PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار دربی69 و پیش بینی نتیجه

O M I D
10-13-2010, 09:26 PM
سلام دوستان من که میگم پرسپولیس میبره نظر شما چیه؟:109:

O M I D
10-14-2010, 06:46 PM
:105:

پيش‌بيني 69 نفر از چهره‌هاي معروف درباره دربي 69

دربي 69 مثل تمام دربي‌هاي قبلي حساسيت خاص خود را دارد. خيلي‌ها پرسپوليس را برنده دربي مي‌دانند و خيلي‌ها استقلال را.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

البته برخی هم از جملات کلیشه‌ای مثل این بازی 3 امتیاز دارد و... استفاده می‌کنند اما به هر حال همه می‌دانند که دربی تهران همیشه بیش از 3 امتیاز داشته و دارد.

خبرآن لاین : با هم پیش‌بینی 69 چهره فوتبالی و غیر فوتبالی را درباره دربی 69 می‌خوانیم.
فرخزادی: پرسپولیس با اختلاف یک گل می‌برد
مجید فرخزادی، عضو سابق هیأت‌مدیره پرسپولیس و مشاور ورزشی علی سعیدلو کماکان جزو طرفداران پروپاقرص این تیم است و درخصوص پیش‌بینی نتیجه دربی می‌گوید: این دوره واقعاً پیش‌بینی برنده سخت است ولی با این حال فکر می‌کنم باز هم پیروز میدان، نامش مشخص است و پرسپولیس با اختلاف یک گل این دیدار را می‌برد.
امیرحسین اصلانیان: پرسپولیس 2 - استقلال یک
پرسپولیس این بازی را با نتیجه 2 - یک می‌برد. خواب دیدم سرخپوشان این بازی را با نتیجه فوق برده‌اند و هر دو گل را هم غلامرضا رضایی به ثمر رسانده است. اتفاقاً یکی از گل‌ها هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید!
محسن عاشوری: پرسپولیس یک - استقلال صفر
خط میانی و حمله پرسپولیس شرایط خوبی دارد اگرچه در خط دفاعی هنوز نتوانسته به یک ثبات تیمی لازم برسد. من معتقدم پرسپولیس می‌تواند بازی را ببرد و نتیجه یک - صفر راحدس می‌زنم ولی به هر حال فوتبال است و هزار و یک اتفاق و شاید نتیجه دیگری رقم بخورد.
محمد مؤمنی: استقلال یک - پرسپولیس یک
من پیش‌بینی می‌کنم این بازی هم مساوی شود. شاید یک - یک ولی به طور حتم دو تیم استرس زیادی دارند و ترس از باختن باعث می‌شود بازی تهاجمی انجام ندهند و احتیاط کنند. با وجود اینکه دوست دارم استقلال ببرد ولی بازی مساوی خواهد شد.
شاهین بیانی: استقلال 2 - پرسپولیس یک
استقلال شرایط خوبی دارد. در بازی با صبا هم 10 نفره توانست بازی را حدود 80 دقیقه حفظ و با یک امتیاز قم را ترک کند. من استقلالی هستم و دوست دارم این تیم برنده شود و پیش‌بینی می‌کنم 2- یک کار را تمام کند.
مهدی فنونی‌زاده: استقلال 2 - پرسپولیس یک
پیش‌بینی من برد 2 - یک استقلال است، اگرچه می‌دانم چقدر جدال دو تیم سخت خواهد بود و استرس روی بازیکنان حاکم می‌شود، خدا کند بازی پرگل از آب درآید و تیم برنده هم استقلال باشد. دربی این دو تیم خیلی وقت است که زیبا از آب درنمی‌آید.
مرتضی فنونی‌زاده: پرسپولیس 2 - استقلال 2
بازی مساوی می‌شود ولی پرگل و نتیجه 2-2 را می‌توانم پیش‌بینی کنم. خدا کند دو تیم جوانمردانه و به دور از حاشیه بازی کنند و از لحاظ فنی هم هواداران را راضی نگه دارند. همان‌طور که گفتم بازی این بار هم مساوی می‌شود.
محمد پنجعلی: پرسپولیس یک - استقلال یک
به نظر من نتیجه بازی مساوی است چون شرایطی در این دو تیم حاکم می‌شود که مانع ارائه فوتبال منطقی و بدون استرس خواهد شد. پرسپولیس پس از باخت به ملوان حالا باید جبران مافات کند و اگر بازیکنانش تمرکز لازم را نداشته باشند، دچار مشکل خواهند شد.
صادق ورمزیار: استقلال یک - پرسپولیس یک
دربی شصت و نهم هم مساوی تمام می‌شود. البته فوتبال قابل پیش‌بینی نیست ولی خب به عنوان کسی که سال‌ها در دربی بازی کرده‌ام، می‌توانم حدس بزنم چه شرایطی در رقابت‌ این دو تیم حاکم می‌شود. به گمان من بازی یک - یک مساوی تمام خواهد شد.
پایان رأفت: پرسپولیس 2 - استقلال یک
به نظر من پرسپولیس شرایط بهتری نسبت به استقلال دارد. این تیم بازی قبلی خود را مقابل ملوان واگذار کرده و انگیزه بچه‌ها برای بردن بیشتر است. من می‌گویم بازی 2 - یک به سود پرسپولیس تمام می‌شود و 3 امتیاز به سرخپوشان می‌رسد.
رضا حسن‌زاده: استقلال یک - پرسپولیس صفر
من دوست دارم استقلال این بازی را ببرد به همین دلیل پیش‌بینی می‌کنم یک - صفر برنده می‌شود. پرسپولیس هم تیم خوبی است ولی ضعف‌هایی در خط دفاعی دارد که در بازی با ملوان کاملاً مشهود بود. نظر من این است که این بار استقلال بازی را خواهد برد.
هادی طباطبایی: استقلال یک - پرسپولیس صفر
استقلال و پرسپولیس شرایط برابری دارند و نمی‌توان گفت کدام تیم از پیش برنده است ولی من به عنوان یک استقلالی دوست دارم این تیم برنده شود و یک - صفر بازی را ببرد. احتمال اینکه دربی مساوی شود هم وجود دارد.
بیژن ذوالفقارنسب: استقلال یک - پرسپولیس یک
احتیاط بیش از حد پرسپولیس و استقلال باعث شده در اغلب دربی ها شاهد تساوی دو تیم باشیم. البته در دوره ما قضیه فرق می‌کرد و برد و باخت زیاد بود. 5 باری که با پیراهن پرسپولیس مقابل استقلال ایستادم، فکر کنم دو بار بردیم و فقط یک بار باختیم اما این استقلال و پرسپولیسی که می‌بینم، آن‌قدر محتاط هستند که بازی را به تساوی بکشانند.
رضا رجبی: استقلال 2 - پرسپولیس یک
این یک بازی روحی و روانی است و به همین دلیل آبی‌پوشان برنده میدان خواهند شد. استقلال از نظر نفرات باتجربه در شرایط بهتری است. نقاط ضعف پرسپولیس عین نقاط قوت استقلال است. طی 7 دوره‌ای که در دربی توپ زدم، استقلال 2 بار برنده شد و فقط یک بار باخت.
وحید شمسایی: استقلال 2 - پرسپولیس یک
استقلال از نظر فنی بالاتر از پرسپولیس است چون از بازیکنان بهتری سود می‌برد. خط حمله استقلال به خاطر حضور میلاد میداودی و فرهاد مجیدی و البته آرش برهانی زهردار است. در پرسپولیس هم غلامرضا رضایی و محمد نوری قابل‌توجه هستند. البته بهترین یاران پرسپولیس یعنی علی دایی (باخنده) و کریم باقری نیمکت‌نشین هستند.
یونس باهنر: استقلال یک - پرسپولیس 2
پرسپولیس از لحاظ تیمی از استقلال سرتر است اما نه سرتر از آن پرسپولیسی که من در آن به عنوان مدافع توپ می‌زدم. به هر حال سرخپوشان به خاطر انسجام بیشتر می‌توانند به راحتی استقلال را شکست دهند. در 6 دربی‌ بوده‌ام که یادم نیست به استقلال باج داده باشیم.
مجتبی تقوی: استقلال صفر - پرسپولیس صفر
استقلال و پرسپولیس مثل دیگر تیم‌های ایران از بازیکنانی سود می‌برند که از نظر روحی، روانی در سطح پایینی هستند و به راحتی گرفتار عوامل محرک محیط می‌شوند. به همین دلیل مربیان با اعمال یک سیستم بسته در دربی به دنبال نباختن هستند. مطمئن باشید این دربی هم مثل اغلب دربی‌های قبلی یک بازی به دور از تاکتیک و خسته‌کننده خواهد بود. هرچند تظاهر می‌کنیم همیشه دربی پیش‌رو از دربی‌های قبلی بهتر خواهد بود اما مطمئن باشید اتفاق خاصی نخواهد افتاد. اگر قرار باشد در این بازی کسی کاری انجام دهد، آن بازیکن از بین فرهاد مجیدی، میلاد میداودی و غلامرضا رضایی خواهد بود.
حمید بابازاده: استقلال 2 - پرسپولیس یک
استقلال 89 یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های ایران است و به همین خاطر از قدرت بالایی سود می‌برد. دیگر اینکه حضور فرهاد مجیدی و آرش برهانی در خط حمله و پژمان منتظری در خط دفاع، 90 دقیقه سختی را برای پرسپولیس رقم خواهد زد. طی 16 مسابقه‌ای که به عنوان دروازه‌بان و مربی در خدمت استقلال بوده‌ام، فقط یک بار به پرسپولیس باخته‌ایم.
محمد خاکپور: استقلال صفر - پرسپولیس صفر
پرویز مظلومی و علی دایی به خاطر شناخت کاملی که از جو حاکم بر این بازی و هواداران استقلال و پرسپولیس دارند، تیم‌های خود را اول برای نباختن به زمین می‌فرستند. تساوی‌های بی‌شمار دو تیم نیز شاهد این ادعاست. خود من هم که در دو دربی پیراهن پرسپولیس را به تن کرده‌ بودم، از نزدیک شاهد تساوی با استقلال بودم. حساسیت این بازی وحشتناک است و ترس از باخت در آن تیم‌ها را به کسب یک تساوی و فرار از استرس‌های پیامد آن سوق می‌دهد.
الونگ‌: پرسپولیس یک - استقلال صفر
اول باید بگویم پرسپولیس همیشه در قلب من است و عاشق این تیم هستم اما با توجه به شناختی که از این تیم دارم، معتقدم بازی دربی برای پرسپولیس بسیار سخت است. این تیم جوانگرایی کرده و زمان می‌برد به آن تیمی تبدیل شود که هواداران می‌خواهند اما استقلال دارای نفرات باتجربه‌تری است. آرزو می‌کنم هواداران پرسپولیس در پایان بازی جشن پیروزی بگیرند.
رضا ترابیان: پرسپولیس 2 - استقلال یک
شرایط دو تیم تقریباً یکسان است و سخت بشود بازی را پیش‌بینی کرد اما به نظر من پرسپولیس بازیکنانی دارد که به درد این مسابقه می‌خورند و می‌توانند روی خلاقیت فردی دروازه استقلال را باز کنند. امیدوارم این بازی جوانمردانه و به دور از حاشیه برگزار شود.
فرشاد پیوس: پرسپولیس 2 - استقلال یک
دربی همیشه و تحت هر شرایطی برای هواداران دو تیم جذاب و حساس بوده است. متأسفانه در سال‌های اخیر دربی قشنگی را شاهد نبوده‌ایم و امیدوارم این بار سنت‌شکنی شود. پرسپولیس از هر نظر شایستگی پیروزی در این مسابقه را دارد و اگر قدر موقعیت‌های خود را بداند، 2 - یک پیروز می‌شود.
کورش برمک: پرسپولیس 2 - استقلال صفر
با توجه به اینکه خودم سابقه چند دربی را داشته‌ام، اعتقاد دارم همیشه تیمی که شرایط بدتری داشته باشد، برنده دربی است. پرسپولیس چند هفته‌ای است نتیجه نمی‌گیرد و پیش‌بینی من این است که این مسابقه را 2 - صفر به نفع خود پایان خواهد داد و مطمئناً دروازه‌اش باز نخواهد شد.
حمید درخشان: پرسپولیس صفر - استقلال صفر
شرایط دو تیم تقریباً مثل هم است و دلیلی نمی‌بینم تیمی را از پیش برنده این مسابقه ببینم. شاید اگر یکی از دو تیم شرایط ایده‌آلی داشت، می‌شد گفت با اختلاف یکی، دو گل بازی را می‌برد اما شخصاً هیچ‌یک از دو تیم را برنده دربی 69 نمی‌بینم.
بهنام ابوالقاسم‌پور: پرسپولیس یک - استقلال یک
دربی همیشه برای هواداران حساس و تماشایی بوده و همین حساسیت هیچ‌موقع اجازه نمی‌دهد بازی زیبایی را در دربی شاهد باشیم. این بازی جنگ فیزیکی است و خط هافبک هر تیم بهتر کار کند، برنده میدان است. با توجه به شرایط دو تیم بازی را مساوی پیش‌بینی می‌کنم.
سیروس دین‌محمدی: استقلال یک - پرسپولیس صفر
فکر کنم استقلال این بازی را با پیروزی پشت‌سر بگذارد، از این جهت که این تیم بازیکنانی در اختیار دارد که به تنهایی می‌توانند نتیجه مسابقه را به نفع تیمشان تغییر دهند. استقلال روی ضربات ایستگاهی هم خیلی خطرناک‌تر است اما پرسپولیس خوش‌شانسی آورده که حنیف عمران‌زاده در این بازی غایب است.
داود سیدعباسی: استقلال یک - پرسپولیس یک
استقلال نفرات باتجربه‌تری در اختیار دارد، در عین حال بازیکنان پرسپولیس هم بسیار باانگیزه و فرصت‌طلب هستند. بازی به احتمال خیلی زیاد مساوی می‌شود اما من آرزو می‌کنم هواداران جدا از نتیجه، بازی زیبا، پربرخورد و در عین حال جوانمردانه‌ای را شاهد باشند.
مجید نامجومطلق: استقلال صفر - پرسپولیس صفر
به اعتقاد من بازی با نتیجه یک - یک تمام می‌شود. البته من 20 درصد شانس پیروزی برای استقلال و 10 درصد هم برای پرسپولیس در نظر می‌گیرم. البته این فقط یک پیش‌بینی است و در فوتبال وقوع هر اتقاقی محتمل به نظر می‌رسد. به شخصه دوست دارم دو تیم فوتبالی زیبا به نمایش بگذارند.
نادر دست‌نشان: استقلال یک - پرسپولیس یک
این یک پیش‌بینی است و اگر نتیجه‌ای غیر از این رقم خورد نباید عنوان شود که نادر دست‌نشان در تحلیل بازی مرتکب اشتباه شده است. آرزوی من همانند دیگر فوتبالدوستان ایرانی این است که دو تیم تهاجمی فوتبال بازی کنند و تماشاگران حاضر در استادیوم و همچنین آنهایی که از تلویزیون بازی را تماشا می‌کنند را به وجد بیاورند.
ساکت الهامی: استقلال یک - پرسپولیس صفر
استقلال در خط حمله از مهره‌های سرعتی سود می‌برد و با اتکاء به این مهره‌ها می‌تواند حریف خود را با شکست مواجه کند. البته صرف برخورداری از مهره‌های تهاجمی نمی‌تواند پیروزی را به ارمغان بیاورد و استقلال باید در دفاع موفق عمل کند.
بیژن طاهری: استقلال 2 - پرسپولیس یک
دربی‌های تهران همیشه شرایط خاص خودش را دارد اما با نگاهی به شرایط دو تیم می‌بینیم که استقلال هم از نظر فنی و هم از نظر مهره‌ای خیلی بهتر از پرسپولیس است و با آرامش و اعتماد به نفس خاصی گام به میدان می‌گذارد. با نگاهی به عملکرد پرسپولیس در چند بازی گذشته‌اش به خصوص در بازی با ملوان به سادگی می‌توان متوجه شد که این تیم با ضعف‌های فراوانی از نظر تکنیکی و تاکتیکی روبه‌رو است که این امر در بازی فردا بیشترین ضربه را به این تیم خواهد زد.
رضا صادقپور: استقلال 3 - پرسپولیس 2
شرایط فنی دو تیم در این گونه بازی‌ها زیاد تأثیر‌گذار نیست و تنها نبوغ و تکنیک ستاره‌ها و نفرات تأثیر‌گذار است که سرنوشت بازی را رقم خواهد زد. روی همین امر معتقدم در بازی فردا ما شاهد یک بازی پرگل بوده و استقلال برحسب بازیکنان تأثیرگذارتری که در اختیار دارد برنده این جدال سنتی خواهد بود چون در مقایسه تک به تک مهره‌ای می‌بینیم که استقلالی‌ها یک سر و گردن بالاتراز بازیکنان رقیب سنتی شان هستند.
محسن خلیلی: استقلال یک - پرسپولیس 2
پرسپولیس ازنظر روحی و روانی شرایط بهتری برای پیروزی در دربی دارد. از نظر تیمی هم به نسبت استقلال با تغییرات کمتری مواجه شده و به همین خاطر بازیکنانش تجربه بیشتری از حضور در چنین بازی‌های حساسی دارند که همین امر یک برگ برنده برای سرخپوشان محسوب می‌شود. امیدوارم سوای پیش‌بینی‌های انجام شده این دربی یک بازی تماشاگرپسند از آب درآمده و در پایان هم طرفداران پرسپولیس شادمان ورزشگاه را ترک کنند.
علی سامره: استقلال 3 - پرسپولیس 2
این بازی می‌تواند یکی از پرگل‌ترین دربی‌های تاریخ باشد چرا که هر دو تیم از نظر ساختار دفاعی با مشکلاتی مواجه هستند و در مقابل مهاجمان فرصت‌طلبی را در ترکیب خود دارند. البته با نگاهی به وضعیت دو تیم شخصاً اعتقاد دارم استقلال در یک بازی پرافت و خیز برنده این دیدار حساس خواهد شد تا طلسم ناکامی‌هایش در دربی شکسته شود.
فابیو جان واریو: استقلال 2 - پرسپولیس یک
بیشتر از این که روی تعصب به استقلال این پیش‌بینی را انجام بدهم به شرایط فنی دو تیم نگاه کردم جایی که معتقدم استقلال هم از نظر انگیزه و هم از نظر فنی و مهره‌ای نسبت به رقیبش برتری دارد و در جریان بازی می‌تواند این برتری‌اش را به اثبات برساند. امیدوارم این تیم مثل سال‌هایی که ما بودیم با بدشانسی روبه‌رو نشود.
حسین اوجاقی کاپیتان تیم‌‌ملی ووشو: استقلال یک - پرسپولیس 2
این دو تیم در اکثر مسابقاتی که طی چند سال گذشته داشتند مساوی کردند اما الان شرایط فرق می‌کند و با آمادگی که پرسپولیس دارد اطمینان دارم در این فصل گوی سبقت را می‌برد.
محمود میران کاپیتان سابق تیم‌‌ملی جودو: امیدوارم برنده داشته باشد
پیش‌بینی نمی‌کنم اما اگر بازی فردا برنده داشته باشد جذابیت فوتبال را دوچندان می‌کند. علی‌رغم اینکه بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس همیشه با تساوی خاتمه یافته امیدوارم در دربی فردا بازیکنان هر یک از این دو تیم تلاش کنند تا مردم فوتبالدوست شاهد یک بازی جذاب باشند.
یوسف کرمی: استقلال 3 پرسپولیس یک
بازی این دو تیم به دلیل حساسیت بالایی که دارد همواره با تساوی به پایان می‌رسد. اما اگر بازیکنان استقلال حرفه‌ای بازی کنند مطمئناً برنده زمین را ترک می‌کنند. فکر می‌کنم استقلال 3 بر یک برنده این بازی خواهد بود.
پرویز برومند: استقلال 2 - پرسپولیس یک
استقلال به لحاظ نفری سرتر از پرسپولیس است و در شرایط طبیعی برنده دربی به‌شمار می‌رود. بازیکنان با تجربه نقش مهمی را در بازی‌های بزرگ تعیین می‌کنند و اگر استقلال محتاطانه بازی نکند حتی می‌تواند بیش از 2 گل به پرسپولیس بزند.
علیرضا امامی‌فر: پرسپولیس 2 - استقلال یک
دربی این‌بار زیباتر از گذشته می‌شود چون بهانه‌ای برای بد بازی کردن و رو آوردن به بازی احساسی وجود ندارد. پیش‌بینی من برد 2 بر یک پرسپولیس است چون فکر می‌کنم پرسپولیسی‌ها از لحاظ سازماندهی تیمی شرایطی بهتر دارند.
ابراهیم آشتیانی: پرسپولیس یک - استقلال صفر
نظر من هم برد یک بر صفر پرسپولیس است و برای این حرفم دلیل دارم. پرسپولیس بازی با ملوان را واگذار کرده و از لحاظ انگیزه شرایطی بهتر از استقلال دارد. شاگردان علی دایی این بازی حیثیتی را خواهند برد و استقلال نمی‌تواند امتیاز بگیرد.
مصطفوی: پرسپولیس 2 - استقلال یک
هر دو تیم در بازی‌های قبلی نتوانستند مقابل حریفانشان پیروز شوند به همین دلیل هر کدام از این دو تیم که از نظر مسائل روحی، روانی آماده‌تر باشند می‌توانند برنده میدان باشند به نظر من با انگیزه‌ای که از دایی سراغ دارم فکر می‌کنم پرسپولیس با اختلاف یک گل حریفش را شکست دهد و در نهایت سرخپوشان 2 بر یک پیروز شوند.
میثاقیان: استقلال صفر - پرسپولیس صفر
این بازی ربطی به شرایط فعلی دو تیم، نتیجه بازی‌های قبلی دو تیم یا وضعیت آنها در جدول ندارد. یک بازی خاص است و هر تیمی روحیه بهتری داشت و اشتباه نکرد، می‌برد.
شاهرودی: پرسپولیس 2 - استقلال یک
من فکر می‌کنم پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک استقلال را می‌برد و هادی نوروزی و غلامرضا رضایی گل‌های پرسپولیس را در مقابل استقلال به ثمر می‌رسانند.
آلفردو کاسمیرو: پرسپولیس 2 - استقلال 2
به اعتقاد من قدرت این دو تیم در حال حاضر بسیار نزدیک به‌هم است و از این‌رو احتمال تساوی بیش از نتایج دیگر قوت دارد. من فکر می‌کنم این بازی مساوی خواهد شد آن هم با نتیجه 2-2!
علیرضا دلیخون: پرسپولیس یک - استقلال صفر
پرسپولیس اگر چه مقابل ملوان شکست خورد اما انگیزه زیادی برای کسب 3 امتیاز دارد و به نظر من یک بر صفر برنده این بازی است.
عباس جدیدی: استقلال یک - پرسپولیس یک
جدال روز جمعه، تقابل تیم‌هایی است که سالیان سال مورد توجه ملت بوده و هستند. من هم از این قاعده مستثنی نبوده و امیدوارم بازی خوبی را تماشا کنم. در شرایط کنونی فکر می‌کنم بازی با تساوی یک - یک تمام می‌شود اما امیدوارم اگر بازی برنده داشت ارزش‌های تیم بازنده زیرسؤال نرود.
فردین معصومی: پرسپولیس 2- استقلال یک
دربی همیشه حساسیت خاص خود را دارد و این مسئله می‌تواند مسائل فنی را تحت‌تأثیر قرار دهد. پرسپولیس در شرایط فعلی اوضاع چندان مناسبی ندارد اما پیش از این هم سابقه داشته که در وضعیتی مشابه با امسال استقلال را شکست داده است. امیدوارم این اتفاق فردا دوباره رخ بدهد و سرخپوشان با حساب 2- یک فاتح میدان شوند.
پیروز قربانی: استقلال یک - پرسپولیس یک
به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای دلم می‌خواهد بازی با تساوی یک - یک تمام شود چون هر چقدر این دو تیم امتیاز از کف بدهند و مس کرمان صاحب پیروزی‌های متوالی شود، زودتر به آنها می‌رسیم و چهره یک تیم مدعی را به خود می‌گیریم. در مورد مسائل فنی دربی هم نظر خاصی ندارم.
جواد زرینچه: شانس استقلال بیشتر است
هر تیمی که با ترس بازی کند حاصلی غیر از شکست نخواهد داشت. در شرایط کنونی استقلال شرایط بهتری دارد و به لحاظ تاکتیکی و مهره‌های آماده بالاتر از پرسپولیس است. البته با این وجود نمی‌توانم دربی را پیش‌بینی کنم ولی شانس برتری آبی‌پوشان بیشتر از پرسپولیس است.
اسماعیل عفیفه، تهیه‌کننده سریال در مسیر زاینده‌رود: پرسپولیس 2- استقلال یک
این مسابقه مثل بقیه بازی‌هاست و دقیقاً‌ مانند همه دربی‌های دنیا جذابیت ویژه دارد و اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد در نوع خود خاص است. فکر می‌کنم این بازی در نهایت با حساب 2- یک به سود پرسپولیسی‌ها تمام خواهد شد و آنها فاتح دربی شصت و نهم می‌شوند.
جهانگیر کوثری: استقلال 2- پرسپولیس 2
جریان دربی با سالیان گذشته فرق کرده است. حالا تیم‌های دیگری غیر از استقلال و پرسپولیس مدعی کسب عنوان قهرمانی محسوب می‌شوند و همین مسئله اندکی از حساسیت‌ها کاسته است. اما با این وجود جدال استقلال - پرسپولیس همچنان می‌تواند نقطه عطف فوتبال ایران تلقی شود. به نظرم این بازی پرگل می‌شود و با تساوی 2-2 خاتمه خواهد یافت.
مرادمحمدی: استقلال 2- پرسپولیس یک
امیدوارم بازی زیبا و پرگلی از آب دربیاید تا تماشاگرانی که داخل استادیوم یا پای تلویزیون مسابقه را تماشا می‌کنند از آن لذت ببرند.
اگر این بازی برنده داشته باشد با توجه به شرایط موجود شانس استقلال بیشتر است و فکر می‌کنم مسابقه با حساب 2- یک به سود آبی‌پوشان تمام شود.
علیرضا رضایی: استقلال یک - پرسپولیس یک
امیدوارم بازی جوانمردانه‌ای از کار درآید و تمام اهالی ورزش از تماشای این مسابقه به معنای واقعی کلمه لذت ببرند. شخصاً معتقدم دربی شصت و نهم تهران با تساوی یک - یک به اتمام خواهد رسید و امتیازات میان دو تیم تقسیم می‌شود.
محمد خرمگاه: استقلال 2- پرسپولیس یک
استقلال از نظر هماهنگی در شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس به سر می‌برد. از نظر مهره نیز در جمع آبی‌پوشان بازیکنان خوبی مثل ایمان مبعلی، محمد محمدی، فرهاد مجیدی و فرزاد آشوبی به چشم می‌خورند. پرسپولیس فقط غلامرضا رضایی را دارد. در 7 دربی بوده‌ام که حاصل آن 2 برد، 3 مساوی و 2 باخت بود.
اسماعیل حلالی: استقلال صفر - پرسپولیس یک
به خاطر علاقه شخصی دوست دارم پرسپولیس ببرد و الا این مسابقه قابل پیش‌بینی نیست. چون شرایط خاص خود را دارد. از لحاظ تیمی، استقلال و پرسپولیس در یک سطح هستند و فکر کنم شاهد یک مسابقه 50- 50 خواهیم بود. محمد نوری، غلامرضا رضایی و احمدی از پرسپولیس و فرهاد مجیدی، میلاد میداودی و ایمان مبعلی از استقلال بهترین‌های این میدان خواهند بود. در 10 دربی بازی کرده‌ام که حاصل آن 4 پیروزی، 5 مساوی و فقط یک شکست بوده است.
ستار همدانی: استقلال یک - پرسپولیس یک
استقلال و پرسپولیس هر دو بابت خط دفاعی دچار مشکل هستند. چرا که هم از نظر بازیکنان دفاعی ضعف دارند و هم از نظر داشتن یک سیستم دفاعی کارآمد. دلیل آن هم کاملاً واضح است؛ پرویز مظلومی و علی دایی در دوران بازیگری مهاجمان قابلی بوده‌اند اما فقط مهاجم بودند و سررشته‌ای در کارهای دفاعی ندارند. ضعف دفاعی پرسپولیس و استقلال هم به سرمربی دو تیم برنمی‌گردد بلکه تقصیر دیگر اعضای فنی است که نتوانسته‌اند مشاوره خوبی به آنها بدهند. در مقابل، خط حمله آبی و سرخ در بهترین شرایط است. البته استقلال به خاطر داشتن نفر بهتر در خط حمله زهردارتر است. در 6 دربی توپ زده‌ام که حاصل آن 2 برد، 2 مساوی و 2 باخت بوده است.
برانکو: استقلال صفر- پرسپولیس صفر
دربی تهران (پرسپولیس- استقلال) از جمله دربی‌های پرطرفدار دنیاست. این دربی هم مثل دیگر مسابقات مشابه در سراسر دنیا قابل پیش‌بینی نیست و کمتر پیش می‌آید جذاب از کار درآید. دیگر اینکه هریک از مربیان بتوانند تیم خود را از نظر روحی و روانی بهتر تجهیز کنند، موفق‌تر خواهد بود. تأکید می‌کنم نتیجه قابل پیش‌بینی نیست اما چون مجبور به درج نتیجه‌ام، مساوی بدون گل را ترجیح می‌دهم.
رضا چلنگر: استقلال صفر - پرسپولیس یک
اگر به من می‌گفتند بازی ملوان با پرسپولیس چه می‌شود خیلی راحت می‌گفتم ملوان می‌برد. اما قضیه دربی به قول برانکو با دیگر مسابقات فرق می‌کند. شاید یک تیم قبل از دربی 5 پیروزی پی در پی داشته باشد اما نمی‌توان ادعا کرد در دربی حتی بتواند مساوی راحتی را به دست بیاورد. استقلال از نظر کسب نتیجه و شیوه بازی پیشرفت آرام اما مستمری را داشته است. اما پرسپولیس دچار نوسان است. با توجه به اینکه حدود 10 سال است با مربیانی چون بلاژویچ، برانکو و بگوویچ کار کرده‌ام به خودم جرأت می‌دهم در‌خصوص دایی و مظلومی هم صحبت کنم. سرمربی پرسپولیس هرچه دارد از دوران بازیگری خود در اروپا دارد و تاکتیک‌های وی اگر پخته شود متفاوت خواهد بود. مظلومی اما همان تاکتیک‌هایی که در ایران و آسیا آموخته در زمین خوب اجرا می‌کند.
پورغلامی: استقلال یک - پرسپولیس یک
به نظر من این دربی هم مساوی می‌شود. این بازی فارغ از شرایط جدول و سایر دیدارهاست و شرایط قبل و بعد آن تأثیری در نتایج دربی ندارد.
آتیلا حجازی: استقلال 2- پرسپولیس یک
استقلال در قیاس با پرسپولیس شرایط بهتری داشته و از لحاظ بازیکن هم کفه ترازو به سود این تیم سنگینی می‌کند. به همین دلیل معتقدم اگر اتفاق خاصی رخ ندهد آبی‌پوشان با حساب 2- یک دربی را به سود خودشان تمام کرده و هوادارانشان را خوشحال می‌کنند.
حبیب‌الله شیرازی، رئیس هیأت‌فوتبال تهران: استقلال یک - پرسپولیس یک
هرچند این دیدار قابل پیش‌بینی نیست اما اگر اصرار بر اعلام یک نتیجه باشد من یک - یک انتخاب می‌کنم و اعتقاد دارم خط دفاع پرسپولیس با توجه به شکست هفته قبل مطمئن عمل نمی‌کند اما شاید آنها در به ثمر رساندن گل تبحر داشته باشند و بتوانند این نقطه ضعف را پوشش دهند.
احدی: استقلال یک - پرسپولیس یک
به نظر من این بازی شرایط خاص خود را دارد، من فکر می‌کنم بازی این دو تیم با تساوی به پایان برسد. البته هر دو تیم مشکلاتی در خط دفاع دارند و در نهایت فکر می‌کنم این بازی گل دارد ولی پیش‌بینی من یک بر یک است.
محمود کلهر: پرسپولیس 2- استقلال یک
پرسپولیس انگیزه بیشتری برای پیروزی در دربی دارد زیرا علی دایی بعد از باخت مقابل ملوان می‌خواهد تیمش در صدر باقی بماند. به نظر من 2 بر یک پرسپولیس پیروز میدان است.

pnugirl
10-15-2010, 08:08 PM
خیلی بد شد. ما سوار بازی بودیم. پرسپولیس خیلی خوب بازی می کرد. خصوصا نیمه دوم که نذاشت استقلال نفس بکشه اما نشد که بشه

R@ha 69
10-15-2010, 11:05 PM
به افتخار همه استقلالیاااااااااا
هوراااااااااااااااااااااا اااا:172::172::172:

darin perspo
10-15-2010, 11:12 PM
har chi mikeshim az daste alireza mohamadewo time dawari:97:

O M I D
10-16-2010, 07:01 PM
hala in komak davar mikhad bere too jame mellatha ham aberoye irano bebare.:97:

pnugirl
10-16-2010, 07:14 PM
مديرعامل باشگاه پرسپوليس پس از باخت تيم فوتبال اين باشگاه مقابل استقلال خبر از بررسي فني اين ديدار داد.

حبيب كاشاني در جمع خبرنگاران اظهار كرد: فوتبال همين است و اين نتايج پيش مي‌آيد. خوشحالم كه بازيكنان ما خوب بازي كردند و از عملكرد آن‌ها راضي‌ام. البته بايد بدانيم كه امتياز را به بازي خوب نمي‌دهند بلكه به نتيجه مي‌دهند.

وي در مورد مسائل فني گفت: وظيفه من نيست در مورد مسائل فني توضيح بدهم. اين كار كادر فني است كه جزئيات فني را بگويند و فكر مي‌كنم آن‌ها جواب بهتري در اين زمينه دارند اما به طور حتم موضوع باخت ما مقابل پرسپوليس به زودي از لحاظ فني بررسي مي‌شود.

pnugirl
10-16-2010, 07:17 PM
كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس اعلام كرد به عنوان يك دفاع آخر از دورترين فاصله سلامت گل تيمم را تشخيص دادم اما نمي‌دانم كمك داور چگونه آن را مردود اعلام كرد.

، شيث رضايي افزود: متاسفانه كمك داور با يك تصميم اشتباه تمام رحمات ما را به هدر داد و او مقصر اصلي ناكامي ما است.

وي ادامه داد: اميدوارم او و تيم داوري بتوانند شب را راحت بخوابد زيرا ‪ ۴۰‬ميليون هوادار پرسپوليس از تصميم او گريان هستند و نبايد تا آخر عمر خود را ببخشند.

كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: تيم ما در اين ديدار كاملا برتر از حريف بود.

وي تصريح كرد: نتيجه بدست آمده به هيچ عنوان عادلانه نبود و تيم ما مستحق كسب ‪ ۳‬امتياز اين بازي بود.

pnugirl
10-16-2010, 07:23 PM
مسعود عنايت در حاشيه مجمع عمومي فدراسيون فوتبال درباره قضاوت داوران ايراني دربي، اظهار داشت: مرادي قضاوت خوبي انجام داد. مشكلي نداشت و نسبت به 2 دربي گذشته، عملكرد بهتري از داور ايراني شاهد بوديم.
وي ادامه داد: تنها صحنه جنجالي، آفسايد اعلام شدن گل پرسپوليس بود كه آن هم مشكوك بود. خودم آن صحنه را ديدم. عده‌اي معتقدند كه آفسايد بود و بعضي اعتقاد دارند آفسايد نبوده است. به نظر من، اگر كمك داور گل پرسپوليس را افسايد اعلام نمي‌كرد، بهتر بود. تصميم‌گيري در اين مورد خيلي سخت بود.

عنايت در مورد اينكه آيا احتمال محروميت و تنبيه كمك داور اين ديدار وجود دارد، عنوان كرد: نه چنين چيزي نيست. كمك داور مرتكب اشتباه فاحشي از جمله پنالتي يا اخراج نشده كه مستحق تنبيه باشد. تنها يك قضاوت در يك صحنه حاد داشت كه هنوز هم نظرات متفاوتي در مورد آن وجود دارد. پس، محروميتي براي وي در نظر گرفته نمي‌شود.
وي ادامه داد: شنيده‌ام دايي در جايي گفته فدراسيون به خاطر طلبي كه دارم، با من لج است. اين موضوع اصلا به ما ربطي ندارد. اگر دايي 10 ميليارد هم از فدراسيون بگيرد، ما كارمان را انجام مي‌دهيم. خودم اين صحبت‌ها را از زبان دايي نشنيده‌ام؛ اما اگر چنين حرفي زده باشد، توهين كرده است.
عنايت در مورد نظرات كارشناسان درباره آفسايد اعلام كردن گل پرسپوليس، اظهار داشت: كارشناساني در باره اين گل اظهارنظر كردند كه پيش از شروع دربي، مرادي را زير سوال برده بودند و معتقد بودند نمي‌تواند در اين ديدار قضاوت كند. اعتقاد داريم وي قضاوت خوبي انجام داد.

رئيس كميته داوران درباره شكايت باشگاه پرسپوليس از داور، گفت: مرادي اشتباهي در اين ديدار نداشت كه از او شكايت شود. نمي‌دانم چطور باشگاه پرسپوليس اين شكايت را انجام داده است؛ اما از اين موضوع خوشحاليم چون به صورت كتبي راحت‌تر مي‌توانيم بررسي كنيم و پاسخ دهيم تا مسائل حاشيه‌اي به وجود نيايد. به همين دليل، از كاشاني تشكر مي‌كنيم كه از داور دربي شكايت كرده است.

pnugirl
زماني که در فصل نقل و انتقالات ليگ دهم علي فتح ا.. زاده به عنوان سرپرست باشگاه استقلال انتخاب شد، تلاش بسياري کرد تا وحيد طالب لو را از جدايي منصرف کند. طالب لو که در فصل نقل و انتقالات مشتريان زيادي داشت و رقم هاي بالاتري نسبت به پيشنهاد استقلال هم به او مي دادند در نهايت مجاب شد تا بماند و در کنار محمد محمدي از دروازه آبي ها حفاظت کند.

يکي از نزديکان باشگاه استقلال از ناراحتي شديد طالب لو قبل از شروع بازي با صبا خبر مي دهد به گونه اي که اين دروازه بان قصد داشته همان زمان اردوي استقلال را ترک کند و به تهران برگردد اما با وساطت برخي مسؤولان باشگاه از اين کار منصرف شده است.با اين حال وحيد طالب لو ديگر تحمل نشستن روي نيمکت استقلال را ندارد و ديدار برابر پرسپوليس را بهترين بهانه قرارداده تا تکليفش را با مسؤولان و کادر فني آبي پوشان مشخص کند.

گفته مي شود او به کادر فني استقلال پيغام داده در صورتي که در ديدار برابر پرسپوليس در ترکيب استقلال قرار نگيرد از اين تيم جدا خواهد شد و ديگر با پرويز مظلومي کار نمي کند.

pnugirl
كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس اعلام كرد به عنوان يك دفاع آخر از دورترين فاصله سلامت گل تيمم را تشخيص دادم اما نمي‌دانم كمك داور چگونه آن را مردود اعلام كرد.

، شيث رضايي افزود: متاسفانه كمك داور با يك تصميم اشتباه تمام رحمات ما را به هدر داد و او مقصر اصلي ناكامي ما است.

وي ادامه داد: اميدوارم او و تيم داوري بتوانند شب را راحت بخوابد زيرا ‪ ۴۰‬ميليون هوادار پرسپوليس از تصميم او گريان هستند و نبايد تا آخر عمر خود را ببخشند.

كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: تيم ما در اين ديدار كاملا برتر از حريف بود.

وي تصريح كرد: نتيجه بدست آمده به هيچ عنوان عادلانه نبود و تيم ما مستحق كسب ‪ ۳‬امتياز اين بازي بود.

pnugirl
10-16-2010, 07:26 PM
این مصاحبه آقای فتح الله زادست. یه قسمتش خیلی باحاله. با عرض معذرت فکر می کنم ایشون چشماشون مشکل داره که همچنین حرفی زدن اونم درمورد صحنه ای که حتی در بدترین حالت آفساید بوده باشه میلی متری بوده

علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: تا پیش از آنکه شهرآورد تهران آغاز شود فشار و استرس زیادی روی ما (مسئولان باشگاه وجود دارد) ما این فشار را تحمل می کنیم تا اینکه سوت پایان بازی به صدا درآید بازی که تمام شد نیاز داریم حداقل تا ظهر روز بعد از بازی بخوابیم. خوشبختانه این بار به جای آنکه در خانه بخوابیم و استراحت کنیم و فشار یک هفته کار و فعالیت را از تن خارج کنیم ناچار شدیم در مجمع فدراسیون فوتبال شرکت کنیم!

سرپرست باشگاه استقلال در خصوص حوادث و اتفاقات دیدار برابر پرسپولیس گفت: بعضی از کارشناسان عنوان کرده اند گل پرسپولیس آفساید نبوده و برخی هم نظری مخالف این داشتند. ما خودمان هم در باشگاه این صحنه را بررسی کردیم و مشخص شد بازیکن تیم پرسپولیس نیم متر در آفساید بوده است. در عین حال در این مسابقه یک خطای پنالتی هم به سود ما گرفته نشد.

فتح الله زاده در واکنش به اعتراض هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس که شب پیش از برگزاری شهرآورد را در کنار استادیوم آزادی گذرانده بودند، گفت: نمی دانم چه کسی به این هواداران قول جا، اسکان و شام داده بود. ما جا نداریم به هواداران بدهیم. البته خانه ما هست و حاضریم در خانه خود پذیرای هواداران باشیم.

این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص مجمع این فدراسیون گفت: در نشست امروز گزارش های شفافی در خصوص عملکرد فدراسیون فوتبال به سمع و نظر اعضای مجمع رسید من هم به عنوان عضو هیئت رئیسه ضمن دفاع از حق و حقوق باشگاه‌ها در مواردی که نیاز بود از شرح وظایف خود استفاده کرده و مطالبی را عنوان می کردم.

وی در ادامه با اشاره به حضور یک بازیکن فرانسوی در تیم فوتبال استقلال گفت: این بازیکن فرانسوی با نام قادر حسن در لیگ اسلواکی بازی می کند. من و آقای حجازی بازی او را دیده ایم و از نظر فنی شرایط بازی در تیم استقلال را دارد. آقای مظلومی نیز توانایی این بازیکن را تایید کرده و اعلام کرده او را می خواهد. ما پنجشنبه شب به باشگاه این بازیکن اعلام کردیم که او را می خواهیم و در صورت توافق قادر حسن از نیم فصل یا آغاز فصل آینده به عضویت تیم استقلال در می آید.

وی در واکنش به شایعه شکایت باشگاه پرسپولیس از کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: هر کسی حق شکایت دارد و می تواند شکایت کند اما ما برنده بازی شهرآورد هستیم و در این بازی به خوبی به پیروزی رسیدیم اگر قرار به شکایت باشد ما هم می توانیم در آن دو بازی که داوران خارجی مسابقه را قضاوت کردند و حق باشگاه استقلال ضایع شد، شکایت کنیم.

در ادامه از فتح الله زاده پرسید:" پرویز مظلومی در پایان دربی شصت و نهم اعلام کرد سختی های زیادی در تیم استقلال کشیده و اگر مسئولان باشگاه بخواهند او امروز از تیم جدا می شود. منظور مظلومی از این سختی ها چیست؟ . فتح الله زاده در این مورد گفت: او در تیم استقلال سختی های زیادی را متحمل شده است او تیم استقلال را در حالی تحویل گرفت که 14 بازیکن از تیم جدا شده بودند مظلومی تمرینات استقلال را در حالی آغاز کرد که فقط 5 بازیکن را در اختیار داشت. هیچکس در آن دوره باور نمی کرد استقلال بتواند در لیگ برتر بماند همه پیش بینی می کردند استقلال در پایین جدول جای خواهد گرفت اما امروز تیم مظلومی در بالای جدول قرار دارد و در دربی به پیروزی رسیده است. من اعتقاد دارم مظلومی حق دارد ناراحت باشد او مشکلات و زحمات زیادی را متحمل شده و استقلال را به اینجا رسانده است.

سرپرست باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: من به هواداران استقلال قول قهرمانی در لیگ برتر را نداده ام اما از زمانی که آمدم قول داده ام سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب خواهیم کرد چرا که اعتقاد دارم کسب سهمیه آسیا برای ما همانند یک قهرمانی است. از امروز هم با تمام وجود فعالیت می کنم تا به قولی که داده ام عمل کنم در این راه به قهرمانی در لیگ برتر هم فکر می کنیم. تماشاگران استقلال می دانند من تمام تلاشم را به کار می گیرم که به آنچه که آنها می خواهند برسم.

وی در خصوص انتخاب اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال بزودی معرفی می شوند. خبرنگاران از فتح الله زاده پرسیدند منظور شما از این به زودی چیست که هیچ وقت زمان آن نمی رسد، وی در پاسخ گفت: باید این کلمه به زودی به فرهنگ لغات بدهید تا معنای آن مشخص شود!

وی ادامه داد: من به آقای سعیدلو پیشنهاد کردم هیئت مدیره 3 نفره برای باشگاه استقلال انتخاب کند تا فعالیت باشگاه نظام مندتر از گذشته دنبال شود.

خبرنگاری از فتح الله زاده پرسید طولانی شدن انتخاب هیئت مدیره آیا به دلیل پیدا نشدن سه نفر آدم یکدل نیست، سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش گفت: برای هیئت مدیره استقلال 500 نفر آدم یکدل هم می توان پیدا کرد اما زمانی که وارد هیئت مدیره می شوند نمی توانند با هم یکدل و همدل باشند. من پیشنهاد خود را به آقای سعیدلو داده ام و هر زمان که ایشان هیئت مدیره را معرفی کند پذیرفته و در کنار آنها فعالیت خواهم کرد.

وی در واکنش به اظهارات اخیر واعظ آشتیانی گفت: من نفهمیدم بالاخره آقای واعظ چه می گوید. ایشان یکجا گفته است ساختمان باشگاه استقلال متعلق به این باشگاه نیست و در جای دیگر عنوان کرده اند من ساختمان باشگاه را یکجا حراج کرده ام. من می خواهم بدانم اگر ساختمان باشگاه متعلق به استقلال نیست چطور آن را حراج کرده اند. اگر من این کار را انجام داده ام باید از من تقدیر شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: باشگاه استقلال زیر نظر سازمان تربیت بدنی فعالیت می کند و رئیس مجمع باشگاه آقای سعیدلو است. ما هم حاضریم ساختمان باشگاه را به سازمان تربیت بدنی واگذار کنیم و پول آن را دریافت کرده و برای باشگاه هزینه کنیم البته اول این رقم را می گیریم بعد ساختمان باشگاه را به سازمان تربیت بدنی می دهیم. این امکان هم وجود دارد که پول را بگیریم و بعد هم "دبه " کنیم.

pnugirl
10-16-2010, 07:27 PM
یه مصاحبه جالب دیگه از آقای فتح الله زاده. گمونم جو ایشون رو خیلی گرفته بوده

علي فتح‌الله زاده پس از پيروزي يك بر صفر استقلال مقابل پرسپوليس اظهار داشت: ما اين برد را به مرحوم جورابلو تقديم مي‌كنيم كه امروز در ميان ما نيست.
وي افزود:‌ پرسپورليس از ما بهتر بازي كرد اما نتيجه عادلانه بود، از مظلومي تشكر مي‌كنم كه در اين مدت زحمات زيادي كشيده است.
سرپرست باشگاه استقلال ادامه داد: من در رختكن استقلال حاضر شدم و به بازيكنان استقلال گفتم پرسپوليس از دقيقه 80 به بعد كم مي‌آورد و همين اتفاق هم افتاد. خوشحالم كه به پيروزي رسيديم و هواداران خوشحال شدند. من براي بازيكنان پاداش ويژه‌اي در نظر گرفتم.

pnugirl
10-16-2010, 07:29 PM
علي دايي اظهار داشت: بازيكنان ما در دربي 69 بسيار خوب بودند و به نظر من حرفه‌اي عمل كردند. آنقدر خوب بودند كه من را به آينده اميدوار كردند.
وي افزود: درست است نتيجه را باختيم اما من بسيار به آينده اميدوار شدم چون تيم من خيلي پيشرفت داشته است. پرسپوليس در بازي دربي نشان داد فوتبال را خوب مي‌فهمد و بازي مي‌كند كه اين براي من جاي خوشحالي دارد.

دايي ادامه داد: بايد ياد بگيريم كه به تيمي كه خوب بازي مي‌كند امتياز نمي‌دهند. بايد گل بزنيم و از موقعيت‌ها استفاده كنيم، البته ما در دربي 69 گل زديم اما مردود اعلام شد.
دايي در جواب سوالي كه آيا احتمال مي‌دهيد شكست‌هاي شما ربطي به شكايت فيفا داشته باشد نيز گفت: نمي‌توانم چنين حرفي را بزنم، چون صد در صد مطمئن نيستم اما دليلي نمي‌بينيم كه دو بازي پشت سر همديگر يكي توسط داور و يكي ديگر توسط كمك داور سر ما را ببرند و ما را رو در روي هواداران قرار دهند.

دايي تاكيد كرد: من خدا را شكر مي‌كنم كه هواداران ما بسيار فهيم هستند و فوتبال را مي‌شناسند. همه آنها ديدند فوتبال بازي كرديم و حق‌مان باخت نبود، اما باختيم. همين‌كه هوادارانمان اعتراض نكردند، براي من كافي بود.
وي افزود: به نظر من هوادارانمان زياد ناراضي نبودند چون ما فوتبال بازي كرديم. نمي دانم داور و كمك داور بازي اگر اشتباه كرده باشند چه توضيحي دارند. اگر عذرخواهي هم كنند چه فايده‌اي براي ما دارد.
دايي در خصوص وقت‌هاي اضافه بازي گفت: وقت اضافه هم عادلانه نبود، يعني يك دقيقه در نيمه اول و سه دقيقه در نيمه دوم درست اعلام نشد. به نظر من وقت اضافه بيشتري بايد گرفته مي‌شد.
وي افزود: يك گل قطعا همه چيز بازي را عوض مي‌كند بعد از اينكه تيم من گل به ثمر رساند و آفسايد اعلام شد همه بازيكنان من ايستادند. چند حمله استقلالي‌ها را كه ديديد به خاطر اين بود كه بازيكنان من از لحاظ روحي و رواني بعد از مردود شدن گل دچار مشكل شدند.
وي خاطرنشان كرد: تيم من از همه لحاظ برتر از استقلال بود، اصلا فوتبال روي خوب خود را به ما نشان نداد. در نيمه دوم به نظرم خيلي از استقلالي‌ها بهتر بوده و حتي خودشان هم باور نمي‌كردند ما را برده باشند.

pnugirl
10-16-2010, 07:34 PM
به نظر مي‌رسد پشت گلي كه فرهاد مجيدي براي استقلال به ثمر رساند يك اراده تاريخي وجود داشته است.
فرهاد مجيدي سومين بازيكني است كه در سه بازي متوالي موفق به گلزني شده است. پيش از او صفر ايرانپاك در داربي‌هاي 7،8،9 و مهدي هاشمي‌نسب در داربي‌هاي 44،45و 46در سه بازي متوالي دروازه حريف را باز كردند.
فرهاد كه با اين گل به نوعي هت‌تريك كرد تنها بازيكني بود كه در اين مسابقه خاص چنين موقعيتي داشت و از آن استفاده كرد اگر به اعداد 6 و 9 هم دقت كرده باشيد اين دو عدد قرابت زيادي با عدد 3 دارند. مجيدي كه بعد از اين گل در دقايقي طولاني با خدا راز و نياز مي‌كرد بعد از پايان مسابقه حاضر به گفت‌وگو نشد تا روزنامه‌نگاران در انتظار فردا و مصاحبه خبرنگاران نزديك وي باقي بمانند.
امروز باشگاه استقلال بازيكنان را از گفت‌وگوهاي تلويزيوني منع كرده بود و بنابراين خبرنگاران تلويزيون در حاشيه كنفرانس مطبوعاتي مربيان در گفت‌وگوهاي با يكديگر عليه اين حركت باشگاه استقلال مصاحبه كردند. كاري كه ظاهرا به درخواست منصور پورحيدري انجام شده است.

pnugirl
10-16-2010, 07:36 PM
هافبك تيم فوتبال استقلال تهران گفت: مطمئن بودم كه مجيدي از فرصتي كه با پاس در اختيارش گذاشتم استفاده مي كند.

مجتبي جباري پس از پايان ديدار تيم هاي استقلال و پرسپوليس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كادر فني تيم تشخيص داد كه در نيمه دوم ميدان بروم و خيلي خوشحالم كه پاس من به پيروزي تيم استقلال كمك كرد.
وي ادامه داد: موفقيت تيم از بازي كردن من مهم تر است و اعتراضي به نيمكت نشيني در ابتداي بازي ندارم.
جباري در مورد گل تيم استقلال گفت: مي‌دانستم مجيدي بازيكن فرصت‌طلبي است و خدا را شكر مي‌كنم كه وي پاس من را به گل تبديل كرد تا به سه امتياز بازي بدست آوريم.
وي ناكيد كرد: بازي خوبي انجام داديم و به نظرم موفقيت استقلال بيش از نيمكت نشيني من اهميت داشت، به همين دليل به نظر مظلومي احترام مي‌گذارم.
جباري در پايان گفت: پس از خاتمه بازي وقتي شادي هواداران استقلال را ديدم به خود باليدم و خوشحالم كه به آنها خدمت مي‌كنم.

pnugirl
10-16-2010, 07:37 PM
بازيكنان تيم فوتبال استقلال براي برتري در شهرآورد روز جمعه ، ‪۱۵‬ ميليون ريال پاداش دريافت مي‌كنند.

مدير روابط عمومي باشگاه استقلال تهران افزود: سرپرست باشگاه پس از برتري استقلالي‌ها در رختكن تيم حاضر شد و از پرداخت پاداش ‪ ۱۵‬ميليون ريالي براي تمامي بازيكنان خبر داد كه اين مهم بر اساس برنامه پرداختي‌هاي باشگاه استقلال تهران محقق مي‌شود.

محمد سررشته داري خاطرنشان كرد: روز قبل از شهرآورد تهران نيز پاداش برتري استقلال مقابل سايپا به بازيكنان پرداخت شد و پاداش بازي با پرسپوليس نيز به زودي به حساب بازيكنان واريز مي‌شود.

وي ادامه داد: با نظر كادر فني، بازيكنان استقلال امروز استراحت خواهند كرد و تنها در برنامه استخر و سونا كه از سوي باشگاه در نظر گرفته شده است، شركت خواهند كرد.

سررشته داري در مورد قرارداد اسماعيل قادر حسن بازيكن فرانسوي كه قرار است به تركيب استقلالي‌ها ملحق شود، تاكيد كرد: قرارداد اين بازيكن براي وي ارسال شده و توافق‌هاي ضمني با وي صورت گرفته است و با امضاي اين بازيكن ، قرارداد وي نهايي مي‌شود. اين فوتباليست قابليت بازي در چند پست را دارد كه گوش چپ يكي از اين پست‌ها است.

تيم فوتبال استقلال در روز جمعه در ورزشگاه آزادي تيم پرسپوليس را با نتيجه يك بر صفر برد .

pnugirl
10-16-2010, 07:40 PM
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در نشست خبري پس از پايان رقابت اين تيم در برابر آبي پوشان پايتخت ،‌تيمش را مستحق شكست در شهرآورد 69 ندانست. علي دايي پس از شكست مقابل استقلال در نشست خبري اظهار داشت: به هواداران استقلال بابت اين موفقيت تبريك مي گويم اما به هيچ عنوان مستحق شكست در اين مسابقه نبوديم. داور گل سالم ما را مردود اعلام كرد و دليل تصميم او را نفهميدم. سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تاكيد كرد: داور سر ما را در اين مسابقه بريد و با اين مشكل ما شرمنده هوادارنمان شديم.
دايي يادآور شد: نمي دانم شايد زماني كه مي خواهم حقم را از فدراسيون فوتبال بگيرم اين موضوع به مذاق برخي از افراد خوش نمي آيد. متاسفم براي قضاوتي كه نتيجه ما را در اين مسابقه حساس به سادگي تغيير داد.
سرمربي پرسپوليس در پاسخ به سئوالي مبني بر اينكه آيا مشكلات شما با فدراسيون فوتبال مي تواند در اشتباهات داوري موثر باشد يا خير؟ تصريح كرد: نمي خواهم در اين باره چيزي بگويم اما نمي فهمم چرا در دو ديدار متوالي ما چنين اشتباهات عجيبي از داوران رخ مي دهد و سر تيم ما را به اين راحتي مي برند.
وي تصريح كرد: در كادر فني و بازيكنان ما تصميم داور براي هيچ كس باور كردني نبود و اين براي دومين بار متوالي در ديدارهاي ماست كه چنين تصميمات غير قابل باوري از سوي داوران گرفته مي شود.
سرمربي پرسپوليس در خصوص اين مسابقه گفت: تيم ما در هر دونيمه بازي بسيار خوبي از خود ارائه داد و استقلال در نيمه دوم از تنها موقعيت خود به خوبي استفاده كرد.
دايي خاطرنشان كرد: بازيكنان تيم پرسپوليس پس از مردود شدن گل تا پايان نيمه شوكه بودند و اطمينان داشته باشيد اگر گل ما سالم اعلام مي شد برنامه دقيقي براي به ثمر رساندن گلهاي بيشتري داشتيم.
وي افزود: بازيكنان تيم استقلال هم باور نمي كردند با اين بازي بتوانند به ما در دقايق پاياني گل بزنند.
سرمربي پرسپوليس درباره تمجيد برخي از مسئولان فوتبال كشور از عملكرد داور گفت: تنها كاري كه ما بلد هستيم آنرا انجام دهيم دفاع بي دليل از خود و عملكردمان است.
دايي در پاسخ به سئوالي مبني بر اعتراض هواداران پرسپوليس به عملكردش در اين مسابقه تاكيد كرد: من احساس مي كنم اين صحبت ها را شما خبرنگاران بيان مي كنيد زيرا همانطور كه همه ديدند در پايان مسابقه هوادارن مرا به شدت تشويق كردند و اينگونه كه مشخص است شما با من اختلاف شخصي داريد.
وي افزود: اطمينان داشته باشيد اگر هواداران اعلام كنند كه مرا نمي خواهند پرسپوليس را ترك مي كنم. هواداران به خوبي فوتبال را مي فهمند و متوجه شدند چگونه در زمين حق را ناحق كردند.
سرمربي پرسپوليس در ادامه تصريح كرد: فوتبال برد و باخت دارد و يقين داشته باشيد كه من پرسپوليس را در بازي هاي آينده درست مي كنم.
دايي در خصوص اظهارات مظلومي مبني بر اينكه نسبت به نقاط ضعف و قوت پرسپوليس شناخت داشتيم، گفت: نمي دانم اگر توپ در يك صحنه زير پاي محمد نوري گير نمي كرد و گل ما صحيح اعلام مي شد آيا باز هم اين حرف ها زده مي شد؟
وي در رابطه با نشستن بر روي نيمكت پس از پايان بازي براي دقايقي خاطرنشان كرد: دليل خاصي از اين كار نداشتم و تنها مي خواستم كمي آرام تر شوم.
سرمربي پرسپوليس همچنين درباره حضور ديرهنگام كريم باقري در زمين مسابقه گفت: درصد آمادگي كريم باقري را من به عنوان سرمربي بهتر از هر كس ديگري مي دانم و به همين خاطر خواستم از توانايي هاي او در اين دقايق استفاده كنم.
در نشست خبري علي دايي بين خبرنگاران پرسپوليسي و استقلالي براي چند بار درگيري لفظي بوجود آمد.
تيم فوتبال پرسپوليس در شصت و نهمين شهرآورد تهران با نتيجه يك بر صفر مغلوب استقلال شد.

pnugirl
10-16-2010, 07:40 PM
با توجه به بروز تخلفات از سوي تماشاگران پرسپوليس و توهين به مسئولان كميته داوران در ديدار با ملوان بندر انزلي ،كميته انضباطي اين تيم را به پرداخت 70 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم كرد.

pnugirl
10-16-2010, 07:41 PM
سرپرست باشگاه پرسپوليس تهران با اشاره به عملكرد بسيار خوب تماشاگران و هوداران اين باشگاه در بازي برابر استقلال گفت: آنان شايسته تقدير هستند، زيرا با توجه به كليه مسايل پيش آمده هيچ مشكلي به وجود نياوردند.

حبيب كاشاني روز شنبه در حاشيه مجمع عمومي فدراسيون فوتبال در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اينكه هواداران تيم پرسپوليس از نقاط دور و نزديك به ورزشگاه آزادي آمدند، گفت: گراني بليت ورزشگاه آزادي، گل مردود شده دقيقه پنجم پرسپوليس و گل دقيقه ‪ ۹۱‬استقلال از جمله عواملي بودند كه هر هواداري را آشفته مي‌كند، اما هواداران پرسپوليس با خويشتنداري خود شايسته تقدير و تشكر هستند.

وي خاطر نشان كرد: هيات مديره باشگاه پرسپوليس هر دوشنبه جلسه‌اي با كادر فني تيم دارد كه نتايج هفته را بررسي و نقاط ضعف و قوت تيم را نيز آناليز مي‌كنند.

سرپرست باشگاه پرسپوليس افزود: نتايج ‪ ۵‬بازي اخير تيم پرسپوليس در خور اين تيم برزگ نيست و متاسفانه در بازيهاي اخير نيز اشتباهات سهوي داوران به نتيجه نگرفتن اين تيم كمك كرده است.

وي با اشاره به اينكه تيم پرسپوليس به كار خود در ليگ برتر با قدرت ادامه خواهد داد، گفت: اشتباه كمك داور بازي ديروز باعث شكست پرسپوليس شد و من هم بعد بازي نه تنها با بازيكنان برخورد نكردم بلكه دست آنان را نيز فشردم.

كاشاني در خصوص شايعه مربيگري حميد استيلي در پرسپوليس گفت: اين موضوع كذب محض است زيرا استيلي با شاهين بوشهر قرارداد دارد و با پيروزي اين هفته نيز به جايگاه خود در اين تيم استحكام بيشتري بخشيد.

وي تاكيد كرد: من با استيلي دوست خيلي خوب هستم اما در ‪ ۱۵‬روز گذشته با او تماسي نداشتم.

سرپرست باشگاه پرسپوليس در خصوص شكايت از داور بازي روز گذشته استقلال و پرسپوليس گفت: هيات مديره به خوبي مي‌داند كه امكان تغيير نتيجه يك بازي بعد از سوت داور نيست اما براي فرهنگ‌سازي اين شكايت را تنظيم و ارسال كرده است. عذرخو اهي كمك داور نيز مي‌تواند در راستاي فرهنگ‌سازي در فوتبال كشور انجام شود.

كاشاني با اشاره به قضاوت خوب مرادي در بازي برابر استقلال، گفت: مرادي داور بين‌المللي است و تمام تلاش خود را براي قضاوت خوب مي‌كند تا موقعيتش در جهان خراب نشود. مرتضي كريمي نيز كمك داور اين بازي دانش آموز من بوده و اشتباه او بدون قصد و غرض بود.

وي در خصوص شايعه برخورد شيث رضايي با فرهاد مجيدي گفت: من برخورد خاصي بين اين دو نديدم و اگر مسوولان كميته انضباطي چيزي ديدند مي‌توانند بر اساس قوانين و مقررات موضوع را بررسي كنند.

سرپرست باشگاه پرسپوليس در پايان با تكذيب خبر همكاري احمد زاده با تيم پرسپوليس گفت: هواداران به سرخپوشان فرصت دهند قول مي‌دهم تيم به شرايط آرماني برگردند و حداقل يكي از سه جام(ليگ، جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا ) را به دست آورند.

كاشاني در خصوص حضور تيم فوتبال پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا گفت: براي حضور قدرتمند در اين رقابتها تيم پرسپوليس نياز به يك مهاجم و يك مدافع خوب دارد كه كارهاي اوليه براي جذب عماد رضا كه درحال حاضر در باشگاه‌هاي مصر بازي مي‌كند، در جريان است.

pnugirl
10-16-2010, 07:46 PM
مهمترین خبر. این از همش جالبتره

کمک داور داربی: از پرسپولیسی ها عذرخواهی می کنم

بحث گل مردود پرسپولیس بعد از سوت پایان بازی همچنان ادامه دارد و کارشناسان بسیاری معتقد بر سالم بودن این گل دارند. در برنامه ورزش از نگاه دو، مسعود مرادی در استودیو برنامه حاضر شد و مرتضی کریمی کمک داوری که گل پرسپولیس را مردود اعلام کرد، تلفنی درباره این صحنه صحبت کرد. مرتضی کریمی کمک داور داربی 3 بار از پرسپولیسی ها عذرخواهی کرد و گفت اگر این گل باعث باخت آنها شده است، عذرخواهی می کنم. هر چند که بحث های انجام شده در این برنامه به نتیجه خاصی نرسید، اما مسعود مرادی تفسیر جالبی داشت و گفت احساس می کنم عذرخواهی کریمی به معنای این است که وی به این نتیجه رسیده که اشتباه کرده است.

نکته جالب اینکه محمد نوری زننده این گل بحث برانگیز نیز در استودیو حضور داشت و تاکید خاصی بر صحیح بودن گل داشت. اما واکنش پرویز مظلومی سرمربی استقلال نیز جالب بود. مظلومی ابتدا گفت کمک داور بهترین فرد برای اظهار نظر در مورد این صحنه است، اما پس از بحث های زیاد بالاخره با بی میلی مجبور به اظهار نظر شد و گفت حتی اگر این گل صحیح اعلام می شد، ما با تعداد گل بیشتری پرسپولیس را می بردیم!

pnugirl
10-19-2010, 04:30 PM
مازيار زارع،هافبك پرسپوليس با وجود شكست برابر استقلال در دربى ۶۹ به هواداران تيمش قول داد پرسپوليس قهرمان ليگ يا جام حذفى شود.

زارع كه يكى از بازيكنان خوب پرسپوليس در بازى روز جمعه مقابل استقلال بود تلاش مى كرد خودش را خونسرد نشان دهد اما ناراحتى در چهره اش موج مى زد. او كه هنگام خروج از استاديوم با خبرنگاران روبرو شد در پاسخ به سولات آنها تاكيد مى كرد كه حق پرسپوليس باخت نبوده است. زارع گفت: داور به ناحق گل ما را آفسايد اعلام كرد و ما مى توانستيم برنده اين بازى باشيم.البته حالا هم اتفاقى نيفتاده است و تازه هفته يازدهم است.من از همين جا به هواداران قول مى دهم پرسپوليس در ليگ يا جام حذفى قهرمان مى شود. زارع پيش از بازى استقلال گفته بود كه به اين تيم گل مى زند اما ظاهرا امير حسين صادقى،در جواب او گفته بود

« زارع اول تهران را ياد بگيرد و بعد به استقلال گل بزند.» جمعه شب زمانى كه بازيكنان پرسپوليس در حال خروج از ورزشگاه بودند يكى از گزارشگران تلويزيون اين موضوع را با زارع در ميان گذاشت كه او در جواب گفت:«

من تهران را بلد نيستم ولى هر جا كه بخواهم تنها مى روم. صادقى هم اگر جرات دارد مثل من تنها به انزلى بيايد تا ببيند چه اتفاقى براى او مى افتد.»

pnugirl
10-19-2010, 04:31 PM
سرپرست باشگاه پرسپوليس گفت: برنده واقعي داربي هواداران فهيم پرسپوليس هستند.

حبيب کاشاني با تمجيد از رفتار هواداران پرسپوليس در شهرآورد 69، گفت:" رفتار جوانمردانه تماشاگران ما قابل تقدير است. تماشاگراني که در دقيقه شش با اشتباه داوري گل سالم تيمشان پذيرفته نمي‌شود و در دقيقه 91 گلي را مي‌خورند و تيم محبوبشان شکست مي‌خورد، آن هم با اشتباه تعيين کننده اي که داور انجام داد، با اين وجود با رفتاري حرفه‌اي و بسيار مناسب، ورزشگاه را ترک مي‌کنند."

کاشاني اضافه کرد:" با وجود چنين اتفاقات ناخوشايندي در قضاوت بازي، تماشاگران ما بدون هيچ رفتار نامناسبي و بدون وارد کردن کوچک ترين خسارتي به تجهيزات ورزشگاه، استاديوم را ترک کردند."

او اين موضوع را يک پيروزي قلمداد مي‌کند و مي‌گويد:" اين رفتار به ياد ماندني از سوي تماشاگران به ما گوشزد مي‌کند که برنده واقعي داربي، هواداران فهيم پرسپوليس بودند."

کاشاني خواستار اين شد که ارکان فوتبال ايران حرفه‌اي باشند:" هواداران ما بسيار حرفه‌اي عمل کردند اما نبايد فراموش کرد که اشتباهات داوري باعث مي‌شود تا ما دو بازي اخير خود را ببازيم. اميدوارم بقيه ارکان فوتبال ايران هم نگاه حرفه‌اي داشته باشند. به خصوص داورها که مي‌توانند بابت اشتباهات خود از فوتبال دوستان عذر خواهي کنند."

pnugirl
10-19-2010, 04:31 PM
فرصتی دست داد تا در حاشیه بازی خیرخواهانه تیم‌ملی 98 فرانسه مقابل منتخب استان البرز در ورزشگاه شریعتی کرج با علی پروین گفت‌وگویی جذاب داشته باشیم.

پرسپولیس دربی 69 را چگونه تیمی دیدید؟

تیم خوبی بود. علی دایی، پرسپولیس را مقابل استقلال یک تیم قدرتمند نشان داد. کاری به نتیجه بازی ندارم چون بیانگر واقعیت مسابقه نبود.

یعنی نتیجه باید غیر از یک بر صفر به نفع آبی‌پوشان می‌شد؟

اگر گل محمد نوری پذیرفته می‌شد، پرسپولیس می‌توانست گل‌های بیشتری بزند. وقتی یک تیم گل صحیح می‌زند و داور اشتباه می‌کند، تیمی که ضرر می‌کند، دیگر نمی‌تواند با تمام توان بازی کند. با این حال تیم پرسپولیس تا پایان مسابقه تیم نسبتاً برتر میدان بود و حقش باخت نبود. حتی بعد از گل استقلال اگر داور 5 دقیقه دیگر وقت می‌گرفت که به نظر من باید می‌گرفت، تیم علی دایی گل مساوی را می‌زد و امکان نداشت ببازد.

برخی قبل از بازی می‌گفتند به خاطر برخی مسائل دو تیم دوباره مساوی می‌کنند و ...! اما دیدیم که بازی برنده داشت. در این خصوص توضیح می‌دهید؟

پرسپولیس و استقلال احتیاج به تبانی ندارند. به تیم‌های بزرگ از این وصله‌ها نمی‌چسبد. چند بازی است که دو تیم در دقایق آخر یقه یکدیگر را می‌گیرند. پرسپولیس دربی 68 را با گل دقیقه آخر کریم باقری برد و استقلال هم دربی 69 را در وقت اضافی برد. این یعنی تبانی؟! دو تیم همه را با گل‌های دقیقه آخر شوکه می‌کنند آنگاه بعضی‌ها که زیادی بیکارند و متوهم، اعلام می‌کنند پرسپولیس و استقلال دنبال تبانی هستند. تبانی مال تیم‌های کوچک است نه تیم‌های ریشه‌دار و بزرگ.

آیا انصاف است به خاطر نتایج مربوط به دو بازی با ملوان و استقلال از علی دایی انتقاد شود؟

تیم دایی حداقل مقابل استقلال خوب بازی کرد. وقتی تیم خوب بازی می‌کند، نتیجه هرچه باشد، مهم نیست. مهم این است که تیم سر و شکل داشته باشد. تیم علی دایی سر و شکل خوبی دارد. من به شخصه به کسی اجازه نمی‌دهم پرسپولیس دایی را تضعیف کند و این مربی جوان را ناراحت کند، چون اگر چنین کنند، پرسپولیس ضربه می‌خورد. فوتبال برد و باخت دارد و باخت زمانی بد است که تیم هم بد باشد، اما وقتی علی دایی، پرسپولیس را با آن قدرت مقابل استقلال به میدان می‌فرستد، چرا باید از او انتقاد کنیم؟ اصلاً از چه چیزی باید انتقاد کنیم؟ بی‌انصافی است اگر دایی را بکوبیم.

pnugirl
10-19-2010, 04:32 PM
اظهار نظر پرویز مظلومی در مورد مزدک میرزایی و همچنین داوری به سمع دوستان خصوصا استقلالی های عزیز می رسونم و توجه به چند نکته رو حائز اهمیت می دونم :

«برای گزارشگر داربی واقعا متاسفم، غرض‌ورزی در گفته‌های او کاملا هویداست. او هرگز در اندازه و جایگاهی نیست که در مورد استقلال اینچنین صحبت کند.»پرویز مظلومی موضع سختی در قبال مزدک میرزایی گرفته است.

سه روز پس از برگزاری داربی پایتخت او گزارشگر داربی 69 را متهم می کند که نحوه گزارش کردنش علیه تیم استقلال بوده و وقتی این تیم به گل رسیده،ناراحتی در چهره او موج می زده.مظلومی می گوید:«او مگر می‌داند که من در میان دو نیمه به بازیکنانم چه گفته‌ام که این چنین اظهارنظر می‌کند؟ وی از گل استقلال به شدت ناراحت بود و در تصاویر انتهایی بازی کاملا مشخص بود که چقدر مغموم و اندوهگین است! او چه کاره است که حتی کارشناسی داوری را هم انجام می‌دهد؟

آقای مظلومی یهو بفرمایید مزدک بیاد و سلام کنه دیگه. بنده خدا چیزی نگفت که. نیمه دوم گفتش معلوم نیست مظلومی چی گفته که استقلال اینقدر ضعیف بازی می کنه. خدایی ضعیف بودین نیمه دوم. می خواستید خوب بازی کنید، این بنده خدا چه گناهی داره
ایشون هنگام مصاحبه اصلا اندوهگین به نظر نمی رسیدن و این فقط برداشت شخصی شماست که مبنای صحیحی برای قضاوت نیست.

او چه کاره است که بازیکن ملی‌پوش ما را زیر سوال می‌برد؟ ظاهر یادش رفته که کارش تنها گزارش مسابقه است نه توهین و تخریب شخصیت، آن هم نسبت به یک تیم با میلیون‌ها هوادار. تا به این لحظه بسیاری از مردم و هواداران اعتراضات خود را نسبت به گزارش مغرضانه و یک طرفه او به من منتقل کرده‌اند. البته مشکل او با من نیست و به گواه تاریخ او سال‌هاست با استقلال و هوادارانش به خاطر تعلقات رنگی که دارد مشکل دارد. امیدوارم از این پس شاهد بروز چنین مسائلی نباشیم.»

مظلومی که حسابی از خجالت مزدک میرزایی در می آید ادامه حرف هایش را به انتقاد از داوری در داربی ربط می دهد.او از این انتقادات ناراحت است و در خصوص اش می گوید:«اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است اما هرگز اگر می‌باختیم باخت را به داوری آن هم یک صحنه مربوط به دقیقه 5 بازی ربط نمی‌دادیم. چه تضمینی وجود دارد که اگر پرسپولیس دقیقه 5 گل می‌زد به ما نمی‌باخت؟ من حتی معتقدم اگر آنها گل می‌زدند ما راحت‌تر پرسپولیس را شکست می‌دادیم چون روحیه و انگیزش بازیکنان تهییج می‌شد. نمی‌دانم چرا یک جریانی در این روزها ایجاد شده تا پیروزی مقتدرانه استقلال را زیر سوال ببرد!! چرا هیچ کس نمی‌گوید هافبک پرسپولیس باید در نیمه اول سه بار کارت زرد می‌گرفت؟ اگر حریف در نیمه اول ده نفره می‌شد چه؟ پنالتی روی میلاد میداودی چه شد؟ متاسفانه برخی‌ها دنبال توجیه هستند وگرنه پیروزی و سه امتیاز حق مسلم استقلال بود که به آن رسیدیم.»

به یکی بگو که شما رو نشناسه. بازی اولتون که نیست روی نیمکت استقلال می شینید که برادر من. شما اگر ببازین هم به داوری گیر نمی دید؟؟؟
چقدر این مربی جالبه. شما می تونستید راحت پرسپولیس رو ببرید؟ شما که توی نیمه دوم هیچ کاری نتونستید بکنید؟ حرفای خنده دار نزنید خب
چقدر این مربی از پرسپولیس واسه خودش غول ساخته بوده که برد یک بر صفر اونم تو دقیقه 90و اندی رو پیرویزی مقتدرانه می دونه. اگر شما 3تا زده ببودین چی می گفتین اقا پرویز؟
پنالتی روی میدواوودی زاده توهم شما و آقای فتح الله زادست و هیچ کسی بجز خود شما دو نفر اون پنالتی رو قبول نداشته.

سرمربی استقلال ادامه می دهد:« برای این بازی ذره‌ای هم استرس نداشتم. بارها به عنوان بازیکن و مربی تلخی و شیرینی‌های داربی را تجربه کرده‌ام و جمعه آرامش خوبی داشتم و خوشحالم که توانستم آرامش و اعتماد به نفس خوبی به تیم تزریق کنم. جدای از نتیجه بازی استقلال جمعه به لحاظ آرامش تیمی و اعتماد به نفس در شرایط بهتری از حریف قرار داشت که اوج آن را در دقیقه 91 دیدیم.»
مظلومی در پایان در خصوص بازی با پاس همدان می گوید:«ما جام حذفی را کاملا جدی گرفته‌ایم چون می‌توانیم با چند پیروزی جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را کسب کنیم. برای این مسابقه باید به لحاظ روحی و روانی تیم را آماده کنیم چرا که بعد از بردن دربی باید از حال و هوای آن مسابقه خارج شویم. نباید دیگر به پرسپولیس فکر کنیم و باید بدانیم راه زیادی را امسال در هر سه جام پیش‌رو ‌داریم.»

pnugirl
10-19-2010, 04:32 PM
در حالی که 3 روز از برگزاری داربی پایتخت سپری شده است و ماجرای گل آفساید پرسپولیس زیر سایه اخراج شیث رضایی قرار گرفته است، باشگاه استقلال امروز به استناد فیلم و عکس های جدید ادعای یک ضربه پنالتی کرد، گل پرسپولیس را آفساید اعلام کرد و به حسین بادامکی هافبک پرسپولیس کارت قرمز داد!

استقلالی ها پس از مشاهده مجدد دربي 69 به نكته جالبي برخورده اند : حسين بادامكي،‌ هافبك مياني تيم فوتبال پرسپوليس كه يك بار در دقيقه 25 نيمه اول به علت خطا بر روي مجيدي از داور مسابقه كارت زرد گرفت،‌دو مرتبه ديگر در ثانيه دوازدهم (خطا بر روي برهاني) و دقيقه 28 نيمه اول (خطا بر روي ميداودي) به عمد و به وضوح مرتكب خطا شده كه با لحاظ تمامي جهات منصفه داوري هم مستوجب كارت زرد بود.

حال علاوه بر پنالتي صورت گرفته بر روي ميلاد ميداوودي بايد ديد آيا 10 نفره شدن تيم پرسپوليس در نيمه اول نمي‌توانسته در جريان بازي تاثيرگذار باشد؟ آيا كارشناس داوري وجود دارد كه بتواند حضور هافبك سرخپوشان در نيمه دوم را توجيه كند؟ آيا پرسپوليس تا انتهاي بازي عادلانه با يازده نفر مقابل استقلال بازي كرد و باخت؟ آيا استقلال نمي‌توانست به حريف 10 نفره بيش از يك گل بزند؟

سایت باشگاه استقلال همچنین با استناد به عکسی که از شبکه جام جم گرفته شده است ادعا کرده که گل پرسپولیس کاملا مردود بوده و باید به يك توهم بي‌دليل خاتمه داده شود و اجازه «دبه» كردن را به كسي ندهد! استقلالی ها توصیه کرده اند فردوسی پور با استناد به این عکس در برنامه امشب نود موضوع گل پرسپولیس را خاتمه یافته اعلام کند. به نوشته سایت استقلال اين عكس از جهتي خيال پرسپوليسي‌ها را نيز راحت مي‌كند؛ آنها مي‌بينند كه در دقيقه 6 مسابقه گل قانوني و درستي نزده‌اند پس آرام مي‌گيرند و به بقيه بازي‌‌هاي بعدي فكر مي‌كنند!!.

ادعاهای استقلال در حالی مطرح می شود که هیچکدام از کارشناسان داوری خطای روی میداودی را پنالتی تشخیص ندادند.
گل

pnugirl
10-19-2010, 04:33 PM
كريمى در خصوص آخرين وضعيت مصدوميت خود گفت: قطعا به بازى با منتخب كيش نمى رسم اما تلاش مى كنم هر طور شده خودم را به بازى با شاهين بوشهر برسانم.
وى در ادامه در رابطه با بحران اخير استيل آذين افزود: بحران ممكن است در هر تيمى به وجود بيايد اما من فكر مى كنم بدشانسى، مصدوميت و برخى مسائل ديگر در اين بين بى تاثير نبود.
با اين وجود ما تمام تلاشمان را خواهيم كرد تا در ديدارهاى آينده از وضعيت فعلى خارج شويم و به وضعيت تيم مان در جدول سر و سامان دهيم. كريمى در مورد دربى شصت و نهم كه با باخت پرسپوليس همراه بود تاكيد كرد:

واقعا از باخت پرسپوليس ناراحت شدم. حقيقتا با بازى خوبى كه پرسپوليس خصوصا در نيمه دوم انجام داد،انتظار نداشتم بازى را ببازد. من فكر مى كنم اگر داور گل محمد نورى را مى پذيرفت روند بازى تغيير مى كرد و اين احتمال وجود داشت كه پرسپوليس به گل هاى بعدى اش نيز برسد.

pnugirl
10-20-2010, 04:14 PM
باشگاه پرسپوليس در بيانيه‌اي از رفتاري حرفه‌اي هواداران خود در بازي داربي تقدير كرد.

در اين بيانيه آمده است: "بازي دو تيم پرسپوليس و استقلال در شصت و نهمين شهر آورد پايتخت، تصويري زيبا و نادر را در تاريخ فوتبال كشور به ثبت رساند. تصويري آنچنان تاثيرگذار و حسرت برانگيز كه مي‌تواند به الگو و نقطه عطفي در نيل به رفتار حرفه‌اي از سوي تماشاگران فوتبال در كشورمان تبديل شود.

ورزشگاه آزادي در روزي كه نتيجه ديدار سنتي و حساس دو تيم پايتخت تحت تاثير جرياني غير فني قرار گرفت اتفاقي را به خود ديد كه در تاريخ چنين بازي‌هايي ديده نشده است. روزي كه ده‌ها هزار هوادار سرخ حاضر در ورزشگاه و ميليون‌ها هوادار در سراسر كشور با يك اشتباه به ظاهر ساده از سوي تيم داوري مغموم شدند اما در اوج ناراحتي شاهد اعتلاي پرچم اخلاق و ادب از سوي آنها بوديم. به نحوي كه مراجع رسمي و نظارتي را به تحسين اين رفتار واداشت و اين اتفاق تاريخي رقم نخورد مگر با حضور، اراده و خواست هواداران پرسپوليس كه پس از پايان بازي، تيم خود را برنده اصلي ميدان خواندند و بازيكنان، كادر فني و مديريت تيم را شرمنده فهم، متانت و صبوري‌شان كردند. حال آن كه به راستي برنده اين ديدار هواداران فهيم پرسپوليس بودند كه رعايت اخلاق در اوج ناراحتي و رفتار بر مبناي اصول حرفه‌اي را معنايي ديگر بخشيدند.

اينك باشگاه پرسپوليس بيش از پيش به داشتن چنين سرمايه بي بديلي به خود مي‌بالد و بابت اين همه لطف و محبت سجده شكر بر آستان عبوديت مي‌سايد. پشتيباني شما هواداران، تنها سرمايه حقيقي باشگاه پرسپوليس است كه "بزرگي" خود را از حضور و حمايت خيل عظيم هوادارانش دارد. بنابراين همچون هميشه مسوولان، كادر فني و بازيكنان تيم پرسپوليس به پشتوانه شما هواداران و با هدف اعتلاي نام پر آوازه پرسپوليس تلاش كرده و در اين راه از هيچ كوششي دريغ نخواهد كرد. اميد آن كه با افتخار دريافت يك جام در فصل جاري باعث سرافزاري و خوشحالي شما را فراهم آوريم و بتوانيم گوشه‌اي از محبت‌هاي شما را جبران كنيم."

pnugirl
10-21-2010, 01:09 AM
بازی پرسپولیس برابر استقلال در داربی شصت و نهم هرچند با برتری آبی پوشان پایتخت به پایان رسید اما برخی نکات حاشیه ای از این بازی به جای ماند که شاید در نوع خودش جالب توجه باشد.
پرسپولیس این بازی را واگذار کرد تا پرویز مظلومی در اولین داربی خود به پیروزی دست یابد اما در سوی دیگر میدان، رفتار هواداران پرسپولیس در نوع خودش بدیع و در عین حال با توجه به سوابق بعید بود! آنها با اینکه بازی را واگذار کردند آنهم در بدترین لحظات ممکن و هرچند داور یک گل درستشان را در دقایق ابتدایی مردود اعلام کرد(که شاید می توانست سرنوشت بازی را طوری دیگری رقم بزند هرچند شرط کافی نبود) اما آستانه تحمل و کنار آمدنشان با این قضیه شاید سرآغازی باشد برای آنکه امید داشته باشیم به یک دگردیسی در عکس العمل هایی که هواداران فوتبال در ایران از خود به هنگام بروز اتفاقاتی که برخلاف میل آنهاست نشان می دهند.
در داربی شصت و نهم، پرسپولیسی ها در همان دقایق ابتدایی بازی و توسط محمد نوری به یک گل سالم دست پیدا کردند اما با اشتباه محرز کمک داور این دیدار، این گل مورد پذیرش قرار نگرفت اما رفتار خود بازیکنان پرسپولیس و به تبع آن هواداران این تیم در تصمیم اشتباه تیم داوری جالب توجه بود.
پس از به ثمر رسیدن گل استقلال آنهم در بدترین شرایط ممکن برای پرسولیسی ها، شاید به روال شعارهای سابق باید منتظر شیر سماور و .. می بودیم اما نه تنها هواداران تیم بازنده چنین نکردند بلکه در اقدامی ارزشمند شروع به تشویق علی دایی کردند!
آنها نشان دادند که هرچند نتیجه داربی بسیار حساس است، اما درک فوتبالی شان آنقدر بالا رفته تا متوجه این نکته شده باشند که بازیکنان تیمشان در زمین همه توانشان را گذاشتند بنابراین نه تنها توهین نمی کنند بلکه هم بازیکنان و هم سرمربی تیمشان را مورد تشویق نیز قرار می دهند. درست نقطه مقابل رفتارهایی که در داربی های گذشته که به هنگام شکست و حتی مساوی که شاهد شکسته شدن صندلی و توهین و فحاشی به بازیکنان خودی و حتی مربیان تیم مورد علاقه بودیم که نمونه عینی آن را در داربی قبل که به ضرر آبی ها تمام شد دیدیم. رفتارهایی همچون عکس العمل هواداران استقلال در حین بازی و پس از پایان بازی شعار علیه سرمربی وقت این تیم یعنی صمد مرفاوی و شکسته شدن صندلی های بی زبان ورزشگاه ...
اشاره به این مورد اصلا برای این نبود که بگوئیم هواداران پرسپولیس بهتر از استقلال هستند یا بالعکس! فقط به این دلیل بیان شد تا نشان دهیم که شاید رفتار هواداران پرسپولیس سرآغاز یک تحول باشد. تحولی که باعث شود تا داربی با حضور داور ایرانی بدون حاشیه، بدون اعتراض به رای داور و احترام به او و نیز بدون حاشیه های زرد و نامطلوب در میان سکوها به پایان برسد.
رفتار دیروز هواداران پرسپولیس به گونه ای اذهان را به خود معطوف می نمود که شخص رئیس کمیته داوران و داور بازی در مصاحبه با خبرنگار پارس فوتبال از برخورد هواداران تیم سرخپوش ابراز رضایت می کردند.
این رفتارها شاید بتواند شروعی باشد بر یک اتفاق میمون و مبارک در ورزشگاه های ایران تا دیگر به هنگام شکست تیم مورد علاقه خودمان شاهد فحاشی به بازیکنان و مربیان(اعم از خودی و غیرخودی) و تیم داوری نباشیم. امیدواریم!

NIMA.N
10-21-2010, 02:09 AM
واقعا" که به نامردی باخت داد.
گل به اون قشنگی زدن نیمه اول. خدایی توی نمیه دوم هم خیلی خیلی سرتر از استقلال بودن.
ولی از حق نگذریم ایم شیث خیلی مغروره