PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لذت آشپزی با دستورات *سرآشپز کیان*

KIAN~~~~
10-14-2010, 07:38 PM
تو این تاپیک میخوام دستورات آشپزیم و که مخصوص خودمه براتون قرار بدم تا بفهمید آشپزی چیه:36:
تخصص من آشپزی بین المللیه و آشپزی به سبک همه نوع کشوری و بلدم و بتون یاد میدم چطوری بتونید با مواد اولیه ای که تو ایران پیدا میشه یه غذای بین المللی رو تهیه کنید.
در ضمن هر غذایی،از هر کشوری رو بخواید بگید تا دستورشو بزارم،چون غذایی نیست که من از پختش اطلاعی نداشته باشم. و تو دستوراتم هیچ نوع محدودیتی نیست:72::72::72::72:

R@ha 69
10-14-2010, 08:10 PM
من دستور یه غذایی رو که خودت دوست داریو میخوام....
ببینم چی دوست داری؟:169:
+ یه غذای خوب و خوشمزه که با سویا درست بشه؟tnx

KIAN~~~~
10-14-2010, 08:43 PM
من اسپاگتی با سویا خیلی دوست دارم،می خوای بنویسم؟

KIAN~~~~
10-14-2010, 08:45 PM
البته سس سویا تو غذا هام زیاد استفاده میکنم:39:

KIAN~~~~
10-14-2010, 09:05 PM
طرز تهیه یه شیرینی خوشمزه که تو همه جا طرفدار داره:
پای سیب:
مواد لازم:
سیب 3 عدد متوسط
آرد گندم نیم کیلو؛ آرد نخود چی 100 گرم
شکر 250 گرم
روغن مایع 4 قاشق غذا خوری
دارچین ؛زنجفیل،به مقدار لازم
-------------------
اول آرد گندم و علک کنید بعد روش آرد نخود چی علک کنید و هم بزنید حالا یه لیوان آب اضافه کنید،تا جایی که غلظتش حفظ بشه. 4 قاشق غذا خوری شکر بش اضافه کنید و هم بزنید. حالا زنجفیل اضافه کنید و هم بزنید. و 3 قاشق روغن مایع اضافه کنید و باز هم بزنید حالا با دست اونقدر ورز بدید تا خمیر دیگه به دست نچسپه؛اگه لازم شد آرد بپاشید.
حال خمیر آمادست؛بزارید کنار.
سیب هار و با پوست خورد کنید؛اگه دوست دارید پوستش و بگیرید ولی کیان جون بخاطر اینکه پوستش حالت چسبناکی به شیرینی میده دوست داره.
روی یه ظرف پریکس گرد و روغن بمالید و روش کمی آرد بپاشید حالا خوشگلا، دو سوم(2/3) خمیر رو با وردنه پهن کنید(من چون واردم رو هوا با ضربات دست اونو پهن میکنم و شماهم میتونید از الان تمرین کنید)
و اونو روی ظرف قرار بدید جوری که لبه هاش از ظرف بزنه بیرون. حالا روش دارچین با شکر بپاشید دقت کنید دارچین کم بریزید (فقط یه ذره)حالا سیبارو بریزید توش و روی سیب شکر بپاشید با کمی دارچین و حالا بقیه خمیر رو نازک کنید و روش و بپوشونید و لبه های هر دو تا خمیر و به داخل تا کنید. حالا روش دارچین با شکر بپاشید.و اونو تو فر با دمای 240 درجه سانتیگراد قرار بدید. حالا 2 قاشق شکر بریزید تو کاسه و روش 2 قاشق آب جوش بریزید و هم بزنید تا شکر حل بشه،شربتمون آماده شد.
وقتی خمیر تو فر خودش و گرفت روش این شربت و بریزد و بزارید 10 دقیقه دیگه تو فر بمونه وقتی رنگش قهوه ای شد و شربت روش مثل عسل شد شیرینیمون آمادست.
بفرمائید پای سیب به دستور سرآشپز کیان

KIAN~~~~
10-14-2010, 09:12 PM
در آشپزخانه های ملل مختلف فرهنگای متنوعی دیده میشه.
اگه به غذاهای کشور خاصی علاقه دارید بگید تا دستورشو براتون بنویسم. با تشکر
سرآشپز

KIAN~~~~
10-14-2010, 09:22 PM
میدونید چرا گاهی اوقات کباب کوبیده از روی سیخ میریزه؟
یه علت مهمش اینه که معمولا شما آب پیاز و از مخلوط کباب نمیگیرید! آب تنها عاملیه که نمیزاره کباب خوب کباب شه به این علت قسمت هاییش که کباب میشه با قسمت های خام نا هنجاری بوجود میاره و کباب میریزه.
حالا ایندفه وقتی پیاز رنده میکنید آب پیاز و بگیرید و پیاز خشک و به کباب اضافه کنید. درضمن کباب باید به اندازه کافی چربی داشته باشه وگرنه خوب کباب نمیشه؛چون بدونید که روغن درجه حرارتش تا 400 درجه میرسه و کباب نمیریزه.اگه کباب خوب چرب نباشه میریزه.
نکته بعدی اینه که نباید بزارید یه طرف کباب بیشتر از طرف دیگش کباب شه چون بازم اونطوری میریزه.سعی کنید وقتی که سیخ و گذاشتید روی آتیش بزارید یه طرفش خوب بپزه بعد برش گردونید.

KIAN~~~~
10-14-2010, 09:26 PM
همیشه مرغ و با پوستش بپزید چون پژوهشگرا تحقیق کردن و فهمیدن طبخ پرندگان بدون پوست باعث ترشح شدن یه ماده سرطان زا میشه و برای سلامتی مضر هست و سرطان دستگاه گوارشی میاره

KIAN~~~~
10-14-2010, 09:35 PM
طرز تهیه بره تودلی به روش سرآشپز کیان

مواد لازم
بره تو دلی 1 عدد
پیاز 2 عدد متوسط
------------------
بره رو میتونید قطعه قطعه کرده و در دیگ بریزید و تا جایی که روش و بپوشونه آب میریزیم حالا 1 عدد پیاز میندازیم توش و اگه دوست داشتید یک قطعه کوچیک دارچین بندازید و بزارید روی اجاق . بعد از 2 ساعت یا هر وقت گوشتش نرم شد از اجاق در اورده و بزارید تو آب کش تا آبش گرفته شه. حالا یه ماهیتابه نسوز بزارید رو اجاق و توش روغن بریزید و قطعات بره رو توش سرخ کنید.وقتی آماده شد قطعات بره رو تو یه ظرف قرار بدید و تو همون ماهیتابه 1 عدد پیاز خرد شده رو توش سرخ کنید و روی ظرفی که قطعات بره رو گذاشتین بریزید.ومیتونید با سیب زمینی سرخ کرده،قطعات گوجه فرنگی تزئین کنید و روی میز غذا سرو کنید.
درضمن اون آبی که باش بره رو پختیم، دقت کنید که آبش خوشمزست ولی خیلی سنگینه اگه بعضیا معدشون ضعیفه توصیه میشه از آبش استفاده نکنن!!!

KIAN~~~~
10-14-2010, 09:45 PM
خوراک بال مرغ به روش سرآشپز کیان
---------------------
این غذا رو پارسال برای اولین بار (من در آوردی!) درست کردم و خانواده خوششون اومد.دستورش و میزارم شاید شماهم خوشتون بیاد.
مواد لازم
بال مرغ به هر تعداد که بخواین
پیاز یک عدد
رب گوجه به مقدار لازم
فلفل و نمک به مقدار لازم
----------------------
بال هارو خوب بشوئید و آب کش کنید ؛پیازارو خورد کنید و در ماهیتابه بریزید،بال هارو اضافه کنید و بزارید تا یه طرفش خوب سرخ شه وگرنه میچسبه! در ضمن سرتون و نزدیک ماهیتابه نبرید چون روغن خیلی بد جور میپره بالا ،حالا طرف دیگه بال هارو سرخ کنید؛وقتی سرخ شدن هم بزنید حالا رب گوجه رو با آب جوش توی یه کاسه مخلوط کنید و بریزید تو ماهیتابه و هم بزنید حالا فلفل و نمک و اضافه کنید و هم بزنید(باید بگم این غذا باید تند باشه؛من اینو با 2 قاشق چایخوری پر فلفل درست میکنم) حالا سرو کنید؛نوش جان. توصیه میشه حتما یه بسته دستمال کاغذی سر میز باشه،چون این غذارو باید حتما با دست خورد وگرنه زحمتتون به هدر میره:39:

Arak_fx
10-15-2010, 11:06 AM
سلام

کیان جان غذاهای گیاهی هم آموزش بده داداش . من 20 سال هست که گیاه خوارم و لب به گوشت نزدم .

KIAN~~~~
10-15-2010, 05:58 PM
به افتخار arak جون چندا غذای فیلیپینی گیاهی آموزش میدم:
دلمه برنج با توفو:
مواد لازم برای دو نفر
برنج دو پیمانه
لوبیای سویا(خام نه بو داده+همه جا پیدا میشه)
سویا سس (در تمام مغازه ها هست شیشه ای 1000 تومان +سعی کنید عربی نگیرید؛مال چین،ژاپن،تایلند خوبه)
توفو(پنیر سویا) که تو ایران نیست؛میتونید از پنیر فتا استفاده کنید)
برگ خیزران اونم اگه پیدا نکردین از برگ مو استفاده کنید
شیر نارگیل (که بعدا توضیح میدم چطور درست کنید،چون تو ایران نیست)
قارچ
-----------------------
لوبیا هارو آب پز کنید تا خوب نرم بشه. برنج و آبکش کرده و پبزید،البته نیم پز؛چون دوباره میخواد بپزه.
حالا تو یه ماهیتابه قارچ هارو تفت بدید(نزارید سیاه شه زیاد هم نزنید) و بریزید تو یه کاسه.تو همون ماهیتابه توفو یا پنیر فتا که مکعبی خورد شده رو تفت بدید(اگه توفو ندارید و از مزه پنیر خوشتون نمیاد نریزید) تا طلایی شه و اونم بریزید تو یه کاسه دیگه.
حالا شیر نارگیل و تو یه شیر جوش بجوشونید تا گرم شه و بزارید کنار.
حالا برنج که پخته رو از روی اجاق بردارید و همش بزنید. اگه ته دیگ گرفته بود بریزید تو یه ظرف دیگه،اگه نه و همون خوبه. حالا شیر نارگیل و بریزید روش.زیاد شیر نریزید چون برنج خمیر میشه. حالا قارچارو اضافه کنید و همین طور لوبیای پخته سویا، و هم بزنید؛ سویا سس به اندازه دو قاشق چایخوری سویا سس بریزید و هم بزنید و در آخر توفو رو اضافه کنید و زیاد هم نزینید تا توفو له نشه و فقط بره لای برنج.
حالا برگ خیزران یا برگ مو رو باز کنید و مواد و روش بریزید و سرش و مثل شکلات بپیچید ،چون میخوایم با نخ سرش و گره بزنیم. حالا با یه نخ محکم و بلند سرش و گره بزنید و همه دلمه هارم به اون نخ گره بزنید و مثل چرخ و فلک دلمه هارو به هم زنجیر کنید تا وقتی سر یکی از نخارو برداشتیم بقیه بیان پایین.حالا یه قابلمه با ارتفاع زیاد طوری که همه ی دلمه هارو آب بپوشونه آماده کنید و دلمه هارو قرار بدید و روش آب بریزید و بزارید سر شعله کم تا آروم بپزه وقتی اماده شد بخورید نوش جان.
پیام سرآشپز کیان: این یکی از غذا های مقدس معابد بودایی فیلیپینه.

KIAN~~~~
10-15-2010, 06:06 PM
طرز تهیه شیر نارگیل که خبلی سادست:
مواد لازم:
1 عدد نارگیل
1 عدد مخلوط کن
برق شهری
1 عدد آشپز خونه اپن که روی اپن مخلوط کن و قرار بدید
1 نفر پسر یا دختر ناز باشگاه:39:
--------------------------------------
نارگیل و رنده کنید؛
بریزید تو مخلوط کن؛
آب خود نارگیل یا آب به اندازه یک لیوان بریزید روش؛
مخلوط کن و روشن کنید؛
حالا مخلوط و از صافی رد کنید تا یه شیر سفید به عمل بیاد؛
حالا شیر آمادست:39:

آبجی
10-16-2010, 03:27 PM
تو این تاپیک میخوام دستورات آشپزیم و که مخصوص خودمه براتون قرار بدم تا بفهمید آشپزی چیه:36:
تخصص من آشپزی بین المللیه و آشپزی به سبک همه نوع کشوری و بلدم و بتون یاد میدم چطوری بتونید با مواد اولیه ای که تو ایران پیدا میشه یه غذای بین المللی رو تهیه کنید.
در ضمن هر غذایی،از هر کشوری رو بخواید بگید تا دستورشو بزارم،چون غذایی نیست که من از پختش اطلاعی نداشته باشم. و تو دستوراتم هیچ نوع محدودیتی نیست:72::72::72::72:

:39: از اونا که بعدا باید بریم درمانگاه و بیمارستان یا قبلا تست کردی و مطمئن هستی ؟؟؟

این خیلی مهمه ها :59:

KIAN~~~~
10-17-2010, 01:50 AM
:39: از اونا که بعدا باید بریم درمانگاه و بیمارستان یا قبلا تست کردی و مطمئن هستی ؟؟؟

این خیلی مهمه ها :59:
آبجی مگه میشه یه غذایی رو تست نکرد بعد دستورشو گفت!
خیالتون راحت من تو دستوراتم از مواد شیمیایی استفاده نمی کنم که منجر به صدمات جسمی بشه،اگه بخونی میبینی!!
این به خودتون بستگی داره که از چه مواد اولیه ای استفاده کنید؛که یه وقت فاسد نباشه:72::72:
شما غذایی رو که میخواید بگید تا دستورشو بزارم:72:
تا بعد:72: