PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد كارشناسي ارشد حسابداري پيام نور

mohammad pro
09-11-2010, 02:04 PM
با سلام؛

من از 1/7/89 به ترم 3 حسابداري (در مقطع كارشناسي ناپيوسته) در دانشگاه غيرانتفاعي خيام مشهد خواهم رفت.

يعني با ترم مهر 2 ترم دارم تا ليسانس بگيرم و در خرداد سال بعد فارغ التحصيل خواهم شد.

من مي خوام هر طور شده ارشد حسابداري رو بگيرم ولي خيلي حوصله خواندن براي ارشد رو ندارم . دوست عزيز معدل كل من در دانشگاه 18.30 هست.

در مورد كنكور دولتي و ازاد اطلاعاتي دارم ولي از پيام نور هيچ اطلاعاتي ندارم.

دوست عزيز به سوالات من در زمينه كارشناسي ارشد حسابداري پيام نور جواب بديد.
1- براي ارشد چند ترم بايد بخونم و چند واحد؟
2- شرط معدل هم دارد يا تاثيري دارد (من معدل الف هستم)؟
3-منابع كنكور مثل دولتي و ازاد هست منظور چه درس هايي در كنكور خواهد امد و چه منابعي رو بايد بخونم
4-زمان توزيع دفترچه و برگزاري ازمون هر ساله معمولا چه زماني هست؟
5- شهريه از ازاد كمتر هست يا بيشتر؟
6- من فرق بين فراگير و سراسري رو نمي دونم يعني چي؟
من كدوم بايد برم و اينكه كنكورش از دولتي كه اسون تره؟
ممنون ميشم اگه جواب سوالاتم رو بديد

donya88
09-11-2010, 04:11 PM
با سلام؛

من از 1/7/89 به ترم 3 حسابداري (در مقطع كارشناسي ناپيوسته) در دانشگاه غيرانتفاعي خيام مشهد خواهم رفت.

يعني با ترم مهر 2 ترم دارم تا ليسانس بگيرم و در خرداد سال بعد فارغ التحصيل خواهم شد.

من مي خوام هر طور شده ارشد حسابداري رو بگيرم ولي خيلي حوصله خواندن براي ارشد رو ندارم . دوست عزيز معدل كل من در دانشگاه 18.30 هست.

در مورد كنكور دولتي و ازاد اطلاعاتي دارم ولي از پيام نور هيچ اطلاعاتي ندارم.

دوست عزيز به سوالات من در زمينه كارشناسي ارشد حسابداري پيام نور جواب بديد.
2- شرط معدل هم دارد يا تاثيري دارد (من معدل الف هستم)؟
3-منابع كنكور مثل دولتي و ازاد هست منظور چه درس هايي در كنكور خواهد امد و چه منابعي رو بايد بخونم
4-زمان توزيع دفترچه و برگزاري ازمون هر ساله معمولا چه زماني هست؟
5- شهريه از ازاد كمتر هست يا بيشتر؟
6- من فرق بين فراگير و سراسري رو نمي دونم يعني چي؟
من كدوم بايد برم و اينكه كنكورش از دولتي كه اسون تره؟
ممنون ميشم اگه جواب سوالاتم رو بديد

با سلام

من اون سوالاتي را كه اطلاع دارم جواب ميدم دوستان هم بقيه را.

من فرق بين فراگير و سراسري رو نمي دونم يعني چي؟
خب سراسري بايد تو ازموت ارشدي كه توسط سازمان سنجش ميگيره شركت كني اما فراگير بايد يه ترم را بعنوان دانشپذير چند واحدي بگذراني و به گمانم بايد حد نصاب لازم را بياري تا دانشجو حساب شوي.
فكر نكنم از نظر گرفتن تعداد واحد سيستم فراگير با سراري فرقي داشته باشه و طول مدت تحصيل در دوره ي ارشد چه سراسري چه فراگير بين 4 تا 5 ترم است.
شهريه از ازاد كمتر هست يا بيشتر؟
كلا از نظر زياد بودن شهريه به گمانم دانشگاه ازاد بايد رديف اول باشه بعدش غير انتفاعي و در اخر پيام نور . ور در كل تفا وت چنداني ندارند فقط اين وسط يكسري امكانات هست كه هر دانشگاهي به دانشجوي ارشدش ميده مثلا در ازاد وام شهريه ميدن اونم به مقدار 700 تومن بعد از 3 ماه هم به طور كامل پس ميگيرن . از نوع وام دادن فراگير اطلا عي ندارم . شبانه هاي دولتي هم ترمي 500 الي 1 تومن ( بستگي به سيستم ماليه دانشگاه داره ) وام ميدن و در پايان دوره ماهيانه بصورت اقساط بلند مدت كم ميكنن. در اين بين اون جوري كه من حساب كردم شهريه ي فراگير از همه كمتر است تقريبا تفاوتش با شبانه چيزي حدود 100 براي 12 واحد است.

منابع كنكور مثل دولتي و ازاد هست منظور چه درس هايي در كنكور خواهد امد و چه منابعي رو بايد بخون
نه به هيچ وجه منابعشون مثل هم نيست در كنكور سراسري هيچ وقت منبع خاصي اعلام نميشه بلكه اين خود داوطلب هستش كه تحقيق ميكنه و منابع را درمياره . اما در سيستم فراگير از طرف خود سازمان يكسري كتاب براي ترم اول دانشپذيري اعلام ميشه . و معمولا اين منابع ثابت نيستن و ممكنه منابعي كه براي امسال اعلام كردن ساله ديگه عوض شه.

من كدوم بايد برم و اينكه كنكورش از دولتي كه اسون تره
خب اينو كسي براي شما نمي تونه تعيين كنه . هر كدومشون سختيهاي خاصه خودشو داره و شما بايد طبق شرايط خودتون اونو انتخاب كنيد. براي سراسري كه ميخواي بخوني معمولا همون كتابها و مفاهيم دوره ي كارشناسي بايد تكرار كني و ازمون بدي اما براي فراگير شما يكراست سراغ كتابهاي دوره ي ارشد ميريد و معمولا 8 الي 12 واحد بايد بگيري و كتابايي كه خودشون اعلام ميكنن كه اين كتابها هم همون كتابهاي مقطع ارشد هستن بايد بخوني و امتحان بدي و اگه قبول شي و حد نصابو بياري دانشجو حساب ميشي و اون واحدها را هم گذراندهاي .
در مورد منابع و كتابها هم اطلا عي ندارم بايدكسي كه خودش دانشجوي ارشد فراگير حسابداري باشه جوابتون را بده . اينجا بين مديرا ما فقط مژگان خانوم را داريم كه حسابداري پيام نور ميخونن و اطلا عي ندارم كه ايشون فراگيرن يا سراسري بايد بهشون مراجعه كني در تايپي پرسش و پا سخ هاي مرتبط با بخش حسابداری (http://pnu-club.com/pnu.thread29585.html)ك و سوالتون را اونجا مطرح كنيد
باتشكر