PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکرار تراژدي 2007؛ حسرت قهرماني ايران 39 ساله شد

O M I D
01-23-2011, 07:12 PM
جام ملت هاي آسيا
تکرار تراژدي 2007؛ حسرت قهرماني ايران 39 ساله شد

تيم ملي فوتبال ايران در مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌ها با نتيجه يک بر صفر برابر کره جنوبي شکست خورد تا حسرت قهرماني‌اش‌ در آسيا 39 ساله شود.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و کره جنوبي در مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي 2011 آسيا از ساعت 19:55 در ورزشگاه قطر اسپورت و در حضور حدود هفت هزار تماشاگر برگزار شد. دو تيم در 90 دقيقه وقت قانوني نتوانستند گلي بزنند و بازي با نتيجه تساوي به پايان رسيد تا به وقت اضافه کشيده شود.
يونگ بينک در دقيقه 105+2 گل کره جنوبي را به ثمر رساند تا اين تيم يک بر صفر پيروز ميدان شود و ايران مانند جام ملت‌هاي چهار سال پيش در سال 2007 برابر کره جنوبي شکست بخورد و از صعود به نيمه نهايي باز بماند.
بدين ترتيب طلسم 35 ساله قهرمان نشدن ايران در آسيا 39 ساله شد.

روشن ايرماتوف داور ازبکستاني به آندرانيک تيموريان و مسعود شجاعي از ايران و لي جونگ و بينگ دونگ از کره کارت زرد نشان داد.

ترکيب تيم ملي فوتبال ايران:
مهدي رحمتي، محمد نصرتي( از دقيقه 46 خسرو حيدري)، هادي عقيلي، سيد جلال حسيني، احسان حاج صفي، آندرانيک تيموريان، جواد نکونام، پژمان نوري( از دقيقه 109 محمد غلامي)، محمدرضا خلعتبري، غلامرضا رضايي، کريم انصاري‌فرد( از دقيقه 75 مسعود شجاعي)
سرمربي: افشين قطبي

O M I D
01-23-2011, 07:15 PM
پرويز سيار:بازي پر برخوردي بود,هند كره‌اي‌ها پنالتي نبود

کارشناس داوري ايران عملکرد داور ازبکستاني در ديدار ايران و کره جنوبي را مثبت ارزيابي کرد.
پرويز سيار با تحليل عملکرد داوري بازي ايران و کره جنوبي اظهار کرد: نيمه اول خوشبختانه اتفاق خاصي نيفتاد. تا دقيقه 38 تيم ايران 6 خطا و تيم کره 13 خطا انجام داد که در مجموع 25 خطا انجام شد که اگر در نيمه دوم هم اين تعداد خطا انجام شود، يک بازي فوق‌العاده پربرخورد را شاهد هستيم.

وي افزود: از شروع بازي خطاهاي بسيار زيادي انجام شد که همه اين خطاها درست بود. در دقيقه 17 خطايي که غلامرضا رضايي انجام داد، مي‌توانست به بازيکن حريف آسيب برساند و داور به او اخطار نداد و يک دقيقه بعد بازيکن کره‌اي همان خطا را انجام داد.

اين کارشناس داوري ادامه داد: روشن ايرماتوف مراعات مي‌کند و از کارت‌هايش زياد استفاده نمي‌کند. خطاي آندرانيک تيموريان درست بود و حتي مي‌توانست به دليل اعتراض کارت دوم را از داور دريافت کند.

وي در ارتباط با صحنه آفسايد کره جنوبي گفت: در دقيقه 43 يک آفسايد به نفع ايران گرفته شد در حالي که يک بازيکن ايراني يک متر جلوتر از بازيکن کره‌اي بود و اين صحنه اصلا آفسايد نبود.

سيار با اشاره به اينکه در 20 دقيقه اول نيمه دوم اتفاق خاصي نيفتاد، افزود: در دقيقه 67 در محوطه جريمه کره جنوبي چند بازيکن روي هم افتادند که در اين صحنه هيچ خطايي اتفاق نيفتاد. همچنين در دقيقه 77 يک خطا روي سيد جلال حسيني انجام شد که کاملا آشکار بود، اما چون در نيمه خودي اتفاق افتاد و فاصله با دروازه حريف زياد بود و هيچ خشونتي در آن نبود، داور فقط به جريمه تيمي اکتفا کرد و اخطار نداد.

وي افزود: در دقيقه 77 خطايي که در پشت محوطه جريمه کره‌اي‌ها روي غلامرضا رضايي انجام شد، به دليل اينکه احتمال خطر روي دروازه کره وجود داشت اخطار داشت که داور به درستي داد. در دقيقه 86 نيز بازيکن کره جنوبي يک خطاي هند انجام داد و توپ را با دستش زد، زيرا اگر اين عمل را انجام نمي‌داد توپ به بازيکنان ايراني مي‌رسيد؛ به همين دليل بايد کارت مي‌گرفت، اما ايرماتوف اين کار را نکرد و اين تنها اشتباه ايرماتوف در 90 دقيقه اول بازي بود.

اين کارشناس داوري در تشريح عملکرد داور در دو وقت اضافه بازي اضافه کرد: در دقيقه 99 داور آفسايد بازيکن ايران را گرفت که اين تصميم درست بود. در دقيقه 104 زماني که مسعود شجاعي به دليل آسيب ديدگي به زمين افتاده بود داور به او يک کارت زرد نشان داد که من نمي‌دانم چرا اين کارت را به او نشان داد در حالي که اين بازيکن در يک صحنه به سختي مصدوم شده بود و چند دقيقه‌اي به زمين افتاده بود.

سيار در پايان افزود: دقيقه 115 يک توپ در محوطه جريمه کره‌اي به دست بازيکنان اين تيم خورد که هند محسوب نمي‌شود، زيرا اين توپ به دستي خورد که آويزان بود و اين صحنه اصلا پنالتي نبود که داور به درستي قضاوت کرد.

O M I D
01-23-2011, 07:17 PM
هافبك كره جنوبي بهترين بازيكن زمين شد

لي وون رائه به عنوان بهترين بازيکن ديدار تيم هاي ايران و کره جنوبي انتخاب شد و جايزه ويژه را دريافت کرد.
ديدار تيم هاي ايران و کره جنوبي در چارچوب مرحله يک چهارم نهايي جام ملت هاي آسيا با نتيجه يک بر صفر به پايان رسيد.
در پايان اين ديدار کميته فني مسابقات هافبک تيم ملي فوتبال کره جنوبي را به عنوان بهترين بازيکن زمين انتخاب کرد.
''لي وون رائه'' هافبک دونده کره جنوبي که در اين بازي تلاش فراواني انجام داد در پايان بهترين بازيکن زمين شد و جايزه ويژه اي دريافت کرد.

O M I D
01-23-2011, 07:18 PM
قطبي: كره جنوبي بهتر از ما بازي كرد

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: بايد اعتراف کنم که در ديدار امروز تيم ملي کره جنوبي بهتر از ايران بازي کرد.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgسرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از شکست تيم ملي کشورمان، در کنار مستطيل سبز ورزشگاه قطر اسپرت به خبرنگار ايرنا گفت: تيم ما نتوانست از موقعيت هاي خود به خوبي استفاده کند.
وي افزود: کره اي ها امروز از ما بهتر بودند و من براي نخستين بار در برابر تيم کره جنوبي شکست خوردم.
قطبي خاطرنشان کرد: تيم ايران در برابر يکي از مدعيان عنوان قهرماني اين رقابت ها شکست خورد و من متاسفم بعد از 35 سال نتوانستم جام قهرماني را به مردم ايران هديه کنم.
قطبي در واکنش به پرسش خبرنگار ايرنا درخصوص تمايلش براي ادامه همکاري با تيم ملي ايران نيز گفت: با باشگاه فوتبال شيميزواس پالس ژاپن قرارداد دارم و طبق قرارداد بعد از جام ملت ها بايد به اين تيم ملحق شوم.

O M I D
01-23-2011, 07:18 PM
اشك‌هاي مسعود شجاعي و ناراحتي بازيكنان تيم ملي

اشک‌هاي مسعود شجاعي پس از شکست تيم ملي ايران برابر کره‌جنوبي پايان نداشت.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgشکست يک بر صفر برابر کره‌جنوبي مانع از راهيابي تيم ملي فوتبال ايران به دور نيمه نهايي پانزدهمين دوره جام ملت‌هاي آسيا شد.

در پايان اين بازي، بازيکنان تيم ملي ايران به زمين افتاده بودند و ناي بلند شدن نداشتند.

افشين قطبي،‌ محمد نوري و ديگر بازيکنان نيمکت‌نشين ايران به سمت آنها رفته و با دلداري دادن آنها سعي در کاهش دادن ناراحتي‌شان داشتند.

مسعود شجاعي بيشتر از ديگر بازيکنان تيم ملي ايران ناراحت به نظر مي‌رسيد و به شدت اشک مي‌ريخت، او از شدت ناراحتي ناي بلند شدن از روي زمين را نداشت و به درخواست‌هاي اصغر حاجيلو و محمد نصرتي که از او مي‌خواستند به رختکن برود، توجهي نداشت. در کنار شجاعي، جواد نکونام هم حضور داشت و از اين نتيجه ناراحت بود.

مهدي رحمتي با توجه به آنکه دوربين‌هاي تصويربرداري مشغول ضبط صحنه ناراحتي بازيکنان تيم ملي ايران بودند، از هم‌تيمي‌هايش خواست تا بلند شده و به رختکن بروند.

رحمتي همچنين در کنار زمين با عليرضا منصوريان مربي تيم ملي مشغول گفتگو بود.

علي‌سعيدلو رييس سازمان تربيت بدني پس از شکست ايران برابر کره‌جنوبي، جايگاه ويژه را ترک کرد.

O M I D
01-23-2011, 07:19 PM
سرمربي كره جنوبي: تيم ما بازي برتري ارايه كرد

سرمربي تيم ملي فوتبال کره جنوبي؛ گفت: با ارايه يک بازي برتر در طول 120 دقيقه، شايسته پيروزي برابر ايران بوديم.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg''چو کوانگ رائه'' در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: بازي هاي مرحله يک چهارم نهايي هميشه از حساسيت ويژه اي برخوردار است چرا که تيم بازنده بايد به کشورش بازگردد.
وي افزود: ما بهتر بازي کرديم و تيمي که بابرنامه تر است بايد برنده مسابقات حساس شود.
سرمربي کره جنوبي با تجليل ازعملکرد بازيکنان خود گفت: بازيکنان کره جنوبي با ارايه يک بازي هوشمندانه و در اختيار گرفتن کنترل بازي توانستند ايران را که يکي از تيم هاي قدرتمند آسيا است از پيش روي بردارند.
وي در خصوص تيم ملي ايران گفت : ايران بازيکنان خوبي در اختيار دارد که در مرحله گروهي بهرتين عملکرد را داشتند، اما معتقدم که فوتبال ايران چند سالي است که در يک سطح مانده است.
''کوانگ رائه'' در مورد ديدار کره جنوبي و ژاپن در مرحله نيمه نهايي گفت: هيچگاه در دوران بازيگري و مربيگري خود در برابر ژاپن شکست نخورده ام و مطمئن باشيد تيم ما در ديدار نهايي حضور خواهد داشت.
گفتني است، تيم ملي کره جنوبي شنبه شب با برتري يک بر صفر برابر ايران به مرحله نيمه نهايي رسيد.

O M I D
01-23-2011, 07:19 PM
قطبي:تاريخ درباره عملكرد من در فوتبال ايران قضاوت مي‌كند

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران مي‌گويد تاريخ درباره عملکرد او در فوتبال ايران قضاوت خواهد کرد.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgافشين قطبي پس از نشست مطبوعاتي بازي ايران و کره‌جنوبي در جمع خبرنگاران گفت: من از همه تشکر مي‌کنم که در اين سه سال اخير حمايت زيادي از من کردند. من تجربه‌هاي فراموش ناشدني را در فوتبال ايران به دست آوردم و هر کجا که باشم مردم ايران انگيزه من براي کار خواهند بود. سعي مي‌کنم در هر جاي دنيا که هستم افتخارشان باشم.
وي افزود: متاسفم تيم ملي نتوانست هديه‌اي که مد نظر همه ما بود را به مردم يران بدهد، اما واقعيت اين است که بازيکنان ما در چهار بازي عملکرد بسيار خوبي داشتند. جام ملتهاي آسيا نقاط مثبت بسياري داشت و نشان داد که فوتبال ايران آينده روشني پيشرو دارد. فوتبال ايران در حال حاضر دو تيم کامل دارد، دو تيمي که مي‌توانند فوتبال ايران را به موفقيت برساند. متاسفانه در اين بازي اتفاقات فوتبالي پشت ما نبود و کمي بدشانسي آورديم به ويژه در نيمه اول که عملکرد خوبي نداشتيم، اما در نيمه دوم فکر مي‌کنم بهتر از کره‌جنوبي بوديم.
قطبي در پاسخ به اين سوال که آيا به فوتبال ايران باز خواهيد گشت؟ گفت: در فوتبال هيچ وقت درها بسته نمي‌شود. از شما مي‌خواهم به من اجازه بدهيد تا تجربه جديدي را در نقطه ديگري از دنيا پشت سر بگذارم، اما مطمئنا هيچ وقت دور از ايران نخواهم بود و سعي مي‌کنم جاده را براي مربيان ديگر ايران باز کنم.
وي در پاسخ به اين سوال که چرا ايران نتوانست عملکردي را که در سه بازي گذشته ارائه داده بود، در اين بازي به نمايش بگذارد گفت: من تنها حرف شما را در مورد نيمه نخست قبول دارم. ما در نيمه اول خوب نبوديم و نتوانستيم فضاها را از کره‌اي‌ها بگيريم، اما در نيمه دوم عملکرد بهتري داشتيم و حتي فکر مي‌کنم در نيمه دوم از کره‌اي‌ها بهتر بوديم. اين را هم بايد بدانيم که وقتي دو تيم بزرگ برابر هم بازي مي‌کنند نمي‌توان انتظار داشت که يک تيم 90 دقيقه بازي را تحت کنترل داشته باشد. آنها از اشتباه ما استفاده کردند، اما بازيکنان ما هم در 15 دقيقه آخر از جان‌شان مايه گذاشتند.
قطبي در پاسخ به اين سوال که آيا باز نگشتن‌تان به ايران به خاطر مشکلات مالياتي‌تان است، گفت: اصلا اينطور نيست من به مسئولان باشگاه ژاپني قول دادم که بعد از پايان جام ملت‌ها به تيم‌شان بروم اما مطمئنا براي ديدار با مردم و خانواده‌ام در آينده به ايران مي‌آيم.
وي در پاسخ به خبرنگار ايسنا که پرسيده بود آيا خود را مربي پيروز مي‌دانيد يا بازنده، گفت: اجازه بدهيد تاريخ درباره من قضاوت کند اما مسئوليت باخت با من است و مسئوليت پيروزي هم با مردم و بازيکنان است.
قطبي در ادامه با بيان اينکه ترديد ندارم تيم فعلي ايران مي‌تواند به جام جهاني صعود کند گفت: ما تيم بسيار خوبي در اختيار داريم که به اندازه کافي دقت، قدرت و سرعت دارند و هر کس به عنوان سرمربي بعدي ايران انتخاب شود مي‌تواند از کار کردن با اين تيم لذت ببرد.

O M I D
01-23-2011, 07:21 PM
تحليل آخرين شکست فوتبال ايران

سيستم تيم ملي در ظاهر 3-3-4 بود که نوري، تيموريان و نکونام سه هافبک و رضايي، انصاري فر و خلعتبري سه بازيکن مهاجم بودند اما نگاهي به نفرات قرار گرفته در اين ترکيب و نحوه آرايش آنها در زمين بيشتر سيستم 1-5-4 را نشان مي داد

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg
تحليلي از علی ثقفی-همدان

تیم فوتبال ایران در شرایطی که می توانست بازی روانتری را در برابر کره جنوبی ارائه دهد، مانند یک تیم از پیش باخته قدم به میدان گذاشت به نوعی که مشاهده ترکیب اولیه قطبی برای بینندگان غیر فنی فوتبال نیز غیرطبیعی بود.

ضعف ها و عوامل باخت ایران در این دیدار را در بخش های زیر می توان تشریح کرد:

ترکیب اولیه فوق العاده دفاعی

ترکیب خط دفاعی ایران در این دیدار از قبل قابل پیش بینی بود؛ حضور سیدمهدی رحمتی در درون دروازه، هادی عقیلی و سیدجلال حسینی در قلب دفاع و قرار گرفتن محمد نصرتی و احسان حاج صفی در جناحین راست و چپ خط دفاعی تقریباً قابل پیش بینی بود اما حضور سه هافبک دفاعی به صورت همزمان در خط میانی نشان از ترس و خودباختگی قطبی داشت.

بهتر بود سرمربی تیم ملی به جای یکی از این نفرات مثلا پژمان نوری یا حتی نکونام، از بازیکنی چون ایمان مبعلی استفاده می کرد تا علاوه بر درگیری در میانه های زمین در طراحی حملات هم از قدرت و خلاقیت بیشتری بهره می برد.

در جناحین خط میانی استفاده از غلامرضا رضایی در جناح راست محتمل بود اما در جناح راست، مسعود شجاعی برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت گزینه بهتری بود و سرعت خلعتبری در مقابل کره ای های سرعتی و آم هم بازیکنی چون چادوری، اصلا کارگشا نبود بلکه بالعکس کوتاهی قامت او در توپهای بلند کارایی این بازیکن را به شدت کاهش داده بود.

کریم انصاری فر به عقیده بیشتر کارشناسان بهترین گزینه برای قرار گرفتن در نوک پیکان خط حمله بود.

بنابراین بزرگترین ضعف تیم ملی را می توان در قرار دادن سه هافبک دفاعی به طور همزمان در ترکیب ثابت دانست که خود به خود موجب شده بود، ایران در کارهای هجومی با ضعف و کمبود نفرات مواجه باشند.

از طرفی دیگر، این ترکیب که شامل تعداد بازیکنان دفاعی زیادی بود به صورت ناخواسته تراکم بازیکنان در خط دفاعی ایران را زیاد می کرد تا کره ای ها به راحتی در فضای میانی زمین توپ را به گردش در بیاورند.

سیستم تعریف نشده

سیستم تیم ملی در ظاهر 3-3-4 بود که نوری، تیموریان و نکونام سه هافبک و رضایی، انصاری فر و خلعتبری سه بازیکن مهاجم بودند اما نگاهی به نفرات قرار گرفته در این ترکیب و نحوه آرایش آنها در زمین بیشتر سیستم 1-5-4 را نشان می داد که هیچ گاه در فوتبال مدرن دنیا و در سیستم چهار دفاعه استفاده از 5 هافبک که سه نفر از آنها هم هافبک دفاعی باشند، مشاهده نمی شود.

به این ترتیب می توان با جرات گفت که تیم ملی از سیستمی تعریف نشده که حاکی از ترس زیاد بود، در برابر کره ای ها استفاده کرده بود.

چه بسا اگر سرمربی تیم ملی بدون توجه به حریف و با اتکا به قوای درونی خود، ترکیب تیم را تعین و از سیستمی مرسوم و تعریف شده استفاده می کرد، نتیجه ای غیر از این رقم می خورد.

تاکتیک نداشتیم

تیم ملی در این دیدار تاکتیک تیمی مشخصی نداشت و این مساله در شرایطی که ترکیب ایده آل و سیستم مشخص و تعریف شده ای نداشت، موجب شد که کره ای ها روی دروازه ما خیمه بزنند و در نیمه اول حاکم مطلق دیدار باشند.

در مقابل ایران در این تاکتیکی غیر از دفاع نداشت، شاید قطبی بر این باور بود که کره را نیز مانند سایر تیم ها می تواند در نیمه دوم زمین گیر کنند و با استفاده از قوای جسمانی در برابر حریفی خسته و ناتوان نتیجه را به نفع خود عوض کنند.

این شاید در برابر تیم های درجه دو و بعضا سه آسیا که در گروه مقدماتی با آنها رقابت کردیم، کارگشا بود، اما در برابر تیم با تجربه ای چون کره جنوبی که حقیقتاً فراتر از آسیا بازی می کند، پاسخگو نبود.

تعویض های اشتباه

پس از اشتباه قطبی در اتخاذ ترکیب مناسب برای این دیدار، دو تعویض اشتباه او، بهآ جای اینکه شرایط را به نفع ایران تغییر دهد، شرایط را برای ایران بدتر از قبل کرد.

تعویض خسرو حیدری با محمد نصرتی را می توان تنها تعویض مثبت و به موقع قطبی در این دیدار جهت افزایش قوای هجومی و تحرک بخشیدن به خط حمله تیم، تلقی کرد.

آوردن شجاعی در 20 دقیقه پایانی بازی در وقت عادی در حالی که حاشیه های زیادی را در این مدت به خاطر تعویض در دیدار برابر عراق ایجاد کرده بود و از ابتدای این بازی نیز به وی میدان داده نشده بود، بزرگترین اشتباه قطبی بود.چرا که شجاعی از آمادگی روحی خوبی برخوردار نبود و قرار گرفتن در ترکیب آن هم به صورت یار تعویضی در دقایق پایانی، اوضاع بر مهاجم پر ادعای اوساسونا سخت تر و شرایط روحی رو را خراب تر از آنچه بود می کرد و مشخص بود که این بازیکن در این شرایط، کارایی لازم را نخواهد داشت.

تعویض غلامی با نوری هم خیلی دیر انجام شد و قطبی زمانی یکی از هافبک های دفاعی اش را کم کرد که دیگر کار از کار گذشته بود و عدم حضور یک هافبک طراح در زمین که فاصله زیاد خط هافبک و حمله تیم ایران را کم کند و برای مهاجم یا مهاجمان موقعیت سازی کند، کاملاً محسوس بود.

غلامی در دقایقی که در زمین حضور داشت، شاید حتی یک بار هم توپ را لمس نکرد تا تعویض آخر قطبی باری به هر جهت انجام شده باشد.

اشتباه عجیب داور باتجربه

روشن ایرماتوف در چند صحنه داوری اشتباهاتی داشت که نظر دادن درباره آنها از صلاحیت نگارنده خارج است، اما نکته ای که از دید کارشناسان داوری و تلویزیونی خارج ماند؛ در شرایطی که در نیمه اول وقت های اضافه، داور یک دقیقه وقت تلف شده اعلام کرده بود، گل کره در 14 ثانیه پس از اتمام این یک دقیقه به ثمر رسید و داور باید پیش از اینکه این صحنه حادث شود،سوت پایان بازی را می زد.

درام همیشگی؛ فوتبال ایرانی

در این دیدار چهره واقعی فوتبال ایران مشخص شد و فوتبال همیشگی ما به نمایش گذاشته شد، به این ترتیب که با ترس از حریف اینقدر دفاع می کنیم و فوتبال خودمان را ارائه نمی کنیم تا گل شکست آفرین را دریافت کنیم، سپس به خودمان می آئیم و به آب و آتش می زنیم و هر کس می خواهد قهرمان داستان شود و برای خودش بازی می کند.

در نهایت نتیجه نمی گیریم و همه کاسه و کوزه ها سر هم می شکنند و رئیس فدراسیون هم مانند این چند سال جلوی دوربین ها ظاهر می شود و با لبخندی که فشار بیننده را بیشتر از باخت بالا می برد، اعلام می کند که فدراسیون همه تلاش خود را کرد و همه امکانات را برای تیم فراهم کرد اما خوب بالاخره فوتباله دیگه ....

چند نکته از صعود کننده ها

*در سه بازی دیگر مرحله یک چهارم تیم هایی که به عنوان سرگروه صعود کرده بودند برنده شدند، به غیر از ایران!

*اگر ایران برنده دیدار می شد از هر منطقه آسیا یک تیم در جمع چهار تیم حضور پیدا می کرد؛ ازبکستان از آسیا میانه، ژاپن از شرق، استرالیا از اقیانوسیه و ایران از غرب! اما شکست ایران این فرمول را بهم ریخت تا سهم شرق دو تیم شود و قدرت و پیشرفت این منطقه از آسیا مشخص تر شود.

O M I D
01-23-2011, 07:22 PM
بيوتر:پس از دريافت گل احساسي بازي كرديم

مربي تيم ملي فوتبال گفت:‌ تمام تلاش‌مان را انجام داديم تا بازي را به تساوي بکشانيم، اما نشد و باختيم.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgپيت بيوتر در پايان ديدار تيم‌هاي ايران و کره‌جنوبي درباره شکست ايران گفت: آنها در يک ساعت اول بازي از ما بهتر بازي کردند، اما ايران رفته رفته بازي را در اختيار گرفت. پس از دريافت گل اول بازيکنان تمام تلاش‌شان را انجام دادند، ولي آنچه بايد اتفاق مي‌افتاد، نشد و ايران بازي را باخت.

بيوتر در پاسخ به اين سوال که آيا ايران بيش از حد با سيستم دفاعي بازي مي‌کرد، عنوان کرد: نه، به نظر من شرايط عادي بود. با توجه به اينکه آنها ميانه ميدان را بيشتر در اختيار داشتند طبيعي بود که بازيکنان ما بيشتر در زمين جمع شوند.

بيوتر درباره بازي احساسي بازيکنان پس از دريافت گل گفت: به هر حال زمان اندکي تا پايان مانده بود و مجبور شديم به بازي هوايي رو بياوريم و براي رسيدن به گل مساوي دست به بازي انتحاري بزنيم. بازيکنان به دليل اينکه نياز به گل مساوي داشتند رو به بازي احساسي آوردند، به هر حال اين بازي را باختيم و تمام شد.

مربي تيم ملي فوتبال در پايان درباره شانس کره‌جنوبي براي قهرماني گفت: به نظر من برنده ديدار نيمه‌نهايي بين تيم‌هاي کره‌جنوبي و ژاپن قهرمان جام ملت‌ها خواهد بود چرا که ازبکستان و استراليا به اين اندازه قوي نيستند.

O M I D
01-23-2011, 07:23 PM
ميرزاپور:روي يك اتفاق گل خورديم

ابراهيم ميرزاپور گفت: در حد و اندازه‌اي نيستم که بخواهم درباره افشين قطبي صحبت کنم.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgدروازه‌بان تيم ملي فوتبال ايران پس از شکست يک بر صفر اين تيم برابر کره‌ و حذف از جام ملت‌هاي آسيا گفت: در اندازه‌اي نيستم که بخواهم درباره افشين قطبي صحبت کنم. ارنج تيم ملي نظر خود او بود. به نظر من تعدادي از بازيکنان در حد و اندازه‌هاي خودشان نبودند، اما بدون ترديد تمام تلاش خود را کردند.

ابراهيم ميرزاپور ادامه داد: در نيمه نخست کره سرتر از ما بود، ما در 45 دقيقه نخست خوب نبوديم، اما در نيمه دوم بهتر شديم. روي يک اتفاق دروازه‌ ما باز شد.

O M I D
01-23-2011, 07:23 PM
منصور رشيدي:قسمت بود كه در اين مرحله حذف شويم

منصور رشيدي گفت: بد بازي نکرديم، اما قسمت بود که در اين مرحله حذف شويم.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgمربي دروازه‌بان‌هاي تيم ملي فوتبال در مورد حذف تيم ملي فوتبال از جام ملت‌هاي آسيا که با شکست مقابل کره جنوبي رقم خورد، اظهار کرد: به هر حال قسمت بود که ما در اين مرحله حذف شويم. علي‌رغم اينکه بد بازي نکرديم اما اين کره‌اي‌ها بودند که توانستند با يک گل بازي را از ما ببرند.

وي ادامه داد: ما در نيمه دوم بهتر از کره کار کرديم و موقعيت‌هاي زيادي داشتيم، اما از آن‌ها استفاده نکرديم و همين باعث شد که بازي را واگذار کنيم.

O M I D
01-23-2011, 07:24 PM
پارك جي سونگ:ما برتر از ايران بوديم

پارک جي سونگ گفت: هدف کره در بازي برابر ايران پيروزي بود و در اين بازي خواست‌مان را ادا کرديم.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgکاپيتان تيم ملي فوتبال کره جنوبي پس از پيروزي يک بر صفر اين تيم برابر ايران در دور يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا گفت: بازي بسيار سخت و فشرده‌اي بود. برابر ايران هميشه مسابقه‌ها اين گونه است. ما تيم برتر ميدان بوديم و هدف‌مان هم پيروزي بود. خوشحالم که توانستيم آنچه را مي‌خواستيم به دست بياوريم.

پارک ادامه داد: خوشحالم که ايران را شکست داديم آن هم با گلي در دقايق بسيار حساس.

بازيکن منچستريونايتد درباره بازي نيمه نهايي برابر تيم ملي ژاپن که يکصدمين رويارويي اين دو کشور به شمار مي‌رود گفت: اين که اين بازي يکصدمين بازي ما به شمار مي‌آيد، مهم نيست. ما براي قهرماني آمده‌ايم و مي‌خواهيم که جام قهرماني را از آن خود کنيم.

O M I D
01-23-2011, 07:24 PM
مجيد جلالي: فدراسيون بايد قطبي را نگه دارد

به نظر من افشين قطبي براي ديدار با کره جنوبي استراتژي خوبي را در نظر گرفته بود و فکر مي‌کنم بازيکنان ما در کارهاي دفاعي بسيار خوب عمل کردند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg در حالي که بسياري از کارشناسان فوتبال ايران از عملکرد تيم ملي و افشين قطبي انتقاد کرده‌اند، مجيد جلالي اما به حمايت از تيم ملي و قطبي پرداخته و در اظهاراتي جالب توجه اعلام کرد که عملکرد تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا فوق‌العاده بود.
جلالي در مورد علمکرد تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا گفت:« قبل از اينکه اين مسابقات شروع شود خيلي‌ها بر اين عقيده بودند که ايران حتي از مرحله گروهي هم صعود نمي‌کند ولي تيم ما سه برد پياپي به دست آورد و در مرحله يک چهارم نهايي هم مقابل کره جنوبي بازي خوبي را به نمايش گذاشت.»
جلالي ادامه داد:«‌به نظر من افشين قطبي براي ديدار با کره جنوبي استراتژي خوبي را در نظر گرفته بود و فکر مي‌کنم بازيکنان ما در کارهاي دفاعي بسيار خوب عمل کردند. البته من قبلا هم گفتم که فوتبال ما در بحث مالکيت توپ مشکل دارد و همه ديدند که کره‌اي‌ها اين فاکتور را به خوبي اجرا کردند. به نظر من وقتي مسعود شجاعي وارد زمين شد و خلعتبري به نوک خط حمله رفت دچار مشکل شديم. من معتقدم خلعتبري بايد در سمت چپ مي‌ماند چرا که هماهنگي خوبي با احسان حاج‌صفي داشت و شما ديديد که ما از جناح چپ گل خورديم.»
جلالي در پايان حرف‌هايش تأکيد کرد:«‌ما در مرحله گروهي سه برد پياپي را به دست آورديم و مقابل کره هم خيلي خوب بازي کرديم. به نظر من عملکرد تيم ملي در اين 4 بازي فوق‌العاده بود و اگر من جاي مسئولان فدراسيون بودم قرارداد قطبي را تمديد مي‌کردم. من به عملکرد تيم ملي و قطبي از 20 نمره 18 را مي‌دهم.»

O M I D
01-23-2011, 07:25 PM
كفاشيان:استعفا نمي‌دهم/از فردا به فكر سرمربي جديد هستيم

اگرچه تيم ملي فوتبال ايران در اولين ديدار حذفي خود در پانزدهمين دوره جام ملتها برابر کره‌جنوبي شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت، اما رييس فدراسيون فوتبال ايران در نخستين سخنان خود پس از اين شکست اعلام کرد استعفا نخواهد داد و به کارش را در راس فوتبال ايران ادامه مي‌دهد.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgعلي کفاشيان پس از حذف تيم ملي فوتبال ايران از جام ملتهاي آسيا، اظهار کرد: با وجود چنين نتيجه‌اي از سمت‌ام استعفا نمي‌دهم و تا يک سال ديگر در فوتبال ايران خواهم بود. فدراسيون فوتبال مجمع دارد و آنها در انتخابات‌شان تعيين مي‌کنند که چه کسي رئيس آينده فدراسيون خواهد بود.

کفاشيان با بيان اينکه افشين قطبي از وي و بازيکنان تيم ملي خداحافظي کرده است، گفت: قطبي ديگر با ما نيست، او پس از بازي با کره‌جنوبي با ما خداحافظي کرد. ما از فردا (يکشنبه) به دنبال سرمربي خارجي جديدي براي تيم ملي خواهيم بود تا بتوانيم به جام جهاني 2014 صعود کنيم.

رييس فدراسيون درباره عملکرد تيم ملي در بازي با کره‌جنوبي نيز اظهار کرد: تيم ايران بازي خوبي انجام داد. هر دو تيم فوتبال پاياپايي را مقابل يکديگر انجام دادند،‌ در دقايقي تيم ما بهتر از حريف بود و در دقايقي کره‌اي‌ها عملکرد بهتري داشتند در نهايت کره‌جنوبي پيروز شد و ما بايد از فردا به فکر آينده باشيم.

O M I D
01-23-2011, 07:25 PM
دربازي ايران در برابر کره جنوبي
رائه‌لي دونده‌ترين بازيكن زمين شد

آندرانيک تيموريان با 14 کيلومتر و 658 متر دوندگي بعد از رائه‌لي قرار گرفت. جواد نکونام با 13 کيلومتر و 436 متر و محمدرضا خلعتبري با 13 کيلومتر و 82 متر نفرات سوم وچهارم بودند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg يونگ‌رائه‌لي،بازيکن کره جنوبي با 14 کليومتر و 685 متر دوندگي به عنوان دونده‌ترين بازيکن زمين در بازي در برابر ايران در مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا انتخاب شد.
آندرانيک تيموريان با 14 کيلومتر و 658 متر دوندگي بعد از رائه‌لي قرار گرفت.
همچنين جواد نکونام با 13 کيلومتر و 436 متر و محمدرضا خلعتبري با 13 کيلومتر و 82 متر نفرات دوم و سوم بودند.
تيم کره جنوبي در وقت‌هاي اضافه ايران را با نتيجه يک بر صفر شکست داد و در دور نيمه نهايي،حريف ژاپن شد.

O M I D
01-23-2011, 07:26 PM
ايران-کره‌جنوبي از نگاه کارشناسان
پيرواني: مقابل كره براي باختن به ميدان رفته بوديم

سرمربي پيشين تيم فوتبال اميد گفت: به حق بايد گفت که ايران مقابل کره‌جنوبي مستحق پيروزي نبود و براي باختن به ميدان رفته بود.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg غلامحسين پيرواني در مورد شرايط تيم ملي و شکست مقابل کره جنوبي اظهار داشت: کره جنوبي از ايران خيلي قوي تر و حقشان پيروزي بود. شايد دوستان از اين حرفم ناراحت شوند اما واقعيت اين است که ما نبايد مي برديم. مقابل امارات فوتبال خوبي انجام داديم اما کره جنوبي به ما اجازه نداد کار خودمان را انجام دهيم.
وي افزود: مدام مي گويند مقابل امارات خوب بوديم يا در دو بازي اول نمايش خوبي داشتيم اما آيا بايد فوتبال عراق، کره شمالي و امارات را با کره جنوبي مقايسه کرد؟ هر بازي شرايط خودش را دارد. ما مقابل کره جنوبي به ميدان نرفته بوديم که ببريم اما آنها به فکر پيروزي بودند.
پيرواني ادامه داد: خيلي دلم سوخت که تيم ملي باخت. به خصوص وقتي نشستن بازيکنان روي زمين را ديدم. چون خودم اين تجربه تلخ را در گوانگجو داشتم و خودم مربي هستم و نمي خواهم کسي را تخريب کنم اما ديروز رفته بوديم که ببازيم.
پيرواني در پاسخ به اين سوال که آيا قطبي روي فوتبال ايران تاثير گذاشت، گفت: ما بايد به مقصد برسيم و اين مي شود تاثير گذاري. به فوتبال خوب نمره نمي دهند ضمن اينکه ايران مقابل کره جنوبي خوب هم نبود. من در بازي هاي آسيايي گفتم از استراليا، کره جنوبي و ژاپن عقب هستيم. فدراسيون بايد مربي بياورد و سپس خوب خرج و برنامه ريزي کند. تيم هاي پايه خود را به امان خدا رها کرديم. اگر اين نسل فوتبالي بروند ديگر پشتوانه خوبي نداريم. من اصلا مي خواهم انتقادي داشته باشم که کسي تخريب شود اما اين ها واقعيت هاي فوتبال ما هستند.
هيچ تيم ليگ برتري به غير از نفت آبادان در دفاع وسط از بازيکن اميد استفاده نمي کند. نسل بعدي اين فوتبال چه کساني خواهند بود؟
سرمربي اسبق تيم اميد در پايان گفت: روزهايي که مي گفتم باشگاه ها با تيم اميد همکاري نمي کنند و شرايط خوب نيست کسي به حرف هايم گوش نمي کرد و همه از من ايراد مي گرفتند. همه تيم هاي ما در رده هاي مختلف ناکام شدند و تنها تيم اميد چهارم شد و بيشترين تخريب هم به ما وارد شد.

O M I D
01-23-2011, 07:26 PM
ايران-کره جنوبي از نگاه کارشناسان
كربكندي: اين نتيجه واقعيت فوتبال ما است

سرمربي اسبق تيم راه‌آهن گفت: شکست مقابل کره‌جنوبي واقعيت فوتبال ايران است.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg رسول کربکندي درباره بازي ايران و کره جنوبي تصريح کرد: در سه بازي مرحله اول مسابقات چهره خوبي از خود به نمايش گذاشتيم. البته عده اي از همان ابتدا نسبت به نتيجه گيري تيم ملي اميدي نداشتند و فکر مي کردند تيم ملي از گروه خود بالا نمي آيد. با اين حال تيم انگيزه خوبي از خود نشان داد ولي عيار اصلي ايران مقابل کره جنوبي نمايان شد.
وي افزود: در اين بازي بود که بايد مي فهميديم پيشرفت کرديم يا در همان جايگاه قبلي مانده ايم. به خاطر سه بازي گذشته تيم ملي اميدواري هايي ايجاد شده بود اما در نيمه اول بازي با کره جنوبي اصلا خوب نبوديم. فوتبالي که تيم ملي انجام داد براي پيروزي نبود. ما شاهد يک بازي فرسايشي از تيم ملي بوديم.
کربکندي با اشاره به استفاده از 3 هافبک دفاعي گفت: وقتي ترکيب تيم ملي مشخص شد معلوم بود که مي خواهيم دفاعي بازي کنيم. نيمه دوم تغييراتي داشتيم اما موقعيت آنچناني نداشتيم. گل هم موقعي دريافت کرديم که همه برنامه هاي ما بهم ريخته بود. کره هم در 15 دقيقه پاياني تيم قوي نبود اما ايران توان پيروزي و تغيير نتيجه را نداشت. به نظر من اين نتيجه واقعيت هاي فوتبال ايران است و کار از انتقاد گذشته است. انتقاد کردن چيزي را درست نمي کند. مطرح کردن اينکه اگر ايران موفق شود قطبي را حفظ مي کنيم در شرايطي که او قرارداد بسته اصلا حرفه اي نبود.