PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه دفعه روشو برگردوند و گفت:میفهمید دارید چی میخونید؟!

m.rosoukhi
08-12-2010, 07:34 PM
خیلی برام جالب بود . تا حالا دقت نکرده بودم.......
بعد از نماز ظهر و عصر ، جاتون خالی پشت سر یکی از بزرگان داشتیم نماز میخوندیم. بعد از نماز عصر یه دفه روشو برگردوند و گفت : می فهمید دارید چی میخونید ؟ همه به هم نگاهی کردند و.........
یه ریش سفیدی از لابه لای جمعیت گفت : برا خاطره ثوابشه که می خونیم . یه نفر دیگه گفت : آخه تو این دعا دقیقا دست روی درد و دل ما گذاشته و خواسته های ما رو از خدا در خواست کرده . اون یکی گفت:......
حاج آقا یه دستی به ریشهای سپیدش کشید و گفت :
در یکی از ماههای مبارک رمضان ، یکی از علاقمندان و منتظران حقیقی حضرت حجت (علیه السلام) به خدمت ایشان تشرف پیدا کرد . نماز را پشت سر حضرت اقامه نمود . تعقیبات ماه مبارک را حضرت با آن صوت دلربای خویش می خواندند تا رسیدند به دعای اللهم ادخل علی اهل القبور السرور ، اللهم اغن کل فقیر ، اللهم اشبع کل جائع .........

http://pnu-club.com/imported/2010/08/642.jpg
ایشان می گوید : همین که حضرت رسیدند به این فقره از دعا : اللهم رد کل غریب ، اللهم فک کل اسیر روی مبارکشان را به من کردند و فرمودند : می دانی غریب و اسیر کیست؟
عرض کردم : آقاجان شما بفرمایید؟ حضرت فرمودند : غریب عالم منم . همه دست نیازشان به سمت من است ولی حقیقتا به من روی نیاورده اند .منظور از اسیر منم . اگر یوسف اسیر چاه شد ، من اسیر زمان شدم ، تا خدا اذن دهد و از این اسارت زمانه خارج شوم و............
همین طور که این اهل دل داشت این تشرف را نقل میکرد ، شرمنده شدم . پیش خودم گفتم : به راستی که غریب عالم حضرته .درسته جمکران زیاد میریم .دعای ندبه زیاد می خونیم و....... ولی چقدر از این اعمال فقط به خاطر خود حضرته ؟؟، چند بار حضرت را به خاطر خودشان صدایش کردیم نه برای رفع حوائجمون.
یه کم که فکر کردم ، دیدم اصلا این دعا همش به حضرت بر میگرده . یعنی میشه گفت: دعای فرج حضرته. من بعضی هاشو میگم شما ببینید این طورنیست .اگه این طور بود بیاییم از این به بعد در خواندن این دعا ، با حضور قلب بیشتری برای حضرت دعا کنیم ، چرا که فرج حضرت ، گشایش درکارهای خود ماست .
چه زمانی همه فقیرها ، غنی می شوند (اللهم اغن کل فقیر). کی تمومه گرسنه ها سیر می شوند(اللهم اشبع کل جائع) . کدوم موقع فرج و آسایش در زندگی به واسطه رفع گرفتاریها حاصل می شود (اللهم فرج عن کل مکروب) ، کدوم لحظه است که حال تک تک من و شما به بهترین وجه تغییر میکند(اللهم غیر سوئ حالنا الی احسن الحال ) و..............
خدا کند که، تک تک ما بتوانیم با درک حضورش در تمامی زندگیمان ، کمی از غریبی خودمان را در نزد حضرت بکاهیم و تبسمی بر لبان زیبایش بنشانیم.