PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي كامل سرویس ایمیل فارسی میل فا و ميهن ميل

Borna66
09-29-2010, 10:17 PM
سرویس ایمیل فارسی میل فا در مرداد ماه سال ۱۳۸۸ با مدیریت امیر محسن عصاران در راستای ارائه سرویس پست الکترنیک رایگان فارسی قدم به عرصه وجود نهاد. یکی از دلیل به وجود آمدن این سرویس نبودن یک سرویس ایمیل فارسی که امکانات رایگان را به مردم عزیز ایران ارائه نماید بود . دومین مورد نیز که در پدید آمدن این سرویس نقش به سزایی داشت این بود که خیلی از افرادی که تازه با اینترنت و وب آشناییت پیدا می کردند نمی توانستند از سرویس های خارجی مانند یاهو و جیمیل استفاده کنند و معمولا با این سرویس ها به مشکلات زیادی برخورد می کردند.
پس با دیدن این مشکلات بر آن شدیم تا یک سرویس ایمیل فارسی و روان برای دوستان ایجاد کنیم. در نتیجه این سرویسی که شما در اختیار دارید ایجاد شد .

http://pnu-club.com/imported/2010/09/76.png
مدیر کل و امور فنی : ۵۳۱۹۱۸۹ ۰۹۳۵
امیر عصاران admin@mailfa.org
تبلیغات : ads.admin@mailfa.org
مدیرپشتیبانی : ۹۱۶۸۹۷۶ ۰۹۱۸
حامد پور هادی Support.Admin@mailfa.org

Borna66
09-29-2010, 10:18 PM
امکانات سایت

۱ – ثبت نام رایگان ، آسان ( آدرس های ایمیل به صورت yourname@mailfa.org و yourname@mihanmail.ir می باشد .)
۲ – کاملا فارسی در تمامی بخش ها
۳ – سرعت بارگذاری بالا با نمایی زیبا
۴ – امکان ارسال و دریافت ایمیل فارسی با سرویس هایی که از انکودینگ های سالم پشتیبانی می کنند .
۵ – امکان چک کردن ایمیل های خارجی در کنار ایمیل خودتان ( همان امکان پاپ ۳ )
۶ – امکان جستجو در نامه های دریافتی
۷ – امکان ثبت ایمیل مستعار ( در وبلاگ سایت توضیح داده شده است )
۸ – امکان افزودن امضا به نامه ها
۹ – امکان پاسخ خودکار به ایمیل های دریافتی
۱۰ – سیستم ضد هرزنامه بسیار متفاوت و جالب
۱۱ – امکان فیلتر گذاری بروی نامه ها و دسته بندی آنها
۱۲ – دارای قسمت یاداشت برای یادداشت کارها و برنامه ریزی
۱۳ – دارای دفترچه آدرس های پست های الکترونیک (آدرس بوک)
۱۴ – دارای فضای وب شخصی برای آپلود فایل و اشتراک گذاری فایل ها و قسمت مدیریت فضای وب
۱۵ – دارای قسمت پیوست برای نامه ها
۱۶ – امکان ارسال تمام نامه های دریافتی به ایمیلی دیگر به صورت خودکار
۱۷ – امکان چک کردن ایمیل با موبایل
و …..
البته سایت داری امکانات متنوع و جالب دیگری هم هست که به مرور زمان اضافه می شود و نحوه ی استفاده از آنها در سایت آموزش داده شده و در وبلاگ سایت قرار می گیرد .

Borna66
09-29-2010, 10:19 PM
آموزش چک کردن ایمیل با موبایل

بسمه تعالی

برای چک کردن ایمیل با موبایل باید گوشی شما توانایی اتصال به اینترنت راداشته باشد و سیم کارت شما نیز از فناوری GPRS پشتیبانی نماید . حال کافی است در مرورگر موبایلتان آدرس MihanMail-Mobile (http://mailfa.org/m) را وارد نمایید . سپس با وارد کردن آدرس ایمیل به صورت کامل و در کادر بعدی رمز عبور خود را ووارد نمایید و با کلیک بر روی گزینه ورود وارد قسمت کابری خود شوید و ایمیل خود را چک کنید یا ایمیل ارسال نمایید.
http://pnu-club.com/imported/2010/09/3270.jpg

Borna66
09-29-2010, 10:19 PM
۱ گیگابایت برای فضای وب و نامه ها

در این سرویس شما ۶۰۰ مگابایت برای نامه های دریافتی دارید . که می توانید تا سقف ۶۰۰ مگابایت از نامه هایتان را در صندق پستی ذخیره نمایید. و ۴۰۰ مگابایت نیز برای فضای وب دارید که می توانید فایل هایی که می خواهید برای دوستان ارسال نمایید را در این قسمت ذخیره کنید. آموزش استفاده از فضای وب آموزش داده خواهد شد.

Borna66
09-29-2010, 10:20 PM
ایمیل ( پست الکترونیک ) مستعار چیست ؟

گاهی مواقع شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید با آدرس ایمیلی غیر از آدرس ایمیل اصلی تان که در سایت ثبت نام کردید ایمیل ارسال و دریافت نمایید. شاید گاهی برای این کار مجبور شده اید دو بار در سایت اقدام به عضویت نمایید. ایمیل مستعار ایمیلی هست که چنین مشکلاتی را بر طرف می نماید . ایمیل مستعار به دو صورت ارسال کننده + گیرنده و یا فقط ارسال کننده قابل استفاده می باشد. که در ادمه مطلب به صورت کامل توضیح داده شده است.
۱٫ حالت اول ارسال کننده :
این حالت برای کسانی قابل استفاده می باشد که در سرویس های ایمیل دهی دیگر عضو هستند و یا آدرس ایمیلی غیر از آدرس ایمیل سایت دارند و می خواهد با آن آدرس ایمیل نامه های خود را ارسال نمایند.به عنوان مثال من با آدرس ایمیل admin@mailfa.org در سایت میهن میل (میل فا) عضو شدم . من در سایت دیگری نیز عضو شدم که آدرس ایمیل دوم من mymail@example.com می باشد . حال من می خوام در نامه هایی که ارسال می کنم به جای آدرس admin@mailfa.org آدرس mymail@example.com درج گردد . برای این کار کافی است بعد از رفتن به بخش تنظیمات ، گزینه ایمیل مستعار را انتخاب نماییم . حال باید گزینه اضافه کردن ایمیل مستعار و سپس گزینه فرستنده ایمیل را انتخاب کنم . در کادری که در پایین خالی می باشد باید آدرس ایمیل مورد نظر (mymail@example.com ) را وارد کنم . بعد از وارد کردن آدرس ، یک ایمیل از طرف سیستم به ادرس وارد شده ارسال می شود که با ید آن را تایید نمود .

۲٫حالت دوم فرستنده + گیرنده :
این حالت برای کسانی قابل استفاده می باشد که می خواهند دو آدرس ایمیل در سایت داشته باشند و بتوانند آن آدرس هم ایمیل دریافت و هم ارسال نمایند. برای مثال آدرس ایمیل من در سایت admin@mailfa.org می باشد اما به دلایلی برای تمام ایمیل هایی که ارسال می کنم نمی خوام از این آدرس استفاده کنم و یا آدرس ایمیلی که به دوستان یا اقوام می دهم می خواهم آدرسی غیر از این آدرس مانند amir.asaran@mailfa.org باشد . برای این کار کافی است بعد از رفتن به قسمت تنظیمات گزینه ایمیل مستعار را انتخاب کنم . حالا گزینه اضافه کردن ایمیل مستعار و بعد از آن حالت گیرنده ایمیل + ارسال کننده ایمیل را انتخاب می کنم . حالا آدرس مورد نظر رو می نویسم و ایمیل مستعار مورد نظرم را اضافه می کنم . حال با با هر دو آدرس admin@mailfa.org و amir.asaran@mailfa.org می توانم هم ایمیل ارسال و هم ایمیل دریافت کنم .

Borna66
آموزش پیوست کردن فایل به نامه

برای پیوست کردن عکس ، فیلم ، آهنگ و هر نوع فایل دیگری به نامه شما می توانید از این روش استفاده نمایید. برای پیوست کردن فایل ها شما باید بعد از وارد شدن به صندق پستی و کلیک بر روی ارسال نامه متن نامه را وارد نمایید و نامه را آماده ارسال نمایید . حال برای پیوست کردن روی گزینه اضافه کردن کلیک نمایید. این گزینه را می توانید در بالای گزینه های ادامه و ذخیره به عنوان پیشنویس بیابید. سپس بعد از کلیک بروی این گزینه صفحه ای به صورت پاپ آپ باز خواهد شد . حال دو گزینه پیش روی شماست یکی از کامپیوتر شما و دیگری از فضای وب. اگر روی از کامپیوتر شما کلیک نمایید شما می توانید فایلی از کامپیوتر خودتان آپلود نمایید و به نامه پیوست نمایید فقط توجه داشته باشید که برای حجم بالا با اینترنت دیال آپ و سرعت پایین نمی توانید از این قسمت استفاده نمایید زیرا زمان زیادی صرف ارسال فایل می گردد. در ضمن هنگامی که فایل در حال آپلود است باید زمانی صبر کنید تا فایل کاملا آپلود گردد و اگر گزینه دوم را انتخاب کنید باید قبلا در قسمت فضای وب فایلتان را آپلود کرده باشید که بتوانید به نامه پیوست نمایید.

Borna66
سولات متداول سوالات متداول جایی برای یا فتن پاسخ سوالات شما می باشد . اگر در قسمت هایی از سرویس مشکل دارید از این طریق می توانید به راحتی برای سوالات خودتان جوب پیدا کنید .اگر در این قسمت نتوانستید جواب سوال خود را پیدا کنید با پشتیبانی سیستم تماس بگیرید .

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg چگونه یک ایمیل ارسال کنم ؟

شما باید برای ارسال ایمیل بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور باید روی بخش ایمیل ها که در بالای صفحه کاربری خود مشاهده می کنید بروید . بعد از این که صندوق ایمیلتان باز شد در سمت راست صفحه گزینه ی ارسال نامه را خواهید یافت . پس از کلیک بروی آن صفحه ارسال ایمیل باز خواهد شد . مشخصات خواسته شده را وارد نمایید و در پایان روی گزینه ادامه کلیک کنید تا ایمیل ارسال شود .

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg چگونه یک ایمیل برای خودم بسازم ؟

شما کافیست به صفحه عضویت مراجعه کنید و بعد از پر کردن لیست و ثبت اطلاعات وارد بخش مدیریت ایمیل خود شوید . به همین سادگی !!!

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg چرا ایمیل فارسی به صورت درست نمایش داده نمی شود ؟

در این صورت دو حالت وجود دارد :

حالت اول : ایمیلی که در یافت نموده اید به صورت نا مفهوم به نمایش در می آید . برای این کار باید انکدینگ صفحه را تغییر دهید . اگر شما از مرورگر اینترنت اکسپلرر استفاده می کنید کافی روی متن نامه کلیک راست کنید و به گزینه Encoding رفته و گزینه Unicode(UTF-8) را انتخاب نمایید . اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید در منو بار نمایش گر بروی گزینه View کلیک نمایید سپس به قسمت Character Encoding رفته و گزینه Unicode(UTF-8) را انتخاب نمایید .

حالت دوم : اگر متن نامه شما به صورت علامت سوال در آمده است . این مشکل معمولا زمانی پیش می آید که فرستنده نامه (که معمولا این نوع نامه ها خودکار ارسال می شود ) استاندارد ارسال نامه را رعایت نکرده باشد . احتمال درست شدن این نامه ها کم است ولی بعد از انجام مراحل حالت اول اگر باز هم نامه به صورت علامت سوال بود . در بالای متن نامه روی گزینه دریافت کلیک نمایید و نامه را در کامپیوتر خود ذخیر کنید . بعد از باز کردن نامه گزینه انکدیگ را پیدا کنید و روی utf-8 قرار دهید .

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg چرا بعد از یکبار ثبت نام نمی توانم دوباره عضو شوم ؟

در این سیستم برای جلو گیری از عضویت دروغین و خودکار به این صورت است که شما بعد از هر بار که اقدام به ثبت نام کنید تا یک ساعت آی پی شما قفل خواهد شد و از عضویت دوباره شما جلوگیری می شود .

Borna66
09-29-2010, 10:21 PM
قوانین سایت ميهن ميل

عضویت در سایت به معنی قبول قوانین سایت و قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

قوانین سایت :
1. کاربر موظّف است تمامی اطلاعات درخواستی در بالا را به درستی وارد نماید تا در آینده اگر به مشکلی برخورد نمود بتواند اطلاعاتش را بازیابی کند.

2.کابر موظّف است آدرسی را انتخاب کند که توهین به شخصی نباشد و در آن کلمات رکیک استفاده نشده باشد.

3.هر گونه استفاده تجاری از سرویس برای کاربران ممنوع می باشد و در صورت مشاهده کابر مورد نظر قفل خواهد شد.

4. در هر صورت که آدرس ایمیل را از دست بدهید ( هک شدن ، دزدیده شدن و...) فقط با ارائه کارت شناسایی معتبر اکانت قابل بازگشت می باشد.

5. فقط در صورتی که حکم قضایی برای بررسی ایمیل خاصی صادر شود اطلاعات ایمیل به مسئولان قضایی داده خواهد شد.

6.این قوانین در هر زمانی قابل تغییر می باشد و کاربر تا زمانی که این قوانین را قبول داشته باشد می توانید از این سیستم استفاده نماید.