PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا کلاسهای امادگی فراگیر در قبولی موثر است یا...؟

baby27783
01-09-2011, 05:14 PM
دوستان با توجه به اغاز ثبت نام دوره های فراگیر بازار تبلیغات کلاسها و موسساتی که دوره های امادگی رو برگزار میکنند داغ شده.جدای از اینکه این موسسات مجاز هستند یا نه و اینکه کدام خوب است و کدام خوب نیست:

سوال اینجاست که ایا واقعا این دوره ها دارای بار علمی هستند و باعث پیشرفت و در نهایت قبولی خواهند شد؟

لطفا نظرات و تجربیات خود را بیان کنید.

Borna66
01-09-2011, 05:59 PM
دوستان با توجه به اغاز ثبت نام دوره های فراگیر بازار تبلیغات کلاسها و موسساتی که دوره های امادگی رو برگزار میکنند داغ شده.جدای از اینکه این موسسات مجاز هستند یا نه و اینکه کدام خوب است و کدام خوب نیست:

سوال اینجاست که ایا واقعا این دوره ها دارای بار علمی هستند و باعث پیشرفت و در نهایت قبولی خواهند شد؟

لطفا نظرات و تجربیات خود را بیان کنید.

با سلام
به نظره من قطعا تاثير داره و حداقل اش ايجاد انگيره براي متقضاي هست كه عنصر مهمي در اين جور آزمون ها هست.

موفق باشيد

روزگار خوش

baby27783
01-10-2011, 05:42 PM
به نظرمن بهتره فرد تمام توجه و تمرکز خودشو فقط روی این موسسات نذاره و بیشتر به انها به دید مکمل نگاه کنه و مرجع اصلی رو همان منابع اعلام شده قرار بده.اکثر این موسسات در یک فاصله زمانی کوتاه انبوه اطلاعات را به فرد ارائه میکنند ولی به بازده انچه ارائه شده توجه ندارند.چون سیستم اموزشی پیام نور یک روش خاص جزئی نگری رو برای مطالعه می طلبد و در کلاس موارد به صورت کلی و در مواردی غیر مرتبط به درس ارائه میشود.

اینم بگم که شاید کلاس برای یک رشته خوب باشه ولی برای رشته ی دیگه اصلا لازم نباشه و فرد خودش با خوندن کتابها بتونه نتیجه بهتری بگیره و نهایتا چند ازمون ازمایشی نیاز باشد.

من خودم از این کلاسها جز اتلاف وقت وهزینه فایده دیگری ندیدم و در سالی که کلاس رفتم قبول نشدم ولی در سالی که خودم خودخوان مطاله کردم موفق شدم.

این موسسات به صورت قارچ گونه رشد کرده و اکثرا فقط برای مدت محدود فعالیت میکنند و شاید فاقد استاندارد مکانی و کیفیتی برای اموزش باشند و به دلیل همین موارد اخیرا همه را تحت فشار گذاشتند که باید مجوز داشته باشند. کنکور که تا 2 سال دیگه برداشته میشه و اینا تمرکز خودشونو روی پیام نور و کارشناسی ارشد گذاشتند تا این بازار رو حفظ کنند.