PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فهرست دروس عمومي معارف كه بايد در مقطع كارشناسي رشته هاي فني دانشگاه پيام نور گزرانده شود

Borna66
09-14-2010, 10:44 PM
با سلام

دروس عمومي كه مي بايد در در طول دوره ي كارشناسي پاس كرد طبق جدول زير مي باشد

http://www.up.pnu-club.com/images/eklpdmlwux1fxspvi1q1.jpg

توضيحات مهم
1- دانشجويان رشته ي تاريخ به علت تكرار محتوا نمي توانند درس انقلاب اسلامي ايران انتخاب نمايند و ملزم به پاس كردن يكي از دو درس اين گرايش انقلاب اسلامي مي باشند.

2- دانشجويان دوره هاي كارداني موظف به گذراندن 4 واحد از درس جدول دروس عمومي معارف اسلامي مي باشد كه بايد يكي از دروسي از گرايش مباني نظري اسلام يا درس ديگر از گرايش اخلاق اسلامي انتخاب شود

3-دانشجويان دوره كارشناسي به كارشناسي ارشد پيوسته و دكتراي حرفه اي نيز موظف به گذراندن 12 واحد از جدول دروس عمومي معارف اسلامي مي باشند كه بايد دو درس را از گرايش مباني نظري اسلام و يك درس را هم نيز از هر يك از چهار گرايش ديگر انتخاب نمايند.

4- دانشجويان دوره كارشناسي ناپيوسته با توجه به گذراندن چهار واحد درسي در دوره كارداني صرفا موظف هستند تنها چهار درس(از هر گرايش يك درس) از چهار گرايش را انتخاب كنند.

5-دانشجويان اقليت هاي ديني مي توانند دروس موردنظر خود را بدون هيچ محدوديتي از بين كليه دروس مندرج در جدول درسي عمومي معارف اسلامي انتخاب و بگذرانند.

6-تطبيق واحد دروس قديم معارف اسلامي با دروس جديد به شرح ذيل انجام ميشود
الف- گذراندن دروس معارف اسلامي 1 و 2 از قديم به منزله ي دو درس الزامي از گرايش مباني نظري اسلامي هست و در صورتي كه دانشجو يكي از اين دروس رو گذرانده الزاما بايد يك درس ديگر از مباني نظري اسلامي انتخاب كند.
ب-گذراندن درس تاريخ اسلام به منزله تكميل درس الزامي از گرايش تاريخ تمدن اسلامي هست.
ج- گذراندن درس انقلاب اسلامي ايران و ريشه هاي ان به منزله تكميل درس الزامي از گرايش انقلاب اسلامي هست.
د- گذراندن درس اخلاق و تربيت اسلامي به منزله تكميل درس الزامي از گرايش اخلاق اسلامي هست.
ه- گذراندن درس متون اسلامي به منزله تكميل درس الزامي از گرايش آشنايي با منابع اسلامي هست.
دروس عمومي معارف اسلامي دانشجويان كليه رشته هاي الاهيات و معارف اسلامي عبارتند از:
آيين زندگي(اخلاق كاربردي)
آشنايي با قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
تاريح فرهنگ و تمدن اسلامي و ايران
لازم به ذكر است آن دسته از دانشجويان درس اخلاق اسلامي(مباني و مفاهيم ) را گذرانده اند از گذراندن درس آيين زندگي(اخلاق كاربردي) معاف هستند.و دانشجوياني كه از دروس تخصصي مشترك رشته الاهيات ، تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي را گذرانده اند از گذراندن درس فرهنگ و تمدن اسلام و ايران معاف مي باشند.
ضمنا نيمسال جاري درس تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي از دروس تخصصي مشترك رشته الاهيات حذف و به جاي آن 2 واحد درس فرهنگ و تمدن اسلام و ايران به دروس عمومي دانشجويان رشته الاهيات اضافه شده هست

موفق باشيد
روزگار خوش

shab.barooni
09-19-2010, 10:34 PM
سلام دوستان زحمت کش سایت

ببخشید من یه سوال دارم

من الان برای ترم 7 دارم انتخاب واحد میکنم

درس عمومی انديشه اسلامي 2 رو گرفتم ولی میخاستم بدونم کدوم یک ار دروس عمومی زیر رو میتونم بگیرم به همراه این درس و مشکلی نداشته باشه

انقلاب اسلامي ايران

انديشه سياسي امام خميني

آيين زندگي (اخلاق كاربردي )

لطفا من رو راهنمایی کنید تا بدونم امشب انتخاب واحد کنم تا آخر شب فقط وقته

موفق باشید

Borna66
09-19-2010, 11:01 PM
سلام دوستان زحمت کش سایت

ببخشید من یه سوال دارم

من الان برای ترم 7 دارم انتخاب واحد میکنم

درس عمومی انديشه اسلامي 2 رو گرفتم ولی میخاستم بدونم کدوم یک ار دروس عمومی زیر رو میتونم بگیرم به همراه این درس و مشکلی نداشته باشه

انقلاب اسلامي ايران

انديشه سياسي امام خميني

آيين زندگي (اخلاق كاربردي )

لطفا من رو راهنمایی کنید تا بدونم امشب انتخاب واحد کنم تا آخر شب فقط وقته

موفق باشید

با سلام
دوست عزيز طبق جدول كه ارايه شده شما در هر ترم هر چند تمايل داشتيد مي تونيد درس عمومي معارف انتخاب كنيد و در موضوع مشكل و محدوديتي نيست.
موفق باشيد

روزگار خوش