزرگترین تشکر
من خودم به شخصه کسی که حرفام رو نقد کنه دوست دارم وازش متشکرم
نقد مثل یه باد میمونه که میتونه باد بدک رو تو اوج ببره همینطور هم میتونه باد بدک رو متلاشی من هیچ وقت مطلق گرا نیستم همیشه یه شک دکارتی دارم
شما فرمودید
من هیچ انسان فهمیده ای رو سراغ ندارم که حقایق رو با دید منفی مطلق نگاه کنه
شما به حقایق اشراف دارین ولی من هر چقدر مطالعه بیشتر میکنم پی به این میبرم که بیشتر نمی دونم وقتی پایین کوه هستی همه چی رو میبینی وقتی از کوه بالا میری تازه می فهمی که چه قدر چی بوده که نمیدیدی
مخلفان نظر شما نفهم نیستن
در بالا هم اشاره کردم که البته هر انسانی دنیا رو یه جور میبینه
یه مداد ساده رو در نظر بگیر همه یه جور بش نگاه می کنن
محصل برا تحصیل علم مداد رو می خواد
فروشنده مداد اونو برا پول می خواد
کلکسیونر مداد اونو برا زیبایی و تنوع می خواد
من یه مثال ساده زدم مفاهیمی مثل خوشبختی و زندگی که خیلی عمق معنایی بیشتری داره چه طور میشه همه یه جور بش نگاه کنن
اگه من در تایپیکی مطلبی نوشتم به خاطر تشکر نبود از مدیریت اینجا خواهش می کنم هر چی سپاس برا من اومد به حساب شما واریز کنه
اگه دیدی یه جا همه مثل هم فکر می کنن احتمالا هیچ کس فکر نمیکنه تو اون محیط

alamatesoall
04-05-2011, 12:36 PM
من هیچ نیازی به تشکر و سپاس از جانب کسی ندارم باید حدس میزدم که شما در برابر حرفای من اینطور جبهه میگیری شما اصلا منظور منو درست متوجه نشدین بهتره بیشتر از این موضوع بحث رو با شما کش ندم چون ظاهرا شما عادت دارین در برابر هر حرفی اونو به دید منفی موشکافی کنید اگر نسبت به شما از جانب من توهینی سر زده همینجا عذر میخوام
والسلام...