ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عسگري سرپرست كميته داوران فدراسيون فوتبال شد

O M I D
01-18-2011, 01:02 PM
در حکمي از سوي کفاشيان
عسگري سرپرست كميته داوران فدراسيون فوتبال شد

در حکمي از سوي رئيس فدراسيون فوتبال حسين عسگري سرپرست کميته داوران شد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg در حکمي از سوي علي کفاشيان، حسين عسگري، پيشکسوت داوري کشور به عنوان سرپرست کميته داوران منصوب شد.
در بخشي از اين حکم آمده است: اميد است با اتکال به خداوند متعال، در زمينه پيشرفت داوري کشور که يکي از ارکان اساسي فوتبال کشور است موفق و مويد باشيد.
پيش از اين مسعود عنايت رياست اين کميته را بر عهده داشت که از اين سمت استعفا کرد.

O M I D
01-18-2011, 01:04 PM
ايد با داوران خاطي به شدت برخورد شود
كفاشيان: عنايت كمتر در فدراسيون فوتبال حضور داشت

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: فعاليت‌هاي بين‌المللي عنايت زياد بود و به همين دليل کمتر در فدراسيون حضور داشت.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg علي کفاشيان در مراسم معارفه حسين عسگري عنوان کرد: عنايت در مدتي در کميته داوران حضور داشت زحمات بسياري کشيد. با توجه به اينکه ايشان مدرس فيفا و AFC هستند فعاليت هاي بين المللي بسياري داشت اما کمتر در کميته داوران حضور داشت اما قصد داريم در ترکيب آينده کميته داوران ايشان را حفظ و از تجاربش استفاده کنيم. هم عنايت و هم عسگري از داوران بسيار خوب کشور هستند و تجارب زيادي دارند و سال هاي سال براي داوري کشور زحمت کشيده اند.
کفاشيان ادامه داد: به دو دليل سرپرستي کميته داوران را به عسگري داديم. دليل اول اين است که ايشان اطلاعات خوبي از فضاي کار داوري دارد و در اين فضا هست. ارتباط خوبي با استان ها دارد که مي تواند قابل توجه باشد. دليل دوم اين است که اساسنامه و مقررات فيفا را به خوبي مي شناسد و آشنايي کاملي با شکل دهي ترکيب کميته داوران دارد. به نظر من ساختار کميته داوران بايد از نو بازبيني شود و البته از نو ساختارسازي شود تا کار شکل بگيرد. ضمن اينکه در يک جلسه ديگر از زحمات مسعود عنايت به صورت رسمي قدرداني خواهد شد.
وي عنوان کرد: بحث هاي آموزشي و فرايند استعداديابي داوري در استان ها بايد دنبال شود و استان ها با پوشش مناسبي در ترکيب داوران کشور در رشته هاي فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلي در بخش هاي آقايان و خانم ها نماينده داشته باشند. بحث ديگر که البته بسيار مهم است بحث آموزش نظارت و ارزيابي است و مطمئنا اگر به اين بخش توجه نشود اتفاقات بازي مس و ذوب آهن ممکن است تکرار شود چرا که در آن بازي علاوه بر داوران، ناظر داوري از هم قوانين جديد در اين زمينه بي اطلاع بوده و اتفاقاتي افتاد که خوشايند نبود و منجر به تکرار بازي شد.
کفاشيان در پايان گفت: عسگري درگير کارهاي اجرايي نشود و همه کميته هاي فدراسيون و نهادهاي مرتبط همکاري لازم را با سرپرست جديد کميته داوران انجام دهند چرا که اگر کميته داوران کارش را درست انجام دهد تنش کمتري را شاهد خواهيم بود. ضمن اينکه سياست تشويق و تنبيه بايد به خوبي در دوره جديد کميته داوران اجرا شود و با داوران خاطي به شدت برخورد شود و داوران خوب هم تشويق شوند.

O M I D
01-18-2011, 01:06 PM
داوري جرات نخواهد کرد بگويد بزرگتر از کميته داوران است
عسگري: يك فصل زمان مي‌خواهم تا داوري ايران را به استاندارد دنيا برسانم

سرپرست کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: يک فصل زمان مي‌خواهم تا داوري ايران را به سطح استاندارد جهاني برسانم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg
حسين عسگري در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد برنامه‌هايش براي اداره کميته داوران گفت: تمام تلاشم را خواهم کرد تا وظايف کميته داوران را به بهترين شکل انجام دهم. اين وظايف بسيار گسترده است و فقط چينش داوري نيست. بايد خط مشي داوري را آن طور که فيفا، AFC و فدراسيون فوتبال مي‌خواهد ترسيم کنيم و توسعه داوري را از نظر کيفي و کمي در دستور کار خود قرار بدهيم. البته توسعه کيفي در اولويت است و بيشتر هم و غم خود را روي اين مسئله مي‌گذاريم.
وي ادامه داد: توسعه کمي به زمان بيشتري نياز دارد اما ما مي‌خواهيم در کوتاه مدت توسعه کيفي را در دستور قرار بدهيم و از همه اقشار جامعه فوتبال و به ويژه پيشکسوتان داوري درخواست کمک داريم. مي‌خواهم پيشکسوتان داوري که از کميته داوري دور و فراري شده بودند دوباره در اين کميته جمع و از نظرات همگي آنها و مشاوره‌هايشان استفاده کنم. البته تصميم نهايي را کميته داوران خواهد گرفت ولي معتقدم چند تفکر بهتر از يک فکر است.
عسگري تصريح کرد: با استفاده از نظرات پيشکسوتان داوري مي‌توانيم سطح داوري را بهبود ببخشيم و شاهد پيشرفت داوري باشيم تا ديگر شاهد بي‌مهري و بي احترامي به داور در جامعه فوتبال نباشيم و آن طور که شايسته نام داور است داوران مورد احترام قرار بگيرند.
سرپرست کميته داوران تأکيد کرد: قصد داريم داوري را در ليگ برتر و ليگ دسته اول بهبود ببخشيم تا ديگر شاهد فشارها و اعتراض به تيم‌ها نباشيم. در برخي مواقع تيم‌ها حق دارند که اعتراض مي‌کنند زيرا زحمات يک گروه 60-70 نفره با سهل انگاري داور زير سؤال مي‌رود. اين مسئله به غير از هزينه‌هايي است که براي اداره باشگاه انجام مي‌شود.
سرپرست کميته داوران در مورد اينکه مسعود عنايت بارها گفته بود هر شخصي پس از من رئيس شود اشتباهات داوري ادامه خواهد داشت گفت: بله اشتباهات داوري در تمام دنيا وجود دارد اما اين اشتباهات حد و حدودي دارد و نبايد اين گونه باشد که يک داور از 20 مسابقه اي که سوت مي‌زند در 8 ديدار به دليل اشتباهات تأثيرگذارش نتيجه تغيير کند. نه تنها من بلکه رئيس کميته داوران فيفا هم اگر به ايران بيايد باز هم اشتباهات داوري ادامه دارد. اين اشتباهات از نظر فيفا 10 تا 15 درصد قابل قبول است و اگر داوري 15 درصد اشتباه داشته باشد و حتي در اين 15 درصد باعث تغيير نتيجه يک ديدار شود باز هم فيفا مي‌گويد او داور خوبي است زيرا از هر 10 نمره 8.5 مي‌گيرد. اگر به من زمان بدهيد در پايان يک فصل سطح داوري ايران را به سطح استاندارد جهاني مي‌رسانم، به اينکه يک داور فقط 15 درصد اشتباه داشته باشد.
عسگري تأکيد کرد: اگر ميزان اشتباهات داوري بيش از 15 درصد باشد نشان دهنده آن است که کار کميته داوران و گرداننده آن اشکال دارد و بايد تغيير پيدا کند. من به زمان نياز دارم اما اگر اين زمان داده شود قول مي‌دهم که داوري ايران را بهبود بخشم و از شرايط فعلي اين داوري را خارج کنم.
عسگري در مورد اينکه قصد دارد از فريدون اصفهانيان و اسماعيل صفيري در کميته داوران استفاده کند گفت: سعي مي‌کنم افرادي را در کميته به کار بگيريم که اگر بزرگترين داور ايران هم به کميته داوران آمد احساس بزرگي بر کميته داوران نکند و جرأت نکند بگويد من بزرگتر از کميته داوران هستم. من از تمامي پيشکسوتان داوري که مقبوليت و محبوبيت دارند و در زمان کار قضاوتشان توانايي بالايي داشته‌اند استفاده خواهم کرد.
وي در مورد اينکه فروردين ماه طبق دستور فيفا بايد يک رئيس جديد براي کميته داوران انتخاب شود گفت: طبق اعلام فيفا اول آوريل بايد يکي از اعضاي هيات رئيسه، رئيس کميته داوران شود اما اين رياست سمبليک است و کار اصلي را نفر دوم کميته که نايب رئيس است انجام خواهد داد.

pnugirl
01-18-2011, 02:07 PM
مراسم معارفه حسين عسگري انجام شد

مراسم معارفه سرپرست جديد کميته داوران فدراسيون فوتبال صبح امروز در محل اين کميته انجام شد.
اين مراسم با حضور کفاشيان، تاج ، ملک آباد و اعضاي کميته داوران انجام شد و ضمن تقدير و تشکر از زحمات مسعود عنايت رئيس قبلي کميته داوران مراسم معارفه حسين عسگري برگزار شد.
عسگري روز گذشته به عنوان سرپرست جديد کميته داوران حکم گرفت.