PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سعید علی حسینی مادام العمر محروم شد

O M I D
11-07-2010, 08:14 PM
سعید علی حسینی مادام العمر محروم شد/ یک قهرمان ملی دیگر سوختقهرمان دسته فوق سنگین جوانان جهان پس از مثبت اعلام شدن دومین آزمایش دوپینگش از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری برای همیشه از حضور در میادین محروم شد تا یکی از امیدهای افتخارآفرینی ورزش ایران بسوزد و البته بازهم مقصری برای این اتفاق تلخ پیدا نخواهد شد!به گزارش خبرنگار مهر، سعید علی حسینی در رقابت های سال 2009 کره جنوبی به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ از حضور در این رقابت ها بازماند و این در حالی بود که مسئولان فدراسیون وزنه برداری اعلام کردند این وزنه بردار به دلیل آسیب دیدگی قادر به حضور در میدان نبوده است.
علی حسینی در سال 2006 به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ به همراه هشت وزنه بردار دیگر در زمان مربیگری ایوانف برای دو سال از حضور در میادین بین المللی محروم شد اما مثبت اعلام شدن دوباره آزمایش دوپینگ این وزنه بردار، باعث شد تا وی برای همیشه از سوی فدراسیون بین المللی وزنه برداری، محروم شود.
فدراسیون وزنه برداری جهان شب گذشته با ارسال نامه ای به فدراسیون وزنه برداری ایران رسما خبر محرومیت مادام العمر علی حسینی را اعلام کرد.
مسئولان فدراسیون وزنه برداری در حین برگزاری رقابت های جوانان جهان که به میزبانی بلغارستان انجام شد تلاش کردند تا مسئولان کمیته ضد دوپینگ فدراسیون بین المللی وزنه برداری را متقاعد کنند، تا از صدور رای برای محرومیت همیشگی نماینده کشورمان جلوگیری کنند و قرار شد تصمیم گیری در این خصوص به تعویق بیفتد که در نهایت حکم محرومیت مادام العمر وی صادر شد.

O M I D
11-07-2010, 08:15 PM
رضازاده تلاش کرد سعید مادام العمر محروم شود/ از رکوردش می‌ترسید!پدر سعید علی حسینی که فرزندنش شب گذشته با رای فدراسیون بین المللی وزنه برداری برای همیشه از حضور در میادین بین المللی محروم شد گفت: حسین رضازاده تلاش کرد تا پسرم برای همیشه از حضور در میادین بین المللی محروم شود.به گزارش خبرنگار مهر، سعید علی حسینی، وزنه بردار دسته فوق سنگین وزنه کشورمان شب گذشته از سوی فدراسیون بین المللی وزنه برداری به دلیل دوپینگ دوباره، برای همیشه از حضور در میادین ورزشی محروم شد. این در حالی است که پدر این وزنه بردار و خود او همواره اعلام کرده اند که این موضوع صحت ندارد و به عبارتی دست هایی در کار بوده تا این وزنه بردار برای همیشه محروم شود.
عزیز علی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: من همیشه گفته ام و باز هم می گویم که پسر من دوپینگ نکرده است. قسم می خورم که خواسته اند او را محروم کنند و به هدفشان هم رسیده اند.
وی افزود: در رقابت های جهانی کره گفتند سعید دوپینگی است. سوال من این است که چطور دو روز مانده به رقابت ها اعلام می کنند که او دوپینگ کرده است؟ ماجرا از این قرار است که فدراسیون وزنه برداری ایران به دلیل دوپینگ نمی بایست در آن رقابت ها حضور پیدا می کرد و اگر پسر من مدال طلا می گرفت، دیگر کشورها به تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی، اعتراض می کردند که چرا ایران محروم نشده است.
مربی وزنه برداری کشورمان با بیان اینکه پسر او قربانی فدراسیون وزنه برداری ایران است، افزود: رضازاده گفته بود تلاش می کند تا برای سعید کاری انجام دهد که انجام هم داد. رضازاده او را برای همیشه محروم کرد. سرپرست فدراسیون وزنه برداری ایران از سعید من به عنوان قربانی استفاده کرد تا مبادا فدراسیون ایران را محروم کنند.
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که چه دلیلی برای انجام این کار وجود داشت ، گفت: رضازاده از من کینه به دل داشت. چون وقتی تصادف کرد از قول من به گوش او رسانده بودند که آرزو دارم المپیک را از دست بدهد. او می خواست تلافی بکند و انتقام بگیرد که این کار را هم انجام داد.
عزیز علی حسینی ادامه داد: من مدارکی دارم که سعید دوپینگ نکرده و پای حرفم ایستاده ام. اصلا من سوال دارم مگر فدراسیون وزنه برداری ایران محروم نبود پس چطور شد که با 500 هزار دلار، محرومیتش را خرید؟ داستان از این قرار است که آنها به توافق رسیدند که سعید را جلو بیندازند تا خودشان محروم نشوند. آنها می خواستند حواس مردم را از این قضیه پرت کنند و موفق هم شدند.
پدر سعید علی حسینی در پایان به خبرنگار مهر گفت: باز هم تاکید می کنم رضازاده با غرض ورزی شخصی باعث محرومیت مادام العمر سعید شد و اصلا نمی خواست این بچه در ورزش باشد تا رکورد خودش پابرجا بماند.

O M I D
11-07-2010, 08:16 PM
خدا شاهد است برای کاهش محرومیت سعید چه کردم/ سیاه نمایی می‌کنندسرپرست فدراسیون وزنه برداری با ابراز ناراحتی از رای محرومیت مادام العمر سعید علی حسینی گفت: عده‌ای معدود که فقط به دنبال سیاه نمایی هستند، بدون آنکه فکر بکنند، حرف‌هایی به زبان می آورند که به هیچ وجه صحت ندارد.به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضازاده، سرپرست فدراسیون وزنه برداری پس از اعلام خبر محرومیت مادام العمر سعید علی حسینی گفت: من سعید را که به حق، یکی از پدیده‌های وزنه برداری دنیا بود، دوست دارم و واقعا ناراحتم از اینکه وزنه برداری ایران برای همیشه از وجود استعدادی چون او محروم شده است.
سرپرست فدراسیون وزنه برداری با ابراز ناراحتی از رای محرومیت مادام العمر سعید علی حسینی گفت: تلاش‌های زیادی برای بازگشت سعید به وزنه برداری صورت گرفت و من واقعا ناراحتم از اینکه تغییری در رای نهایی کمیته دادرسی فدراسیون جهانی ایجاد نشد.
وی در ادامه یادآور شد: رای محرومیت مادام العمر وزنه بردار کشورمان قرار بود بهمن‌ماه سال گذشته اعلام شود که با درخواست بنده، این پرونده باز نگاه داشته شد و فدراسیون جهانی برای نخستین بار در تاریخ، با برگزاری نشست تجدیدنظر برای وزنه برداری که برای دومین بار دوپینگش مثبت اعلام شده بود، موافقت کرد.
رضازاده که با روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری گفتگو می کرد، خاطرنشان کرد: خدا شاهد است که ما در این مدت چه تلاش‌های زیادی برای کاهش محرومیت سعید انجام دادیم. گرفتن یک وکیل بین المللی و پرداخت تمام و کمال هزینه‌های برگزاری نشست‌های کمیته دادرسی که در روزهای 25 خرداد و 13 شهریور سال جاری برگزار شد، خود گویای این است که فدراسیون وزنه برداری و شخص بنده به چیزی جز کاهش محرومیت سعید فکر نمی کردیم.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg
علی حسینی برای همیشه از حضور در میادین ورزشی محروم شد
سرپرست فدراسیون وزنه برداری با تاکید بر رایزنی‌های فراوانی که در پرونده سعید علی حسینی انجام داده است، ادامه داد: در این راه از تمام توانم برای رایزنی با "تاماش آیان"، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری استفاده کردم، به طوری که او دو بار در جلسات مختلف به من گفت: "چرا دائما از حسینی دفاع می کنی". این رایزنی‌ها به حدی بود که من مطمئن شده بودم اگر در رای پرونده سعید کاری از دست رئیس فدراسیون جهانی بربیاید، حتما برای خوشحال کردن من و وزنه برداری ایران انجام خواهد داد.
وی افزود: در این پرونده، تنها تصمیم گیرنده اعضای کمیته دادرسی فدراسیون جهانی بودند و آنها هم در همان دو نشستی که با وکیل سعید و بنده داشتند، تاکید می کردند، چون اثرات "متان دیان آنابولیک" در آزمایش دوپینگ این وزنه بردار پیدا شده و این برای دومین باری است که او مرتکب دوپینگ می شود، همین کار وزنه بردار شما را سخت می کند.
سرپرست فدراسیون وزنه برداری با ابراز گلایه و ناراحتی از افرادی که می گویند: "چون رضازاده دوست نداشت، سعید علی حسینی رکورد او را بزند، برای کاهش محرومیت این وزنه بردار تلاش نکرده است"، گفت: بله، من خوشحال نمی شوم اگر یک وزنه بردار خارجی رکورد مرا بزند اما قلبا خوشحال می شوم اگر یک ایرانی بتواند رکوردهای مرا جابجا کند. سعید علی حسینی اگر به این سرنوشت دچار نمی شد خودم کمکش می کردم که رکورد مرا بزند، همانطور که الان داریم روی بهداد سلیمی کار می کنیم تا به این موفقیت برسد.
وی با طرح این پرسش که "چه فرقی میان علی حسینی و سلیمی است؟"، افزود: مطمئنم بهداد اگر با همین روند پیش برود هم در بازی‌های آسیایی گوانگجو و هم در المپیک 2012 لندن رکوردهای مرا جابجا خواهد کرد و این برای من خوشحال کننده ترین خبر خواهد بود.
این پیشکسوت وزنه برداری ایران که در حال حاضر مسئولیت فدراسیون این رشته ورزشی را در اختیار دارد، افزود: شما می توانید این را از کادر فنی و وزنه برداران حاضر در اردو بپرسید. من حتی برای وزنه برداری که رکورد مرا بزند پاداش در نظر گرفته‌ام اما آن عده‌ای معدود که فقط به دنبال سیاه نمایی هستند، بدون آنکه فکر بکنند، حرف‌هایی به زبان می آورند که به هیچ وجه صحت ندارد.
رضازاده در پایان خاطرنشان کرد: من سعید را که به حق، یکی از پدیده‌های وزنه برداری دنیا بود، دوست دارم و واقعا ناراحتم از اینکه وزنه برداری ایران برای همیشه از وجود استعدادی چون او محروم شده است. تنها کاری که در این شرایط از دستم برمی آید این است که برای تامین آینده این وزنه برداری از هیچ کوششی دریغ نکنم.

pnugirl
11-08-2010, 01:21 AM
این خبر جدیده؟ اون که محرومیتش بخشیده شده بود، دوباره محروم شده؟