PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ های متداول و جامع در مورد فراگير پيام نور

Borna66
09-29-2010, 12:13 AM
با سلام
در اين جا مجموعه ي سوالات در مورد دوره هاي فراگير پيام نور گرداوري شده كه اميدوارم مورد قبول دوستان قرار بگيريد و بتونند با توجه به اين اطلاعات برنامه ريزي بهتر در مورد آيندهشون داشته باشند

باتشكر.طه/Borna66
گروه مديريت كل باشگاه

پرسش و پاسخ های متداول در مورد فراگير پيام نور

۱- آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام‌نور معتبر است؟
بلی، زیرا دانشگاه پیام‌نور یک دانشگاه دولتی است و مدارک صادره از این دانشگاه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری تایید می‌گردد.

۲- ثبت نام در این دانشگاه چگونه انجام می‌شود؟
از دو راه ورود به دانشگاه پیام نور امکان پذیر است:
الف- از طریق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری.
ب- از طریق ثبت نام و شرکت در دوره‌های فراگیر پیام‌نور.

۳- نقاط اشتراک و اختلاف دو راه فوق‌الذکر در چیست؟
الف- تفاوتها:
• منابع آزمون در کنکور سراسری برای متقاضیان دوره کارشناسی از دروس دبیرستان و پیش‌دانشگاهی و برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد از دروس کارشناسی می‌باشد اما در دوره‌های فراگیر، منابع آزمون از ترم اول رشته انتخابی داوطلب در مقطع تحصیلی بالاتر بوده و کنکور ندارد.
• در کنکور سراسری ابتدا داوطلب آزمون می‌دهد و بعد از اعلام رتبه اقدام به انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی می‌نماید اما در دوره فراگیر داوطلب از همان ابتدا می‌تواند متناسب با علاقه و توانایی علمی خود از میان رشته‌های موجود انتخاب رشته نماید.
• در کنکور سراسری داوطلب غیر از دانشگاه پیام‌نور می‌تواند سایر دانشگاه‌های دولتی را انتخاب نماید اما در دوره فراگیر داوطلب فقط دانشگاه پیام‌نور را انتخاب می‌کند.
• در کنکور سراسری برای متقاضیان کارشناسی ارشد از جهت تعیین گروه آزمایشی و نوع رشته تحصیلی مقطع بالاتر محدودیت‌هایی وجود دارد اما در دوره فراگیر این محدودیت وجود ندارد.
ب. شباهت‌ها:
• پذیرفته‌ شدگان دوره‌های سراسری و فراگیر دانشگاه پیام‌نور تابع ضوابط و مقررات و محل تحصیل یکسان دانشگاه پیام نور بوده و تفاوتی با هم ندارند.
• هر دو گروه از دانشگاه پیام نور بدون هیچ تفاوتی مدرک دریافت می‌کنند.
• اعتبار مدرک هر دو یکسان است.

۴- آیا دانشجویان دانشگاه پیام‌نور می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟
بلی، همانند دانشجویان سایر دانشگاه‌ها می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

۵- آیا در دوره دانش‌پذیری معافیت تحصیلی تعلق می‌گیرد؟
خیر،‌ دانش‌پذیر به کسی گفته می‌شود که در دوره‌های فراگیر پیام‌نور ثبت نام می‌کند و در صورت قبولی دانشجو می‌شود و امکان استفاده از معافیت تحصیلی را دارد.

۶- برای ثبت نام در کلاسهای حضوری و استفاده از جزوات مکاتبه‌ای و آزمونهای آزمایشی در چه مراکزی ثبت نام کنیم؟
طبق اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری و بر طبق تفاهم‌نامه منعقد شده میان این وزارتخانه و دانشگاه پیام‌ نور،‌ فقط مراکزمحدودی مجاز به برگزاری دوره‌های آمادگی فراگیر پیام‌نور می‌باشند که از وزارت علوم مجوز برگزاری این دوره‌ها را اخذ نموده و به دانشگاه پیام نور معرفی شده باشند. برای اطلاع از اسامی این موسسات می‌توانید به سایت رسمی وزارت علوم به آدرس ....مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن روابط عمومی ۸۸۹٠٠٠۳٠ -٠۲۱ تماس حاصل نمائید. قابل ذکر است که اگر دانش‌پذیری واحدهای دانشگاه پیام‌ نور را در موسساتی که مجاز معرفی شده‌اند طی کند، این واحدها جزء واحدهای دانشگاهی وی پذیرفته می‌شود در غیر این صورت و در صورتی که در موسسات غیرمجاز گذرانده باشد،‌ حتی در صورت قبولی در آزمون، این واحدها به عنوان واحدهای دانشگاهی از وی پذیرفته نمی‌شود و باید مجدداً آنها را بگذراند.
(خبرگزاری مهر ۱۳۸۹/۵/۸)
همچنین در خبر منتشر شده دیگری در تاریخ ۱۳۸۹/۴/۸ در همین خبرگزاری عنوان شده است که اگر موسسه‌ای غیرمجاز بوده و مجوز نداشته باشد، پلمپ خواهد شد. شایان ذکر است برگزاری کلاسها در این مراکز بعضاً بر مبنای منابع درسی نادرست و با استفاده از اساتید غیرمجرب انجام می‌پذیرد.

۷- آیا ثبت نام در کلاس‌های موسسات آموزشی با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به معنی ثبت نام در دانشگاه پیام نور است؟
خیر، ثبت نام در دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور و همچنین در کنکور سراسری از طریق سازمان سنجش آموزش کشور به واسطه ادرات پستی سراسر کشور یا اینترنت انجام می‌شود و هیچ ارتباطی به موسسات آموزشی ندارد و ثبت نام درموسسات آموزشی توسط متقاضیان پیام نور جهت کسب آمادگی‌های علمی لازم برای امتحانات دانشگاه پیام نور می‌باشد.
از طرف دیگر بدون ثبت نام در کلاس‌های حضوری و آمادگی موسسات معتبر (اعتبار از حیث کیفیت آموزش و مشاوره صحیح) پذیرش و قبولی بسیار سخت است.

۸- ثبت نام در دانشگاه پیام نور در چه زمانی انجام می‌شود؟
زمان ثبت نام برای متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور از طریق کنکور سراسری معمولاً در اواسط پاییز و برای متقاضیان دوره‌های فراگیر زمان ثبت نام متعاقبا اعلام می گردد که از طریق جراید کثیرالانتشار به اطلاع عموم خواهد رسید.
تذکر: در صورتی که سالی دوبار ثبت نام در دوره‌های فراگیر انجام شود، ثبت نام نوبت اول در پائیز انجام می‌گیرد.

۹- آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام‌ نور برای خارج از کشور هم معتبر است؟
بلی، با توجه به دولتی بودن دانشگاه پیام نور کاملاً معتبر و قابل قبول است.

۱٠- آیا فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام نور برای استخدام در مراکز دولتی و غیردولتی پذیرفته می‌شوند؟
بلی، تمامی موانع استخدام فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بنا به مصوبه‌های اخیر دولت، اعلام حمایت نمایندگان مجلس و رای دیوان عدالت اداری کاملا برطرف شده و برای همه جا قابل قبول است.

۱۱- برای تحصیل در دانشگاه پیام نور چند سال وقت لازم است؟
زمان تحصیلهمانند سایر دانشگا‌های دولتی می‌باشد برای اخذ مدرک کارشناسی حداقل ۴ سال و حداکثر ۶ سال و برای کارشناسی ارشدحداقل ۲ و حداکثر ۴ سال و برای دکترا حداقل ۴ و حداکثر ۶ سال است.

۱۲- آیا با مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور می‌توان ادامه تحصیل داد؟
بلی، هم در تمامی دانشگاه‌های داخلی کشور و هم در دانشگاه‌های خارج از کشور برای مقاطع بالاتر می‌توان شرکت و ثبت نام نمود و مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه پیام نور برای این دانشگاه‌ها مورد قبول است.

۱۳- آیا در دانشگاه پیام نور کلاس تشکیل می‌شود؟
بلی، سیستم آموزش پیام نور به دو بخش نیمه حضوری و غیرحضوری تقسیم می‌شود. در نیمه حضوری به صورت رفع اشکال کلاس تشکیل می‌شود. در غیرحضوری کلاس اصلا تشکیل نمی‌شود اما در موسسات مورد تایید وزارت علوم کلاسها به صورت کاملا حضوری تشکیل می‌گردد که همراه با کتابهای کمک آموزشی و جزوات کمک درسی خلاء نبود کلاس در دانشگاه پیام نور پر می‌شود.

۱۴- کلاسهای دانشگاه پیام نور در چه روزهایی تشکیل می‌شود؟
در صورت انتخاب کلاسهای نیمه حضوری دانشگاه پیام نور توسط متقاضیان آن، این کلاس‌ها به صورت کلاس‌های رفع اشکال معمولا در روزهای پنج شنبه و جمعه تشکل می‌شود اما کلاسهای حضوری در این مرکز بنا به شرایط و خواست متقاضیان به طور کامل و همانند کلاس‌های روزانه دانشگاه‌های دولتی و آزاد در روزهای آخر هفته و هم در سایر روزها تشکیل می‌گردد.

۱۵- آیا دانشگاه پیام نور در تمامی رشته‌های تحصیلی و گروه‌های آموزشی دانشجو می‌پذیرد؟
خیر، فعلا در بعضی رشته‌ها و همچنین در گروه علوم پزشکی دانشجو ندارند اما هر سال به تعداد رشته‌های تحصیلی اضافه می‌شود.

۱۶- آیا دانشگاه پیام نور مجری دوره‌های کاردانی است؟
خیر-ولي در حال جاضر بعضي رشته ها در حال پذيرش مي كند

۱۷- آیا در دانشگاه پیام نور سیستم آموزشی کاردانی به کارشناسی دایر است؟
بلی

۱۸. کسانی که در دانشگاه مدارک کاردانی گرفته‌اند ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل است؟
در صورتی که تمایل به شرکت در دوره‌های کارشناسی پیوسته را داشته باشند می‌توانند پس از پذیرفته شدن در دانشگاه پیام نور با ارائه ریز نمرات تقاضای تطبیق واحد نمایند تا واحدهای گذرانده شده در مقطع کاردانی پس از بررسی مورد تطبیق قرار گیرد.
۱۹- آیا همزمان می‌توان در دو رشته مختلف تحصیل کرد؟
بلی

۲٠- آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور همزمان با انجام خدمت سربازی امکان پذیر است؟
بلی

۲۱- آیا سربازان می‌توانند در دانشگاه پیام نور شرکت نمایند؟
بلی، در صورت قبولی در دانشگاه پیام نور و موافقت یگان محل خدمت خود می‌توانند ضمن خدمت سربازی، دانشجوی پیام نور باشند یا اینکه از محل خدمت تقاضای ترخیص نموده و با اخذ معافیت تحصیلی در دانشگاه پیام نور تحصیل نمایند.

۲۲- آیا در دانشگاه پیام نور مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در تمام رشته‌ها دایر است؟
در حال حاضر تمامی رشته‌ها دایر نیست و به زودی اکثر رشته‌ها درمقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فعال خواهد شد. برای اطلاع از رشته‌های موجود در این مقاطع می‌توانید با تلفن روابط عمومی ۸۸۹٠٠٠۳٠ -٠۲۱ تماس حاصل نمائید.
۲۳- آیا برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا و سازمانهای طرف قرارداد سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است؟
بلی

۲۴- آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان است؟
خیر، ولی شهریه دریافتی در مقطع کارشناسی بسیار ناچیز است و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در قیاس با دانشگاه آزاد اسلامی بسیار کمتر است.

۲۵- آیا دانشگاه پیام نور از طریق خارج از کشور هم دانشجو می‌پذ یرد؟
بلی، توسط مرکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور دانشجو می‌پذیرد.

۲۶- آیا دانشجویان فعلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه پیام نور یا دوره‌های فراگیر پیام نور شرکت کنند؟
بلی

۲۷- آیا برنامه‌های درسی و سرفصل دروس دانشگاه پیام نور مطابق با سرفصل وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری است؟
بلی

۲۸- آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و مهمان شدن وجود دارد؟
بلی

۲۹- آیا امکان تغییر رشته در دانشگاه پیام نور میسر است؟
بلی، تغییر رشته در دانشگاه پیام نور با شرایطی آسانتر نسبت به سایر دانشگاه‌ها انجام می‌پذیرد و سالی دوبار امتحان تغییر رشته برگزار می‌شود.

۳٠- آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟
خیر، فقط دانشجوی مشروطی دارد.

۳۱- مشکلات پیش روی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام‌نور در سال‌های گذشته معمولاً چه چیزهایی بوده است؟
خوشبختانه با همت و برنامه‌ریزی رئیس محترم جدید دانشگاه پیام‌نور طی چند سال اخیر و اقدامات شایسته و بجای ایشان و همچنین تبلیغات وسیع موسسات و مراکز آموزشی بخش غیردولتی در شناساندن دانشگاه پیام‌نور به مردم، هم‌اکنون بسیاری از موانع مذکور یا برطرف شده یا در دست بررسی و رفع مشکل است. به طوری‌که نتایج زیر را به همراه داشته است:
• آگاهی عمومی نسبت به دانشگاه پیام‌نور و ویژگی‌های مثبت و ارزشمند آن بالا رفته است.
• بسیاری از مردم اکنون دریافته‌اند تحصیلات عالی معتبر محدود به دانشگاه‌های حضوری نمی‌شود و در صورت برنامه‌ریزی مناسب با کم‌ترین هزینه و صرف زمان کم و ضمن اشتغال به کسب و کار می‌توان یک مدرک دانشگاهی دولتی را دریافت نمود.
• با مراجعه به کلاس‌های کاملاً حضوری موسسات معتبر آموزشی بخش خصوصی معتبر (از حیث کیفیت کار و مشاوره صحیح نه صرف داشتن مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری) و استفاده از هیئت علمی متخصص و با تجربه این موسسات، خلاٴ نبود کلاس‌های حضوری برطرف می‌شود و دانشجو می‌تواند با معلومات بالا و توان علمی لازم از دانشگاه پیام‌نورفارغ‌التحصیل گردد.
• رشته‌های دانشگاه پیام‌نور در هر سه مقطع کارشناسی ـ کارشناسی ارشد و دکتری افزایش چشمگیری داشته و انشاء الله ظرف ۲ سال آینده اکثر رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه ایجاد می‌شود.
• موانع استخدامی فارغ‌التحصیلان پیام‌نور کاملاً برطرف گردیده است.
خلاصه این‌که روزبه‌روز بر کیفیت و کمیت دانشگاه پیام‌نور اضافه می‌شود و این دانشگاه رو به توسعه و تکامل و پیشرفت است.

۳۲- آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند؟
بلی، همانند دانشجویان سایر دانشگاه‌ها می توانند از وام تحصیلی بهره‌مند شوند.

۳۳- آزمایشگاه و کارگاه‌ها در دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می‌شود؟
در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و واحدهای دانشگاه، امکانات کارگاهی وجود دارد، بلکه برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه، مجهز به آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های پیشرفته‌ای نیز می‌باشد. برخی از کلاس‌های آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در آزمایشگاه‌های استانی تشکیل می‌شود. رشته‌های علوم پایه و مهندسی در دانشگاه از سطح فن آوری آموزش و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برخوردارند.

۳۴- تفاوت بین سیستم‌های آموزش حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری در چیست؟
• در آموزش حضوری کلاسهای درسی به طور کامل به حضور دانشجو و استاد در ایام هفته یا در روزهای خاصی از هفته در جلسات لازم تشکیل می‌شود. این سیستم بر دانشگاه‌های دولتی روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی آزاد مورد تDیید وزارت علوم حاکم است.
• در سیستم آموزش نیمه حضوری، کلاس‌ها با حضور استاد و دانشجو فقط به صورت رفع اشکال و در حد پاسخگویی به سوالات تشکیل می‌گردد و تعداد جلسات این کلاس‌ها معمولا بین یک چهارم تا یک پنجم جلسات کلاس‌های حضوری می‌باشد.
• در سیستم آموزشی غیر حضوری، کلاس حضوری و نیمه حضوری اصلا تشکیل نمی‌شود و دانشجو با مطالعه متون درسی و بدون حضور در کلاس، آمادگی لازم را جهت شرکت در آزمون‌های پایان ترم کسب می‌کند. در دانشگاه پیام نور سیستم آموزشی در برخی از دروس به صورت نیمه حضوری و غیرحضوری است.
در دوره‌های دانش پذیری عدم شرکت در کلاس‌های حضوری معتبر موفقیت داوطلبان را در آزمون‌های دانش‌پذیری به میزان بسیار زیاد کاهش می‌دهد.
به عموم داوطلبان توصیه می‌شود امتحانات دانش‌پذیری را آسان نگیرند و در حد امکان در کلاس‌های حضوری شرکت نمایند. کلاس‌های حضوری در این مراکز عمدتاً در پایان هر هفتهو برای متقاضیان در طول هفته تشکیل می‌شود.

۳۵- آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور، سخت است؟
دانشگاه پیام‌نور تلاش دارد در ارائه آموزش و انجام سنجش، استانداردهای لازم را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالبا از استانداردهای لازم برخوردار است. ضوابط جدید پیش‌بینی شده نیز این امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی،‌ فرایند تحصیل تا فارغ‌التحصیلی دانشجویان، تسهیل شود.

parpar91
10-20-2011, 01:25 PM
سلام و خسته نباشید

امکان قبولی در فراگیر پیام نور بالا هستش یا پایین؟

Borna66
10-20-2011, 05:38 PM
سلام و خسته نباشید

امکان قبولی در فراگیر پیام نور بالا هستش یا پایین؟

با سلام

احتمال قبولی در رفگیر پیام نور بسیار بالا در حد بالای 80 درصد می باشد دوست گرامی البته با یکمی مروز منابع امتحانی که نهایتا 7-8 تا کتاب می باشد

روزگار خوش

Nimak2012
09-21-2012, 01:06 AM
درود بر بچه هاي گل باشگاه!يك سوال مهم!!بنده هم همانگونه كه دوستان مي دونند داوطلب فراگير هستم..سوالم اينه كه دقيقا معدل رو چجوري حساب مي كنند؟مثلا ما 30 تا سوال داريم توي درس خواندن و درك مفاهيم (1)..فرض كنيد ما 60% درست بزنيم اونوقت اين درصد رو مي برند روي 20 نمره؟يعني مثلا مي شه 12؟؟؟!!!!

Borna66
09-21-2012, 02:01 AM
درود بر بچه هاي گل باشگاه!يك سوال مهم!!بنده هم همانگونه كه دوستان مي دونند داوطلب فراگير هستم..سوالم اينه كه دقيقا معدل رو چجوري حساب مي كنند؟مثلا ما 30 تا سوال داريم توي درس خواندن و درك مفاهيم (1)..فرض كنيد ما 60% درست بزنيم اونوقت اين درصد رو مي برند روي 20 نمره؟يعني مثلا مي شه 12؟؟؟!!!!
با سلام
دوست گرامی من خودم فراگیر بودم معدل دقیقا عین حالت معمولی حساب میشه و همانطور که شما گفتید و همین طور هست و معدل روی نمرات هر دست بطور جداگانه روی 20 حساب می شود
موفق باشید
روزگار خوش

setayesh*
10-10-2012, 02:08 PM
با سلام و خسته نباشید

من مدرک کاردانی از دانشگاه پیام نور دارم ولی الان میخوام در مقطع کارشناسی در یک رشته دیگه ادامه بدم و برای کارشناسی دوره های فراگیر ثبت نام کردم.
میخواستم کمی راهنماییم کنید ممنون میشم.

من در نرم افزار کامپیوتر ثبت نام کردم در این رشته هم پنج کتاب به عنوان منبع معرفی کردن برای ازمون. میخواستم ببینم حداقل نمره قبولی چقدر باید باشه چون من میخوام حتما قبول بشم.نمره هر درس تک تک حساب میشه یا یک درصد کلی .مثلا در هر درس باید نمره بالای 12 بگیریم یا اگر در یک درس مثلا بالای 15 بگیریم و در یک تخصصی نمره کمتر از ده هم باشه فرد قبول خواهد شد.
شانس قبولی چقدر هست ؟
و اینکه من دارای مدرک کاردانی در یک رشته علوم پایه از همین دانشگاه هستم و دو درس ریاضی عمومی یک و مبانی کامپیوتر و برنامه سازی رو پاس کردم این تاثیری داره در این آزمون ورودی؟

سپاسگذارم.

Borna66
10-13-2012, 03:46 PM
با سلام و خسته نباشید

من مدرک کاردانی از دانشگاه پیام نور دارم ولی الان میخوام در مقطع کارشناسی در یک رشته دیگه ادامه بدم و برای کارشناسی دوره های فراگیر ثبت نام کردم.
میخواستم کمی راهنماییم کنید ممنون میشم.

من در نرم افزار کامپیوتر ثبت نام کردم در این رشته هم پنج کتاب به عنوان منبع معرفی کردن برای ازمون. میخواستم ببینم حداقل نمره قبولی چقدر باید باشه چون من میخوام حتما قبول بشم.نمره هر درس تک تک حساب میشه یا یک درصد کلی .مثلا در هر درس باید نمره بالای 12 بگیریم یا اگر در یک درس مثلا بالای 15 بگیریم و در یک تخصصی نمره کمتر از ده هم باشه فرد قبول خواهد شد.
شانس قبولی چقدر هست ؟
و اینکه من دارای مدرک کاردانی در یک رشته علوم پایه از همین دانشگاه هستم و دو درس ریاضی عمومی یک و مبانی کامپیوتر و برنامه سازی رو پاس کردم این تاثیری داره در این آزمون ورودی؟

سپاسگذارم.

با سلام

معدل بصورت کلی باید بالای 12 باشد و هر درست هم باید نمره قبولی 10 بگیرید ولی در حالت کلی این قانون زیاد اجرا نمی شود و شما هم این طور معدل و نمرات را قبول نشوید بصورت مشروط پذیرفته می شود و دروس را می تونید مجددا اخذ و پاس کنید و در مورد دروس ریاضی و مبانی هم بله به احتمال زیاد تطبیق می زنند

موفق باشید

روزگار خوش

hadirr
11-14-2012, 09:05 PM
سلام دوستان
من امسال فراگیر ارشد(نرم افزار) شرکت کردم
حالا میخواستم ببینم احتمال قبولیم چقدر هست با وجود اینکه معدلم بالای 17 هست