PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحریف معنی «الله» در سایت گوگل

sara.it69
08-27-2010, 05:20 PM
زمانی که در بخش ترجمه گوگل (google translate) لفظ جلاله «الله» در قسمت فارسی تایپ کنید و دنبال معادل انگلیسی آن باشید با کمال تعجب با کلمه «Israel» روبرو خواهید شد. امتحان كنيد!
اسرائیل از دو کلمه «اسرا» به معنی عبد و «ئیل» به معنی «الله» یعنی بنده خدا تشکیل شده که منظور از این کلمه حضرت یعقوب (ع) است. سایت گوگل از اين به بعد الله را معادل اسرائيل مي داند يعني منظور اين است كه من بعد، منظور از بسم الله الرحمن الرحيم، به نام اسرائيل بخشنده مهربان مي باشد! وهمينطور...

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

آبجی
08-27-2010, 11:36 PM
:39: سلام دوست من

ممنون از اطلاع رسانیتون اما این خبر مال حدود یک ماه شاید هم بیشتر بود دقیق یادم نیست اما بعد از اینکه توسط سایت های علمی و مابقی سایت های ایرانی به اطلاع عموم رسانده شد بعد یک روز اصلاح شد اما دلیلی مبنی بر این کارشون هیچ کجا ذکر نشد .

گوگل که ماشاالله پیشتاز هست سری پیش هم که سر قضیه خلیج فارس که خیلج عربی . . . :77:

yashar
08-28-2010, 02:01 PM
:39: سلام دوست من

ممنون از اطلاع رسانیتون اما این خبر مال حدود یک ماه شاید هم بیشتر بود دقیق یادم نیست اما بعد از اینکه توسط سایت های علمی و مابقی سایت های ایرانی به اطلاع عموم رسانده شد بعد یک روز اصلاح شد اما دلیلی مبنی بر این کارشون هیچ کجا ذکر نشد .

گوگل که ماشاالله پیشتاز هست سری پیش هم که سر قضیه خلیج فارس که خیلج عربی . . . :77:

نه به هیچ وجه این فقط یک اشتباه بوده . گوگل یکی از بهترین امین ترین ارایه دهنده خدمات هستش . گوگل از سالها پیش زبان فارسی رو فعال کرده و هر سال در هنگام تحویل سال آرم خود رو به هفت سین تغییر میده .

آبجی
08-28-2010, 04:49 PM
نه به هیچ وجه این فقط یک اشتباه بوده . گوگل یکی از بهترین امین ترین ارایه دهنده خدمات هستش . گوگل از سالها پیش زبان فارسی رو فعال کرده و هر سال در هنگام تحویل سال آرم خود رو به هفت سین تغییر میده .

فکر نمیکنم دوست گرامی اشتباه کوچیکی هم بوده باشه . :265:

خب اگه اشتباه باشه که اشتباهاتش داره کم کم زیاد میشه :39: اینا رو پای اشتبیاه نزارید :36: