PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توهین شرکت اپل به مقدسات اسلام +عکس

Borna66
10-02-2010, 12:09 AM
خبرنامه دانشجویان ایران: شرکت معروف آمریکایی Apple سازنده گوشی های آیفون و آی پد و کامپیوترهای خانگی و قابل حمل است، اقدام به ساخت فروشگاهی به شکل کعبه در خیابان پنجم نیویورک کرده است.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، معماری و اندازه این فروشگاه مطابق با کعبه بوده و از آن شبیه سازی شده است.

سخنگوی شرکت اپل (Steve Dowling) درباره این فروشگاه گفته: تنها تفاوت آن با کعبه درب وردی این مکعب شیشه ای است که همانند کعبه ساخته نشده است.

این شرکت آمریکایی برای جلب مشتری اقدام به سرو مشروبات الکلی در این مکان کرده است و چون این معماری هر فردی را به یاد ساختمان کعبه و مسلمانان می اندازد تصویری بدی را در ذهن تداعی می کند.

در مورد ساخت این بنا مجامع اسلامی نیویورک و آمریکا و همچنین وبلاگ نویسان مستقل آمریکای شمالی به اعتراض رسمی پرداخته اند.

البته نیویورک چند وقتی است شاهد مشروبخانه هایی با نام های اسلامی چون "مکه" است و عموم مسلمانان این شهر نسبت این نام گذاری معترضند.

این مطلب که توسط مهدی عباسی مهر نوشته شده است در ادامه نوشته است هر از چند گاهی توسط رسانه ها و شرکت ها و دولت های غربی توهین غیرمستقیم و مستقیم به مقدسات دینی مسلمانان می شود، همانند توهین روزنامه دانمارکی و اروپایی به حضرت رسول و یا اظهارات برخی سران کشورهای اروپایی.

به گفته برخی مفسران سیاسی اسلامی، این اقدامات بعضا به عنوان محک هایی برای تشخیص حساسیت مسلمانان به مقدسات خود به حساب می آید. به گفته فوکویاما، جامعه ای آمادگی پذیرایی از لشکرکشی فرهنگی و نظامی سلطه را خواهد داشت که نسبت به موطن و مقدسات دینی و ملی خود بی توجه شود.

ripek
10-03-2010, 05:49 PM
این حرف مثل این میمونه که هر کی اسمش محمد باشه و دنبال کارای بد بره بگیم به پیغمبر توهین کرده.

sunyboy
10-03-2010, 06:20 PM
این حرف مثل این میمونه که هر کی اسمش محمد باشه و دنبال کارای بد بره بگیم به پیغمبر توهین کرده.

دوست گرامي اينا با اينكارا دارن به شرف و اعتقادات ما توهين ميكنند اگر غير اين بود چرا اومدن يك مشروب خانه را عينا شبيه خانه خدا ساخته اند؟ اينا ميخوان مسلمانان را بد نام كنند اين يك سياستي هست كه مدتها قبل پايه ريزي شده است مثل توهين به پيامبر اسلام! توهين به قران و غيره... دارن يكي يكي اجرا ميكنند . اينا از مسلمان شدن مردم كشورها هراس دارند. اگر بخوايم اين بحث رو كامل توضيح بديم صدها صفحه ميشه !! رك كلا اينه اينا ميخوان با بد جلوه دادن دين اسلام و مسلماني از مسلمان شدن ساير اديان جلوگيري كنند و اتحاد مسلمانان را از بين ببرند!!:170:

با احترام مديريت باشگاه:72:

NEGAHEFARDA
10-03-2010, 06:55 PM

دوست عزیز : چرا این حرف رو میزنی !!!! چرا ساده بینانه نگاه میکنی !!!!!

هزاران بار گفتم این چی میشه میشه ها است که همه چیز رو از صفحه خارج می کنه !!!!!!
درسته : محمد بره هر کاری بکنه دلیل به پیغمبر نمیشه : ولی اگه کسی اسمش رو حضرت محمد ص ( و... بزاره چی ) باز هم باید همین رو گفت !!!!!!!

کعبه که بزرگترین عبادتگاه و قبله مسلمان ها است !!!!! یکتا و بی همتا است !!!! ما چند کعبه داریم ؟ که همه مسلمانها به سمتش نماز بخونن !!!!!!!!!

حالا با این حرکتهای شیطانی بخوان خدشه و لکه دار کنن کارها رو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من اسمم نگاه فردا !!!!!! حالا کسی توی سایت دیگه ای با همین اسم عکس ها و فیلم ها غیر مجاز بفروشه و یا عرضه کنه فکر بدی که من تو این ساتی هستم نمی کنید ؟؟؟؟؟

تو محله ما دزدی و... ادم کشی و مشروب و.... بشه به اسم من تموم بشه : وج و جایگاه بدی پیدا نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا و خواهشا : توجه بیشتری به کار ببرید

( اون اپل خراب شده ) انقدر احمق بوده که بخواد فقط محض خوشگلی و..... حرکتی رو بکنه !!!!

ما تا حالا کلیسا رو زیر پامون نداختیم !!!! که بخواهیم کاوارش یا مشروب خونش بکنیم گرچند خودشون می کنن !!!!!!!!!!!!!!!!

مراقب دین و دنیای آخر هم باشید !!!! فقط فکر یارانه ها و مشکلات سربازی ازدواج خونتون نباشید !!!!!
ینصرالله ینصرکم ........

دینت آیین اسلام بالاتر از همه این ها است !!!

خوش باشید .......

KIAN~~~~
10-04-2010, 06:30 AM
کعبه که بزرگترین عبادتگاه و قبله مسلمان ها است !!!!! یکتا و بی همتا است !!!! ما چند کعبه داریم ؟ که همه مسلمانها به سمتش نماز بخونن !!!!!!!!!

حالا با این حرکتهای شیطانی بخوان خدشه و لکه دار کنن کارها رو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ببین برادر عزیز،من قصد مخالفت با شما و همچنین طرفداری از اونارو ندارم؛ اما اگه یکم حقیقت کعبه و قبله رو درک میکردن مردم دیگه این مسائل پیش نمی اومد،اصلا قبله برا چی به وجود اومد؟
چرا کعبه و بیت المقدس به وچود اومدن؟
به نظر شما خدا که یه حقیقت بزرگ و بینهایته تو اون نقاط میشینه تا ما به اون سمت سجده کنیم و عبادتش کنیم؟ اگه ما یکم جهتمون عوض شه خدا مارو نمیبینه؟
نه عزیز من! قبله برای اینه که همه مسلمانان از هر نقطه جهان یه هدف ثابت داشته باشن به یه جهت واحد و از همه مهم تر به شکل منظم عبادت کنن. مگه جهان بر پایه نظم بنا نشده؟
حالا به نظر شما شکل اون مکان خیلی مهمه؟یا فکر میکنید خدا و مقدسات یه رابطه ای به مکعب دارن که کعبه اونشکل ساخته شده؟
حالا اینارو واسه چی گفتم؟ در جواب شما؛ یعنی کعبه اینقدر ساده و بی ارزش هست که به این راحتی خدشه دار و لکه دار بشه؟ یا حقیقت کعبه تو شکل ظاهریشه که با کار شرکت اپل کعبه بی همتا، دوتا بشه!!!!!!!! اگه اینطوریه پس اینا راحت میتونن اسلام و با چندتا عکس فیلم و مجسمه و ... ریشه کن کنن!
ما خودمون کاری میکنیم که بقیه اینطور بامون رفتار میکنن!
نقطه ضعف دست اینا ندید!
ما از اعتراضات وهابیت و اهل تسنن داریم پیروی میکنیم که هیچی از معنویت نمی دونن و خدا رو تو لباس و ظاهر و شکل و ... چیزای دیگه میبینن؟
تا حالا فکر کردید که ما کی هستیم؟ انسان چی هست؟ خدا کیست؟
هدف دین چیست؟

اگه اونا دارن گناه میکنن؛خدا جزای اعمالشون و میده؛ نکنه عدالت خدا رو نقض میکنید؟

با اینکارا و تظاهرات هیچ اتفاقی نمیفته غیر از اینکه اونا بدتر شیر میشن و دست به توهینات بدتری میزنن! آیا از وقتی که کتاب آیات شیطانی نوشته شد تا الان، هجوم توهینات بیشتر نشده؟ مگه شاهد عمل قبیح سوزاندن قرآن نبودیم؟
اینا میخوان مارو تحریک کنن بعدشم بگن مسلمونا وحشین،حرف حساب حالیشون نیست!
اگه ما حساسیت نشون ندیم، اونا اینقدر توهین نمی کنن،اصلا اینا میخوان ما اعتراض کنیم تا به هدفشون نزدیک تر بشن!

NEGAHEFARDA
10-04-2010, 11:40 AM
سلام »
مجدد :
تشکر می کنم به خطار هوشیاری و نظرها سازنده شما !!!!

ببین برادر عزیز،من قصد مخالفت با شما و همچنین طرفداری از اونارو ندارم؛ اما اگه یکم حقیقت کعبه و قبله رو درک میکردن مردم دیگه این مسائل پیش نمی اومد،

اصلا قبله برا چی به وجود اومد؟ چرا کعبه و بیت المقدس به وچود اومدن؟

این ها فلسه درستی و جامعی داره : مایل بودید در تاپیک جداگانه ای به توضیح و تبادل با دوست عزیزم میدیم .... ولی در اینجا بحث رو ادامه میدیم .......

به نظر شما خدا که یه حقیقت بزرگ و بینهایته تو اون نقاط میشینه تا ما به اون سمت سجده کنیم و عبادتش کنیم؟ اگه ما یکم جهتمون عوض شه خدا مارو نمیبینه؟
نه عزیز من! قبله برای اینه که همه مسلمانان از هر نقطه جهان یه هدف ثابت داشته باشن به یه جهت واحد و از همه مهم تر به شکل منظم عبادت کنن.

یقیناا خدا در اون جا نمیشینه پاش رو پشت پاش نمیندازه که به به همه واس من خم شدید و....
بله این مواردی که شما ذکر کردید : درست و بسیار موارد دیگر ....

مگه جهان بر پایه نظم بنا نشده؟

درعین بی نظمی نظمی است .

حالا به نظر شما شکل اون مکان خیلی مهمه؟یا فکر میکنید خدا و مقدسات یه رابطه ای به مکعب دارن که کعبه اونشکل ساخته شده؟

ما که سر شکل وقیافه اون حرفی نداشتیم ..... بله مسلما که فرقی نداره !!!!

حالا اینارو واسه چی گفتم؟ در جواب شما؛ یعنی کعبه اینقدر ساده و بی ارزش هست که به این راحتی خدشه دار و لکه دار بشه؟ یا حقیقت کعبه تو شکل ظاهریشه که با کار شرکت اپل کعبه بی همتا، دوتا بشه!!!!!!!! اگه اینطوریه پس اینا راحت میتونن اسلام و با چندتا عکس فیلم و مجسمه و ... ریشه کن کنن!

نه نشد : کعبه ساده وبی ارزش نیست : در زمانی در همین کعبه بت های خوشگل نگه داشته میشد .... که از بین رفتن !!! این ها با این کارهاشون دارن همین کارها رو می کنن : ریشه کن کردن اسلام و دین !!!! اونها اول با صلاح وبمب به سر ما ریختن : و حالا با جنگها نرم وروانی و تعصبات ما !!!!!!

این شما هستید که نشان کعبه و ... رو نشانه جهت عبادت میدونید ولی خیلی ها که در داخل همین دین هستند : متاسفانه متاسفانه : مشکلات اساسی و پایه ای دارند :

این مطلب رو گذرا مرور مکنیم :::

یک خود فروش : و مزدور : که به کشورهای غربی پناهند شده بود : ( دقیقا اسمش یادم نیست :) یه حرفهای چرندی زده بود که روی اون تصاویری رو هم قرار داده بودند !!!!!!

و من این صوت رو گوش داده بودم !!!!!! بعدها با دوستی به ظاهرا مسمان و دین گریز : به قول خود اونها : فقط یکتا پرست ( ارواح خودشون ) . :::: بود : فلانی چرا به امامان و مقدسات ناسزا میگی !!!!! : برو بابا : اون امامان بی سواد بودن !!!! یعنی چی دلیلت چیه !!!!! ( فکر میکنی در جواب چی گفت : همون حرفهای که درا ون فایل صوتی بود رو داشت برام می گفت !!!!! )

اره امامان مردن کدوم امام !!!! حضرت صادق می گفت ما چندتا کره ( سیاره ) داریم ... 7 فلک داریم و چندتا سیارهه : الان ما یه بچه ابتدای رو بیارمی ازش بپرسیم چندتا سیاره داریم میگه میلیاردهاااااا .........

این حرفهای مصموم و چرند تو مخ این جونهای ما دارن می ریزن : ...

حالا اگه هیمن ها چنین چیزهای رو ببیند میگن : بیا این هم از مکه .... به چی بند شده : شده جای عشق و حال ....

ما خودتون کاری میکنیم که بقیه اینطور بامون رفتار میکنن!

خودتون : ما چه کارهای مکنیم که این ها این کارها رو میکنند : شیطان شیطانه واین که تو آب زم زم هم غسلش بدی فقط خنک میشه !!!!!

نقطه ضعف دست اینا ندید!
ما از اعتراضات وهابیت و اهل تسنن داریم پیروی میکنیم که هیچی از معنویت نمی دونن و خدا رو تو لباس و ظاهر و شکل و ... چیزای دیگه میبینن؟

این که از کدوم اعتراضات اونها داریم پیروی مکنیم رو من نمیدونم !!! و در جریان این حرف شما نیستم که چه خبره !

تا حالا فکر کردید که ما کی هستیم؟ انسان چی هست؟ خدا کیست؟
هدف دین چیست؟

بله بسیار : بارها هم شده .

اگه اونا دارن گناه میکنن؛خدا جزای اعمالشون و میده؛ نکنه عدالت خدا رو نقض میکنید؟

خیر عدالت خدا رو نقص نم کنیم : ولی اگه به احادیث وآیات نگاهی بیندازید : دفاع از دین : حرمت امامان : و ..... واجب و عقوبت اونها هم یاد اوری شد !!!!!
کسی که گناه میکنه تو بی تفاوت باشی : شریک در گناه اون هستی !!!

اونها سزاری اعمالشون رو می بینند : وشکی در اون نیست !!!! ولی این که دست رو دست هم بزاریم نیست .

با اینکارا و تظاهرات هیچ اتفاقی نمیفته غیر از اینکه اونا بدتر شیر میشن و دست به توهینات بدتری میزنن! آیا از وقتی که کتاب آیات شیطانی نوشته شد تا الان، هجوم توهینات بیشتر نشده؟ مگه شاهد عمل قبیح سوزاندن قرآن نبودیم؟
اینا میخوان مارو تحریک کنن بعدشم بگن مسلمونا وحشین،حرف حساب حالیشون نیست!
اگه ما حساسیت نشون ندیم، اونا اینقدر توهین نمی کنن،اصلا اینا میخوان ما اعتراض کنیم تا به هدفشون نزدیک تر بشن!

تظاهرات نشونه این که هنوز بیدار هستن و شما نمی تونید هرکاری دلتون میخواد بکنید نشونه این که حق دیگران رو شما ضایع کردید و الی اخر ..............
خوب من حیث المجموع از حرفهای شما من این رو متوجه شدم :
* دین و کعبه سر جای خودش هست هرچند هر کاری بخوان بکنن چیزی کم وکسر نمیشه !
ولی الانه : که هنوز خانواده شهدا هستن ویاد واره شهدا هستن : خیلی ها چیزی از جنگ نمی دونن !!!!!!
فردای من وشما که فرزندان و نسل های ما بیان : یه چند میلیونتا کعبه ساخته شده هتل کاباره مشروب خونه : کفاشی و...... که کعبه اصلی هم شده خالی !!!!!!

به نظر شما این تضمین رو میدید که اونها مثل الان شما حرف از دین بزنن و کعبه رو همین اوصافی که شما گفتید بشناسند !!!!!!!

اونها هر کاری از ما رو به دید خودشون در رسانهها نشون میدن : تا محرم و سینه زنی های مارو به قومیت ها ی بی فرهنگ و تمدن جلوه میدن !!!!
این فریاد و اعتراضات حق ما است : خدا هم در قران اشاره کرده : وخداوند بلند کردن صدا را دوست ندارد مگر کسی که حقی از او ضایع شده باشد !!!!!
قطرهای بارون جمع میشن و سیلی رو تشکیل میدن !!!!! حالا این اعتراضات نشونه اینه که ابلهان عالم اسلام زنده است و عاشقان خودشون رود داره !!! سکوت در پس مرگ کسی نشونه بی کسی و کشتار بیشتره !!!!!

این حرفهای ما برای جونهای ما است !!! برای عزیزانی که در ورطه بلاها و هوس ها : درگیری ها کار و تحصیل : اسلام و خدا رو به یاد ندارن و به قول خودشون وقتش هم نمیشه !!!!!!

این که شما میگید اینها هر کاری بکنن : چیزی نمیشه !!!! حجاب جامه زنان مارو ببینید ( بایتسید تند نرید نگید باز جواتی هااا و ریش دارها اومدن ) همین که مانتوی باشن و آزاد رو کاری باهاشون ندارم : ولی این که شلوار دختران شده تا زیر زانو !!!! با شلوار بیرون میان و
روسری که معنی نداره !!!! و همش حرف مفت دختر با پسر فرقی نداره و..... از همین جاها شروع شد که چادر برداشته بشه : مانتوی بلند هم فایده نداره: ادم خودش باید خوب باشه و الی اخرررررررررر......................

الن کعبه بی معنیه !!!!
از گفته های خود شما : هدف واحد و مشترک : که باید بگیم معنی نداره : هرکی به دل خودش نمازش رو بخونه !!! نظم کلی : یعنی چی آقا جهت جهته دیگه خدا مارو می بینه و...
الان هم شده میگی آقا بیا نماز بخون : میگی ای بابا : دل خوشی داری !!!! ادم خودش باید خوب باشه ......... اینها که دیدن بی نمازی و بی عفتی جامعهای اسلامی رو در خودش گرفته گفتن پس کارها رو یک سره کنن : و اسلام به کتاب و اهل بیتش هست : خدا رو که نشونه اش هست نمیشه خراب کرد ولی میشه تحقیرش کرد و.............

در عراق هم ببینید که حرمین عسکری رو زدند و.... کتاب مارو هم آتیش زدند :::!!!!!!

بعد ما وایسیم که بگیم ها شما این کارو کردید : ما ازمون چیزی که کم نشد : صدامون هم در نیاد ..........

اون سران فرزندان شیطان و اون اپل که همگی از لعنت شدگان هستند !!! فرای این مسائل حرکت می کنند و حرکات اونها تا چند سالی برنامه ریزی شده است !!!!!!!

خوب شما انتقاداتی رو کرید و مسائلی رو مطرح کردید : و پیشنهادات شما در قالب انتقاد بود : سوالم از شما اینه که یه بچه شیعه اسلام دوست !!! کسی که اهل بیتش رو دوست دراه در برابر این کارها باید چی کار کنه ؟ چه جور برخورد کنه ؟!!!!

زیاد حرف زدم ولی تا نفسی که دارم برای ادای دین به امامم می جنگم !

یا علی .

aram89
10-04-2010, 12:40 PM
در ادامه بحث بسیار مهم و جالب شما دوستان عرض می کنم یادمون باشه درمراسم مهم حج مااعمالی داریم به نام رمی جمرات سنگ پرتاب کردن سمت شیطان برائت از مشرکین اعلام بیزاری از مشرکین دوست عزیزی که آرامش رو راه حل مساله می دانید اگه دقت کنید جواب ونحوه برخورد مسلمانان باهر مساله ای دوربر اعمال واحادیث وآیات مربوط به اون مساله وجود داره و دراینجا راه حلی که به ما نشان می ده اینه شما یک قدم جلوتر باشیدمنتظر نباشیداونهابرخوردهای شمارا مدیریت بکنند آنچه واضح است دفاع درکوتاه مدت به شکل اعتراض واجب هست شاید دوست عزیز همه هدف اونها تحریک و به هم ریختن آرامش ما نباشه و از آب گل آلود ماهی گرفتن بلکه اونها هر از چندگاهی با تکرار این رفتار قصد دارند تعصب و پایبندی ماراهم نسبت به اعتقاداتمون تست کنند چون شاید در رفتار دراز مدت ما متاسفانه به جواب نمی رسند !!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بنابراین اعترا ض جدی به عنوان پاسخ فوری واجب است ولی رفتار دارز مدت ماهم باید قدرت و پایبندی دراون حس بشه که اونها جرات نکنند به این آشکاری مارا تحقیر کنندعزیز دل سکوت در برابرتحقیر دشمن زبونی می آره
ما آنقدرنقاط مثبت اونها را می بینیم آنقدر درسمت سوی رفتارهای عملی و نحوه زندگی روزمره به اونها وابستگی تقلید وتوجه نشون دادیم که اونها در عمل رد پای اعتقاد محکم را به وضوح نمی بینند اینه که به اونها جرات تحقیر مارا داده این عدم ابراز قدرت مسلمانان عدم تلاش یکپارچه کشور های مسلمان درنمایش قدرت به اونها این جرات راداده اونها توانسته اند که به کشور میزبان حج همین راه حل شمارا القا کنند تا این کشور تاهرچه مقدورش هست از دوعمل برائت مشرکین و رمی جمرات را کمرنگ و بی رنگ کنه چون اونها از هرگونه قدرت نمایی مسلمانان حتی نماز جمعه ها حتی در عملهای سنبلیک متنفرند و ترسان بله ما نباید بگذاریم اونها رفتار ما را در کنترل داشته باشند و این دردی که عدم پایبندی ما به دستورات وتذکرات دینی ایجاد کرده و دوای اون هم تنها درعمیق شدن دردین و پابند بودن مسلمانان به دستورات دین هست

NEGAHEFARDA
10-04-2010, 01:19 PM
با تشکر از دست خوبمون : واقعا زیبا گفتند !!!!!

واگر به عکس بالا : نگاهی بکنید : عکس طراحی شده شیشه ای !!! آرم شرکت لعنت شده را در وسط کعبه قرار داده :

یعنی این که : ای مسملونا : شما برای اپل سجده میکنید !!!

در قلب کعبه : ما : اپلی ها ( و غرب نشستید ) ما جهان رو در دست داریم !!!!!!!!!

ما خداییم و................

دقیقا چند روز پیش یه فیلمی درست کرده بودن : ( اسمش یادم نیست ) که یه انسان خدا بود !!!! وهمه کارهای دنیا زیر نظر اون بود !!!! اینها دارن حتی مسیحت رو هم از بین می برن : واین کار یهودیت و سران فاسید اونها است !!!! همون های که پیامبران رو هم نادیده میگرفتن : وبلاشک این ها شیطان هستند !!!!

ripek
10-04-2010, 02:44 PM
من با kian موافقم
نباید نقطه ضعف نشون داد
اسلام کتاب داره هر کی می خواد دربارش بخونه کتاب و تاریخشو بخونه اسلامو اونا نیاوردن که بخوان خوب یا بد جلوش بدن
دوستمون negahefarda می فرمایند این یعنی اینکه :مسلمونا شما برای اپل سجده می کنید.
اما آیا واقعا شما برای اپل سجده می کنید؟

از شهید بهشتی پرسیدن چرا جواب این گروه های منافق(که هر روز یه وصله به شما می پسبونن) رو نمی دید؟
گفت:اون وقت من باید کار و زندگیمو ول کنم فقط جواب اینا رو بدن
مسلما هر کی بخواد در مورد هر دینی مثل اسلام تحقیق کنه کتابشو می خونه نه اینکه بره ببینه اپل چی ساخته.

خوشحالم که بالاخره یه تاپیک بحث درست و حسابی راه افتاده

راما
10-04-2010, 10:14 PM
به نظر من جای این بحث ها در اینجا نیست متاسفانه امروز برخی جوانان دین گریز شده اند ، کسایی که وارد این کارها می شن از سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی گرفته تا آتش زدن قران و هزاران ترفند دیگری که هر روز علیه اسلام و قران می شه ، همه و همه با آگاهی و برنامه ریزیه اونهایی که خودشون این کارها رو می کنن بیش از همه به حقانیت آیات و اسلام ایمان دارند و این کار رو با بصیرت کامل انجام دادند ، اما وقتی ما یه مطلبی رو از اونها بیان می کنیم تنها برخوردی که با این قضایا می شه برخوردهایی از روی احساسات که ره به جایی نمی بره ، باید این ها رو با برخوردهای آگاهانه جایگزین کنیم که چون این مهم از ما بر نمیاد بهترین کارش اینه که اصلاً مطرحش نکنیم و به جون هم نیوفتیم، قران و کعبه خود فرستنده ای داره که خودش قول داده از آونها محافظت می کنه ، و انا له لحافظون ، مگه سپاه ابرهه رو از یاد بردین ؟! بحث در این وادی مرد خودش رو می خواد و ماها چون د انشجویم وقتی برای دست و پنجه نرم کردن با این موارد نداریم و شتاب زده و احساسی موضع می گیریم که درست نیست و گرنه سالها باید بشینم و بحث کنیم، این مهم بر عهده نویسندگان ، منتقدان ، فیلم سازان و فیلمنامه نویسانه که فعلاً معلوم نیست مشغول چه کارین ، احتمالاً مشغول ساختن برج هاشونن!!
در ضمن شرکت اپل از فناوری فوق العاده برخوردار است و در کار تخصصی خودش عالی عمل کرده حالا یک همچین بحث های هم که پیش می یاد فقط نباید اپل رو مقصر دونست سناریو نویس کس دیگری است و ماجرا چیز دیگری است

DEH-AB
10-04-2010, 11:57 PM
سلام به دوستان:
قصد توهین ندارم اما ای کاش به اندازه ایی که وقت برای کارهای بیهوده میزاریم برای دینمون میزاشتیم....
نمی خوام بگم ادمه خوبیم اما واقعا متاسفم که بعضی از دوستان میگن نباید حساسیت نشون داد؟؟؟؟نباید کاری انجام داد؟؟؟؟؟؟؟
به نظرتون اگر ما عکس عملی نشون ندیم و اعتراض نکنیم ما مسلونیم؟؟؟؟؟
به نظرتون اگر ما عکس عملی نشون ندیم اونا دست بر میدارن از این کارا؟؟؟؟؟

یکی از دوستان نوشته بود :
پس بهتر نیست بزاریم هر کس تو جامعه کار خودش را بکنه و قانونی برای مخالفت با مجرمین نباشه ؟؟؟خدا خودش جزاشون را میده!!!!!!!!!
پس اصل امر به معروف و نهی از منکر چی میشه؟؟؟؟؟
پس اصل مبارزه علیه ظلم و ستم چی میشه؟؟؟

خواهشا طوری رفتار نکنید که باعث .......

از تمام دوستان عزیز معذرت می خوام امیدوارم من را بخشیده باشن....
اقا طه و حسین اقای عزیز قصد توهین و جسارت نداشتم فکر نمی کردم ناراحت بشید امیدوارم من را بخشیده باشید......

KIAN~~~~
10-05-2010, 01:01 AM
یکی از دوستان نوشته بود :
پس بهتر نیست بزاریم هر کس تو جامعه کار خودش را بکنه و قانونی برای مخالفت با مجرمین نباشه ؟؟؟خدا خودش جزاشون را میده!!!!!!!!!

خواهشا طوری رفتار نکنید که باعث .......
ببین عزیزم میگی قانونی برای مخالفت با مجرمین نباشه و...
آره ما مجرمین و باید مجازات کنیم و ... اما با تظاهرات خودتون بگید، اونا مجازات میشن؟ تازه به هدفشون که عصبانی کردن جامعه اسلامی هست میرسن!
و در جواب اون دوست که میگفت آرم اپل و تو اون مکعب گذاشتن تا بگن شما به اپل سجده میکنید و ... چرا به جای تظاهرات بی ثمر خودمون هیچ پیشرفتی تو صنعت و تکنولوژی نکنیم که اسم اسلام و ایران و ... تو جهان پر کنیم! چرا نمیایم ما یه شرکت بسازیم که با اپل رقابت کنه!؟
خداییش چند نفر از شما از گوشی ایرانی (glx) استفاده میکنید؟ تازه این گوشیها هم اصلا ایرانی نیست فقط اسم ایران روشه همه چیش چینیه! اونایی که از موبایل و کامپیوتر و سیستم عامل و ... سر در میارن با یه بار دیدن گوشیهای glx متوجه حرف من میشن.
حالا من قصد بی احترامی به سازنده ندارم!
به نظر من اگه به رگ غیرتتون بر میخوره بیاین تلاش کنیم اسم اسلام و ایران و تو جهان با کوشش و پشتکار در پیشرفت علم و فناوری پر کنیم تا بزنیم تو دهن اپل و بقییه شرکتای خارجی!
چرا چین تونسته اینقدر پر آوازه شه؟ حتی از یکی از استادای دانشگاه شهید بهشتی نقل شده که زبان بین المللی جهان ممکنه در چند سال آتی به زبان چینی تبدیل شه!
چرا دین بودایی ، نظریه کنفسیوس ،... تو جهان اینقدر معروف شده طوریکه تو تمام مناطق ایالات متحده یه معبد بودایی هست! و خیلی از مردم جهان میرن راهب میشن! چرا کانگ فو به یه ورزش رزمی محبوب تبدیل میشه؟ چرا یوگا اینقدر فراگیر میشه؟ همینطور چی گانگ و هایوک؟ آیا تا چند سال پیش چینیارو به چشم سگ تو آمریکا نمیدیدند؟ تا حالا چقدر شاهد توهین و بی احترامی به چینی ها بودیم؟ اما چطور چین به قول اقتصاد تو جهان معرفی میشه؟
شما به جای تظاهرات و جنگ های بی ثمر به فکر پیشرفت باشید تا آتو دست اونا ندید!

pnugirl
10-05-2010, 01:30 AM
این ها یکسری احمقن که فکر می کنن با این کارا مسلمونا از ارزش هاشون دست می کشن. بعد از آتش زدن قران بجز موجی از اعتراضات به سمت خوشون و پررنگ شدن ارزش های مسلمونا و اتحاد امم و دین های مختلف چیزی عایدشون نشد و باید بدونن ملت مسلمان باهوش تر از این حرفا هستن
با اینکه رامای عزیز گفتن که جوونا دین گریز شدن شدیدا مخالفم. اونچه که به چشم ما میاد نشونه اکثریت نیست. اما اون ها چون تو چشم ترن ذهن مارو گمراه می کنن. جوونامون غالبا خیلی خوبن. بد هم توشون هست اما غالبشون خیلی خوبن
و درمورد اینکه دوستان گفتن اعتراضی نکنیم و تلاش کنیم باید بگم درکنار تلاش ما باید اعتراض خودمون رو به گوش همه برسونیم و به همه دنیا نشون بدیم که ما نمردیم که هر بلایی خواستن سرمون در بیارن

مژگان
10-05-2010, 11:32 AM
من می فهمم چی می گی ولی برای حرف زدن اونم بصورت نوشتاری باید دستهای اهنی داشته باشی

ripek
10-05-2010, 03:28 PM
دوست گرامی deh-ab فرمودن که:
به نظرتون اگر ما عکس عملی نشون ندیم و اعتراض نکنیم ما مسلونیم؟؟؟؟؟
به نظرتون اگر ما عکس عملی نشون ندیم اونا دست بر میدارن از این کارا؟؟؟؟؟

جواب اولی:
دوست ندارم تاپیک منحرف بشه ولی از نظر من بله چون ملاک های مسلمونی تو قرآن هست
جواب دومی:
نمی دونم بر می دارن یا نه ولی تا حالا که اعتراض کردیم دست از این کارا برداشتن؟

در جواب این قسمت:

گرامی
ما نمی تونیم مردم یه جا رو با قانون یه جا دیگه مجازات کنیم
این دو تا اصلی هم که فرمودین همونطور که خودتون بهتر از من می دونین شرایط دارن که به نظر من هیچ کدومش متناسب با این اتفاق نیست چون اثری نداره ضمنا مردم از ازش حمایت نکردن که
به قول راما ی عزیز :
سناریو نویس کس دیگری است و ماجرا چیز دیگری است

باز هم با kian گرامی موافقم
اگر می خواین تو دنیا سر باشید یا کافرین و استکبار و . . . هر چیزی دیگه رو شکست بدید باید اول تو علم و تکنولوژی از اونا پیشی بگیرید

KIAN~~~~
10-07-2010, 12:19 PM
بابا دست برداريد از امر به معروف و نهي از منکر؛تا حالا با اين کار چند نفر به معروف عمل کردن و دست از منکر برداشتن!غير از اينکه طرف بيشتر لجش گرفته و بدتر کرده! الان کي ديگه دوره اينجور کاراست، به جاش بيايد آبروي کشور و پرشيا رو تو جهان با علم و فناوري حفظ کنيم. از اين زورم ميگره که تا 200 سال پيش ايرانيا تو جهان غول دنياي علم و ادب بودن حالا اين وايکينگاي آدم خور و چينياي حشره خور دارن مارو وحشي و بي منطق نشون ميدن!
زماني که تو اروپا مردم داشتن از آب گل آلود براي آشاميدن استفاده ميکردن ايرانيا تو شهر از لوله کشي آب اونم با دو انشعاب آب گرم و آب سرد تو خونشون بهره مند بودن.زماني که وايکينگا تو اروپا بچه هاشون و ميخوردن تو بيمارستان دربار ايران عمل جراحي قلب ميشد!
همين لباس فارق التحصيلي که تو کل دنيا (غير از ايران) ازش استفاده ميشه مگه نميدونيد طرحي از لباس ابن سيناست!(اگه نميدونستيد الان بدونيد،اگه شک داريد تحقيق کنيد)(که به تازگي يکي از مراجع وهابي عربستان صعودي پوشيدن اين لباس و حرام اعلام کرده!)
کجاي دنيا غير ايران از ادب و شعر و فرهنگ غني برخورداره؟
يه شاعر اروپايي مثال بزنيد که قابل مقايسه با مولانا باشه.
و...
چرا الان ديگه خبري ازش نيست؟چرا تو دنيا مسلمونارو به چشم تروريسم نگاه ميکنن؟چون آبروي اسلام با القاعده و طالبان و ... رفته!و مسلموناي ايران رو به همون چشم ميبينن! ما بايد کاري کنيم که نشون بديم اسلام واقعي با اسلام القاعده و طالبان فرق ميکنه.
الان تو ايران نه به دانشجو و نه به دانشمند بها داده ميشه؛فقط به ... اهميت ميدن.
نترسيد،با امر به معروف و نهي از منکر نکردن نميريم جهنم،اگه اينطور باشه پس بايد براي ورود به اونجاهم امتحان ورودي داد،به علت ازدياد متقاضي.البته نگران نباشيد شنيدم اونجاهم پيام نور شعبه داره! آتيشا به صورت خودخوان ارائه ميشن. تازه اگه ارشدم بگيري کار گيرت نمياد،جمعيت خيلي زياده! کل دنيا جهنمين.
اما بهشت؛ عده قليلي ايراني که ميرن بهشت البته به دليل نرسيدن حدنساب، کلاسا تشکيل نميشه!

هرکي ميخواد هر طور فکر کنه! ما به نظرش احترام ميزاريم,خدا به انسان اختيار داده.
اينم بدونيد خدا اينقدر محتاج عبادت نيست؛ اگه ميگه عبادت کنيد به دليلي منفعتش از نظر روحي و جسمي براي انسانه؛ طوري که چندتا پزشک تو بريتانيا براي بيماراشون نماز تجويز ميکنن! البته بستگي داره شما عبادت و چطور تعريف کنيد. مگه خدا نگفته 1 ساعت فکر کردن از هفتاد سال عبادت بيشتره.تو تمام کتب آسماني قيد شده که بهشت جاي خردمندان است. و هدف تمام اديان الهي از بودايي تا اسلام انديشيدن بوده و بس!علم نزد خدا از تمام مقدسات مقدس تره و تمام پيامبران اول مردم و به علم دعوت کردند و بعد دين رو بشون ارائه دادن تا به بهترين نحو انسان به کمال برسه.
مطمعن باشيد ارزش يک دانشمند که به تمام جهان خدمت کرده باشه نزد خدا از شخصي که فقط مردم و امر و نهي کنه بيشتره.
افراط تو تمام اديان خوب معرفي نشده،پس افراط تو دين و مذهبم خوب نيست. تا 200 سال پيش که علم و ادب فراگير بود مگه اسلام نبود؟ بود، ولي تفريط نبود، و دين تو تمام امور دخيل نبود.

Borna66
10-07-2010, 07:17 PM
باتشكر از دوستان كه نظراتون متفاوتشون را رعايت قوانين باشگاه رو ارايه كردند :104:
فقط اين نكته رو مدنظر داشته باشيد كه باشگاه به هيچ عنوان براي كاربران دعوت نامه ي مبني بر ارسال مطلب يا نظرشون در بخش هاي مختلف باشگاه ارسال نكرده و توقعي هم از كسي ندارد !! چون معتقديم دوستان كه لطف مي كنند بي منت نظرات و مطالبشون رو در باشگاه ارسال مي كنند با اين كارشون باعث بهبود و اگاهي سطح عمومي علمي بازديد كننده و يك نفع كلي مي شود و اين كار در صورتي پسنديده هست كه بي ريا باشد! و لي متاسفانه چندي وقتي كه كه عده اي از دوستان منتي عجيب در اين زمينه بر ما مي گزارن كه انگار براي باشگاه چه كرده اند !!! كه اصلا اين موارد از نظره ما قابل قبول نيست و غير قابل توجيه هست !!
همانظور قبلا عرض كردم باشگاه خودجوش يافته هست و حدود دو سال هست كه با لطف دوستان مخصوصا مديريت كل عزيز باشگاه بصورت شخصي سرپا بوده و توي اين مدت هم خداشكر ما به هيچ شخص اداره يا ارگان خاصي وابسته نبوديم و همچنين محتوا سازي بخش هاي مختلف باشگاه توسط دوستان عزيز بي منت انجام شده در طول اين مدت. كه همين جا ازشون بسيار متشكرم كه باعث اين كار كه هم نوعان خود چه پيام نوري ها كه غير پيام نور هاي از جديد ترين اطلاعات مختلف اگاه نشود:72:

متشكرم از همكاريتون.
روزگار خوش

KIAN~~~~
10-07-2010, 09:56 PM
جناب borna66 من یک معذرت خواهی به شما بدهکارم. امیدوارم با بزرگی و منش خود این حقیر را ببخشید.
این باشگاه بهترین باشگاهیه که من تاحالا دیدم.من تا الان تو هیچ فرومی مطلب ننوشته بودم تا اینکه با این محیط سالم و دوست داشتنی آشنا شدم و تا الان فقط برای من منفعت داشته.
من این کلوپ رو به تمام دوستان و آشنایان تا جایی که تونستم معرفی کردم تا با حضور مفزون کاربران پربار تر شود.
شاید تنها مکانی در اینترنت که من هر روز به اون مراجعه میکنم و بهره میبرم.
به اندازه تمام دنیا از مسولین این باشگاه تشکر میکنم.

NEGAHEFARDA
10-07-2010, 09:57 PM
تاپیک رو دوباره خوندم !!!!

متاسفانه از وسط راه موارد جزیی دیگری راه پیدا کرده مه تاپیک منحرف شده !

این که ایران چی بوده : ویا این که علم و تکنولوژی باید بیاد تا اسلام و.... رونجات داد : در تاپیک جداگانهای مطرح بهش: که دوستان عزیز با هم فکری هم کاری بکنن !!!

این که بیایم با این حرفها از خدا هم پیشی بگیرم : جا نماز آب کشیدن هم تاریخ داشته !!!

این که می گن احساسی و شتاب زده : متاسفانه انقدر در این گرداب دنیا دوستی درگیریم که اگه روزی کافر ببینم همدیگر رو ( که نصفو نیمه هم هیمنطور هست ) تعجبی نباید بکنیم !!!!

احساسی برخورد کردن : به جا و درست هست !!!! احساس ( در این مورد با احساس تریب لاو ) نباید اشتباه گرفته بشه !!!
در جاهای سخت و بزرگ هم شده وشندیده اید و تجربه هم کردید : که سخن از احساس به میان میاد !
کسی هم به جون کسی نمی افته تا وقتی منطق وحرف درست وجوداره : و عقل سلیم و دل زنده ادمها !

دست فولادی میخواد : برای نوشتن : ولی افسوس انسانها وقتی به عجز می افتن به هر دری میزنن : این موارد دست کم قابل چند سوای نوشتن رو داشت که به من که حقیقت و راه رو نمی دونم راه رو نشون بده !!!

علک و تکنولوژی : باید داشته باشیم : چه مدعا های بزرگی : خوب تنقاقض دیده میشه : این عمل رو به نویسندگان و فیلم سازان محول شد در حالی که این شرکت همیچن عملی رو دست زده باید سپردش به شرکتها و دانشمندها !!!!!

خوب تاکید بر علم و تکنولوژی کردید : این از عهده ما بر میاد ؟ شما که اپل رو شرکت قدرتمند میدونید ما می تونیم در مبارزه این چنین بر بیاییم ؟؟؟؟ تا چقدر انرژی و سرمایه برای من و تو وجو داره تا به این شیطانها بر بیاییم ؟؟؟؟
ولی می تونستیم عمل انسانی و عمل مخربی رو که داره رو به دوستامون بگیم که همه با هم متحد باشیم !!!!!!!!
تظاهرات و امر به معروف های این چنینی رو یه جورای بی اثر و کارهای مثل عصر هجر قلم داد شده ( از دید من ) : پس کروبات بزنیم و پشت سفینه بشینیم : بگیم ما این هستیم !!!! در صورتی که بیان اعتقادات و مذهب مارو از بین ببرن !!!!!

اون سال که به مکه حمله می کردند و به عذاب خدا گرفتار شدند به این اندازه مسلمون وجود نداشت !!!!
و در دین تاکید شده دفاع از دوست و انسهان ها که به خلاف نروند واجبه چه برسه به
بحث اصلی تاپیک : برخورد با تهاجم فرهنگی ودینی بود !!!! جلوگیر و دفاع از اون !!!!!

4 روز پیش !!!! توی ماشین ( خطی ) : حرف شد : یارانه و .... همین هم وطن ما میگه : اینای که میرن مکه میان : میشن دزد !!!!! قبل از این دزد نبودن حالا دزد شدن !!!!
میگه من داشتیم به دنیا می اومدم کاش افغانی بودم که ایرانی نبوده باشم !!!! من از ایران خوشم نمیاد .
چنیدین روز تو فکر بودم که چه باید بکنم که این جور ادمها رو راست و ریس کرد !!!!

یا اونای که هنوز از نطر فکر انقدر نا امید نیستن رو نگهش داشت تا از بین نره !!!!!

یا علی .

aram89
10-08-2010, 01:21 PM
[QUOTE=ripek;130129]این حرف مثل این میمونه که هر کی اسمش محمد باشه و دنبال کارای بد بره بگیم به پیغمبر توهین کرده.[/QUOTE

ولی من اینطوری فکر میکنم: مگه طالبان را تربیت کردند و انداختند به جان مسلمانها کم دین

مارا تحقیر کردند مگه کم از آنها بر ضد اسلام ولی بانام اسلام استفاده کردندمگر معاویه که

لشکر می فرستاد در شهر ها واز مردم زور گیری می کردند ولی به مردم می گفتند ما از طرف

حسن بن علی یا حسین بن علی هستیم کم بهره برداری کردند؟! بله خداوند همیشه

باوسیله های خودش حق را آشکار می کنه ولی چرا ما اون وسیله نباشیم ؟! چرا ازشکل

کعبه از خاطره سازی ذهن ناخود آگاه انسانها استفاده نکنند اونها همیشه از روانشناسی

بهره می گیرند در نیرنگهای خودشون پس شاید مقایسه شما مغالطه باشد

ripek
10-08-2010, 07:48 PM
[QUOTE=ripek;130129]
شاید مقایسه شما مغالطه باشد

میگی مغالطه یاد عادل و نود میوفتم:39:

aram89
10-08-2010, 08:00 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
kian گرامی اول به شما تبریک میگم که شخصیت بی تفاوت ندارید این رااز روی جملات شما می گم
شما گفتید " بابا دست برداريد از امر به معروف و نهي از منکر؛تا حالا با اين کار چند نفر به معروف عمل کردن و دست از منکر برداشتن" دست بردارید" نهی نیست ؟به جاش بيايد آبروي کشور و پرشيا رو تو جهان با علم و فناوري حفظ کنيم " ما بايد کاري کنيم که نشون بديم اسلام واقعي با اسلام القاعده و طالبان فرقميکنهاا این عبارت ها دو سه تایی درکل جوابهاتون دارید که امرونهی است به روش شما والبته در جایگاه شما مثلا یک وزیر علوم باید باروش اعتبار و بودجه دادن و برداشتن قدمهای عملی به این موضوع بپردازه منظور من از اشاره به آنها اینه که باید ها ونباید ها فرزندانی به نام امرو نهی را به ناچار به دنبال دارند وچنانکه بدون آنها نمی توانید حتی یک متن را کامل کنید مهم اینست که به چه امر می کنیم وزچه نهی می کنیم دوست گرامی اگر مثلا فامیل من جواب خوبیهای مارا بدی می دهند من باید بگویم اصلا کی خوبی جواب می ده اصلا کی گفته باید به خویشاوندان نیکی کنیم ملاک قضاوت ما نیستیم بلکه خداوندی است که مصلحت کلی را می بیند نه فقط جزئیات را ؟پس نمی شه ما به دلیل مشکلات و رنجها وکم کاریهایی که در جامعه یا خانواده داریم حتی شاید به حد خاری گلوگیر رسیده باشد دستورات اساسی دین را رد کنیم در حالی که شاید منظور واقعی ماهم نباشه اما عده ای ساده لوحانه به کلمات نگاه می کنند و فورا از ظاهر اون تصورات ذهن خودشون رو تایید می کنند بنابراین گوینده کلمات باید پاسخگو باشه چون کلمات عمل را به دنبال دارند

اما حرف مهمترکلام دوست : : اولین آمر به معروف و ناهی از منکر خداونداست ان الله یامرکم بالعدل والاحسان و ایتائ ذی القربی و ینهی عن الفحشا و المنکر و البغی
وسپس پیامبران
وما اتیکم الرسول فخذوه وما نهکم عنه فانتهوا
و آنچه رسول شماراداد بگیرید و آنچه نهیتان کرد باز ایستید
پس امت مسلمان: کنتم خیر امة اخرجت لتاس تامرون بالمعروف و تنهون عن المنکر شما بهترین امت هستید که به سود انسانها آفریده شدید زیرا امربه معروف می کنید ونهی از منکر وحتی محکم تر میفرماید : ولتکن منکم امة یدعون الی الخیر و بامرون بالمعروف وینهون عن المنکر و اولئک هم المفلحون باید در میان شما باشند کسانی که به سوی نیکی دعوت کنند وامر به معروف و
نهی ازمنکر کنند ایشانند رستگاران
kianگرامی سوره ی اعراف آیات نورانی 164 و 165 را بخوانید مناظره قشنگی را بهنمایش گذاشته در این عبارت می فرماید : ...و انجینا الذین ینهون عن السوء و نجات بخشیدیم آنهایی را که از بدی باز می داشتند اونوقت شما می فرمایید : "نترسيد،با امر به معروف و نهي از منکر نکردن نميريم جهنم" ؟؟؟
حتی در آیاتی بازخواست می کنه : سوره هود آیه 116 می فرماید چرا از امتهای پیشین که صاحب قدرت و فکر بودند از از فساد نهی نکردند یا آیات 62و 63 مائده را تلاوت بفرمائید چرا خداپرستان و دانشمندان آنها را از سخنان گناه و خوردن رشوه نهی نکردند ؟ خلاصه آیاتی با اشارات مستقیم و غیر مستقیم زیاد هست البته در قرآن کریم می فرماید چرا به چیزی امر می کنید که خود به آن عمل نمی کنید؟ ( وهرچه مشکل در داخل و خارج مملکت ها ی اسلامی هست مربوط به عمل نکردن به همین آیه است )
kian گرامی این عبارات
خیلی برام توجیه نشد: " مگه خدا نگفته 1 ساعت فکر کردن از هفتاد سال عبادت بيشتره.تو تمام کتب آسماني قيد شده که بهشت جاي خردمندان است. و هدف تمام اديان الهي از بودايي تا اسلام انديشيدن بوده و بس!!!"
آخه چرا ؟ بله این حدیث فکر ساعت به از هفتاد سال عبادت ارزشش به اینه که عمل حاصل از آن هم درسترین عمل باشد میوه اندیشه باید عمل باشد اگر غلط باشد میوه کال و تلخ و گس و اگر درست میوه آن شیرین و رسیده اماگر میوه اندیشه چیده نشود که جز لهیدن وفساد چیزی نصیب صاحب اندیشه نمی شود جز گربزی امام علی مرد نامتناهی تاریخ می فرماید :وقتی به درستی اندیشه ای پی بردی در عمل کردن به آن استوار باش
اینکه می فرمائید عبادت به نفع خدانیست صد درصد حرفتون قبول دارم چون دین همین را می گوید اما قرآن خیلی قشنگ تر از علم پزشکی و روانشنسهای غرب و شرق آن رو توجیه می کنه آن رو معنی می کنه خداوند می فرماید ای پیامبر
فعبد ریک حتی
یاتیک الیقین عبادت کن پروردگارت را تابه مقام یقین برسی یا در
جایی دیگر می فرماید وما خلقت الجن و الانس الا لیعبدوه ما جن وانس
را خلق نکردیم مگر برای عبادت پس این مقوله بسیار مهمتر عمیق تر و پر شاخه تر ازینهاست وعبادت پاسخی به سوالات جدی و فطری و اساسی بشرمعرفی می گردد.
kian گرامی برداشت من از حرفهای شما این بود که شما پیشرفت علمی را راه حل قضیه و برخورد با جهان می دانید ومن هم صدرصد باان موافقم البته اگر فقط منظورتون از علم تکنولوژی صنعتی و نرم افزاری و سخت افزاری و علوم تجربی محض نباشه گمان کنم همه هم ان را تایید میکنند( چنانچه مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند پیشرفت در فن آوری را) اما ین پاسخ بلند مدتی هست که متاسفانه ما جوامع مسلمان به دلیل درگیر شدن در مصرف زدگی و اشتغال به تقلید از زندگی مدرن غربی و ازدست دادن ساعتهای طلایی زندگی در زمان حال و درگیر استعمار و استکبار بودن در زمان حال و گذشته از آن باز ماندیم ماانقدر مشعو ف و مشغول مصرف هستیم که تنمان از زحمت وکار مفید (منهای آنها که دمی از زحمت فکری و جسمی باز نمی ایستند )بیگانه شده اما به هر حال پاسخ علم پاسخ صاحبان دانش است اما عوام که اکثریت جامعه هستند و آیا باید از توهین وتحقیر نسبت به اعتقاداتشون بی خبر بمانند باید سکوت کنند ومنتظر پیشرفت علم باشند تا پاسخ بدهد آیا شما فکر کردید این آخرین توهین آنها خواهد بود اگر ما سکوت کنیم آخه مساله اینه که در برابر توهینهای زیادی هم در زمان حال وگذشته چون نمی توانستیم یا نمی دانستیم سکوت کردیم اما هر بار توهین بعدی بزرگتر بود و تلخ تر ( این روشهای برخورد روشهای امربه معروف ونهی از منکر هست که با عقیده وسلیقه های مختلف ارائه میشه ومطمئنم همه ی ما ازتوهین به مقدسات ناراضی هستیم )
kianگرامی حرف دوستانه اینکه : کلمات باری بیش از احساسات واقعی وغیر واقعی ما را به دوش میکشند کلمات بار جهت تفکر و عمل انسانها را بدوش می کشندو به شنونده اش می رسانند پس گوینده کلمات امروزپاسخگوی تفکرات و اعمال فرداست
میدونم منظورت ازاین جمله " بابا دست برداريد از امر به معروف و نهي از منکر"با وجود این همه آیه درمورد تاکید بر این دستور مهم الهی رد آن نبوده بلکه می خواستی بگوئی دست از حرف بردارید بلکه قدمهای عملی و مفید ترازحرف برداریدبله امام صادق (ع) هم می فرماید مردم را باعمل صالح دعوت کنید نه فقط زبان کونوا دعاة الناس به غیر السنتکم ولی درمورد اعترا ض به توهین به مقدسات فریادهای خشم هم یک رفتار عملی هست نه زبانی و فقط سر تکان دادن چون به صورت یک جمعیت واحد حرفی را زدن هر چند کوتاه مفید است وبه نوعی عمل است نه حرف چنانکه وقتی یک جمعیت سکوت می کند فجایعی مثل ثقیفه ، فدک ، عاشوراومظلومیت 14 معصوم و غیبت بیش از هزار ساله مهدی -عجل الله فرجه- رخ می دهد بله گفته اند و شنیده ایم هر چیزی حکمتی دارد خداخودش حق را روشن می کند اینها چیزی از خدایی خدا کم نمی کند گر جمله کائنات کافر گردند بردامن کبرائیش ننشیند گردی اینها همه هست اما همه ی حرف نیست خدا حق را به هر وسیله که باشد روشن می کند اما چرا آن وسیله ما نباشیم بله خدا فرموده" اراده کردند نور خدارا خاموش کنند ولی خداوند اراده کرده نورش را کامل کند هر چند کافران را خوش نیاید : چرا این اراده به دست ما محقق نگرددما مسلمانان باید در برابر همکیشانمان هر کجا ودر هر مذهبی گذشت داشته باشیم ودر برابر بیگانگان منطقی و ومقتدر ودر صورت لزوم سرسخت
kian گرامی اما لازم دونستم حرفهای دلم را در ادامه حرف های شما بنویسم امیدوارم احساسش کنید با همان حسن نیتی که نوشتم

aram89
10-10-2010, 08:24 PM
[QUOTE=aram89;130909]
میگی مغالطه یاد عادل و نود میوفتم:39:

بسیار سپاسگزار م عملا تایید فرمودید که :چرا آنهاازشکل کعبه از خاطره سازی

ناخود آگاه ذهن انسانها استفاده نکنند اونها همیشه از علم

روانشناسی بهره می گیرند

ripek
10-12-2010, 03:09 PM
aram89 گرامی

صحبت های شما صحیح هستن
اما وقتی امر به معروف و نهی از منکر تاثیری نداره چرا این کارو بکنیم؟!
اونایی که دشمنن دو تا حالت دارن:یا از روی جهله یا از روی علم
اگر از نادانی است که مطمئنا با این همه امکانات مثل کتاب و اینترنت و رسانه توجیهی برای کارشان ندارند و اگر هم از روی عمد است که امر به معروف و نهی از منکر تاثیری ندارد
آیاتی که فرمودید درستند اما مگر خداوند نمی فرماید:
ولتکن منکم امت یدعون الی الخیر و یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر
طبق این اولویت با "یدعون الی الخیر " است
طوری که همگان اعتقاد دارند در اسلام کامل و واقعی تا زمانی که دستور مذکور کاملا اجرا نشده نمی توان بقیه اجزا مخصوصا نهی از منکر را کامل اجرا کرد زیرا مقدمات فراهم نشده
ولی متاسفانه شاید مسلمانان به این امر آنطور که باید و شاید اهمیت نمی دهند و از طرفی امثال طالبان و بن لادن چهره ترسناکی از اسلام به جهانیان عرضه کرده اند

اگر تاپیک از موضوع اصلی منحرف شده معذرت می خوام

aram89
10-13-2010, 09:53 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

ripek گرامی ازاینکه لطف کردید واین جواب طولانی را مطالعه کردید سپاسگزارم و خداراهم شکر می کنم که اگر تاپیک منحرف شد به جای بدی کشیده نشددراینکه مومنان و مسلمانان و حتی همه انسانهادر هر دین و مسلکی بایدچهره ای محترم و مهربان داشته باشند شکی در آن نیست و قبول دارم یعنی فطرت هر انسانی قبول دارد از همین روست که عده ای برای ییشرفت حتی اهداف پلید خود هم در ظاهر چهره مهربان از خود ارائه می دهند اما پاسخ این که فرمودید:"اونایی که دشمنن دو تا حالت دارن:یا از روی جهله یا از روی علم اگر از نادانی است که مطمئنا با این همه امکانات مثل کتاب و اینترنت و رسانه توجیهی برای کارشان ندارند و اگر هم از روی عمد است که امر به معروف و نهی از منکر تاثیری ندارد"

این قصه یک قصه تکراری تاریخی هست یعنی حتی در یک قبیله کوچک هم نادانهای بودند که باید از دانایان آن طائفه بپرسند و به قول شما آگاه شوند ولی به هر دلیلی سستی می کردند ویا نمی توانستند عده ای هم به قول شما عمدا با حق مخالفت می کردند اما سلامت یک جامعه را نمی توان فدای این دو گروه کرد باید در جهت بیداری نادانان کوشید وبه آنها که عمدا حق رانادیده می گیرند هرکس در وسع و جایگاه خود امر ونهی کند مثلا نمی شود اجازه دادکه چند راننده چون نادانند یا عمدا نمی خواهند حقوق سایرین را رعایت کنند تاچند عابر را له کنند خیابانهارا به هم بریزند تصادف یا ترافیک ایجاد کنند طبیعی است اگر بلند گوی پلیس بگه که خودرو شماره.... توقف کن با سرعت نرو تو لاین خودت برو و هزاران امر ونهی دیگر بله تو جاده خیلی تابلو هست که آگاه می کنه و توصیه می کنه حتی اخطار می کنه یاباز به قول شما دعوت می کنه ولی همیشه عده ای به قول شما متعمد و نادان هستند ولی کسی که نگران سلامت خانواده و خودش وجامعه هست آیا در برابر اینها سکوت می کنه ؟ به هر طریقی انسان عاقل سعی می کنه در بی خطر ترین و پاک ترین مسیر خودش و جامعه رادر سطح کلان حرکت بدهد . دوست گرامی هیچ چیز به طوربلند مدت نمی تواند امر به خوبی ونهی از زشتی را تعطیل کند حتی اگر یک آیه هم نازل نشده بود زیرا حکم عقل است و دانایان به آن عمل خواهند کرد چو می بینی که نابینا به چاه است اگر خاموش بنشینی گناه است وامر معروف ونهی از منکر واجب و نحوه اجرا برای تاثیر گذار بودن آن به میزان هوش، سلیقه و آگاهی و دانایی ماو جایگاه اجتماعی ما مربوط است

حالا اگر می بینید در ما حساسیتی و حتی موضع گیری مخالف در برابر واژه های امربه معروف و نهی از منکر که حکم بدیهی عقل و فطرت و دستور واجب دین هست وجود داردالف ) یا در اثر بی سلیقگی ها و بی توجهی به نکات جانبی در موزداجرای این دستور بوده ب) یا غرورکاذب انسان که همیشه سد راه او در عمل به حق هست بله هر انسانی دوست دارد پیش از آنکه به او بکن یا نکن بگویند بهترین اعمال از آن او باشد اما دریغ آنکه غیارهای احساس عبارهای غرور غبارهای عادتها غبار های سنتها غبارهای تربیت های نا صحیح غبار های فریبکاران که پیوسته مشغول تحریف حق هستند انسان را از انجام بسیاری اعمال صحیح باز می دارد و به اعمال ناصحیح و زشت مشغول می کند(درچنین هنگامی امربه معروف ونهی ازمنکریک ضرورت است یک هشدار است یک لطف بزرگ است در حق انسان سرگرم و بی توجه وحتی به قول شما متعمد یا نادان )

اما حرف اولمون : اعتراض به اهانت به مقدسات از جانب بیگانگان بیش از آنکه در بحث امر به معروف ونهی از منکر مطرح باشد باز هم در بحث یک دفاع مقدس دفاع از حق مطرح است و دفاع از حق نباید تعطیل شود این جمله از یک شهید را ملاحظه کنید من برای آب نمی جنگم زیرا رحمت خدا وسیع است و باران الهی همیشه خواهد بارید برای خاک هم نمی جنگم زیرا خاک نیز مرا در بر خواهد گرفت من برای آن چیزی می جنگم که پیامبر در غزوه احد جنگیده است این شهید که در جنگ هشت ساله کشته شد با روشن بینی دفاع خود را دفاع از اعتقادات معنوی و مذهبی معرفی می کند و البته آنرا در عزت و قدرت و طن و حفظ آب و خاکش می یابد اینکه یک جمعیتی بدون یک شلیک صادقانه فریاد بزند قرآن یک کتاب آسمانی است و کتاب جاودانه ماست کعبه عبادتگاه ابراهیم پدر ادیان است نباید سنبل آلودگی ها باشد کعبه محل اعتقادمیلیونها انسان است و نباید به آن توهین شود این خشونت است؟! کدام مسلمان در جواب آنها کلیسایی را به آتش کشیده ؟کدام مسلمان حتی یک مسیحی بی گناه را یا یک یهودی یا حتی یک بی دین را کشته است ؟جز آنها که خود غریبیها همچون صدام و بن لادن تر بیت کردندومی کنند( آنها نام عروسک هایشانرا مسلمان گذاشته اندبرای ما آنهااز
ابو جهل هم کافرترند ) و برای پیشبرد اهداف خود و استعمار و استکبار به خطر افتاده خود به جان مسلمانان و خاور میانه انداخنند نهripekگرامی درد دلهایی هست که باید یک جمعیت با صدای بلند بگوید مثل غم تحقیر اعتقادات یک ملیارد انسان مثل اندوه نادیده گرفتن آزادی اعتقاد یک ملیارد مسلمان مثل درد دل مستضعف ماندن اکثریت بشر به نفع اقلیت مستکبر آه از این درد آه از این بشر آه از این سکوت آه از این فریادهای تنها مانده

اما حرف دوستانه : به اعتقاد ما مسلمانان فرصت زندگی دنیا فرصتی کوتاه و بدون تکرار با آخرتی زشت یا زیبا جاودانه است پس یک مسلمان هرگز ریسک نمی کند و آخرت جاودانه زیبا را به خاطر فرصت کوتاه وبدون تکرار زندگی دنیا فدا نمی کند صادقانه زندگی می کند تا دربرابر پروردگار صادقانه پاسخ دهد با تمام وسواس سعی می کند جای حق وباطلی در ذهن او و عمل او جابجا نشود زیرا این به معنی از دست دادن یک فرصت طلایی جاودانه است یک مسلمان باهوش می داند اگر خود را فریب دهد خدا را نمی تواند فریب دهد پس برای او یی که خدای جاودانه می داند زندگی می کند. زمانهایی هست که باید جهت دل را به سمت افق هایی والا سوق داد و از رضایتمندیهای کوچک دل خود و دیگران گذشت و دل را به رضایت خداوند عادت داد نه رضایت دل افراد کوچکی چون خود البته اگر در این راه صبر کند دلهای دیگر نیز با او یکدل خواهد شد

pnu-club
10-24-2010, 11:22 AM
وقتی پیروان یک دینی میام میگن این مکان مقدس ترین مکان هست و هر کسی به دین ما توهین کند کمترین جرمش کشته شدن است، فکر میکنید چه نتیجه ای داره؟

ما همیشه میگیم دین ما شرف و غیرت ماست و هرکسی یک چیزی شبیه مقدسات ما بسازه غیرتی میشویم، ولی ما که خودمان را مسلمان میدانیم چه کار کردیم؟ جز اینست که با پول باد آورده نفت زندگی میکنیم؟ جز اینست که 50سال است داریم به یکی از قدرتهای جهان ناسزا میگیم که چرا آن دولت را درسال 32 سرنگون کرد؟ یعنی ما خودمان عرضه نداشتیم در این 50 سال یک حکومت قانون و دمکرات سر کار بیاوریم؟ این نشانه بی عرضگی ما نیست؟
ما هنوز نتوانستیم پیکان تالبوت 50 سال پیش انگلیس را آپدیت کنیم و خودروهای 100% مونتاژ را بجای خودرو ملی با کیفیت پایین به چند برابر قیمت به مردم معرفی میکنیم و دیگر ممالک مسلمان نشین هم همین وضع یا بدترش را دارند
و هزاران نکته دیگر که در اینجا مجالی نیست

وقتی ما اینقدر ضعیفیم برای همین تعصب ما روی اعتقادات و مقدسات بنظر غربیها مسخره می آید و ما را مسخره میکنند. همانطور که یکی از دوستان در همین تاپیک اشاره کرد، چرا غربیها بودا و کنفوسیوس و هندوها و چینیها را مسخره نمیکنند؟

از ماست که برماست؛ تا زمانیکه فقط حرف بزنیم و ادعای مفت داشته باشیم ولی بیعرضه باشیم، همین بساط است

aram89
10-27-2010, 12:21 AM
امضاء قشنگ!pnu-club اینکه می فرمایید "وقتی ما اینقدر ضعیفیم برای همین تعصب ما روی اعتقادات و مقدسات بنظر غربیها مسخره می آید و ما را مسخره میکنند. همانطور که یکی از دوستان در همین تاپیک اشاره کرد، چرا غربیها بودا و کنفوسیوس و هندوها و چینیها را مسخره نمیکنند؟"
دلیلش همون امضای شماست چون روش عملی بیشتر پیروان آن ادیان این هست که گدایی را قناعت، بی عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب، این حماقت را حکمت خداوند می نامند !و البته از درون وبرون کم تلاش نشد تا این روش را هم بر مسلمانان تحمیل کنند ولی آیات قرآن معجزه جاوید چه باشکوه قرنها در برابر آن ایستاد هرچند به هر اندازه که که فراموششکردیم باختیم
وقتیکه زورمندان آنها را می خوردند مثل هلو بودند شیرین این بود که مسخرگی نکردند ولی وقتی شروع به خوردن مسلمانان و سرزمینهایشان کردند زمانهایی شبیه خوردن فلفل بود زبانشان را سوزاند این بود که مسخره کردند یا بهتر بگویم مسخرگی کردند و هیچکس قیام عملی به نام اون ادیان بر ضد قدرتمندان زور گو نمی کند و دینداریشان زحمتی برای آنها نیست که رحمتی هم هست ولی بارها و بارها بانام اسلام در طول این 1400 سال بر ضد حکومت جباران قیام شده است رهبر هندیان وقتی بر ضد استعمار قیام می کند می گوید این درس را از حسین بن علی(ع) آموخته است و قرآن درآیات خودصریحا یکی از مسئولیت انبیا را باز کردن بند بردگی از پای انسانها ونجات بشر از دست ظالمان اعلام می کند
آنها خوب می دانند اسلام ادیان دیگر نیست !!!که کعبه یک نقطه اتحاد است که هرلحظه ممکن است به یک طوفان جهانی ضد استکبار تبدیل شود آنها نگران خانه هایی هستند که سالها برزمین غفلت ما برای خود ساختندآنها نگران حتی یک لحظه بیداری ماهستند مسخره میکنند تحقیر می کنندمارا سرمست و مشغول تولیداتشان می کنند و مشغول هزاران بازی نگفتنی می کنند... اما خدارا شکر شما بیداریدو امثال شما و خوب فهمیده اید که ملتی که از درون محکم باشد از بیرون کسی نمی تواند براو چیره شود/ انشاءالله جامه عمل به این نظرات خوب می پوشانیم و به این سلطه علمی و تکنولوژی آنها پایان می دهیم
به هر حال نباید در برابر توهینها سکوت کرد به خصوص وقتی این توهین به عقیده یک جامعه بزرگ باشدگاهی دزدی سنگی به خانه ی ما می اندازد تا بفهمد که آیا کسی در خانه هست یا نه اگر احساس وجود کسی را نکرد به خودش اجازه می دهد وارد حریم ما شوداما اگر صدایی بشنود باز می گردد برای همین صاحبخانه هشیار حتی وقتی خانه نیست هم رادیوخانه اش را روشن می گذارد

اسلام به ذات خود ندارد عیبی

هر عیب که هست از مسلمانی ماست

انشاءالله همه ی ما فرصت پیاده کردن نیت های پاکیزه راپیداکنیم واجرا کننده های خوبی برای شعار هایمان باشیم

ripek
10-27-2010, 02:33 PM
پیشنهاد می کنم یه تاپیک جدا برای این بحث باز کنید.

pnu-club
10-27-2010, 04:19 PM
اینکه می فرمایید "وقتی ما اینقدر ضعیفیم برای همین تعصب ما روی اعتقادات و مقدسات بنظر غربیها مسخره می آید و ما را مسخره میکنند. همانطور که یکی از دوستان در همین تاپیک اشاره کرد، چرا غربیها بودا و کنفوسیوس و هندوها و چینیها را مسخره نمیکنند؟"
دلیلش همون امضای شماست چون روش عملی بیشتر پیروان آن ادیان این هست که گدایی را قناعت، بی عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب، این حماقت را حکمت خداوند می نامند !و البته از درون وبرون کم تلاش نشد تا این روش را هم بر مسلمانان تحمیل کنند ولی آیات قرآن معجزه جاوید چه باشکوه قرنها در برابر آن ایستاد هرچند به هر اندازه که که فراموششکردیم باختیم
وقتیکه زورمندان آنها را می خوردند مثل هلو بودند شیرین این بود که مسخرگی نکردند ولی وقتی شروع به خوردن مسلمانان و سرزمینهایشان کردند زمانهایی شبیه خوردن فلفل بود زبانشان را سوزاند این بود که مسخره کردند یا بهتر بگویم مسخرگی کردند و هیچکس قیام عملی به نام اون ادیان بر ضد قدرتمندان زور گو نمی کند و دینداریشان زحمتی برای آنها نیست
کعبه یک نقطه اتحاد است که هرلحظه ممکن است به یک طوفان جهانی ضد استکبار تبدیل شود آنها نگران خانه هایی هستند که سالها برزمین غفلت ما برای خود ساختندآنها نگران حتی یک لحظه بیداری ماهستند مسخره میکنند تحقیر می کنندمارا سرمست و مشغول تولیداتشان می کنند و مشغول هزاران بازی نگفتنی می کنند... اما خدارا شکر شما بیداریدو امثال شما و خوب فهمیده اید که ملتی که از درون محکم باشد از بیرون کسی نمی تواند براو چیره شود/ انشاءالله جامه عمل به این نظرات خوب می پوشانیم و به این سلطه علمی و تکنولوژی آنها پایان می دهیم

شما می گویید چون اسلام در برابر زورگویان ایستاده آنها از لجشان اسلام را مسخره میکنند ولی چون ادیان دیگر تسلیم زور گویان شدند مسخره نمیشوند..اگر واقعا اینطور بود الان باید کشورهای مسلمان نشین از ژاپن کره و چین بودایی و .. مترقی تر باشند. شما میگویید زورمندان آنها را خوردند! ولی از پس اسلام بر نیامدند! اگر دیگران خورده شدند چرا مسلمین عقب ماندند؟ همانها که خورده شدند یا تسلیم شدند باید عقب میماندند.

من میگویم سماجت بدون پشتوانه هیچ توجیه منطقی ندارد و در دراز مدت آثار فجیعی در پی دارد که اتفاقا چنین نتیجه ای را برای مسلمانان در پی داشته است. وگرنه خوب میدانیم که یهودیها نسبت به اعتقاداتشان بسیار مصر و سمج هستند و الان بزرگترین سرمایه دارن و اداره کنندگان پشت پرده جهان هستند! شما از یک سو دلیل تمسخر اسلام از سوی غربیها را، ایستادگی و قدرت(!) اسلام میدانید و از سوی دیگر احیانا دلیل عقب ماندگی مسلمین را استعمار همان غربیها بر علیه مسلمین میدانید، که اینها با هم تضاد دارد.

اگر بنا به گفته شما اسلام قدرتی دارد؛ چرا آنرا برای توسعه تکنولوژیکی و فرهنگی و سیاسی ملتهای خود بکار نمیگیرد؟ کجاست این قدرت؟ آن طوفان جهانی که از کعبه بر خواهد خواست(!) چه ماهیتی دارد؟ تا زمانیکه مسلمانان ضعفهای خود را -که همانا ضعف در ساختارهای سیاسی و فرهنگی و تکنیکی است- بطور جدی برطرف نکنند اوضاع بد فعلی شان بدتر خواهد شد.
اگر کسی بخواهد مسخره نشود باید قوی شود و راه قوی شدن، همان راه توسعه و اصلاحات دربخشهای سیاسی و اقتصادی است که لازمه آن مشارکت در اقتصاد جهانی و روندهای جهانی است که این مهم با شعار دادن ودشمن تراشی های بیحاصل و به قدرت نداشته افتخار کردن و با سنگ و کلوخ بجنگ قدرتهای تا دندان مسلح رفتن، عملی نخواهد شد و آبی ست که در هاون کوبیده شود..

aram89
10-27-2010, 11:21 PM
بابا اگر ما هم به تاثیر پیشرفت در تکنولوژی و صنعت و هر نوع دانشی معتقد نبودیم اینقدر در بدست آوردن انرژی هسته ای فناوری نانو و ... پا فشاری نمی کردیم من پیشرفت علمی و تجربی را قبول دارم من هم اعتقاد دارم بیش از گفتار باید عمل داشت( مدیریتهای ضعیف راحت طلبان مدیر کم کاریهای همه گیر آدمهایی که تپل مپل شده اند ودنبال رژیم هستندتعداد زیاد آمار رژیم های لاغری در مجلات تن هایی که زودبه نفس نفس می افتند دستهای مردانی که ظرافت انگشتانشان به ناخنهای دخترکان جوان هم طعنه می زندو... همه طعم تلخ کم کاریها را آشکار کرده است)اما بی تفاوتی بی تعصبی نسبت به حق را زشت می دانم و سکوت را خیانت ما دشمن
نمی تراشیم ما دشمنانمان را می بینیم میان ایندو فاصله زیاد است آنها می خواستند در ایران ودر هر جای دنیا باشند و نادیده گرفته شوند و هر چه می خواستند خونخواری کردندو نادیده گرفته شدند وبه آنچه می خواستند با کمال آسایش رسیدند سرزمین خواری کنند نادیده گرفته شوند که هیچ نامشان هم ناجی حقوق بشر باشد ولی مادیدیم رهبران دینی ما از میرزای شیرازی تا شیخ فضل الله نوری تا امام خمینی بارسوا کردن کاپیتولاسیون تا آیت الله کاشانی و مصدق که نفت را ملی کردنداز مطهری که گفت اینهارا رهاکنی شیراز راهم ملک سلیمان میدانند ومتعلق به خودشان تادرهشت سال جنگی که دست آموزانشان را به جان ملت تازه از بند سلطنت رها شده انداختندتا امروز که در چهار جهت جغرافیایی ایران اردوگاه زده اند تاگوانتانامو کثیف تا خلیج عربی مطرح شده ی به رای گذاشته شده تا فیلم های هالیوود امروز ودیروزشان که البته نه تنها آمریکا و اسرائیل که اروپا هم به همین ترتیب خود رامنجی آخرالزمان می دانندتا دخالت در ملی ترین کار یک ملت یعنی انتخاباتش در همه جا دیده می شوند و می بینیم بله ما آنها را نمی تراشیم ما گناهمان اینست که آنها را ندیده نمی گیریم

KIAN~~~~
10-28-2010, 12:52 AM
پستارو خوندم و خوشحال شدم که بعضیا حرفامو فهمیدن!
اول از aram89 تشکر میکنم که به جای توهین واضح پاسخ داد!
ببینید منظور من از (( 1 ساعت تفکر از ... )) این بود که اول بشینید فکر کنید و علم به دست بیارید و عاقل بشید،بعد راجع به یه موضوع قضاوت کنید! نه فقط بشینید و دیگران و امر و نهی کنید و بگید بیوتکنولوژی حرامه و فلان چیز مکروهه و فلان و .... (منظورم شخص خاصی نیست، کسایی که اینجور فکر میکنن،مثلا من کتابی از یه شخصی که خیلی مثلا فلانه خوندم (نمیخوام اسم بیارم) که نوشته بود:و ابلیس پای درخت انگور بول کرد و خدا شراب و حرام کرد، و در جای دیگه نوشته بود ابلیس به خدا میگه حوصلم سر رفته و خدا بش ساز و دهل میده، و از اون به بعد آلات موسیقی شیطانی میشه! به نظر شما اینا از یه انسانی که فکر کرده باشه و از مضرات یا فوائد یه چیز از نظر علمی آگاه باشه این حرفای مهمل و میزنه؟ تازه یه عده اینو باور میکنن! من به اعتقاد و باور همه احترام میزارم؛ اینو کسایی که با من مکاتبه داشتن میدونن که من از توهین شدیدا انتقاد میکنم،چه راجع به خودم چه راجع به دشمنم! اصل موضوع اینه که من به این اعتقاد دارم که هر چیزی دلیل علمی خودشو داره، و بهتره توجیهات علمی رو تو اسلام بیاریم تا به اسلام واقعی که روش سعادت و زندگی و خداشناسی و ... نزدیک شیم، واقعا خیلی بچگانست که فکر کنیم خدا بیاد یه جهنم بسازه که کل دنیا رو مجازات کنه و یه تیکه کوچیک از آخرت و بهشت کنه که یه 10 نفر ایرانی رو توش قرار بده!
اگه بخوایم اینجوری فکر کنیم پس خدا رو مجازات گر تعریف کردیم!
این حرفارو از خودم نمیگم؛اشاره میکنم به سریال سراسر مسخره ملکوت که تابستون پخش شد و من یه قسمتشم ندیدم! (من اصول از فیلمای مسخره صدا و سیما دیدن نمیکنم؛ حیف چشم! به جاش میشینم و یه کتاب علمی میخونم) تو اون فیلم نقش اول به خاطر 3 تا گناه پیش پا افتاده میخواست بره جهنم! به نظر شما چند نفر هستن که اصلا گناهی ندارن! طبق اون سریال پس اصلا کسی وجود نداره که بره بهشت!
به نظر شما دنیا راجع به خدای ما چی فکر میکنن؟ با این خدایی که اینا دارن تعریف میکنن؛ خدا به یه وجود بدجنس و جلاد تبدیل میشه که به دلیل بیکاری اینهمه انسان خلق میکنه که همرو بفرسته جهنم و 10 نفر ایرانی رو ببره بهشت!!!
اعتقاد بهشت و جهنم چرا تو عربستان شکل گرفت؟
میدونید که عربستان یه کشور تقریبا خشکه؛ و آتش بدترین واقعه تو اون زمان بود؛ و پیامبر از این موضوع استفاده کرد تا عربای اون زمان از آتش بترسند! و بهشت و طوری تعریف کرد که هر عرب اعم از فقیر و غنی تو خواب اونو میدیدند!
و بقیه باور ها هم به این طریق شکل گرفت!
به نظر من به جایی که بگن ابلیس سر درخت انگور بول کرد و شراب حرام شد تا مردم ننوشند؛ اونارو از مضرات شراب آگاه کنن! اینطوری طرف بهتر میتونه عاداتشو ترک کنه! اشتباه میکنم؟
حالا دیگه حال ندارم کلی بنویسم و نمیخوام موضوع رو کش بدم؛ اونایی که سرشون تو علمه حرفمو میفهمن؛ ولی اونایی که هنوز تو خرافاتن و به بهشت و جهنم و بول ابلیس و ... اعتقاد دارن، ازشون انتظاری نیست! اما اگه بازم منظورم و نفهمیدین ، روشن تر میگم.

pnu-club
10-28-2010, 01:58 AM
بابا اگر ما هم به تاثیر پیشرفت در تکنولوژی و صنعت و هر نوع دانشی معتقد نبودیم اینقدر در بدست آوردن انرژی هسته ای فناوری نانو و ... کاپیتولاسیون.. تا آیت الله کاشانی و ...

من آن مطالب رو کلی اشاره کردم و لزوما در مورد مسائل ایران نبود..
فرض کنیم همه چیزهایی که گفتید درست باشد. آخرش که چی؟چگونه میخواهید انتقام کل تاریخ را از زمان کاپیتولاسیون تا گوانتانامو و .. یکجا از آنها بگیرید؟ در طول این سالها مبالغ نجومی که از فروش اسلحه به کشورهای خلیج به جیب کمپانیها رفته و آنهم فقط بخاطر ترساندن عربها از ایران، گویای این واقعیت است که آنها هیچ وقت ضرر نکرده اند و بیشتر هم منتفع شده اند. بنابراین اصرار بر شیوه ای که به حریف صدمه چندانی نمیرساند و ضربه را بر ما وارد میکند، چه سودی دارد؟ آنها بر ماجنگ تحمیل کردند، هالیوود دارند، در انتخابات دخالت میکنند... آیا ماهم میتوانیم جنگی رابرآنها تحمیل کنیم که 8 سال دنبال نخود سیاه بدوند آیا ما هم هالیوودی داریم که آنها را بخواباند روی خاک و آیا از چنین قدرتی برخورداریم که در انتخابات آنها دخالت کنیم تا امنیتشان بخطر افتد؟ اگر قدرت مقابله بمثل داریم حرف شما درست است و اگر نداریم؟
ما وابستگی شدید به یک کالای صادراتی داریم که پاشنه آشیل ماست. نشاندن نانو و انرژی هسته ای بجای "وابستگی 90درصدی به نفت" کدام یک از محدودیتهای اقتصادی ما را حل میکند؟ آنهم نیروگاه هسته ای که در صورت راه اندازی تنها معادل 2% برق کشور را تولید خواهد کرد و با توجه بمحدودیت معادن داخلی،باید وارد کننده سنگ معدنی آن باشیم که در نهایت در انرژی هسته ای هم وابسته خواهیم بود!
بنابراین راه قوی شدن (همانطور که قبلا هم گفتم)، توسعه و اصلاحات همه جانبه است {و نه فقط در یک یا دو رشته} که لازمه آن مشارکت دراقتصاد جهانی و روندهای جهانی است نه مقابله مستقیم با سازو کار جهانی!

البته موضوع تاپیک این بود که "" چکار کنیم که مسخره نشویم"" که بحث به اینجا کشید :74:

aram89
10-29-2010, 02:17 AM
Kian 'گرامی ازاین جمله شما خوشم اومد و روش حساب می کنم که فرمودید"من به اعتقاد و باور همه احترام میزارم؛ اینو کسایی که با من مکاتبه داشتن میدونن که من از توهین شدیدا انتقاد میکنم،چه راجع به خودم چه راجع به دشمنم!" برای همین ازشما می خوام که به طور کلی یک رسانه ای که جندین ملیون از اون استفاده می کنند را مسخره تلقی نکنید منظورم این عبارت شماست "من اصول از فیلمای مسخره صدا و سیما دیدن نمیکنم؛ " من نه افتخار این راداشته ام که خانواده شهید باشم نه از افراد فامیل یا خانواده ام کسی در رسانه ملی یا دولت دست اندر کارمهم باشد که حتی یک لحظه هم فکر کنی این حرف هارا ازروی تعصب شخصی می زنم نه اما به هر حال همه کسایی که تو این سرزمین در این صدا و سیما کار می کنند به ما تعلق دارند هرچند به انها انتقاد داریم ولی تمسخر تلقی کردن زحمتهای آنها درست نیست همه دارن سعی می کنند بهترین کار را داشته باشند ولی اگر تظرهمه را تامین نمی کند دلیل بر کوچک شمردن تلاش آنها نیست به قول شاعر گر تو بهتر می زنی برگیر بزن

اما در موردحرفهایی که درمورد بعضی توجیهات نادرست که در بعضی کتب به اصطلاح اعتقادی خوانده ای واقعا دردی بزرگ هست و قبول دارم و حرفت رادرک می کنم پیشنهاد دوستانه ای دارم شما که از حرفهایت معلوم است اسلام واقعی را طالبی و پذیرا ( از این جملتون می گم:" و بهتره توجیهات علمی رو تو اسلام بیاریم تا به اسلام واقعی که روش سعادت و زندگی و خداشناسی و ... نزدیک شیم، ")لطفا مدتی وقت و حوصله بگذار ودل و اندیشه ات را به خدا بسپار ورای هرچه پیش داوری منبع اصلی شناخت دین اسلام یعنی قران کریم را مطالعه کن تا حقایق برایت آشکار گردد فقط اگر خواستی به این پیشنهاد دوستانه عمل کنی هر بار پیش ازمطالعه این رمز عبور رازمزمه کن "خدایا کتابت را گشودم برای آنکه حقیقت دین را برمن آشکار کنی " البته خدای نکرده فکر نکنی تورا قرآن نخوانده می انگارم هرگز، اما منهای همه ی کتب دینی دیگر فقط قرآن خواندن را بااین نیت پیشنهاد می کنم زیرا بازارکتب ونویسنده کتب دینی مرید و مرادداغ است اما شناختن حرف حق از باطل در میان این کتب کسانی را می خواهد که عمری طولانی صرف شناخت دین کرده اند

امامان عزیز هم می فرمایند :حدیث هایی که به مانسبت می دهند به قرآن عرضه کنید اگر مطابقت داشت بپذیرید اگر نه بکوبید به دیوار! امیدوارم همانطور که درنوشته های دیگرتان خوانده ام که دراین سن پائین عشق را تجربه کرده اید عمیقترین عشق هستی هنوز دهه ی بیست را به نیمه نرسانده دامنگیرتان شود آمین
اما شما را به مطالعه قرآن می سپارم چون مولفش همیشه آن لاین هست

بازم میگم منظورتون رو فهمیدم ولی جونمردانه تر است که بجای آنکه از بی پایه ترین حرفهایی که در حاشیه دستورات یک دین زده می شود را به رخ بکشیم باسلیقه تر عاقلانه تر منطقی تر و جوانمردانه تر میشه که اگر از محکم ترین ومستند ترین دلایل و حرفهایی که در متن اعتقادات یک مسلک وجود داره برای معرفی و مناظره استفاده کنیم چرا این آیه واستدلال قرآن را درمورد تحریم شراب نیاوریم که می فرماید : ای پیامبر از تو درمورد شراب و قمار می پرسند بگو در آن گناهی است بزرگ و منافعی برای مردم اما پی آمد گناهانش بیش از منافعی است که نصیب مردم می کند ....این چنین خداوند آیاتش را برای شما روشن می کند شاید که تعقل کنید

اماما ن عزیز پیامبر اعظم و اصحاب گرامش وقتی شروع به گفتگو با بزرگان ادیان دیگر می کردند آنقدر منطقی بودند که به جای شروع کردن بحث از ضعیف ترین حرفها و تحریفاتی که در حاشیه آن ادیان به وجود آمده بود از محکم تریم درست ترین قسمتهایی که درآن ادیان وجود داشت بحث خود را آغاز می کردند هم آنها احساس حقارت نمی کردند هم بحث با تناقض شروع نمی شد روشی که حتی خود قرآن هم دربرخورد با ادیان رعایت می کند "بگو ای اهل کتاب بیایید به سوی کلمه ای که بینمان یکست که خدایی جز خدای یکتا را نپرستیم"

حرف آخر اینکه :قاضی که همه ی پروند را می خواند موفق تر است

aram89
10-29-2010, 04:24 AM
من آن مطالب رو کلی اشاره کردم و لزوما در مورد مسائل ایران نبود..
فرض کنیم همه چیزهایی که گفتید درست باشد. آخرش که چی؟چگونه میخواهید انتقام کل تاریخ را از زمان کاپیتولاسیون تا گوانتانامو و .. یکجا از آنها بگیرید؟ در طول این سالها مبالغ نجومی که از فروش اسلحه به کشورهای خلیج به جیب کمپانیها رفته و آنهم فقط بخاطر ترساندن عربها از ایران، گویای این واقعیت است که آنها هیچ وقت ضرر نکرده اند و بیشتر هم منتفع شده اند. بنابراین اصرار بر شیوه ای که به حریف صدمه چندانی نمیرساند و ضربه را بر ما وارد میکند، چه سودی دارد؟ آنها بر ماجنگ تحمیل کردند، هالیوود دارند، در انتخابات دخالت میکنند... آیا ماهم میتوانیم جنگی رابرآنها تحمیل کنیم که 8 سال دنبال نخود سیاه بدوند آیا ما هم هالیوودی داریم که آنها را بخواباند روی خاک و آیا از چنین قدرتی برخورداریم که در انتخابات آنها دخالت کنیم تا امنیتشان بخطر افتد؟ اگر قدرت مقابله بمثل داریم حرف شما درست است و اگر نداریم؟
ما وابستگی شدید به یک کالای صادراتی داریم که پاشنه آشیل ماست. نشاندن نانو و انرژی هسته ای بجای "وابستگی 90درصدی به نفت" کدام یک از محدودیتهای اقتصادی ما را حل میکند؟ آنهم نیروگاه هسته ای که در صورت راه اندازی تنها معادل 2% برق کشور را تولید خواهد کرد و با توجه بمحدودیت معادن داخلی،باید وارد کننده سنگ معدنی آن باشیم که در نهایت در انرژی هسته ای هم وابسته خواهیم بود!
بنابراین راه قوی شدن (همانطور که قبلا هم گفتم)، توسعه و اصلاحات همه جانبه است {و نه فقط در یک یا دو رشته} که لازمه آن مشارکت دراقتصاد جهانی و روندهای جهانی است نه مقابله مستقیم با سازو کار جهانی!

البته موضوع تاپیک این بود که "" چکار کنیم که مسخره نشویم"" که بحث به اینجا کشید :74:

عنوان تاپیک نقل یک توهین از شرکت غربی نسبت به نماد یکی از مقدسات اسلام است اما اینکه حالا که به این شکل توهین شده ایم حواب این توهین در حال حاضر چیست یک حرف است و اینکه چه کار کنیم که دیگر مورد توهین قرارنگیریم یابه قول حضرتعالی مسخره نشویم دوحرف بلکه سه حرف دیگر است و جوابی جداگانه دارد ؟پاسخ اینکه حالا که به این شکل توهین شده ایم حواب این توهین در حال حاضر چیست ؟ دوستی فرمودندکه خیلی جای تعصب ندارد با مقایسه ای که آوردند دوستی هم معتقد بودند پاسخها به صورت شعار راهپیمایی آنها را خشن تر و عصبانی تر می کند وبی فایده است وبهتر است کاری کنیم که دانش ما وقدرت ما بیشتر شود آنها خودبه خود توهین نمی کنند وشایددوستانی هم واکنش صریح وسریع را درست می دانستند بنده هم در پاسخ این بخث عرض کردم همیشه طرف ما یک روانی یا ابله نیست که جواب اشتباهش سکوت باشد وقتی دزدی است که از ظاهر خانه آنرا آماده دستبرد زدن دیده حالا با این سنگ اندازی می خواهداز عدم وجود حاضرین خانه مطمئن شودوما دشمنمان را ازاین دسته شناخته ایم یعنی چپاولگران حیله گر البته اینها برداشتهایی است که به طور کلی درذهن من مانده است واز طرف خودم می گویم اما این موضوع که چه کار کنیم که دیگر مورد توهین قرارنگیریم یابه قول حضرتعالی مسخره نشویم دوحرف بلکه سه حرف دیگر است ؟! و طبعا جوابش هم فرق دارد چون اصلا حقیقت سوال از جنس دیگریست هر چند هردو ممکن است به یکجابرسند اینجا حرف پیشگیریست ودرمان آنجا حالا که به این شکل توهین شده ایم حواب این توهین در حال حاضر چیست ؟بحث اعلام وجود به طور ضروری و در لخظه در اثر شناسایی انگیزه وجنس دشمن
اما اینکه شما جواب این سوال این موضوع که چه کار کنیم که دیگر مورد توهین قرارنگیریم ؟را درتحولات خاصی از اقتصاد یا سیاست می دانید و شایدهم باشد حرفی است که ما با انتخابات های خود در صحنه سیاسی و اقتصادی رقم می زنیم من به شحصه نه قدرت ونه فرصت آنرا دارم که حالا بتوانم مطالعات اقتصادی و سیاسی خود را به قدری بالا ببرم که بدانم کدام سیستم اقتصادی مارا به نتیجه می رساند و کدام امار و اقتصاد و سیاست صحیح است ولی به کسانی که با دقت انتحاب می کنم اعتماد می کنم و شاید هم به این دلیل بحث درهم شده باشد دوسوال مهم دریک موضوع پنهان شده است به هر حال من هم با پیشنهاد پیشگیری و درمانی شما موافقم هم با راه حل تفهیم فوری آشکار و صریح و شناخت انگیزه ها در اینگونه اعمال واعتقاد دارم باید با اولویت بندی هردو آنها را مورد اجرا قرار داد والسلام

pnu-club
10-29-2010, 06:55 PM
پستارو خوندم و خوشحال شدم که بعضیا حرفامو فهمیدن!
اول از aram89 تشکر میکنم که به جای توهین واضح پاسخ داد!
ببینید منظور من از (( 1 ساعت تفکر از ... )) این بود که اول بشینید فکر کنید و علم به دست بیارید و عاقل بشید،بعد راجع به یه موضوع قضاوت کنید! نه فقط بشینید و دیگران و امر و نهی کنید و بگید بیوتکنولوژی حرامه و فلان چیز مکروهه و فلان و .... (منظورم شخص خاصی نیست، کسایی که اینجور فکر میکنن،مثلا من کتابی از یه شخصی که خیلی مثلا فلانه خوندم (نمیخوام اسم بیارم) که نوشته بود:و ابلیس پای درخت انگور بول کرد و خدا شراب و حرام کرد، و در جای دیگه نوشته بود ابلیس به خدا میگه حوصلم سر رفته و خدا بش ساز و دهل میده، و از اون به بعد آلات موسیقی شیطانی میشه! به نظر شما اینا از یه انسانی که فکر کرده باشه و از مضرات یا فوائد یه چیز از نظر علمی آگاه باشه این حرفای مهمل و میزنه؟ تازه یه عده اینو باور میکنن! من به اعتقاد و باور همه احترام میزارم؛ اینو کسایی که با من مکاتبه داشتن میدونن که من از توهین شدیدا انتقاد میکنم،چه راجع به خودم چه راجع به دشمنم! اصل موضوع اینه که من به این اعتقاد دارم که هر چیزی دلیل علمی خودشو داره، و بهتره توجیهات علمی رو تو اسلام بیاریم تا به اسلام واقعی که روش سعادت و زندگی و خداشناسی و ... نزدیک شیم، واقعا خیلی بچگانست که فکر کنیم خدا بیاد یه جهنم بسازه که کل دنیا رو مجازات کنه و یه تیکه کوچیک از آخرت و بهشت کنه که یه 10 نفر ایرانی رو توش قرار بده!
اگه بخوایم اینجوری فکر کنیم پس خدا رو مجازات گر تعریف کردیم!
این حرفارو از خودم نمیگم؛اشاره میکنم به سریال سراسر مسخره ملکوت که تابستون پخش شد و من یه قسمتشم ندیدم! (من اصول از فیلمای مسخره صدا و سیما دیدن نمیکنم؛ حیف چشم! به جاش میشینم و یه کتاب علمی میخونم) تو اون فیلم نقش اول به خاطر 3 تا گناه پیش پا افتاده میخواست بره جهنم! به نظر شما چند نفر هستن که اصلا گناهی ندارن! طبق اون سریال پس اصلا کسی وجود نداره که بره بهشت!
به نظر شما دنیا راجع به خدای ما چی فکر میکنن؟ با این خدایی که اینا دارن تعریف میکنن؛ خدا به یه وجود بدجنس و جلاد تبدیل میشه که به دلیل بیکاری اینهمه انسان خلق میکنه که همرو بفرسته جهنم و 10 نفر ایرانی رو ببره بهشت!!!
اعتقاد بهشت و جهنم چرا تو عربستان شکل گرفت؟
میدونید که عربستان یه کشور تقریبا خشکه؛ و آتش بدترین واقعه تو اون زمان بود؛ و پیامبر از این موضوع استفاده کرد تا عربای اون زمان از آتش بترسند! و بهشت و طوری تعریف کرد که هر عرب اعم از فقیر و غنی تو خواب اونو میدیدند!
و بقیه باور ها هم به این طریق شکل گرفت!
به نظر من به جایی که بگن ابلیس سر درخت انگور بول کرد و شراب حرام شد تا مردم ننوشند؛ اونارو از مضرات شراب آگاه کنن! اینطوری طرف بهتر میتونه عاداتشو ترک کنه! اشتباه میکنم؟
حالا دیگه حال ندارم کلی بنویسم و نمیخوام موضوع رو کش بدم؛ اونایی که سرشون تو علمه حرفمو میفهمن؛ ولی اونایی که هنوز تو خرافاتن و به بهشت و جهنم و بول ابلیس و ... اعتقاد دارن، ازشون انتظاری نیست! اما اگه بازم منظورم و نفهمیدین ، روشن تر میگم.

چون به موضوع شراب اشاره کردی... توی جامعه بسته ما که همه چیز زیر حجاب باید محافظت بشه، خیلی مسائل و پرسشهای بدون جواب وجود داره.. این قضیه مشروب هم یکی از همونهاست
مثلا چرا علنا در این مملکت میگن اعتیاد اگه داشته باشی و توزیع نکنی جرم نیست ولی اگه توی خونت لب به مشروب بزنی و یکی خبر بده مامورین امنیتی با لباس پلنگی از درو دیوار روت خراب میشن..هان که چرا لب به مشروب زدی؟ خلاف شرعه..حرامه ..ممنوعه و ....:167:
ولی توی خیابونها معتادها با قیافه تابلو جولون میدن ..ولی نه حرامه نه خلافه نه غیر شرعیه ...
چرا به اون یکی اینقدر حساسیت نشون میدن ولی این یکی نه، حتی توی زندانهای این مملکت مواد رو براحتی توزیع میکنن واین دستگاه عریض و طویل عدالت و قضا(!) هیچیش نمیشه.:272:
اگه بخوام خیلی مختصر خودم به این سوال جواب بدم، میگم چون اون یکی(مصرف معقولش) آدم رو هوشیار و قوی و شاد میکنه ولی این یکی آدم رو پخمه و مطیع و ترسو و ضعیف میکنه.. برای همین این رویه شده قانون مملکت!.... :112:

KIAN~~~~
10-29-2010, 07:48 PM
aram89 جان شما طوری مرا در پستت نشان دادی که انگار تا به حال قرآن نخوانده ام! به اون جملت کاری ندارم که گفتی :"فکر نکنی ..." ولی من اینجور برداشت کردم!
ببین من الان با بعد معنوی قرآن کاری ندارم، ولی اگه بخوایم به چشم یک کتاب جامع علمی که تمام سوالات بشر رو پاسخ میده (که همینطورم هست!) خوندن قرآن هم علم محسوب میشه؛ علم که فقط خوندن کتابای دانشگاهی نیست! و منم در پستهام گفتم که طالب علم هستم،نه خرافات! پس چجور میتونم قرآن مطالعه نکرده باشم؟! من حتی گفتم به جایی که وقتم و با سریال تلویزیونی حروم کنم یه کتاب میخونم! باید عرض کنم که من قرآن و مثل یک کتاب مهم دانشگاهی کاملا مطالعه کردم، البته معنیشو،چون من اصلا از عربی سر در نمیارم؛ چرا وقتمو با چندتا خط که معنیشو نمیفهمم تلف کنم؛ به جاش معنیشو با دقت خوندم؛ البته شما که عربی بلدید؛ ولی من میخواستم چیزی که میخونم و بفهمم و بش عمل کنم! خدا گفته قرآن بخوانید؛ از "بخوانید" منظورش مطالعه کردن بوده و فهمیدن قرآن و عمل کردن به اون، نه اینکه کل دنیا با زبان های مختلف برن عربی یاد بگیرن تا بتونن قرآن بخونن یا مثل بعضیا که عربی بلد نیستن بعد برن فقط عربیشو بخونن!
و باید بگم من از جواب سوالاتم آگاه هستم؛ و کاستی هایی در نظام اسلام شناسی میبینم، یکیش همین معنی قرآنه که تو کلاس قرآن ها میبینم یه عده رو جمع میکنن و فقط از روی قرآن قرائت میکنن و هیچی نمیفهمن؛ من از یکی از همون شاگردا پرسیدم که چیزی رو که میخونن بلدن و اون جوابی نداشت بده، حتی یه بار از یکیشون پرسیدم : امروز چی راجع به خدا و اسلام و ... فهمیدین؟ گفت: ما که نرفتیم کلاس اسلام شناسی؟
به نظر شما آیا نباید به جای این همه خرج و وقت و بزارن واسه اینکه به بچه ها از اسلام یاد بدن؟ تا بدوتن جواب ابهاماتشون و بدن؛ به خدا ما بچه دبیرستانی داریم که هنوز معنی واقعی آخرت و معاد و نفهمیده؟
به نظر شما اگه کسی که قرآن و فهمیده باشه میتونه قبول کنه که دلیل حرامی شراب به خاطر بول ابلیس روی درخت انگوره؟ یا اصلا میتونه قبول کنه موجودی به اسم ابلیس و قبول داشته باشه؟
ابلیس همون ذات دوم یا همون نفس انسانه که خدا برای اینکه به آدمای زبون نفهم اون زمان بفهمونه داستان ابلیس و جن و ... به وجود میاره! به نظر شما انسانهای اون زمان با اون علم محدود میتونستن موضوعات علمی اثبات شده الان و مثل ضمیر ناخودآگاه و ذات و ... به خودشون بقبولونن؟
کسی که متفکر و خردمند باشه با خوندن قرآن همه چی براش روشن میشه! چرا خدا گفته که خردمند باشید و فکر کنید؟ منظورش این بوده: ای ... اینقدر سرسری قرآن و نخونید چون هیچی ازش نمیفهمید و روش فکر کنید و عمل کنید! بهترین مرجع قرآنه! بیاید قرآن بخونید تا همه مسائل براتون روشن بشه! به جایی که به کتبی که محتواشون باهم فرق میکنه به کتاب ثابت خدا مراجعه کنید!(مثلا تو یه کتاب شطرنج حرامه،تو یه کتاب دیگه اینطور نیست!)
اگه خدا قمارو حرام کرده به خاطر این نبوده که تو آلات قمار یه چیز نامرئی و... وجود داره؛ به خاطر اینه که یه نفر زندگیش و همه چیزشو با قمار از دست میداد! اگه فقط در حد بازی باشه نه به خود شخص ضرر میزنه نه به خدا! ( اگه به آخر کتاب معارف اسلامی پیش دانشگاهی مراجعه کنید نوشته: بازی با آلات قمار حتی در کامپیوتر هم حرامه!!!! خنده دار نیست؟)
دیگه به من نگو برو مطالعه کن! من همه چی برام روشنه؛ ناراحتم که واسه بعضیا هنوز ابهاماتی هست!
من اونقدر کتاب خوندم؛ از فیزیک بگیر تا متافیزیک!
درسته که 18 سالمه ولی نصف عمرم کتاب خوندم! چون من به همه چی کنجکاوم و تا سوالی برام پیش بیاد اونقدر تحقیق میکنم تا جوابشو بگیرم!
بازم خوشحالم که شما با احترام جواب میدید نه مثل بعضی آدم بی فرهنگ!:72:
راستی کدوم فامیلت تو صداوسیما کار میکنه aram جون؟؟؟:39::59:

KIAN~~~~
10-29-2010, 08:14 PM
چون به موضوع شراب اشاره کردی... توی جامعه بسته ما که همه چیز زیر حجاب باید محافظت بشه، خیلی مسائل و پرسشهای بدون جواب وجود داره.. این قضیه مشروب هم یکی از همونهاست
مثلا چرا علنا در این مملکت میگن اعتیاد اگه داشته باشی و توزیع نکنی جرم نیست ولی اگه توی خونت لب به مشروب بزنی و یکی خبر بده مامورین امنیتی با لباس پلنگی از درو دیوار روت خراب میشن..هان که چرا لب به مشروب زدی؟ خلاف شرعه..حرامه ..ممنوعه و ....:167:
ولی توی خیابونها معتادها با قیافه تابلو جولون میدن ..ولی نه حرامه نه خلافه نه غیر شرعیه ...
چرا به اون یکی اینقدر حساسیت نشون میدن ولی این یکی نه، حتی توی زندانهای این مملکت مواد رو براحتی توزیع میکنن واین دستگاه عریض و طویل عدالت و قضا(!) هیچیش نمیشه.:272:
اگه بخوام خیلی مختصر خودم به این سوال جواب بدم، میگم چون اون یکی(مصرف معقولش) آدم رو هوشیار و قوی و شاد میکنه ولی این یکی آدم رو پخمه و مطیع و ترسو و ضعیف میکنه.. برای همین این رویه شده قانون مملکت!.... :112:

ممنون که با من هم عقیده ای!
من نمیخوام وارد بحثای س... بشم چون تا الان زیاد به من تذکر داده شده!
ولی باید بگم مشکل اینه که همون مسئولین عزیز نمیدونن اسلام چیه و اون زمان عربهای .... تو خوردن شراب افراط میکردن و برای خودشون و جامعه ضرر داشته و بدترین مخدر اون زمان شراب بوده(هنوز نمیدونستن که کرک و شیشه و سیگار و ... قراره به وجود بیاد)
اونا فکر میکنن چون خدا این آشغالارو حرام نکرده پس حلاله!
ولشون کن؛ اینم نتیجه ابتدایی فکر کردن به اسلامه و باید اسلام و به روز کنن! معنی حرام بودن شراب این نیست که شراب حرامه و تموم؛ اینه که: هرچیزی به بدن آسیب برسونه حرامه!
یک دلیل که مردم به اعتیاد رو میارن واسه غیر قانونی بودن شرابه! طرف میخواد یه تفریح کنه؛ دستش به شراب نمیرسه ولی چیزی که تو ایران فت و فراوونه مواد که از زندان بان و سرباز سر خیابون بگیر تا اون قاچاقچی و مارکت در خونه دارن پخش میکنن ؛ و به همین دلیل میره یه استفاده کوچیک میکنه و معتاد میشه!
تو تمام کشورهایی که شراب آزاده چرا اعتیاد کمه؟ به خاطر همینه!
من نمیگم شراب و آزاد کنن! میگم اگه مسئولین میخوان جلوی صدمه دیدن آدم و بگیرن این آشغالا هم ممنوع کنن! اگه نمیکنن، پس شراب و ممنوع نکنن سبکتره و اعتیاد کثیف کمتر میشه!

aram89
10-30-2010, 02:00 AM
aram89 جان شما طوری مرا در پستت نشان دادی که انگار تا به حال قرآن نخوانده ام! به اون جملت کاری ندارم که گفتی :"فکر نکنی ..." ولی من اینجور برداشت کردم!
ببین من الان با بعد معنوی قرآن کاری ندارم، ولی اگه بخوایم به چشم یک کتاب جامع علمی که تمام سوالات بشر رو پاسخ میده (که همینطورم هست!) خوندن قرآن هم علم محسوب میشه؛ علم که فقط خوندن کتابای دانشگاهی نیست! و منم در پستهام گفتم که طالب علم هستم،نه خرافات! پس چجور میتونم قرآن مطالعه نکرده باشم؟! من حتی گفتم به جایی که وقتم و با سریال تلویزیونی حروم کنم یه کتاب میخونم! باید عرض کنم که من قرآن و مثل یک کتاب مهم دانشگاهی کاملا مطالعه کردم، البته معنیشو،چون من اصلا از عربی سر در نمیارم؛ چرا وقتمو با چندتا خط که معنیشو نمیفهمم تلف کنم؛ به جاش معنیشو با دقت خوندم؛ البته شما که عربی بلدید؛ ولی من میخواستم چیزی که میخونم و بفهمم و بش عمل کنم! خدا گفته قرآن بخوانید؛ از "بخوانید" منظورش مطالعه کردن بوده و فهمیدن قرآن و عمل کردن به اون، نه اینکه کل دنیا با زبان های مختلف برن عربی یاد بگیرن تا بتونن قرآن بخونن یا مثل بعضیا که عربی بلد نیستن بعد برن فقط عربیشو بخونن!
و باید بگم من از جواب سوالاتم آگاه هستم؛ و کاستی هایی در نظام اسلام شناسی میبینم، یکیش همین معنی قرآنه که تو کلاس قرآن ها میبینم یه عده رو جمع میکنن و فقط از روی قرآن قرائت میکنن و هیچی نمیفهمن؛ من از یکی از همون شاگردا پرسیدم که چیزی رو که میخونن بلدن و اون جوابی نداشت بده، حتی یه بار از یکیشون پرسیدم : امروز چی راجع به خدا و اسلام و ... فهمیدین؟ گفت: ما که نرفتیم کلاس اسلام شناسی؟
به نظر شما آیا نباید به جای این همه خرج و وقت و بزارن واسه اینکه به بچه ها از اسلام یاد بدن؟ تا بدوتن جواب ابهاماتشون و بدن؛ به خدا ما بچه دبیرستانی داریم که هنوز معنی واقعی آخرت و معاد و نفهمیده؟
به نظر شما اگه کسی که قرآن و فهمیده باشه میتونه قبول کنه که دلیل حرامی شراب به خاطر بول ابلیس روی درخت انگوره؟ یا اصلا میتونه قبول کنه موجودی به اسم ابلیس و قبول داشته باشه؟
ابلیس همون ذات دوم یا همون نفس انسانه که خدا برای اینکه به آدمای زبون نفهم اون زمان بفهمونه داستان ابلیس و جن و ... به وجود میاره! به نظر شما انسانهای اون زمان با اون علم محدود میتونستن موضوعات علمی اثبات شده الان و مثل ضمیر ناخودآگاه و ذات و ... به خودشون بقبولونن؟
کسی که متفکر و خردمند باشه با خوندن قرآن همه چی براش روشن میشه! چرا خدا گفته که خردمند باشید و فکر کنید؟ منظورش این بوده: ای ... اینقدر سرسری قرآن و نخونید چون هیچی ازش نمیفهمید و روش فکر کنید و عمل کنید! بهترین مرجع قرآنه! بیاید قرآن بخونید تا همه مسائل براتون روشن بشه! به جایی که به کتبی که محتواشون باهم فرق میکنه به کتاب ثابت خدا مراجعه کنید!(مثلا تو یه کتاب شطرنج حرامه،تو یه کتاب دیگه اینطور نیست!)
اگه خدا قمارو حرام کرده به خاطر این نبوده که تو آلات قمار یه چیز نامرئی و... وجود داره؛ به خاطر اینه که یه نفر زندگیش و همه چیزشو با قمار از دست میداد! اگه فقط در حد بازی باشه نه به خود شخص ضرر میزنه نه به خدا! ( اگه به آخر کتاب معارف اسلامی پیش دانشگاهی مراجعه کنید نوشته: بازی با آلات قمار حتی در کامپیوتر هم حرامه!!!! خنده دار نیست؟)
دیگه به من نگو برو مطالعه کن! من همه چی برام روشنه؛ ناراحتم که واسه بعضیا هنوز ابهاماتی هست!
من اونقدر کتاب خوندم؛ از فیزیک بگیر تا متافیزیک!
درسته که 18 سالمه ولی نصف عمرم کتاب خوندم! چون من به همه چی کنجکاوم و تا سوالی برام پیش بیاد اونقدر تحقیق میکنم تا جوابشو بگیرم!
بازم خوشحالم که شما با احترام جواب میدید نه مثل بعضی آدم بی فرهنگ!:72:
راستی کدوم فامیلت تو صداوسیما کار میکنه aram جون؟؟؟:39::59:

ببخش می دونستم این تصور برات ایجاد میشه ولی حرف دل بود و باید می زدم در ضمن ناراحت نشی بازم می گم قرآن بخون به خودمم می گم به همه می گم به قول عزیز ترین دوستم :72:خداوند یکتا قرآن بخوانید آنچنان که شایسته خواندن است

KIAN~~~~
10-30-2010, 02:17 AM
ممنون دوست عزيز!

KIAN~~~~
10-30-2010, 02:23 AM
ممنون دوست عزيز!

tania
10-30-2010, 02:38 AM
منم ممنونم:39:

pnu-club
10-30-2010, 01:45 PM
اصولا این طرزتفکر که باید بعضی از چیزها رو از بشر گرفت که منحرف نشه، غلطه..
بشر باید آزاد باشه تا بتونه فکر کنه و خودش یاد بگیره که چه چیزی رو مصرف کنه یا نکنه و چه اندازه .. یا فلان کار رو بکنه یا نکنه.. شیوه نصیحت و اجبار و تحکم زیبنده انسان نیست. انسان مانند پرنده ای است که باندازه قدرت بالهایش پرواز میکند. اخلاق و فرهنگ واقعی وقتی بوجود میاد که ذهن و جسم انسان کاملا آزاد باشد نه اینکه با مقررات مصنوعی و مصلحتی محدود شده باشد

KIAN~~~~
10-31-2010, 12:53 AM
بات کاملا موافقم:104:
اینکه بخوای به یه نفر اجبار کنی فلان کارو نکن و فلان کارو بکن؛ پاک باعث میشه طرف راهی رو که از همه بدتره انتخاب کنه! الان میبینیم تو ایران یه عده دور هم جمع میشن( که معمولا زیر 18 ساله ان) و اتانول 96 درصد میخورن تا به قول خودشون ببینن مستی چه جور حالی بشون میده! ولی نمیدونن اون درصد بالای الکل باعث زخم روده ها و معده و هچنین از بین بردن کبده! تازه استخوان هارو به کل نابود میکنه!
الان تو کشورهای دیگه که مصرف مشروبات برای افراد بالای 18 سال آزاده؛ میانگین مصرف درصد الکل از 50 درصد بیشتر نیست! و اصلا اونجا مشروبی با درصد الکل بالا ستفاده نمیشه! تازه اونم گهگاهی تو یه مهمونی یا شب تو رستوران 2 تا 3 گیلاس بیشتر نیست! ولی تو ایران به دلیل ممنوعیت تنها چیزی که پیدا میشه اتانول و ودکا و ابسولوت و ... سایر مشروبات تعریقی با درصد الکل بالاست و جوون به خاطر کنجکاوی میره اونو امتحان کنه و با دوستاش جمع میشه و یه شبه 6 تا شیشه میریزه تو گلو و غافل از اینکه چه مضراتی براش داره! این دلیلش به این دلیله که نمیتونه آزاد مصرف کنه و باید یه شبه همرو تموم کنه! و اگه اینم پیدا نکرد دست به دامن سیگار و کرک و سایر مواد مخدر میشه! چون اصولا ذاتی جوون کنجکاوه! خدارو شکر که ما کنجکاویمون کار دستمون نداده ولی بعضیا نا آگاهن و ...!
اینکه بخوای اون چیزی که خودت دوست داری یا نداری رو به کسی تحمیل کنی کار بسیار زشتیه! و به جاش باید به فرد آگاهی داد! مطمئنن اگه یه جوون کنجکاو بیاد و این پست و بخونه حداقل یه آگاهی دستش میاد بیشتر احتیاط میکنه! مثلا اگه من قبل از اینکه تو بخوای یه کاری کنی، من دوستانه فقط تورو از خطرات اون کار آگاه کنم، تو احتیاط نمیکنی؟؟!!
اینکه بخوای به یه نفر بگی ابلیس پای درخت انگور بول کرد و شراب نخورید چون بول ابلیسه؛ که سودی نداره! تازه طرف میره ببینه بول ابلیس چه مزه ایه!!!
ولی وقتی بگی ای جوون مشروبات تعریقی درصد بالا کبد و صفرا رو از کار میندازه و موجب سرطان روده بزرگ میشه؛ اقلا طرف یه چیزی میفهمه و اگه عقل داشته باشه طرفش نمیره!
اگه از کسایی که تجربه خوردن اتانول 96 درصد و داشتن بپرسی، بت میگن که با خوردن گیلاس اول چنان درد شدیدی در استخوان های جمجمه و دنده ها تا کف پا احساس میشه که دیگه هیچی رو متوجه نمیشی!
من نمیگم تو ایران تنوع مشروبات نیست! اتفاقا هست ولی اون شخص حوصله گشتن و سختی نیست که؛ میره نوشیدنی هایی که راحت گیر میاد و میگیره و مصرف میکنه!
اونایی که شیمی خوندن میدونن؛ الکل از راه پوست هم جذب میشه و به محض وارد شدن به دهان از لب بگیر تا زبون و مری اونو جذب میکنن!
ولی با همه این چیزا هیچ چیز خانمان سوز تر از اعتیاد تو ایران نیست که کلا شخصیت ، آبرو و همه چیز یه شخص و تغییر میده و ضرراتی جبران ناپذیر داره! بیاید عاقل باشیم، همه میدونیم ترک شیشه و کرک و.. غیر ممکنه! و شخصی که این دو رو چند روز مصرف نکنه میمیره! چرا؟
مخدر اصولا بعد از مصرف در یک فرد به یه ماده حیاطی برای بدن شخص تبدیل میشن! و به قول معروف سیستم بدن و تنبل میکنن؛ و سلول ها بدن استفاده از اون کار نمیکنن، وقتی یه شخص یه مخدر سنتی و ساده مثل تریاک و مصرف نکنه، زیاد آسیب جدی نمیبینه ولی خارش و استخوان درد و آبریزش و ... ایناست و راحت ترک میشه! ولی طبق تحقیقاتم متوجه شدم که از هر 10 نفر 4 نفر به دلیل ترک تریاک مردن!
و اما مواد شیمیایی مثل کرک (ساخت ایران که اصلا کرک نیست) بعد مصرف منترل تمام سیستم بدن و در دست میگیره و اگه مصرف نشه هیچ سلولی به وظیفشون عمل نمیکنن؛ و اگه مصرف نشه بدن اونقدر ضعیف میشه که در مقابل هیچ چیز مقاوم نیست! من طی تحقیقات متوجه شدم که از بین هر 10 نفر 1 نفر جون سالم به در میبره و ترک میکنه! البته اونم فقط 2 یا 3 بار مصرف کرده!!!!
فدای همه جوونای سالم که دنبال دود نیستن!

KIAN~~~~
10-31-2010, 12:57 AM
راستی کلا تاپیک منحرف شده! اگه موافقید بحث ادامه پیدا کنه، یه تاپیک جدید بازکنیم!

pnu-club
10-31-2010, 01:32 AM
روی هر چی خط قرمز میزارن، ملت شیرجه میرن بطرف همون.. :55:
روی هر چیزی تبلیغ میکنن ملت روز بروز فاصله میگیرن :104:

آره از موضوع تاپیک خیلی پرت شدیم، تا از فروم پرتمون نکردن بیرون فعلا این تاپیک رو همینجا ختم بخیر کنیم

KIAN~~~~
10-31-2010, 02:04 AM
به من که تذکر زیاد دادن! بهتره بحث و تموم کنیم!:39:
وگرنه اخراج میشم!