PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ليست 23 کانديداي دريافت توپ طلاي 2010

O M I D
12-06-2010, 08:50 PM
ليست 23 کانديداي دريافت توپ طلاي 2010 اعلام شد

شش اسپانيايي در اين ليست قرار دارند.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgفیفا، لیست 23 کاندید دریافت جایزه توپ طای سال 2010 را اعلام کرد. این لیست روز دوشنبه به سه نفر تقلیل خواهد یافت. در لیست 23 نفره اعلام شده، نام 7 بازیکن اسپانیایی دیده می شود: ایکر کاسیاس، ژابی آلونسو، سسک فابرگاس، کارلس پویول، آندرس اینیستا، داوید ویا و چابی ارناندس. هر یک از این بازیکنان در صورت کسب این جایزه دومین اسپانیایی تاریخ خواهند بود که پس از لوئیس سوارس این جایزه را به اسپانیا می برد

در کنار 7 قهرمان اسپانیایی که در لیست 23 نفره کاندیدهای دریافت این جایزه قرار دارند، 5 بازیکن دیگر هستند که در لالیگا هستند: دانی آلوس،لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، مسعوت اوزیل و دیه گو فورلان

این لیست با نامهای دروگبا، اتوئو، جیان، ژولیو سسار، کلوزه، لام، مایکون،مولر،روبن ، شواین اشتایگر و اسنایدر کامل می شود
روز دوشنبه، فیفا نام 3 کاندید نهایی را اعلام می کند و برنده این جایزه روز دهم ژانویه در مراسمی معرفی می شود.

pnugirl
12-06-2010, 11:24 PM
نامزدهاي نهايي مرد سال فوتبال جهان

منابع رسانه‌اي اروپا از انتخاب يکي از سه بازيکن شاخص تيم بارسلوناي اسپانيا به عنوان مرد سال فوتبال جهان خبر دادند.

اخبار رسيده از فيفا و نيز تلاش‌هاي نشريه فرانسوي فرانس‌‌فوتبال حکايت از آن دارد که يک نفر از ميان اينيستا، ژاوي و ليونل مسي، عنوان فوق را کسب خواهند کرد.
اين اخبار حکايت از آن دارد که فرانس‌فوتبال که همه ساله کار گزينش بهترين‌ها را برعهده دارد، اقدام به تهيه عکس‌هاي ويژه از اين سه نفر کرده است. اين حرکت از سوي کارشناسان و تحليل‌گران به عنوان سه نامزد نهايي تعبير شده است.
با توجه به اين اقدام، وسلي اسنايدر، هافبک مياني و هلندي اينترميلان که اواخر بهار همراه با اينترميلان به مقام قهرماني اروپا و کالچو رسيد و همراه نارنجي‌پوشان هلند به مقام نايب قهرماني جهان دست يافت، از گردونه اين انتخابات خارج شده است.
مرد سال جهان 21 دي در مراسمي ويژه معرفي مي‌شود.

pnugirl
12-08-2010, 01:01 AM
موراتي: ناعادلانه است که اسنايدر توپ طلا را نبرد

ماسيمو موراتي، رئيس باشگاه اينتر روز دوشنبه اعلام کرد که عدم حضور اسنايدر در جمع کانديداهاي نهايي توپ طلاي سال 2010 ناعادلانه است.

صبح روز دوشنبه فیفا از طریق مجله فرانس فوتبال نام نامزدهای نهایی کسب این جایزه را اعلام کرد و با انتخاب ژاوی،اینیستا و مسی مشخص شد که وسلی اسنایدر در این لیست جایی ندارد
ماسیمو موراتی رئیس باشگاه اینتر دراین رابطه گفت:« به نظر من کاملا ناعادلانه است.سال گذشته اسنایدر فصلی رویایی را پشت سر گذاشت و در سطح باشگاهی در تمام رقابتهایی که ممکن بود، به قهرمانی رسید.به نظر من خیلی ناعادلانه است که او را در کنار کسی قراردهند که عملکردشان در طول یک سال پرفراز و نشیب بوده.»
صحبتهای رئیس باشگاه اینتر در وب سایت رسمی این باشگاه انعکاس یافت.موراتی در ادامه در مورد تورنمنت پیش روی تیمش (جام جهانی باشگاه ها گفت:« حس مثبتی داریم و می خواهیم در این رقابتها نمایش خوبی داشته باشیم.»
او در بخش پایانی صحبتهایش در مورد آینده بنیتس برروی نیمکت مربیگری تیمش گفت:« دو بازی دیگر برگزار خواهیم کرد و در طول 20 روز آینده باید ببینیم که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.»

O M I D
12-08-2010, 09:57 PM
ژاوي: فوتبال با بارسا صادق بود

ژاوي ارناندس، ستاره خط مياني باشگاه بارسلونا انتخاب سه بازيکن از رختکن اين تيم براي کسب توپ طلاي سال 2010 را تبريک گفت واعلام کرد که با اين انتخاب ثابت شد که فوتبال درمورد بارسلونا با عدالت رفتار کرده.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg ژاوی گفت:« این به منزله یک پیروزی برای بارسلونا و برای فلسفه بارساست.صادقانه می گویم که برایم فرقی نمی کند که این جایزه به کدام یک از ما برسد.این موفقیتی جهانی است.بسیار خوشحالم،ولی این یک موفقیت برای تمام تیم ماست؛ این یک توپ طلا برای بارساست.»
ژاوی در ادامه از یوهان کریوف نام برد و گفت:« در هر صورت ما سه بازیکن، ازفلسفه فوتبالی که کریوف و رساچ و تمام کسانی که این راه فوتبالی را در بارسا ترویج دادند تغذیه کردیم.»
این ستاره اسپانیایی در ادامه اعلام کرد که در اهدای توپ طلا، همیشه اندکی ناعدالتی در مورد بازیکنانی که از لیست کنارگذاشته می شوند،وجود دارد:«بازیکنان زیاد دیگری نیز هستند که شایستگی کسب این جایزه را دارند.به نظر شما کاسیاس شایسته دریافت توپ طلا نیست؟ یا فورلان، یا بوسکتس،پیکه یا پویول؟! اسنایدری که سه جام قهرمانی را با اینتر کسب کرده است؟! حس بدی دارم ولی درعین حال می بینم که عدالت در مورد بارسا رعایت شد.به خاطر فلسفه فوتبالی و بازیهای خوبش. حمله کردن بدون هیچ دردسری و تلاش برای کسب پیروزی در تمام بازیها.ما در بازیهایمان به شیوه بد بازی نمی کنیم.فوتبال با بارسا عادل بود.بارسا با شیوه بازی اش و با رفتارهای بازیکنانش در زمین مسابقه، تیم بسیار خوبی است.البته این بدان معنا نیست که سایر متدها خوب نیستند ولی موفقیت بارسا و یا تیمی مثل بارسا برای فوتبال خیلی خوب است»

O M I D
12-08-2010, 09:58 PM
گوارديولا: مسي بهترين است؛ ژاوي و اينيستا هم شايسته کسب توپ طلا هستند

پپ گوارديولا، مربي جوان بارسلونا که يکي از سه کانديداي کسب عنوان برترين مربي سال 2010 است در صحبتهايي انتخاب ژاوي،اينيستا و مسي در ليست نهايي نامزدهاي کسب توپ طلا را موفقيتي براي بارسلونا و همچنين فوتبال اسپانيا مي داند.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg پپ در صحبتهایی در این رابطه گفت:«باید احساس خوشبختی کرد که ژاوی،اینیستا و مسی در لیست نهایی هستند. آنها محصولات آکادمی بارسا هستند و اکنون می توانند توپ طلا را کسب کنند. شاید در صورت ناکامی تیم ملی اسپانیا در جام جهانی، اوضاع به نحو دیگری پیش می رفت و قهرمانی اسپانیا، نقش پررنگی در انتخاب چابی و اینیستا در فهرست نهایی داشت.»
او در پاسخ به این سوال که توپ طلا را حق کدامیک از سه شاگردش می داند، نظری نداد و ترجیح داد پاسخی محافظه کارانه بدهد:«هریک از این سه بازیکن، ویژگی خاصی دارند.مسی بهترین بازیکن دنیاست ولی ژاوی و اینیستا هم به خاطرکارنامه درخشانشان، شایستگی دریافت این جایزه را دارند.خوشحالم که قرار نیست من برنده جایزه را برگزینم.ولی باید بدانید که این جایزه به هرکسی که برسد،سایر بازیکنان بارسا را نیز در این جایزه سهیم می داند»

O M I D
12-08-2010, 09:58 PM
براي انتخاب مرد سال فوتبال جهان افشين قطبي به ژاوي راي داد

سرمربي تيم ملي ايران در راي گيري براي انتخاب مرد سال فوتبال جهان به هافبک بارسلونا راي داد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg براي انتخاب مرد سال فوتبال جهان هر ساله مربيان تيم‌هاي ملي، کارشناسان و کاپيتان هاي بزرگ دنيا در راي گيري شرکت و بازيکن سال فوتبال را انتخاب مي کنند.
امسال نيز اين راي گيري در سطح جهان انجام مي شود و افشين قطبي به عنوان سرمربي تيم ملي ايران براي انتخاب گزينه نهايي از بين ژاوی، ليونل مسي و اينيستا از بارسلونا در اين راي گيري شرکت کرد.
قطبي درباره راي خود براي انتخاب مرد سال فوتبال جهان گفت: انتخاب سختي بود، چون فاصله بازيکنان نامزد بسيار کم بود. حرکات مسي بسيار در مستطيل سبز بسيار شگفت‌انگيز است. ژاوی هم 10 سال است که در ميانه ميدان فوق‌العاده ظاهر شده و هر مربي آرزوي داشتن چنين بازيکني را دارد. اينيستا هم که ديگر نيازي به تعريف ندارد. با تمام اين شرايط و ارزيابي‌هايي که انجام دادم راي اول خود را به نام ژاوی انتخاب کردم.
وي افزود: انتخاب بهترين بازيکن سال جهان بستگي به نظر و سلايق شخصي دارد، اما من از تماشاي بازي ژاوی هميشه لذت برده‌ام. بعد از انتخاب اولم، مسي را به عنوان نفر دوم و اينيستا را به عنوان سومين بازيکن مورد علاقه خود انتخاب کرده و به آنها راي دادم.
گفتنی است، مرد سال 2010 جهان 21 دي انتخاب مي شود.

O M I D
12-09-2010, 10:30 PM
گاتزتادلوسپورت: دل بوسکه برنده جايزه بهترين مربي سال2010

روزنامه ايتاليايي گاتزتادلوسپورت در گزارش خود از پيروزي بيسنته دل بوسکه و پيشي گرفتن او ازمورينيو و گوارديولا خبر داده است.اين روزنامه چندي پيش از حذف نام اسنايدر از ليست نامزدهاي نهايي دريافت توپ طلا گفته بود.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgطبق گزارش منتشره در روزنامه «گاتزتادلوسپورت» ایتالیا، بیسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، برنده توپ طلای سال 2010 به عنوان مربی خواهد شد. این روزنامه ایتالیایی در نسخه روز پنجشنبه خود به این نکته اشاره کرد که سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از پیشی گرفتن از ژوزه مورینیو و پپ گواردیولا این عنوان رامال خود خواهد کرد.
روز یکشنبه بود که این روزنامه در گزارشی به این نکته اشاره کرده بود که آندرس اینیستا جلوتر از چابی ارناندس و لیونل مسی، عنوان برترین بازیکن دنیا و برنده توپ طلای سال 2010 را به خود اختصاص خواهد داد. آنچه روشن است، این است که پیش بینی این روزنامه ایتالیایی در مورد فینالیست های دریافت توپ طلا صحیح بود
چرا که گاتزتا در گزارش روز یکشنبه خود، از حذف نام اسنایدر از لیست سه کاندید نهایی خبر داده بود و این اتفاق رخ داد.
گاتزتا دلوسپورت در گزارش خود به این نکته اشاره کرد که جایزه «توپ طلا»ی جدید، محصولی از ترکیب «توپ طلا»ی سابق ( که از سوی فرانس فوتبال اهدا می شد) و جایزه بهترین بازیکن فیفاست .

O M I D
12-11-2010, 06:53 PM
دل بوسکه: مورينيو و پپ هم شايسته جايزه بهترين مربي هستند

سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا مدعي اول کسب جايزه بهترين مربي سال از سوي فيفاست. روزنامه گاتزتادلوسپورت در گزارشي اعلام کرده که اين جايزه به دل بوسکه خواهد رسيد

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg بیسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا که طبق گزارش منتشره در روزنامه گاتزتا دلوسپورت، توپ طلای سال 2010 برترین مربی دنیا را مال خود خواهد کرد، در صحبتهایی اعلام کرده که خیلی سخت است که تنها یک مربی را به عنوان مربی برتر سال برگزید:« خیلی سخت است؛ چون مورینیو و گواردیولا هم مثل من شایسته دریافت این جایزه هستند.در صورتی که من یا گواردیولا این جایزه را کسب کنیم، خیلی خوشحال می شوم.چون این به منزله پاداشی برای فوتبال اسپانیاست.»
دل بوسکه در جریان معارفه کتابی که راجع به متدهای او نوشته شده، به ارزش موفقیتهای تیمش اشاره کرد و گفت:« ارزش یک مربی، به ارزش بازیکنانش است.»
آلوارو، پسر دل بوسکه نیز در صفحه اول یکی از نسخه های این کتاب به یادگاری نوشت:« پدر من، با وجودی که رائول و گوئیسا را در تیمش نداشت، بهترین مربی دنیاست.»
دل بوسکه در ادامه صحبتهایش گفت:« اگر شکی در مورد بهترین لحظاتی که فوتبال ما در حال سپری کردن آن است، وجود دارد، تنها باید به تعداد کتابهایی که در مورد تیم ملی اسپانیا منتشر شده، توجه کرد.پسر من همیشه تکرار می کرد که ما قهرمان دنیا خواهیم شد؛ هرچند که من هیچ وقت به او توجه نمی کردم.»
بخشی از سود حاصل از فروش این کتاب، صرف منافع خیریه خواهد شد.

O M I D
12-11-2010, 06:55 PM
كاسياس: ليونل مسي بهترين بازيكن جهان است

'ايکر کاسياس' دروازه بان تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا از 'ليونل مسي' ستاره آرژانتيني رقيب ديرينه اين تيم يعني بارسلونا، به عنوان بهترين بازيکن جهان ياد کرد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg روزنامه ورزشي ''مارکا'' در اين باره نوشت، کاسياس در اين اظهار نظر ظاهرا ناخواسته او را نسبت به هم تيمي خود ''کريستيانو رونالدو'' برتر دانسته است اما اعتقادي به انتخاب وي به عنوان برنده جايزه توپ طلاي جهان ندارد.
مسي در کنار دو هم تيمي ديگرش يعني ''ژاوي'' و ''آندرس اينيستا'' به عنوان سه نامزد نهايي دريافت جايزه ''Ballon d’Or'' براي بهترين بازيکن سال دنيا انتخاب شده اند.
کاسياس گفت: از اينکه من جزء سه نفر نهايي نشدم، ناراحتم. آنها بازيکنان بزرگي هستند اما دلم مي خواهد جايزه به ژاوي يا اينيستا برسد. مسي بهترين است ولي من دو نفر ديگر را مستحق دريافت اين جايزه مي دانم.
وي که قهرماني جام جهاني 2010 را با تيم اسپانيا در کارنامه دارد همچنين در ادامه با بي اهميت دانستن باخت سنگين 5 بر 0 رئال مادريد مقابل بارسلونا در ديدار سنتي ''ال کلاسيکو''، آن را فقط يک شکست ديگر براي تيمش خواند.
رئال مادريد بايد يکشنبه شب به مصاف ساراگوسا برود و در صورت پيروزي مقابل اين تيم مي تواند به طور موقت صدرنشين جدول لاليگا شود چراکه انتظار مي رود بارسلونا بعد از اين بازي در خانه رئال سوسيداد را ببرد و دوباره صدر جدول را از آن خود کند.

O M I D
12-17-2010, 06:10 PM
احتمال حضور بارسا با تمام بازيکنان در سالن اهداي جوايز توپ طلا

در حالي که هر سه فيناليست دريافت جايزه توپ طلاي سال 2010 از رختکن بارسا هستند، پپ گوارديولا مي خواهد تا در سالن اهداي اين جايزه معتبر، جشني آبي اناري به راه بيندازد و البته همه چيز به ديدار بارسا در رقابتهاي جام حذفي باشگاه هاي اسپانيا بسته است
http://pnu-club.com/imported/mising.jpgسران باشگاه بارسلونا در حال بررسی ایده دعوت از تمام بازیکنان این تیم برای حضور در مراسم اهدای جایزه توپ طلای سال 2010 هستند. این مراسم روز دهم ژانویه در زوریخ برگزار خواهد شد و هر سه نامزد نهایی دریافت این جایزه بازیکنان بارسلونا هستند:« مسی، اینیستا و چابی
خیلی ها معتقدند که حضور این سه بازیکن در جمع نامزدهای نهایی دریافت این جایزه، در حقیقت پاداشی برای رختکن تیم پایه ای بارسلوناست.از همین رو گواردیولا تمایل زیادی دارند تا تمام شاگردانش در روز اهدای این جایزه معتبر در سوئیس حاضر باشند.این برای اولین بار در طول تاریخ است که هر سه نامزدنهایی دریافت این جایزه در یک تیم پایه ای پرورش و رشد یافته اند. در صورتی که در نهایت تمام بازیکنان بارسا در این مراسم حاضر باشند، در پایان مراسم اهدای جوایز جشنی تمام بارسایی برگزار می شود
علاوه بر انتخاب این سه بازیکن به عنوان نامزدهای نهایی دریافت توپ طلا، پپ گواردیولا، مربی بارسلونا هم در کنار بیسنته دل بوسکه و ژوزه مورینیو به عنوان نامزدهای دریافت عنوان برترین مربی سال معرفی شده اند.هر چند که به نظر می رسد که مدعی شماره یک کسب این جایزه، دل بوسکه باشد.
تنها مشکلی که بر سر راه است، بازی بارسا در مرحله یک چهارم پایانی جام حذفی اسپانیاست.درصورتی که بارسا موفق شود در مرحله یک هشتم پایانی این رقابتها اتلتیک بیلبائو را از پیش رو بردارد، در مرحله یک چهارم پایانی مقابل یکی از دو تیم بتیس و ختافه قرار خواهد گرفت و تاریخ برگزاری دیدار رفت این مرحله روز یازدهم یاسیزدهم ژانویه خواهد بود.

pnugirl
12-24-2010, 01:16 PM
بالوتلي: مسي كمي از من بهتر است

'ماريو بالوتلي' مي خواهد بهترين بازيکن فوتبال در جهان شود و مي گويد، در حال حاضر فقط ليونل مسي از او کمي بهتر است.
مهاجم منچسترسيتي اين سخنان را پس از دريافت جايزه ''پسر طلايي'' که به بهترين بازيکن زير 21 سال در اروپا اعطا مي شود، بيان کرد.
اين ملي پوش ايتاليايي توانست هافبک آرسنال، ''جک ويلشر'' را کنار بزند و اين جايزه را تصاحب کند. او اکنون چشم به توپ طلايي دوخته است.
بالوتلي 20 ساله گفت: مي خواهم بهترين بازيکن در جهان باشم. خوب است که انسان چنين جاه طلبي داشته باشد. من قبلا هم گفته ام اهميتي نمي دهم ديگران از من چه مي خواهند يا چه انتظاري دارند. فقط مي دانم که خودم چه مي خواهم.
وي از دريافت جايزه پسر طلايي سال 2010 ابراز خوشحالي کرد و گفت: چه کسي غير از من بايد اين جايزه را مي گرفت؟ دو سال پيش ششم و سال 2009 چهارم شدم. اکنون نوبت من بود.
بازيکن تيم ملي ايتاليا افزود: هدف من از اين پس دريافت توپ طلايي بدون توجه به سن کم است. اکنون نامزد دريافت آن جايزه هستم. در حال حاضر فقط يک بازيکن کمي از من قوي تر است و آن هم مسي است. ديگران همگي پشت سر من قرار دارند .