PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار کمیته داوران فدراسیون فوتبال

pnugirl
01-05-2011, 01:50 AM
تاج با تكذيب خبر حضورش در راس کميته داوران: عسگري سرپرست کميته داوران مي‌شود

نايب رييس فدراسيون فوتبال حضورش در راس کميته داوران را تکذيب کرد.
مهدي تاج با تکذيب خبر يکي از سايت‌هاي خبري که از او به عنوان جانشين مسعود عنايت نام برده بود، گفت: چنين خبري صحت ندارد. با توجه به اين که نايب رييس اول، جانشين رييس فدراسيون فوتبال به حساب مي‌آيد، اين امکان وجود ندارد که چنين اتفاقي بيفتد.
او درباره جانشين عنايت هم گفت: به احتمال فراوان حسين عسگري سرپرستي کميته داوران را بر عهده خواهد گرفت و من با ايشان درباره حضور در کميته داوران صحبت کرده‌ام.

pnugirl
01-05-2011, 01:51 AM
عنايت بارها به من گفته بود اگر کسي بهتر است بيايد
كفاشيان: براي بهبود وضعيت داوري اين تصميم را گرفتيم

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: از عملکرد عنايت راضي بوديم؛ اما براي بهبود وضعيت داوري اين تصميم را گرفتيم.

علي کفاشيان درباره استعفاي عنايت از رياست کميته داوران فدراسيون فوتبال اظهار داشت: استعفاي وي به من تحويل شده است و جلسه‌اي هم با هم در اين رابطه برگزار کرديم. بايد بعد از صحبت با اعضاي هيات رئيسه و بررسي عملکرد وي، تصميم‌گير‌ي کنيم. عنايت دست ما را براي تصميم‌گيري باز گذاشته است.
وي ادامه داد: بعد از بررسي جوانب، تصميم نهايي را اعلام خواهيم کرد. البته ما از عملکرد وي راضي بوديم؛ اما بارها به من گفته بود اگر کسي بهتر از من است، براي کمک بيايد. من هم در حد توانم به او کمک خواهم کرد. به همين دليل، ممکن است تغييراتي ايجاد کنيم.
رئيس فدراسيون فوتبال تصريح کرد: اگر هم عنايت از کميته داوران برود، در بخش‌هاي ديگر داوري از وي استفاده خواهيم کرد. از عملکرد عنايت راضي بوديم. او فعال بود؛ اما براي بهبود وضعيت اين تصميم را گرفتيم.
کفاشيان در مورد گمانه زني‌ها درمورد جانشني عنايت عنوان کرد: افراد زيادي براي اين سمت مد نظر ما هستند که توانمندي‌هاي زيادي دارند. بايد بعد از يک بررسي دقيق ببينيم کداميک از آنها با سياست‌هاي فدراسيون همخواني دارند.

pnugirl
کار در کميته داوران نياز به آستانه تحمل بالا دارد
عسگري: كفاشيان به من لطف دارد، اما تماسي از فدراسيون نداشتم

پيشکسوت داوري فوتبال گفت: کفاشيان همواره نسبت به من لطف داشته است، اما هنوز تماسي با من براي قبول مسئوليت کميته داوران گرفته نشده است.
حسين عسگري درباره شايعات مطرح شده پيرامون حضورش در راس کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: هنوز تماسي با من براي حضور در کميته داوران گرفته نشده است. در مورد قبول استعفاي عنايت هم خبري ندارم.
وي در مورد ادامه داد: من هم شايعاتي در مورد حضورم در کميته داوران شنيده‌ام. کفاشيان همواره نسبت به من لطف داشته است، اما هنوز تماسي با من براي قبول اين مسئوليت گرفته نشده است.
عسگري تصريح کرد: من هم دوست دارم با تجربياتي که دارم به داوري کمک کنم. بيش از نيمي از عمر خود را در اين راه گذاشته‌ام و اگر موفق شوم کمک کنم خوشحال مي‌شوم.
پيشکسوت داوري افزود: شرايط خوبي در داوري نداريم. به هر حال کار بزرگ نياز به آستانه تحمل بالا دارد. مديريت کميته داوران کار ساده‌اي نيست و سخت ترين قسمت فدراسيون فوتبال همين بخش است.
گفتنی است، پس از استعفاي مسعود عنايت، رئيس پيشين کميته داروان از حسين عسگري به عنوان بخت نخست قبول اين کميته نام برده مي‌شود.

pnugirl
با انتقادات بسيار نسبت به عملکرد کميته داوران
عنايت از رياست کميته داوران فدراسيون فوتبال استعفا کرد

مسعود عنايت، رئيس کميته داوران از سمت خود در فدراسيون فوتبال کناره‌گيري کرد.
مسعود عنايت عصر امروز استعفا نامه خود را به علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال تحويل داد. هنوز از قبول يا رد اين استعفانامه خبري در دست نيست و کفاشيان بايد در اين مورد تصميم‌گيري کند.
يکي از حاضران در کميته داوران اين خبر را تاييد کرد؛ اما از جزئيات آن اظهار بي‌اطلاعي کرد.
گفتنی است، در هفته‌هاي اخير انتقادات بسياري نسبت به عملکرد کميته داوران و عنايت، رئيس اين کميته در جامعه ورزش و رسانه‌اي مطرح مي‌شد که به نظر مي‌رسد مسعود عنايت در واکنش به اين اتفاقات استعفا کرده است. در روزهاي اخير درگيري‌هاي لفظي هم بين برخي داوران و عنايت در مطبوعات شکل گرفته بود.

pnugirl
01-05-2011, 04:34 PM
پس از استعفاي عنايت
تاج: از پنج گزينه براي سرپرستي کميته داوران خبر داد

نايب رئيس فدراسيون فوتبال از 5 داور پيشکسوت فوتبال کشور به عنوان کانديداي جايگزيني مسعود عنايت رئيس مستعفي کميته داوران خبر داد.
مهدی تاج با اعلام اینکه بزودی سرپرست این کمیته از سوی فدراسیون فوتبال معرفی خواهد شد از حسین عسگری، محمد فنایی ، رضا غیاثی، یدالله سلیمانی و هادی دزفولی به عنوان گزینه های فدراسیون فوتبال برای جایگزینی مسعود عنایت نام برد.
تاج تصریح کرد: از بین گزینه های مطرح، فدراسیون فوتبال به حسین عسگری نزدیک تر شده و شانس وی برای تصدی این مسئولیت بیش از دیگران است و گزینه نهایی با نظر ریاست فدراسیون فوتبال انتخاب و معرفی خواهد شد.
وی یادآور شد: انتخاب رئیس کمیته داوران به تصمیم هیئت رئیسه فدراسیون و رای 9 عضو این هیئت بستگی دارد و گزینه نهایی به پیشنهاد رئیس فدراسیون و رای اعضای هیئت رئیسه انتخاب خواهد شد.

pnugirl
01-05-2011, 04:44 PM
غیاثی: از قبل می‌دانستم که عنایت دیگر رئیس نخواهد بود

رئیس سابق کمیته داوران فوتبال کشورمان گفت: بعد از بازی جنجالی ذوب‌آهن می‌دانستم که عنایت بیشتر از ۱۵ روز دیگر رئیس نیست.
"سیدرضا غیاثی" منتقد شماره یک مسعود عنایت گفت: از مدتها پیش می‌دانستم عنایت روزی از ریاست کمیته داوران می‌رود چراکه وضعیت داوری در فوتبال کشورمان بدجوری افت کرده بود و اکثر تیمها به علت اشتباهات فاحش داوری ضرر می‌کردند.
وی افزود: اگر من و دیگر همکاران انتقاد می‌کردیم فقط به خاطر پیشرفت داوری بود وگرنه من اصلا به دنبال پست او نبودم و نخواهم بود. به هر حال امیدوارم وضعیت داوری فوتبال ایران بهبود یابد و دوباره داوران مطرح کشورمان در آسیا درخشش داشته باشند.
غیاثی در ادامه خاطرنشان کرد: بعد از بازی جنجالی مس کرمان و ذوب آهن به همکاران و دیگر کارشناسان گفته بودم که بیشتر از ۱۵ روز دیگر رئیس کمیته داوران نخواهد بود و این پیش‌بینی به واقعیت تبدیل شد.
رئیس سابق کمیته داوران در پایان گفت: همانطور که گفتم به علت مشغله‌های کاری نمی‌خواهم رئیس کمیته داوران باشم اما اگر مسئولان فدراسیون کمک خواستند بدون چشمداشتی به آنها مشاوره می‌دهم تا به داوری فوتبال ایران خدمت کنم.

pnugirl
01-05-2011, 04:46 PM
سلیمانی: عنایت به جای داوران، به فکر سفرهای خارجی‌اش بود

یک پیشکسوت گفت: مسعود عنایت به جای آنکه به امور داوران رسیدگی کند، فکر سفرهای خارجی خود بود.
یدالله سلیمانی در مورد استعفای مسعود عنایت گفت: ایشان در اظهاراتی گفت بودند که فقط ۱۰ تا ۱۵ سفر خارجی داشتند و به همین دلیل ناراحت بودند؛ اما عملکردش به هیچ وجه قابل دفاع نیست. او در پاسخ به انتقادهای محسن ترکی عنوان می‌کند، داوران ما به دلیل قضاوت ضعیفشان در جام ملت‌ها نیستند.
وی ادامه داد: داوران ایران همواره در مسابقات خارجی بهتر از بازی‌های داخلی سوت زده‌اند چرا که در خارج استرس ندارند. در کجای دنیا داوری که ۹ ساعت پرواز داشت و ۱۵ روز خارج از ایران بود، برای قضاوت یک مسابقه انتخاب می‌شود؟ به بخشی زاده گفتم با این شرایط بهتر است بازی مس کرمان و ذوب آهن اصفهان را سوت نزنی؛ اما گفت عنایت جواب تلفنم را نداد. به او گفتم با ارسال یک پیامک خود را راحت می‌کردی. در هیچ دنیا اینگونه به داور قضاوت نمی‌دهند.
سلیمانی با انتقاد از شیوه مدیریت مسعود عنایت در کمیته داوران، گفت: در این کمیته یک نفر تمام داوران را چینش می‌کرد؛ از داوران بازی‌ جوانان تا لیگ برتر. عنایت حتی روی چینش داوری در لیگ برتر تسلط نداشت. مگر می‌شود کشورهایی مانند سنگاپور، بحرین و سوریه در جام ملت‌ها داور وسط داشته باشند؛ اما فوتبال ایران بدون داور باشد؛ آن هم در حالی که فوتبال ما با این کشورها قابل قیاس نیست؟
وی افزود: تمامی کشورهای عربی برای استفاده از داورانشان لابی می‌کنند؛ اما عنایت به جای آنکه به فکر داوران ما باشد و از حق آنها دفاع کند، فقط به سفرهای خارجی خود بود.
سلیمانی در مورد اینکه وی یکی از نامزدهای ریاست کمیته داوران است، گفت: تا زمانی که پیشکسوتانی مانند رضا غیاثی در ایران حضور دارند، نمی‌توانم چنین سمتی را قبول کنم. آنها اشراف بیشتری نسبت به من دارند.

O M I D
01-24-2011, 06:59 PM
سرپرست کميته داوران: هيچ داوري حق مصاحبه ندارد

سرپرست کميته داوران اعلام کرد که از اين پس اين کميته و داوران بايد طبق اساسنامه فيفا وAFC فعاليت خود را انجام دهند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg به گزارش سایت رسمی فدراسیون، حسین عسکری-سرپرست کمیته داوران گفت:دراولین نشستی که با داوران در تاریخ 6 الی 8 بهمن برگزار خواهیم کرد وظیفه و فعالیت داوران را طبق اساسنامه فیفا و AFC اعلام خواهیم کرد.به عنوان مثال هیچ داوری حق مصاحبه کردن در مورد بازی،بازیکنان و مشکلات یا هر مورد دیگری را با رسانه ها ندارد و خلاف مقررات اساسنامه فیفا و ای اف سی است و اگر داوری از این اساسنامه طبعیت نکند مطمئنا با او برخورد خواهد شد.
عسکری در خصوص شروع قضاوت داوران در مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: گزینش داوران در لیگ برتر و دسته یک بر عهده خودم خواهم بود تا دیگر شاهد بروز مشکلات در داوری نباشیم.سعی کمیته داوران بر این است تا مشکلات را یکی پس از دیگری رفع کند که البته محقق شدن این امر نیاز به زمان دارد.
وی در پایان در خصوص داوری فوتسال گفت:شاهداعتراض بسیاری از داوران هستم که ترجمه آخرین اطلاعات و قوانین داوری در سال 2010 و 2011 را در اختیار ندارند.چرا که در این دو سال تغییرات بسیاری بر قوانین داوری فوتسال صورت گرفته و طی یک برنامه ریزی و پیگیری های مدون ،به زودی آخرین قوانین روز فوتسال نیز در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

pnugirl
01-28-2011, 02:40 PM
کفاشيان:حملات به داوري زياد است

رئيس فدراسيون فوتبال ابراز اميدواري کرد از اين پس جرياني عليه داوري کشور وجود نداشته باشد و شاهد بهتر شدن اوضاع سياه جامگان در ليگ برتر باشيم.

علی کفاشیان در کلاس توجیهی داوران که روز پنجشنبه برگزار شد گفت: بخش داوران یکی از بخش هایی است که بیشترین نگاهها را به سمت خود کشیده و حملات به این بخش زیاد است. البته قضاوت کار سختی است ، حتی اگر قرار باشد مقابل چشمان هزاران هزار تماشاگر و نگاه تیزبین کارشناسان داوری باشد. به همین دلیل این بازخورد ممکن است در هنگام بروز برخی از اشتباهات موجب آزرده خاطر شدن داوران شود به نظر من اگر خانواده داوری متحد باشد و از هم دفاع کنند چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد و شاهد افت داوری نخواهیم بود.
وی ادامه داد: داور انسان است و انسان هم جایزالخطا. زمانی که فیفا و ای اف سی اشتباهات داوری را جزئی از جریان بازی و هیجان و جذابیت بازی می دانند و حاضر نیستند مثل ورزشهای کشتی و تکواندو به بازبینی بپردازند نشان می دهد که اشتباهات داوری از سوی فیفا پذیرفته شده است. پس به این ترتیب داوران باید با تست های بدنی مناسب مواجه باشند و آنها را بگذرانند. باید دقت بالایی داشته باشند و مثل یک ورزشکار خوب آمادگی بدنی داشته باشند. ما در بخش آموزش سرمایه های داوری خوبی داریم و براین اساس داوران اگر خوب آموزش ببینند کمتر با هجوم رسانه ها و مردم مواجه خواهند شد.

کفاشیان در ادامه به بخشنامه فیفا گفت: بخشنامه به کمیته داوران از سوی فیفا ابلاغ شده که از فروردین 90 شاهد تغییراتی در روند کمیته داوران خواهیم بود که کار کمیته داوران تنها سیاست گذاری است و امور اجرایی به دپارتمان داوران سپرده خواهد شد.

کفاشیان ضمن تشکر از داوران گفت : ما می دانیم که به اندازه زحمت داوران به آنها تسهیلات نداده ایم و به دنبال بهبود امکانات هستیم ضمن اینکه خوشحالیم که در مسایل بین المللی با فیفا و ای اف سی در امر داوری وضعیت خوبی داشتیم و سال خوبی را پشت سر گذاشته ایم . امیدوارم در سال آینده در بخش مدرسی ، نظارت و داوری هم بتوانیم بهتر از سال گذشته نمایندگان بین المللی داشته باشیم.

کفاشیان در پایان با امیدواری به اینکه در نیم فصل دوم قضاوت داوران خوب و بهتر شود گفت: از زحمات عنایت تشکر می کنم او بسیار در فدراسیون زحمت می کشید و خوب و منظم بود اما به خاطر مشغله اش در امور بین المللی در دو سال اخیر چند بار به من گفته بود به خاطر امور بین المللی می خواهد برود اما به جهت تجربه و لیاقت ایشان ما راضی به رفتنش نبودیم تا اینکه بالاخره ایشان رفت و حسین عسگری جایگزین ایشان شد . امیدوارم با اتحاد و دست به دست هم بتوانیم سکان داوری را به خوبی هدایت کنیم تا هیچ جریانی علیه داوری در کشور نباشد.

pnugirl
01-28-2011, 02:43 PM
مرادي: صلاح نبود ديگر قضاوت كنم

مسعود مرادي گفت: با توجه به اينکه داوران جوان و جوياي نام بايد وارد ليست بين‌المللي شوند، صلاح نبود ديگر قضاوت کنم.
مسعود مرادي که از دنياي قضاوت در عرصه داخلي خداحافظي کرده روز گذشته در مراسم تجليل از پيشکسوتان داوري پس از تقدير شدن اظهار داشت: ليگ برتر محلي است براي اينکه داوران جوان و جوياي نام وارد ليست بين المللي شوند و در عرصه هاي داخلي و خارجي بدرخشند. به اين ترتيب با توجه به تمام شرايط صلاح نيست که من در ليگ برتر قضاوت کنم ولي با تمام وجود در خدمت کميته داوران براي همکاري خواهم بود.

pnugirl
01-29-2011, 02:35 PM
afc قضاوت تركي را تاييد كرد

سرپرست کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: يکي از مسئولان کميته داوران afc از قضاوت ترکي کاملا راضي بود اما عده‌اي در ايران براي خودنمايي از او انتقاد مي‌کنند
حسين عسگري در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد کلاس توجيهي داوران عنوان کرد: در اين دوره کلاس توجيهي به غير از خداداد افشاريان و يک کمک داور يزدي که دچار مصدوميت شده اند ساير داوران حضور دارند. من هم به اين دو داور مصدوم گفتم هر گاه شرايط تست پيدا کردند مي توانيم در خدمت شان باشيم.
وي در مورد حضور ترکي و فغاني در اين دوره از کلاس ها گفت: اين دو داور و همچنين رضا سخندان و حسن کامراني فر به دليل اينکه کمتر از يک ماه است در تست afc حضور پيدا کرده اند، نيازي نبود در تست داخلي باشند اما ترکي و فغاني در کلاس توجيهي شرکت کردند.
سرپرست کميته داوران تاکيد کرد: يکي از مباحث اين کلاس ها قضاوت ترکي در بازي سوريه و ژاپن بود. ترکي در مورد اين بازي و شرايط داوري در جام ملت هاي آسيا صحبت کرد. من با يکي از مسئولان کميته داوران afc صحبت کردم و ايشان از قضاوت ترکي در جام ملت ها کاملا راضي بود اما متاسفانه در ايران جوي درست شد که مناسب نبود و نشان داد برخي دوستان خواهان داوري سالم در ايران نيستند. اگر قضاوت ترکي مورد قبول کنفدراسيون فوتبال آسيا نبود فرداي بازي او را باز مي گرداندند.
عسگري تصريح کرد: در آينده اي نزديک مشخص مي شود با نوع قضاوتي که afc از ترکي مي خواهد اين داور چه جايگاهي در آسيا دارد و چهره دوستاني که با صحبت عليه ترکي مي خواستند خودنمايي کنند معلوم مي شود.

pnugirl
02-03-2011, 06:29 PM
عسگری: مصاحبه ترکی تایید شود او را هم محروم می‌کنیم!

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه قانون برای همه یکسان است گفت: در صورتی که مصاحبه محسن ترکی با یکی از نشریات ورزشی تایید شود او را هم نظیر کامرانی فر محروم خواهیم کرد.

حسین عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود مصاحبه محسن ترکی با یکی از نشریات مکتوب او نیز نظیر حسن کامرانی فر با محرومیت روبرو نشد، افزود : تا آنجا که بنده اطلاع دارم آقای ترکی مصاحبه ای با این نشریه انجام نداده و ایشان این صحبت ها را تکذیب کرده اند.

وی تصریح کرد: ما از طریق قانونی پیگیر این موضوع هستیم و قصد داریم با ارسال نامه ای رسمی کذب بودن این مصاحبه را اعلام کنیم.
سرپرست کمیته داوران یادآورشد: گویا خبرنگار این نشریه در محل مصاحبه آقای ترکی با یکی از شبکه های تلویزیونی که با مجوز خود ما و برای دفاع از اتفاقاتی که در قطر افتاده انجام شده حضور داشته اما صحبت دیگری را در نشریه خود منعکس کرده که هرگز واقعیت ندارد.

عسگری تصریح کرد: در صورتی که اظهارات ترکی تایید شود و نشریه مذکور منبع مستندی در این زمینه ارائه کند مطمئن باشید او هم نظیر کامرانی فر محروم خواهد شد.

O M I D
04-03-2011, 05:56 PM
عسگري: فدراسيون بخواهد، براي دربي جام حذفي داور خارجي ‌مي‌آوريم

سرپرست کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: اگر فدراسيون تصميم بگيرد که داور دربي در جام حذفي خارجي باشد ما فقط مسئول اجرا و آوردن داور خارجي هستيم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg حسين عسگري در مورد داوري محسن ترکي در دربي 70 عنوان کرد: با توجه به اينکه در اين باره به اندازه کافي بحث شده، لازم مي دانم که بگويم در جريان بازي امکان دارد سرعت بازي باعث شود داور بازي جايگيري مناسبي در زمين نداشته باشد و از برخي صحنه ها دور باشد. در صحنه اي که محمدي و رضايي برخورد داشتند زاويه مناسب ديدي در اختيار محسن ترکي بود و او داور کم تجربه اي نيست که بخواهد در اين شرايط ضعيف عمل کند.
وي ادامه داد: شرايط بازي به نوعي بود که ترکي نمي توانست در اين صحنه ضعيف عمل کند و او وظيفه اش را به خوبي انجام داد و داوري است که معمولا به همه صحنه به خوبي اشراف دارد. البته باز هم مي گويم اين يک صحنه پيچيده بود و با توجه به اينکه هر دو طرف با هم به سمت توپ رفتند و رضايي قبل از تکل محمدي تعادلش را از دست داده بود به همين دليل نمي توانست اين صحنه پنالتي باشد ولي من به نظر همه کارشناسان احترام مي گذارم و هر کسي مي تواند نظر خود را بيان کند. اين صحنه حاوي نکات ريز و تخصصي داوري است اما خود داور تصميم گرفت و تشخيص داد که ادامه بازي بهترين تصميم است.
عسگري در پاسخ به اين سوال که آيا کمک داور بازي مي توانست در اين صحنه به داور کمک کند گفت: اگر داور از کمکش مي خواست که در اين باره نظر بدهد آن وقت کمک داور مي توانست به داور کمک کند اما در کل هيچ الزامي وجود ندارد.
سرپرست کميته داوران در پاسخ به اين شايعه که اگر استقلال و پرسپوليس در جام حذفي به هم بخورند، کميته داوران براي اين بازي حساس داور خارجي انتخاب خواهد کرد گفت: سياست کميته داوران استفاده از داوران ايراني در هر بازي است و دربي هم از اين قاعده مستثني نيست اما اگر فدراسيون تصميم بگيرد که داور اين بازي حساس در جام حذفي خارجي باشد ما فقط مسئول اجرا و آوردن داور خارجي هستيم.
عسگري در پايان در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه خود او داور وسط بود صحنه جنجال برانگيز داربي 70 تهران را پنالتي مي گرفت يا نه، گفت: بايد در زمين باشم و در شرايط بازي قرار بگيرم که بتوانم تصميم گيري کنم اما آن چيزي که من ديدم و با توجه به توضيحاتي که ارائه کردم، صحنه به هيچ وجه پنالتي نبود و ترکي در کل نمره قبولي گرفت.