PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار ريز و درشت از فوتبال ايران

O M I D
01-19-2011, 01:54 PM
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgرئيس فدراسيون فوتبال گفت: بايد در کميته داوران ساختار جديدی ايجاد شود. علی کفاشيان در مراسم معارفه حسين عسگری گفت: عنايت در مدتی که در کميته داوران حضور داشت زحمات بسياری کشيد....

او با توجه به این که مدرس فیفا و AFC است فعالیت های بین المللی بسیاری داشت اما کمتر در کمیته داوران حضور داشت ولی ما قصد داریم در ترکیب آینده کمیته داوران ایشان را حفظ کنیم و از تجارب او استفاده کنیم. چرا که هم عنایت و هم عسگری از داوران بسیار خوب کشور هستند و تجارب زیادی دارند و سال های سال برای داوری کشور زحمت کشیده اند . کفاشیان در پایان گفت: عسگری درگیر کارهای اجرایی نشود و همه کمیته های فدراسیون و نهادهای مرتبط همکاری لازم را با سرپرست جدید کمیته داوران انجام دهند چرا که اگر کمیته داوران کارش را درست انجام دهد، تنش کمتری را شاهد خواهیم بود. ضمن این که سیاست تشویق و تنبیه باید به خوبی در دوره جدید کمیته داوران اجرا شود و با داوران خاطی به شدت برخورد شود و داوران خوب هم تشویق شوند.

جمال شریف: ایران از داورها دو پنالتی طلبکار است
تحلیلگر مسایل داوری شبکه الجزیره اسپورت گفت: دوربین های ویژه کامپیوتری نادیده گرفتن یک پنالتی برای تیم ملی ایران را در بازی با عراق تایید می کنند.جمال شریف، داور بازنشسته سوری و تحلیلگر بخش داوری تلویزیون الجزیره اسپورت با استفاده از دوربین های پیشرفته کامپیوتری مستقر در ورزشگاه های قطر گفت: تیم ملی ایران به اندازه دو گل از داوران بازی های خود با عراق و کره شمالی متضرر شده است.وی با نمایش خطای فاحش مدافع عراقی در نیمه اول قبل از به ثمر رسیدن گل اول ایران به عراق گفت: مدافع عراقی پیراهن کاپیتان تیم ملی ایران را به عمد کشید و با این کار تعادل وی را به هم زد و داور از گرفتن یک پنالتی مسلم غفلت کرد.این داور پرسابقه آسیایی در ادامه گفت: گل تیم ملی ایران به کره شمالی در نیمه اول نیز گلی سالم و بدون نقص بود که همراه با اشتباه فاحش داور و کمک داور بحرینی رخ داد و کارت زرد بی مورد آنها نیز باعث عصبی شدن مهاجم جوان تیم ملی ایران شد.

عسگری: ترکی فرصت بزرگی را از دست داد
سرپرست جدید کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: محسن ترکی فرصت بزرگی را که برای قضاوت در جام ملت های آسیا کسب کرده بود از دست داد. حسین عسگری در مورد عملکرد محسن ترکی در جام ملت های آسیا ضمن بیان مطلب فوق گفت: محسن ترکی داور خوبی است. او فرصت بزرگی که در این جام به دست آورده بود را از دست داد و فکر می کنم با این شرایط به فهرست داوران درجه B آسیا خواهد رفت.
وی افزود: در مواردی داور با بدشانسی مواجه شده و بازی سختی برای قضاوت به وی واگذار می شود. البته اگر بازی سختی به ترکی نمی خورد، این اشتباهات را نمی کرد. ضمن این که تصمیم گیری مناسب در چنین اتفاقاتی باعث می شود یک داور ناگهان از فرش به عرش برسد، اما در صورت اشتباه آن داور لطمه خواهد خورد و نمی تواند به سادگی کمر راست کند.
سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال همچنین خاطرنشان کرد: البته منتظر نظر مسؤولان کمیته داوران AFC در مورد داوری محسن ترکی در بازی ژاپن با سوریه هستم اما قضاوت مناسب وی در آن مسابقه می توانست شانس حضور این داور ایرانی در جام جهانی 4102 را بیشتر کند اما این قضاوت ها باعث نگاه منفی AFC و FIFA به داوری ایران می شود.
عسگری در این زمینه اظهار داشت: از روز بازی ژاپن و سوریه، نگران آینده جامعه داوری ایران هستم زیرا ترکی نماینده داوران کشورمان در جام ملت های آسیا بود. البته با برنامه ریزی که دارم، سعی می کنم جایگاه مناسبی را برای داوری ایران در آسیا و حتی جهان بدست آورم.

مهلت 2 روزه برای سه تیم دیگر؛ فهرست ذوب آهن به AFC ارسال شد
کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال از ارسال اسامی بازیکنان تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان به AFC برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خبر داد. باشگاه ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا سال 1102، اسامی کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه را به فدراسیون فوتبال ارسال کرد و این فهرست توسط کمیته روابط بین الملل فدراسیون به AFC ارسال شد.
در این بین باشگاه های استقلال، پرسپولیس و سپاهان اصفهان هم تا روز پنجشنبه 03 دی ماه فرصت دارند تا اسامی بازیکنان و کادر فنی خود را برای حضور در این دوره از مسابقات به کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ارسال کنند. سپاهان (قهرمان)، ذوب آهن (نایب قهرمان) و استقلال (تیم سوم) رقابت های لیگ برتر و پرسپولیس (قهرمان جام حذفی)، چهار نماینده فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان سال 1102 آسیا هستند.

احضار الونگ به کمیته انضباطی باشگاه پیکان
مسؤولان باشگاه پیکان قزوین مدافع کامرونی خود را به کمیته انضباطی احضار کردند. الونگ الونگ بازیکن کامرونی به دلیل عدم حضور جدی در تمرینات فوتبال پیکان به کمیته انضباطی باشگاه احضار شد. این بازیکن در مورد دلایل کم کاری خود گفت که به دلیل مصدومیت جزئی که داشتم نتوانستم تمرینات را جدی دنبال کنم و پس از رفع مصدومیتم متعهد خواهم شد حضور جدی در تمرینات داشته باشم.