PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه براي كنكور ارشد اقتصاد درس بخوانيم

donya88
08-23-2010, 10:59 AM
با سلام به همهي خوانند گان گرامي
هما نگونه كه مي دونيم هر فردي روش خاصه خودشو براي مطا لعه و خواندن درسهاي كنكور داره و روشي كه تضمين كنه كه شما حتما حتما در ازمون ارشد قبول ميشيد وجود نداره . اما در اين تايپيك سعي مي كنم تا تمام تجربياتمو در اختيارتون قرار بدم شايد كمكي نه چندان زياد به شما عزيزان بشه.

چگونه برنامه ريزي كنيم ؟
براي اين كار يك تقويم كوچك تهيه كنيد و همه ي برنامه هاي خود را بصورت مكتوب در آن بنويسيد. براي اينكه شروع به خواندن دروس كنكور كنيد لازم است در ابتدا يك برنامه ريزي ماهيانه انجام دهيد. براي هر ماه يك برنامه ريزي هفتگي و براي هر هفته يك برنامه ريزي روزانه انجام دهيد. براي شروع كار مشخص كنيد كه قرار است از چه تاريخي شروع به خواندن دروس كنكور كنيد و تا چه تاريخي درس بخوانيد ( چند روز قبل از تاريخ كنكور ). براي مدت زماني كه در اختيار داريد برنامه ريزي ماهيانه انجام دهيد. يعني تعيين كنيد كه در هر ماه بايد چه كتاب هايي را بخوانيد، در چه ماهي بايد مطالب را جمع بندي كنيد و در چه ماهي بايد تست بزنيد.در هرماه طبق برنامه ريزي ماهيانه اي كه انجام داده ايد كارهاي خود را براي هر هفته تعيين كنيد. در ابتداي هر هفته برنامه روزانه خود را مشخص كنيد و خودتان را ملزم به انجام برنامه روزانه كنيد و سعي كنيد همان برنامه اي را كه تعيين كرديد به نحو احسنت اجرا كنيد. با اين روش ديگر براي خواندن دروس با كمبود وقت مواجه نمي شويد. البته خيلي مهم است كه براي برنامه ريزي خودتان ارزش قائل شويد و كار ها را طبق برنامه انجام دهيد.
چگونه دروس را مطالعه كنيم ؟
براي خواندن درس ها يي كه تا به حال مطالعه نكرده ايد مهم نيست بار اول چقدر از مطالب را متوجه مي شويد. مثلا همين 5 تا درس تخصصي كه امسال ساله دوم ميشه كه به كنكور اضافه شده و توصيم به اونايي كه اقتصاد نيستند اينه كه همين كه آن درس را بصورت كلي مرور كنيد كافي است. به اين صورت زماني كه براي بار دوم آن درس را مطالعه مي كنيد به راحتي مطالب را متوجه مي شويد. اين بار هم مسائل و مطالبي هست كه شما به خوبي آن ها را درك نمي كنيد آنها را يادداشت كنيد و در انتها زمانيكه مطالعه كتاب به پايان رسيد، مسائلي را كه يادداشت كرده ايد به خوبي مطالعه كنيد تا دقيقا متوجه مطالب شويد. درحين مطالعه دروس سعي كنيد مطالب مهم را يادداشت كنيد و يا مطالب مهم هر فصل را highlight كنيد تا در دو هفته ي آخر بتوانيد جهت يادآوري فقط مطالب مهم را مطالعه كنيد و وقت خود را براي جدا سازي مطالب مهم از مطالب كم ارزش از دست ندهيد.
حالا لازمه كه يكم به دروس بپردازيم : همونطور كه مي دونيد مجموعا خرد - كلان - رياضي - امار - و اين دروس تخصصي را داريد پس واجبه كه از اول تابستون شروع كنيد و دوستاني كه شروع نكردند از همين الان كه 1 شهريوره شروع كنن چون حجم درسا زياده و وقت هم كم و رقابت هم فشرده . دوباره اينجا لازمه كسايي كه اقتصاد نبودند را سفارشي بهشون داشته باشم و اينكه اول اول خرد سالواتوره را بخونن فقط در اين حد كه با مباحث اشنايي مختصري پيدا كنن بعد سراغ منابع اصلي برن . دوستان اقتصادي هم كه نيازي به اين كتاب ندارن پس بعد از خوندن سالواتوره براي غير اقتصاديها و نقطه ي شروع اقتصاديها كه از اين جاست بهتره كه خرد و كلانو با هم شروع كنن خيلي خيلي لازمه كه براي خرد بعد از تموم شدن هر فصل تستهاي مربوط به همون فصل را از كتاب محمدي بزنن و براي كلان هم لازم نيست كه بعد از اتمام هرفصل تست بزنيد كلانو براي دور اول خيلي سريع بايد مطالعه كرد دور دوم كه شروع مي كنيد بايد تو جزئياتش ريز بشيد و خوب بفهميم .و بعد فصل به فصل تست بزنيم. پيشنهاد بنده اينه كه كلان شاكري و رحماني خصوصا شاكريو را قورت بديد هر چند دور كه تونستيد بخونيد . نمودارها را بكشيد و با صداي بلند تجزيه و تحليل كنيد و سعي كنيد ارتباط مباحث كلان را بدست اورده و درك نماييد . براي هروز ميتونيد 4 تا درس بخونيد مثلا روز اول خرد كلان رياضي - و نيم ساعت براي يكي از دروس تخصصي - روز بعد خرد كلان امار و يكي ديگر ازدروس تخصصي و به همين صورت كه خردو كلان ثابت باشن و رياضيو امار و دروس تخصصي جا بجا شن و درضمن نكته برداري خصوصا از دروس تخصصي يادتون نره . براي تست دروس امار ورياضي هم مانند خرد عمل مي كنيم يعني فصل به فصل .
و درا خر اينكه بعد از مطا لعه ي كامل دروس و تستهاي انها به سراغ تستهاي كنكو ر هاي پيشين برين. و 5 ساله اخر هر چقدر بتونيد بزنيد و تكرار كنيد و در جزئياتش ريز شويد كه اصولا سوالات تكراري هستند اما در شكلي ديگر . فقط هرسال نسبت به سال قبلش از هر درس خصوصا خردو كلان 2 يا 3 سوال تازه با مفهو مات جديد طرح مي كنند.

آيا در كنكور هاي آزمايشي شركت كنيم ؟
سعي كنيد درصورت امكان در يكي از آزمون هاي آزمايشي شركت كنيد . آزمون هاي پارسه نسبت به سوالات كنكور سخت تراست، و باقيه موسسات از كنكور راحت تر .. آزمون هاي موسسه پارسه با تعداد داوطلبان بيش تري برگزار مي شود و در اكثر شهر ها موسسه ي پارسه داراي نمايندگي است. در صورتي كه نمي توانيد در آزمون هاي آزمايشي شركت كنيد سعي كنيد سوالات آزمون هاي قبلي اين موسسه را تهيه كرده و در شرايطي شبيه كنكور رسمي به سوالات آن پاسخ دهيد . اين آزمون ها جهت آشنايي شما با شرايط آزمون نهايي، تنظيم وقت و همچنين آشنايي با سوالات جديد بسيار تاثير گذاراست و نقش بسزايي در موفقيت شما در آزمون نهايي دارد.

دوستان عزيز كه قصد شركت در ازمون امسالو دارند ميتونن همين جا بيان نظر بدن و با هم مشورت كنند و خلاصه هر چي دلشون مي خواد بگن تا حسابيه حسابي تخليه شن و در ضمن از تجربيات همديگه استفاده بكنن و نهايتا ايشالا وقتي نتيجه هاشون اومد همينجا مارا هم مطلع كنند كه بسي خوشحال شويم .
در پايان براي شما عزيزان آرزوي موفقيت مي كنم و اميدوارم در آزمون پيش رو موفق و سربلند باشيد

alikoochike
09-03-2010, 03:21 AM
mamnoon az in hame etela'ate mofidi ke era'e midi

sayeh12
11-06-2010, 02:15 AM
mamnoon az in hame etela'ate mofidi ke era'e midi
خیلی عالی توضیح دادین ممنون..........من هم امسال ترم اخرمه میخوام ارشد شرکت کنم اما هنوز هیچ اقدامی برای خوندن نکردم.ونمی دانم به برنامه درسی امسال مبرسم یا به کنکور ومنابع ان /؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :42::36:

eliangel
12-04-2010, 01:04 PM
برای ریاضی و آمار چه کنم؟ ضعیفم.

خرد و کلان جبران میکنه؟

khaleghifar
12-25-2010, 01:42 PM
سلام
ممنون
خیلی مفید بود

teamo-mn
01-12-2011, 09:33 PM
سلام عزیزم
من دارم واسه کنکور آماده میشم.بیشتر نگرانیم بابت دروس تخصصی مخصوصا اقتصاد عمومی و زبان هستش.با اینا چکار کنم؟

من اردیبهشت
10-09-2011, 09:44 PM
:74:سلام خسته نباشید
ممنون بابت توضیحاتون:104: ،فقط من پایم خیلی ضعیفه بعد الان یه هفته بیشتر نیست که دارم می خونم کلان همه میگن شاکری ولی من چون تا حالا مطالعش نکردم وقتمو خیلی میگیره می خوام فقط رحمانی بخونم بعد یه چیزی این که می گید 4درس در روز درسا خیلی داره کند پیش میره ،یه جورایی داره خسته کننده میشه ،من از نظر اقتصادی هم مشکل دارم نمی تونم روی آزمون ثبت نام کردن فکر کنم میشه راهنماییم کنید ؟:42:راستی شما برنامه مطالعاتی چیزی سراغ ندارین؟:164:چون خیلی از کتابا قبلا مطالعه نشده اینکه توی چه مبحثی ضعیفم یا قوی خیلی مهمه ترای تعیین وقت .برای همین دنبال یه برنامه مطالعاتی مطمئن می گردم .لطفا اگه سراغ دارین کمکم کنید .
خیلی ممنون از مشاورتون:104:

donya88
10-10-2011, 10:08 AM
:74:سلام خسته نباشید
ممنون بابت توضیحاتون:104: ،فقط من پایم خیلی ضعیفه بعد الان یه هفته بیشتر نیست که دارم می خونم کلان همه میگن شاکری ولی من چون تا حالا مطالعش نکردم وقتمو خیلی میگیره می خوام فقط رحمانی بخونم بعد یه چیزی این که می گید 4درس در روز درسا خیلی داره کند پیش میره ،یه جورایی داره خسته کننده میشه ،من از نظر اقتصادی هم مشکل دارم نمی تونم روی آزمون ثبت نام کردن فکر کنم میشه راهنماییم کنید ؟:42:راستی شما برنامه مطالعاتی چیزی سراغ ندارین؟:164:چون خیلی از کتابا قبلا مطالعه نشده اینکه توی چه مبحثی ضعیفم یا قوی خیلی مهمه ترای تعیین وقت .برای همین دنبال یه برنامه مطالعاتی مطمئن می گردم .لطفا اگه سراغ دارین کمکم کنید .
خیلی ممنون از مشاورتون:104:
سلام
والا من سال 88 برای ارشد قبول شدم و در حال حاضر اطلا عاتم برای ارشد به اندازه ی همون سال و مطمئنا ازون سال تا به حال مقداری نوع سوالات عوض شده. تا اونجایی هم که می دونم برای کنکور 88 که شرکت کردم اگع کسی فقط کلان رحمانی را خونده بود به زحمت فراوان می تونست به نیمی از سوالا پاسخ بده . اما الان نمی دونم نوع سوالات کلان چگونس؟
این تایپیک هم مال تقریبا سال 89 هست و اطلا عات جدیدی غیر از این ندارم . در مورد برنامه ریزی هم در حد همین تایپیک بود که نوشتم و این برنامه ی خودم بود البته برای سال 88 هنوز دروس اختصاصی اضافه نشده بود . به هر حال هر کاری مشکلات خاص خودشو داره.
بازم اگه سوالی داشتی میتونی تو همین تایپیک عنوان کنی تا اونجایی که بتونم کمک می کنم.
موفق باشید

elimehr
02-15-2012, 11:19 AM
باسلام خیلی خیلی ممنونم از تاپیک علی کوچیکه من فارغ التحصیل رشته آمارم و برای ارشد میخوام اقتصاد بخونم به نظر شما اگه از الان برای سال بعد بخونم موفق میشم یا نه ؟ بازم ممنونم از توضیحات قشنگتون :72::74:

donya88
02-15-2012, 05:06 PM
باسلام خیلی خیلی ممنونم از تاپیک علی کوچیکه من فارغ التحصیل رشته آمارم و برای ارشد میخوام اقتصاد بخونم به نظر شما اگه از الان برای سال بعد بخونم موفق میشم یا نه ؟ بازم ممنونم از توضیحات قشنگتون :72::74:
سلام
ایشالا با پشتکار قبول میشید . ضمنا هم رشته ای هستیم.
تو تالار اقتصاد قسمت کارشناسی ارشد بگرد با اینکه به روزشون نکردم اما چیزای خوبی هست
به امید موفقیت