PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکات بسیار مهم درباره فلش کردن موتورولا

Dr.Mobile
04-03-2009, 09:20 PM
ابتدا سلامی دارم خدمت تمامی دوستان و بویژه دوستانی همچون arashact (http://www.satsat3.com/member.php?u=51300) و kentt_lightt
دوستان عزیز اول از همه از تمامی دوستان معذرت می خواهم که مسایل ومشکلاته بنده به قدری هست که کمتر می توانم سری به سایت بزنم ولی مطما باشید که حداقل هفته ای یک مرتبه وارد اینترنت شده و هرکاری که از دستم بربیاید در جهت یاری رساندن به تمامی کاربران این بخش انجام می دهم.
حال در ادامه باید بگویم که در این تایپیک تمامی نکات وتجربیاتی که من در زمینه فلش کردن کلیه گوشی های موتورولا دارم را به مرور زمان در این تایپیک قرار می دهم.
لازم به ذکر میباشد که دوستان در این تایپیک سوال نکنند چرا که من معلوم نیست که کی سری به سایت بزنم وبتوانم جواب سوالات آنها را بدهم.باتشکر
1-گوشیهای V3i با آیتونز وبدون آیتوز
دوستان برای فارسی کردن این مدل همانطور که قبلا اعلام شده برای مدل بدون آیتوز فایل Language Pack

ارایه شده که می توانید استفاده کنید و برای با آیتوز هم فایل Monster Pack هست که نباید از آن برای فلش کردن گوشی مدل آیتوز دار استفاده کنید.چونکه فایل فلشی که به مشخصات زیر برای مدل آیتوز دار ارایه شده دارای باگ وایرادهای بسیار زیادی می باشد ودر صورت استفاده از این فایل دچار مشکلاته زیادی می شوید
Monster Pack iTunes
S/W Version: R47A_G_08.D8.35R.sbf
Flex Version: GSPSLQAT677DY061
Bootloader: BOOT0A30
Language Pack: 0034
VST: 0003
Stock/Unlocked
[12.6 MB]
[Uploaded.Feb.03.06]

تعدادی از این باگهایی که در این فایل فلش وجود دارد که توسط من 2 تا از این باگها شناسایی شده به قرار زیر می باشد.
1-در صورت استفاده کردن از زبان فارسی ساعت سیستم دچار مشکل میشود(هرچند دقیقه یکبار جای دقیقه با ساعت جابجا می شود)
2-در بعضی مواقع که گوشی زنگ می خوره موقع جواب دادن(موقعی که دکمه مربوطه را می زنید)گوشی قاطی می کند هنگ کرده ویکبار ریست می شود.
حال با این تفاسیر می گویید باید برای فارسی کردن مدل آیتونز دار باید چکار کرد.من همان فایل Language Pack مدل بدون آیتونز را بر روی آیتونز دار ریختم وبسیار عالی جواب داد ومشکلی ایجاد نکرد.پس با این توضیحاتی که دادم قبل از هرگونه فلش کردن دستگاه مواظب باشید که دچار مشکلی نشوید.(در صورتی که از این فایل فلش معیوب استفاده کردید ودچار مشکل شدید باید فایل فلش Monster Pack با ورژن دیگری بر روی گوشی خود منتقل کنید)

(ادامه دارد)

Dr.Mobile
2-نکات مهم قبل از انجام فلش کردن باید مدنظر داشته باشید.

1-کابل usb را حتما به پشت کیس وصل کنید وبه جلوی کیس وصل نکنید چرا که برای خود من نیز پیش آمده که کابل را به جلوی کیس وصل کرده ام ودر هنگام فلش کردن با ارور مربوط به اشکال پورت usb مواجه شدم.اگر شما نیز با ارور مربوط به پورت usb مواجه شده اید ابتدا به یک پورت دیگر در پشت کیس وصل کنید واگر بازهم به ارور مربوط به پورت usb مواجه شده اید احتمالا پورت usb کامپیوتر شما ایراد دارد وباید به یک کامپیوتر دیگر وصل کنید. 2-فایل فلشی که می خواهید بر روی گوشی منتقل کنید را حتما چک کنید که آن فایل مورد نظر آیا با نوع گوشی شما یکی بوده یا نه سپس اقدام به فلش کردن کنید.چرا که امکان دارد که مثلا شما گوشی v3i دارید که نوع آن با فایل فلش مورد نظر متفاوت بوده ودر صورت استفاده از آن گوشی شما دچار مشکل می شود(برای اینکه بفهمید که ورژن گوشی شما به چه صورتی میباشد کد زیر را وارد کنید)
#9999#*
سپس مشخصات نرم افزاری شما ظاهر شده ودر خط اول S/W Version شما نمایان می شود.
در مقابل S/W Version شماره ای نمایان می شود که اعداد اول نشان دهنده نوع گوشی میباشد وبقیه اعداد نیز نشاندهنده ورژن گوشی شما میاشد.
مثال زیر
R47A_G_08.D8.38R
این اعدا نشاندهنده این است که
1-عدد R47A نشاندهنده این است که گوشی شما مدل V3I آیتونز دار هست
2-بقیه اعداد نشاندهنده ورژن نرم افزاری هست.
3-پس با این تفاسیر برای استفاده از فایل Monster Pack حتما به اعداد اول توجه داشته باشید که گوشی با فایل مورد نظر مطابق باشد ودر ادامه توجه کنید که آیا ورژن فایل مورد نظر آیا از ورژن نرم افزاری گوشی شما بالاتر هست یا نه.چرا که ورژنهای پاینتر امکان دارد که دارای باگ نرم افزاری بوده ودر صورت استفاده از آن دچار مشکل می شوید

Dr.Mobile
کسانی که برای فارسی کردن گوشی خود اشتباها از فایل Monster pack دارای باگ(در پستهای قبلی به آن ذکر شده)استفاده کردند و حال دچار مشکل شده اند باید گوشی خود را یک بار بافایل زیر فلش کنند و برای فارسی کردن از Language pack مربوطه استفاده نمایند.

http://www.planetmotox.net/downloads...ATE0B9_1FF.rar (http://www.planetmotox.net/downloads/razr_v3i/monster_packs/R47A_G_08.D8.85R_PDS005_LP0039_DRM0101_VSTGER206_J PJAVA_G_08_V3iiT_06_0_01R_GSPSLQATE0B9_1FF.rar)