PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زمان انتخاب واحد ترم اول سال 90-89

فرناز
08-31-2010, 06:01 PM
سلام علیکم
خوب هستین؟
ببخشیدا من قبلا میدونستم انتخاب واحد چه تاریخیه ولی الان هر چی می گردم پیدا نمیکنم میشه راهنماییم کنین؟:26:

یه سوال دیگه:
تکلیف درسایی مثل انقلاب و تاریخ تحلیلی و ... که میشد به جاشون درسای دیگه مثل وصیت نامه و تاریخ تمدن و... برداشت چیه؟
اینا تو لیست درسام هست با اینکه از هر گروه یکی رو پاس کردم!
این ترم ترم آخرم باید چی کار کنم؟

پیشاپیش ممنون :172:

Borna66
08-31-2010, 07:58 PM
سلام علیکم
خوب هستین؟
ببخشیدا من قبلا میدونستم انتخاب واحد چه تاریخیه ولی الان هر چی می گردم پیدا نمیکنم میشه راهنماییم کنین؟:26:

یه سوال دیگه:
تکلیف درسایی مثل انقلاب و تاریخ تحلیلی و ... که میشد به جاشون درسای دیگه مثل وصیت نامه و تاریخ تمدن و... برداشت چیه؟
اینا تو لیست درسام هست با اینکه از هر گروه یکی رو پاس کردم!
این ترم ترم آخرم باید چی کار کنم؟

پیشاپیش ممنون :172:

با سلام
در مورد تايخ انتخاب واحد مي تونيد از تا تاپيك زير كمك بگيريد

تقويم دانشگاهي سال تحصيلي 90-89 دانشگاه پيام نور (http://pnu-club.com/pnu.thread32816.html)

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول 90-89 دانشگاه پیام نور (http://pnu-club.com/pnu.thread36315.html#post123107)

كلاس دروس عمومي كه مي بايد در در طول دوره ي كارشناسي پاس كرد طبق جدول زير مي باشد/اما دروس جايگزين هم وجود دارد!!

http://www.up.pnu-club.com/images/eklpdmlwux1fxspvi1q1.jpg

توضيحات مهم
1- دانشجويان رشته ي تاريخ به علت تكرار محتوا نمي توانند درس انقلاب اسلامي ايران انتخاب نمايند و ملزم به پاس كردن يكي از دو درس اين گرايش انقلاب اسلامي مي باشند.
2- دانشجويان دوره هاي كارداني موظف به گذراندن 4 واحد از درس جدول دروس عمومي معارف اسلامي مي باشد كه بايد يكي از دروسي از گرايش مباني نظري اسلام يا درس ديگر از گرايش اخلاق اسلامي انتخاب شود
3-دانشجويان دوره كارشناسي به كارشناسي ارشد پيوسته و دكتراي حرفه اي نيز موظف به گذراندن 12 واحد از جدول دروس عمومي معارف اسلامي مي باشند كه بايد دو درس را از گرايش مباني نظري اسلام و يك درس را هم نيز از هر يك از چهار گرايش ديگر انتخاب نمايند.
4- دانشجويان دوره كارشناسي ناپيوسته با توجه به گذراندن چهار واحد درسي در دوره كارداني صرفا موظف هستند تنها چهار درس(از هر گرايش يك درس) از چهار گرايش را انتخاب كنند.
5-دانشجويان اقليت هاي ديني مي توانند دروس موردنظر خود را بدون هيچ محدوديتي از بين كليه دروس مندرج در جدول درسي عمومي معارف اسلامي انتخاب و بگذرانند.
6-تطبيق واحد دروس قديم معارف اسلامي با دروس جديد به شرح ذيل انجام ميشود
الف- گذراندن دروس معارف اسلامي 1 و 2 از قديم به منزله ي دو درس الزامي از گرايش مباني نظري اسلامي هست و در صورتي كه دانشجو يكي از اين دروس رو گذرانده الزاما بايد يك درس ديگر از مباني نظري اسلامي انتخاب كند.
ب-گذراندن درس تاريخ اسلام به منزله تكميل درس الزامي از گرايش تاريخ تمدن اسلامي هست.
ج- گذراندن درس انقلاب اسلامي ايران و ريشه هاي ان به منزله تكميل درس الزامي از گرايش انقلاب اسلامي هست.
د- گذراندن درس اخلاق و تربيت اسلامي به منزله تكميل درس الزامي از گرايش اخلاق اسلامي هست.
ه- گذراندن درس متون اسلامي به منزله تكميل درس الزامي از گرايش آشنايي با منابع اسلامي هست.
دروس عمومي معارف اسلامي دانشجويان كليه رشته هاي الاهيات و معارف اسلامي عبارتند از:
آيين زندگي(اخلاق كاربردي)
آشنايي با قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
تاريح فرهنگ و تمدن اسلامي و ايران
لازم به ذكر است آن دسته از دانشجويان درس اخلاق اسلامي(مباني و مفاهيم ) را گذرانده اند از گذراندن درس آيين زندگي(اخلاق كاربردي) معاف هستند.و دانشجوياني كه از دروس تخصصي مشترك رشته الاهيات ، تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي را گذرانده اند از گذراندن درس فرهنگ و تمدن اسلام و ايران معاف مي باشند.
ضمنا نيمسال جاري درس تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي از دروس تخصصي مشترك رشته الاهيات حذف و به جاي آن 2 واحد درس فرهنگ و تمدن اسلام و ايران به دروس عمومي دانشجويان رشته الاهيات اضافه شده هست

بازم اگر موردي بود اقا نيما عزيز براي توضيحات بيشتر خبرشون مي كنم

موفق باشيد

روزگالر خوش

NIMA.N
08-31-2010, 11:01 PM
کلا" فرناز جان باید 12 درس عمومی پاس کرده باشی. دقیقا" همینایی که آقا طه زحمت کشیدن و گفت درسته.
بازم اگر مشکلی بود بگو تا حلش کنیم. (پارتی بازی در حد تیم ملی - بلاخره مدیری دیگه باید هواتو داشته باشیم:45: )

فرناز
09-01-2010, 01:35 PM
کلا" فرناز جان باید 12 درس عمومی پاس کرده باشی. دقیقا" همینایی که آقا طه زحمت کشیدن و گفت درسته.
بازم اگر مشکلی بود بگو تا حلش کنیم. (پارتی بازی در حد تیم ملی - بلاخره مدیری دیگه باید هواتو داشته باشیم:45: )

ای وای شرمنده میکنین خیلی ممنون:39:
پس من یه چیز دیگه بپرسم؟:26:
الان دیگه تاریخ تحلیلی صدر اسلام حذف شده به جاش فرهنگ و تمدن اسلام و ایران اومده که نوشته باید گذرانده شود من تاریخ تحلیلی رو پاس کردم دیگه این و نباید وردارم؟
اینم حل شه من دیگه مشکلی در این مورد ندارم
خیلی ممنون:36:

Borna66
09-01-2010, 02:03 PM
ای وای شرمنده میکنین خیلی ممنون:39:
پس من یه چیز دیگه بپرسم؟:26:
الان دیگه تاریخ تحلیلی صدر اسلام حذف شده به جاش فرهنگ و تمدن اسلام و ایران اومده که نوشته باید گذرانده شود من تاریخ تحلیلی رو پاس کردم دیگه این و نباید وردارم؟
اینم حل شه من دیگه مشکلی در این مورد ندارم
خیلی ممنون:36:
با سلام
راستي اين نكته هم در نظر بگيريد كه اين موارد هم هست

توضيحات مهم
1- دانشجويان رشته ي تاريخ به علت تكرار محتوا نمي توانند درس انقلاب اسلامي ايران انتخاب نمايند و ملزم به پاس كردن يكي از دو درس اين گرايش انقلاب اسلامي مي باشند.
2- دانشجويان دوره هاي كارداني موظف به گذراندن 4 واحد از درس جدول دروس عمومي معارف اسلامي مي باشد كه بايد يكي از دروسي از گرايش مباني نظري اسلام يا درس ديگر از گرايش اخلاق اسلامي انتخاب شود
3-دانشجويان دوره كارشناسي به كارشناسي ارشد پيوسته و دكتراي حرفه اي نيز موظف به گذراندن 12 واحد از جدول دروس عمومي معارف اسلامي مي باشند كه بايد دو درس را از گرايش مباني نظري اسلام و يك درس را هم نيز از هر يك از چهار گرايش ديگر انتخاب نمايند.
4- دانشجويان دوره كارشناسي ناپيوسته با توجه به گذراندن چهار واحد درسي در دوره كارداني صرفا موظف هستند تنها چهار درس(از هر گرايش يك درس) از چهار گرايش را انتخاب كنند.
5-دانشجويان اقليت هاي ديني مي توانند دروس موردنظر خود را بدون هيچ محدوديتي از بين كليه دروس مندرج در جدول درسي عمومي معارف اسلامي انتخاب و بگذرانند.
6-تطبيق واحد دروس قديم معارف اسلامي با دروس جديد به شرح ذيل انجام ميشود
الف- گذراندن دروس معارف اسلامي 1 و 2 از قديم به منزله ي دو درس الزامي از گرايش مباني نظري اسلامي هست و در صورتي كه دانشجو يكي از اين دروس رو گذرانده الزاما بايد يك درس ديگر از مباني نظري اسلامي انتخاب كند.
ب-گذراندن درس تاريخ اسلام به منزله تكميل درس الزامي از گرايش تاريخ تمدن اسلامي هست.
ج- گذراندن درس انقلاب اسلامي ايران و ريشه هاي ان به منزله تكميل درس الزامي از گرايش انقلاب اسلامي هست.
د- گذراندن درس اخلاق و تربيت اسلامي به منزله تكميل درس الزامي از گرايش اخلاق اسلامي هست.
ه- گذراندن درس متون اسلامي به منزله تكميل درس الزامي از گرايش آشنايي با منابع اسلامي هست.
دروس عمومي معارف اسلامي دانشجويان كليه رشته هاي الاهيات و معارف اسلامي عبارتند از:
آيين زندگي(اخلاق كاربردي)
آشنايي با قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
تاريح فرهنگ و تمدن اسلامي و ايران
لازم به ذكر است آن دسته از دانشجويان درس اخلاق اسلامي(مباني و مفاهيم ) را گذرانده اند از گذراندن درس آيين زندگي(اخلاق كاربردي) معاف هستند.و دانشجوياني كه از دروس تخصصي مشترك رشته الاهيات ، تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي را گذرانده اند از گذراندن درس فرهنگ و تمدن اسلام و ايران معاف مي باشند.
ضمنا نيمسال جاري درس تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي از دروس تخصصي مشترك رشته الاهيات حذف و به جاي آن 2 واحد درس فرهنگ و تمدن اسلام و ايران به دروس عمومي دانشجويان رشته الاهيات اضافه شده هست

با تشكر ويژه از ناظم نيما جون:39: كه راهنمايي مي كنند:265:

روزگار خوش

Borna66
09-01-2010, 02:09 PM
ضمنا تمام اطلاعات فوق در ادرس زير بود
تغییرات دروس عمومی سنتي و تجميع در دانشگاه پيام نور (http://pnu-club.com/pnu.thread16157.html)
ولي دگه گفتيم جوابتون رو بديم تا بدونيد ما هميشه هواي همه رو داريم بخصوص شما

روزگار خوش

فرناز
09-01-2010, 02:24 PM
ضمنا تمام اطلاعات فوق در ادرس زير بود
تغییرات دروس عمومی سنتي و تجميع در دانشگاه پيام نور (http://pnu-club.com/pnu.thread16157.html)
ولي دگه گفتيم جوابتون رو بديم تا بدونيد ما هميشه هواي همه رو داريم بخصوص شما

روزگار خوش

آخ جون دیگه مشکل حل شد
آقا طه آقا نیما دستتون درد نکنه خیلی خیلی خیلی ممنون:172:
ایشالا جبران کنم! :72:

Borna66
09-01-2010, 03:20 PM
آخ جون دیگه مشکل حل شد
آقا طه آقا نیما دستتون درد نکنه خیلی خیلی خیلی ممنون:172:
ایشالا جبران کنم! :72:
خداشكر.خوشحاليم رفع شد:56:
ايشاالله با حضور و فعاليتتون در باشگاه جبران مي كنيد:104:

روزگار خوش

فرناز
09-01-2010, 03:35 PM
خداشكر.خوشحاليم رفع شد:56:
ايشاالله با حضور و فعاليتتون در باشگاه جبران مي كنيد:104:

روزگار خوش

من به این فعالی :59:

:172:چشم

مریم s
09-04-2010, 11:21 PM
سلام من یه سوالی دارم من ورودی 83 از سال 84 بدون اطلاع دانشگاه درسو ول کردم به نظرتون الان میتونم ادامه بدم؟رشتم علوم اجتماعی بوده

NIMA.N
09-05-2010, 09:01 AM
در صورتی که دانشجو عدم مراجعه داشته باشد (از یک تا چندین ترم)چه مواردی را باید انجام دهد؟

دانشجو موظف است در مهلت های تعيين شده براي ثبت نام به دانشگاه مراجعه نمايد و عدم مراجعه به منزله انصراف از تحصيل محسوب مي شود و دانشجو حق ثبت نام را ندارد.

لغو عدم مراجعه ازاولين نيمسال تا پايان سنوات مجاز تحصيل )كارداني و كارشناسي(بعهده استانها ميباشد.

لغو عدم مراجعه دانشجويان استفاده كننده از معافيت تحصيلي تا دو نيمسال قبل از اتمام سنوات مجازتحصيلي بعهده مراكز استاني است در صورت عدم مراجعه بيش از دو نيمسال دانشجو اخراج و به نظام وظيفه معرفي مي شود.

صدور مجوز لغو عدم مراجعه و ثبت نام توسط مراكز و يا مراكز استاني حداكثر تا پايان زمان ثبت نام با تاخير مطابق تقويم دانشگاهي مقدور است، در صورتي كه بعد از مهلت فوق صادر شود نيمسال مذكور مرخصي تحصيلي ثبت خواهد شد و انتخاب واحد از نيمسال بعد مقدور خواهد بود.

پرداخت شهريه براي نيمسالهاي لغو عدم مراجعه شده الزامي است در اين صورت آن نيمسال ها مرخصي تحصيلي ثبت ميشود.

ثبت نام از دانشجو بدون لغو عدم مراجعه و كسب مجوز از مراجع ذيصلاح خلاف مقررات آموزشي است