PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دادگان:آقاي كفاشيان! مگر اين پست حق شما بود كه ازآن انصراف داديد؟

pnugirl
01-07-2011, 01:44 AM
محمد دادگان از تصميم علي کفاشيان براي انصراف از کانديداتوري هيات اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا به شدت انتقاد کرد و آن را خيانت به جامعه فوتبال ايران دانست.
رئيس اسبق فدراسيون فوتبال در گفت‌وگو با ايسنا، در رابطه با انصراف علي کفاشيان از نامزدي در انتخابات کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا اظهار کرد: کفاشيان پس از يازده سال پستي را از فوتبال ايران گرفته است که با زحمت فراوان به دست آمده بود. پست اکس‌کو(Executive Committee ) يا همان کميته اجرايي، پستي بسيار مهم است چرا که کارهاي اجرايي فوتبال آسيا را در اين کميته انجام مي‌دهند و همچنين تمامي اقدام‌هاي مثبت و تصميمات کلان مربوط به کنفدراسيون فوتبال آسيا را اعضاي اين کميته انجام مي‌دهد.
وي ادامه داد: مگر کفاشيان چه کاره است که به راحتي از اين پست انصراف مي‌دهد؟ اين پست حق فدراسيون و حق جامعه فوتبال است. آقاي کفاشيان چرا پستي را که مربوط به کارهاي اجرايي فوتبال آسيا مي‌شد، واگذار کرديد و مي‌خواهيد به جاي آن نايب رييسي غرب آسيا را بگيريد که يک پست کاملا تشريفاتي است، چرا بايد اين کار را بکنيد؟ حالا آمديم و سعيدلو هم به عنوان نايب رئيس غرب آسيا انتخاب شد آن وقت چه چيزي عايد ما شده است؟ فقط يک پست تشريفاتي را در اختيار گرفته‌ايم و يکي ازمهمترين پست هاي اجرايي در فوتبال آسيا را از دست داده‌ايم.
دادگان با بيان اين که متاسفانه هيچ‌کس از اهالي فوتبال حاضر نيست در مورد اين اتفاق‌هاي ناخوشايند صحبتي بکند، گفت: اين حق ماست که در کميته‌ي اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا باشيم. اگر هم من صحبت کنم بعد مي‌گويند چرا دادگان انتقاد مي‌کند. من متاسفم براي تمام مطبوعات و پيشکسوتان ورزش که در قبال اين موضوع سکوت کرده‌اند و هيچ صحبتي نمي‌کنند، بايد به کفاشيان گفت مگر آن پست حق شما بود که رفتيد از آن انصراف داديد، که چه شود، که سعيدلو انتخاب شود. سيستم يک مدير مانند تو را مي‌خواهد که فقط به حرف‌هاي آنها گوش کنيد. شک نکنيد که اگر دادگان اکنون رئيس فدراسيون بود هيچ وقت به خاطر سعيدلو کنار نمي‌رفت چرا که اين حق جامعه فوتبال است که در کميته اجرايي فوتبال آسيا مسووليت داشته باشد و يکي از کشورهاي تصميم گيرنده باشد.
رئيس پيشين فدراسيون فوتبال با بيان اين که کفاشيان اين کار را تحت فشار انجام داده است، گفت: آقاي کفاشيان خيانتي که کرديد تا ابد بر پيشاني خودت مي‌ماند. اين پست با يازده سال تلاش براي ايران به دست آمده بود. خودت و سعيدلو هم مي‌دانستيد که هر دو کرسي را به ايران نمي‌دهند و يا اکس‌کو را مي‌دادند و يا نايب رئيسي غرب آسيا را، اما حالا شما براي اينکه سعيدلو نايب رئيس غرب آسيا شود از چنين کرسي مهمي انصراف مي‌دهيد، من براي بن‌همام هم متاسفم که مي‌آيد چنين پيشنهادي را به کفاشيان مي‌دهد که يکي از اين دو پست را انتخاب کند. خوشحالم که پيش از اين هم در مصاحبه با ايسنا گفته بودم که اين کار سعيدلو به فوتبال ايران ضربه مي‌زند. آن زمان هم گفتم که اين دو نفر نمي‌توانند هر دو پست را بگيرند. اصلا مگر سعيدلو کجاي ورزش اين کشور است که حالا بيايد نايب رئيس فوتبال غرب آسيا شود، چرا بايد يک پست اجرايي مهم را در آسيا از دست دهيم و به جاي آن يک پست معمولي و تشريفاتي را بگيريم. که حالا بخواهيم براي کشورهايي مانند ازبکستان و قرقيزستان تصميم بگيريم؟ من از تمام مسوولان، پيشکسوتان، معلمان و دانشگاهيان کشور مي‌خواهم که وارد اين بحث شوند و نگذارند که پست هايي که در اين چندسال در صحنه بين‌المللي براي ايران به دست آمده از دست برود.
محمد دادگان در ادامه با اشاره به اين که علي آبادي هم مانند سعيدلو مي خواست خودش در فوتبال آسيا پست بگيرد، گفت: من در دو کميته‌ي فيفا عضو بودم اما علي‌آبادي من را کنار گذاشت تا خودش به جاي من بيايد. اما فيفا پس از آن اجازه نداد که چنين کاري انجام دهد. آنها به همين خاطر کفاشيان را آورده‌اند که او را کنار بزنند و خود در فوتبال آسيا صاحب منصب شوند. آقاي کفاشيان شما که مي‌خواستيد برويد اصلا چرا آمديد، من که مي‌دانم شما تحت فشار از اين پست انصراف داديد، اصلا شما در اين چند سال چه خدماتي را به فوتبال ايران داديد. حتما پس از اين هم وقتي پستي گرفتيد مي‌خواهيد بگوييد من به فوتبال کمک کردم، شما چه کار کرديد فقط آمديد مهمترين پستي را که در اين چند سال براي فوتبال ايران به دست آمده بود از دست داديد. آقاي کفاشيان شما اگر خودت را وزنه‌اي براي فوتبال کشور نمي‌دانستيد چرا آمدي رئيس فدراسيون شدي که حال بخواهيد از اين پست مهم انصراف دهيد. من پيش از اين هم به اين موضوع اشاره کرده بودم و مي‌دانستم که چه سرنوشتي در انتظار ماست، اگر سعيدلو انتخاب شود هم هيچ مزيتي براي فوتبال ما نخواهد داشت.