PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اشکان دژاگه دعوت تيم ملي را رد کرد

O M I D
12-17-2010, 07:04 PM
اشکان دژاگه: نمي توانم تيم ملي را در جام ملتهاي آسيا همراهي کنم!

دژاگه که در تيم ولفسبورگ شرايط خوبي ندارد، عليرغم موافقت اوليه براي حضور در تيم ملي ايران، در مصاحبه اي با سايت باشگاه ولفسبورگ دعوت تيم ملي را رد کرد و گفت در شرايط فعلي ترجيح مي دهد تمرکزش بر تيم باشگاهي باشد و براي حضور در تيم ملي ايران نياز به زمان بيشتري براي فکر کردن دارد.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg اشکان دژآگه بازیکن ایرانی الاصل تیم وولفسبورگ آلمان از تصمیم خود مبنی بر همراهی تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا منصرف شد و بدین ترتیب قطبی نمی تواند روی این بازیکن حساب کند. دژاگه درباره حضور در تیم ملی ایران گفت :برای بازی در ایران به فرصت بیشتری نیاز دارم .

عصر پنجشنبه و پس از حضور افشین قطبی در تمرین تیم آلمانی ،سایت کیکر مصاحبه اشکان دژاگه با سایت باشگاه ولفسبورگ را در صفحه نخست خود قرار داد . اشکان در مصاحبه با سایت باشگاه ولفسبورگ گفت:« نمی توانم در جام ملتهای آسیا همراه تیم ملی ایران باشم و برای شرکت در تمرینات تیم ملی ایران نیاز به زمان بیشتری دارم. من نیم فصل خوبی را در تیمم پشت سر نگذاشته ام و امید به حضوری ثابت در دور برگشت دارم. یک ماه دوری از تمرینات تیم وولفسبورگ شانسم را برای بازی در تیم باشگاهی ام کم می کند و چون باشگاهم با این جدایی مواق نیست فکر می کنم بهتر است در زمانی دیگر به تیم ملی ایران فکر کنم.» مصاحبه ای که در بخش هایی از آن آمده اگر اشکان در بازی های جام ملت های آسیا شرکت کند نه فقط تمرینات آماده سازی زمستانی تیم که سه هفته از بازی های دور برگشت را هم ممکن است از دست بدهد. او در این باره می گوید:« خیلی سخت است که دوباره بتوانم شرایطم را در تیم بهبود ببخشم و این ریسکی بزرگ برایم می تواند باشد . به همین دلیل شاید بهتر باشد در زمانی مناسب تر به فکر بازی در تیم ملی ایران باشم نه در شرایطی که باشگاه مایل به این اتفاق نیست.»

دژاگه آخرین سال قراردادش با وولفسبورگ را سپری می کند و در نیم فصل ابتدایی تنها 3 بازی در ترکیب ثابت برای تیمش بازی کرده ، با این مشکل روبروست که استیو مک کلارن سرمربی انگلیسی تیمش حاضر نیست در نیم فصل دوم روی بازیکنی حساب کند که قرار است یک ماه در ژانویه تمرینات تیم را ترک کند. این مربی درحالی که قطبی برای دیدن اشکان با هماهانگی تیم آلمانی راهی وولفسبورگ شده در بازی با دورتموند به این بازیکن حتی برای ثانیه ای بازی نداد و قطبی تنها دو بار توانست تمرینات اشکان را از نزدیک تماشا کند. خسرو والی زاده ، مدیر رسانه ای تیم ملی نیز درباره این موضوع گفت:« تیم ولفسبورگ علاوه بر دژآگه یک بازیکن آسیایی دیگر به نام "ماکوتو هاسبه" دارد که او نیز همچون اشکان باید برای جام ملت‌های آسیا از تیم ولفسبورگ جدا شود. با توجه به تداخل دیدارهای تیم ملی فوتبال کشورمان با آغاز نیم فصل دوم بوندس‌لیگا این احتمال وجود دارد که مسئولان تیم ولفسبورگ به نوعی مانع از حضور دژآگه در تیم ملی کشورمان شوند.»

کیکر البته به حرف های والی زاده مدیر رسانه ای تیم ملی ایران هم اشاره کرده و گفته تصمیم بازیکن ایرانی الاصل که بر اثر فشار تیم آلمانی انجام شده بر خلاف قوانین فیفاست .

O M I D
12-17-2010, 07:06 PM
دليل پاسخ منفي دژاگه به درخواست قطبي:
به تيم ملي ايران مي‌آمدم، جايگاهم را از دست مي‌دادم‌

بازيکن ايراني‌الاصل تيم فوتبال ولفسبورگ گفت: در صورت دادن پاسخ مثبت به دعوت ايران،‌ جايگاهم را در تيم باشگاهي‌ام از دست مي‌دادم.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgسايت باشگاه ولفسبورگ در گزارشي ‌به موضوع تصميم اشکان دژاگه مبني بر رد دعوت حضور در جام ‌ملت‌هاي آسيا در ماه ژانويه به همراه ايران پرداخت.
در اين گزارش عنوان شده است: اشکان دژاگه عضو ولفسبورگ از حضور در رقابت‌هاي جام‌ملت‌هاي که از تاريخ 7 تا 29 ژانويه (دي ماه سال جاري) در قطر برگزار خواهد شد، چشم‌پوشي کرد. اين بازيکن هجومي در صورت حضور مي‌‌توانست در پيکارهاي ياد‌شده که شبيه به رقابت‌هاي جام‌ملت‌هاي اروپا است، با پيراهن تيم ايران در ميدان حاضر شود چرا که او علاوه بر آلماني، مليت ايراني نيز دارا است و در سال 1986 در تهران زاده شد. تصميم او دلايل ورزشي داشت که به سود ولفسبورگ تمام شد.
اين سايت سپس از قول دژاگه عنوان کرد: به همه جوانب مسئله خوب دقت کردم. اگر به جام ملت‌ها مي‌رفتم، دست کم يک ماه دور از ولفسبورگ مي‌شدم ولي دنبال اقبالم مي‌گردم و اميد دارم در دور برگشت بوندس‌ليگا راهي به ترکيب اصلي بيابم و موفق شوم. از اين جهت برايم بهتر بود که از حضور در جام ملت‌ها صرف نظر کنم.

در ادامه گزارش نيز آمده است: در صورتي که او به جام ملت‌ها مي‌رفت، نه فقط دوره آماده سازي قبل از دور برگشت بوندس‌ليگا را از دست مي‌داد بلکه در سه بازي ابتداي دور دوم نيز غايب بود. حتي حضور در يک بازي جام حذفي را نيز از دست مي‌داد. به باور اين بازيکن در آن صورت بحث دوري طولاني و تغييرات پيش مي‌آمد که بدون حضورش در تيم باشگاهي به وقوع خواهد پيوست. در حالي که دژاگه در دور رفت براي مدتي طولاني خارج از ترکيب بوده است.

زهره محبی
12-18-2010, 06:24 PM
البته اگه یه نگاهی به عاقبت فریدون زندی و امیر شاپور زاده بندازیم شاید خیلی به این تصمیمش خورده نشه گرفت:169:

O M I D
12-18-2010, 07:58 PM
پدر دژاگه:آلماني‌ها شيطنت مي‌كنند، پوشيدن پيراهن ايران براي اشكان افتخار است

پدر اشکان دژاگه گفت: افتخار مي‌کنم که پسرم پيراهن تيم ملي ايران را برتن کند، اما مسئولان باشگاه ولفسبورگ شيطنت مي‌کنند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg پدر اشکان دژاگه، بازيکن ايراني تيم ولفسبورگ آلمان در گفت‌وگويي با مدير رسانه‌اي تيم ملي ايران ضمن بيان اينکه اشکان هيچ گفت‌وگويي با سايت باشگاه ولفسبورگ نداشته، از برخي مسايل ناگفته درباره وضعيت فرزندش جهت حضور در تيم ملي فوتبال ايران پرده برداشت.
محمد دژاگه در اين باره گفت: از قطبي که در اين شرايط جوي نامناسب اروپا رنج سفر را تحمل کرد و براي ديدن يک بازيکن به آلمان آمد، تشکر و قدرداني کنم چون اين مربي تنها فردي بوده که در اين مدت زحمت کشيد و به اينجا آمد و ضمن ديدن اشکان و تمرينات او، با مسئولان باشگاه و کادر فني تيم نيز تک به تک ملاقات کرد.
وي درباره صحبت هاي اشکان دژاگه که روز جمعه در سايت باشگاه ولفسبورگ منتشر شده و رسانه‌هاي آلمان و ايران نيز به نقل از آن، خبر را منعکس کردند، گفت: من با قاطعيت مي‌گويم که فرزندم با هيچ کس حتي با سايت باشگاه مصاحبه نکرده و اينها متاسفانه شيطنت‌هايي است که از سوي سايت مذکور و برخي نشريات آلمان صورت مي‌شود.
وي افزود: ما با قطبي قرار گذاشته بوديم تا روز دوشنبه که تصميم نهايي اتخاذ مي شود، هيچ مصاحبه‌اي انجام ندهيم و به قول خود پايبند بوديم، اما متاسفانه برخي خبرها از جلسه‌اي که روز پنجشنبه سرمربي تيم ملي ايران و ديتر هوينس، مدير ولفسبورگ داشتيم، به بيرون منتشر شد و مدير يا هيات مديره باشگاه تصميم گرفته‌اند که نظر خود را به نقل از اشکان روي سايت منتشر کنند که ما هم از اين مسئله بسيار ناراحتيم و به آنها اعتراض کرديم.
محمد دژاگه اظهار داشت: متاسفانه مسئولان ولفسبورگ وقتي ديدند که موضوع رفتن اشکان به تيم ملي ايران جدي شده، طي چند روز اخير از راه هاي گوناگون فشار فراواني به فرزندم وارد کردند تا او را از تصميمش منصرف کنند و تا حدي موفق به اين کار هم شده‌اند، اما همه چيز به 2 روز آينده موکول شده است.
وي گفت: من همچنان به اينکه فرزندم پيراهن تيم ملي ايران را برتن کند افتخار مي کنم. اشکان هم همين احساس را دارد، اما متاسفانه در اين چند روز آنقدر وضعيت روحي او را خراب کرده‌اند که به نظرم اين بازيکن با چنين شرايط روحي نمي‌تواند کمکي به تيم ملي ايران کند. خوشبختانه قطبي اينجا از نزديک همه مسايل را ديده و از وضعيت اشکان به خوبي آگاه شده اند و مي توانند بهترين تصميم را بگيرند.