PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باز هم رشوه خواری

O M I D
10-24-2010, 07:36 PM
عضو كميته‌ي اجرايي فيفا در پرونده‌ي رشوه خواري: من بي گناهم!

عضو نيجريه‌اي کميته‌ي اجرايي فيفا که در رابطه با پرونده رشوه‌خواري احضار شده بود، اعلام کرد هيچ نقشي در ماجراهاي به وجود آمده نداشته و بي گناه است.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg آموس آدامو از نيجريه و رينالد تماري از هائيتي که هفته‌ي گذشته از سوي فيفا مظنون شناخته شده و به کميته‌ي انضباطي فيفا احضار شده بودند تا درباره‌ي شواهد و مدارک موجود از خود دفاع کنند.
پس از گزارش روزنامه‌ي ساندي تايمز و پخش تصاوير و مکالمه‌ي تلفني يک خبرنگار و پيشنهاد پرداخت رشوه به منظور خريد راي براي ميزباني جام جهاني که در ادامه با پاسخ مثبت چند تن از اعضاي اين کميته روبرو مي شود، سپ بلاتر به نامزدهاي ميزباني جام‌هاي جهاني 2018 و 2022 قول داد اين مساله را پيگيري کند و در انتخاب ميزبان حقي از کشوري ضايع نشود.
دکتر آدامو در بيانيه‌اي گفت: تمام اظهارات و شواهد نادرستي که عليه من وجود دارد را رد مي کنم، اما لازم مي دانم تحقيقات بيشتري درباره‌ي اين پرونده صورت گيرد تا خاطيان و کساني که پشت پرده‌ي اين کار بوده‌اند شناسايي شده و با آن‌ها برخورد شود.
در ادامه‌ي اين بيانيه آمده است: در غير اين صورت، فيفا، کميته‌هاي آن و ديگر مجامع فوتبالي مورد اعتماد قرار نخواهند گرفت و تنها زماني که پرونده به طور کامل بسته شود، مي توان اعضاي دست اندرکار فيفا را پاک و منزه از خطا دانست.
کميته‌ي انضباطي فيفا ماه آينده تصميم نهايي خود را در رابطه با پرونده‌ي رشوه‌خواري اعلام خواهد کرد. ميزبان‌هاي جام‌هاي جهاني 2018 و 2022 هم دوم دسامبر اعلام خواهند شد.

O M I D
10-25-2010, 08:59 PM
مقامات يوفا هم مثل فيفا رشوه گرفتند

پس از انتشار اخبار جنجالي مربوط به فروش حق راي برخي اعضاي فيفا، يوفا نيز درگير ماجراي جنجالي مشابهي شد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg يک عضو هيات رئيسه فدراسيون قبرس مدعي شد برخي اعضاي هيات رئيسه يوفا براي اعطاي ميزباني جام‌ملت‌هاي اروپا اوکراين و لهستان (يورو 2012)، راي خود را فروخته‌اند.
اين عضو که اسپيروس ماراگونس نام دارد، از دو سال قبل تلاش زيادي کرد تا به ميشل پلاتيني، رئيس فرانسوي اين سازمان مدارک خود را نشان دهد که کوشش او بي‌نتيجه بوده است.
وي مدعي شد: "شواهد زيادي در دست دارم که نشان مي‌دهند چگونه پنج مدير يوفا بابت دادن اين مسابقات چيزي حدود 11 ميليون يورو رشوه گرفته‌اند. " اين اظهارات در حالي عنوان شد که جياني اينفانتينو، دبير يوفا روز جمعه در حاشيه اجلاس روساي فدراسيون آلمان در شهر اسن، هرگونه موردي را در اين زمينه رد کرد.
ماراگونس با اين حال بيان کرد: "شاهدين من حاضرند در هر دادگاه سوگند بخورند که عمق اين فاجعه تا کجا بوده است. "
اين مقام افزود، قرار بود 24 اوت (2 شهريور) جلسه‌اي بدين خاطر ميان او و پيتر ليم‌باخر،‌ يکي از مديران اتحاديه اروپا درشهر ژنو انجام شود؛ اما 4روز قبل از اين تاريخ به وي لغو چنين جلسه‌اي اطلاع داده شد و در پيامي خطاب به وي اظهار شد چنانچه بابت سفر به ژنو متحمل هزينه شده، يوفا حاضر به پرداخت آن است.
وي ادامه داد که پس از آن، درخواست هرگونه ملاقات ميان وي و مقامات يوفا رد شده است.
اين اظهارات در حالي عنوان شد که دو عضو رده‌ بالاي فدراسيون جهاني بابت حق راي خود براي ميزباني جام‌جهاني 2018 به آمريکا درخواست ارقامي سنگين کردند که بعد از تحقيقات عالي‌ترين سازمان جهاني اين رشته دچار محروميت شدند.