PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت مدل های مختلف n95 کلاسیک

Dr.Mobile
08-10-2010, 07:23 PM
جریان این نوکیا N95 کلاسیک با اسم داخلی RM-160 چیست ؟

البته همین اول بگم که این بحثی که رو دارم اینجا براتون ارائه میدم ، نسبتاً بکر هستش و من در سایت دیگری اینو مطرح نکرده ام ، چون متاسفانه در این مورد سوالی ندیده بودم و اگه سوالی نباشه ، مطمئناً ادم بیکار نیست که وقتشو بذاره برای سوال ناپرسیده

بنابراین از حمید عزیز تشکر میکنم بابت پرسیدن این سوال که منو مجبور کرد تا یه سری اطلاعات تخصصی رو خدمتتون ارائه بدم و امیدوارم که دوستان مطلع در این مورد مارو بیشتر راهنمائی کنند

خوب ببینید دوستان

در شرکت نوکیا ، برای هر مدلی ما یک اسمی داریم که همه تون با اونها آشنا هستید ، مثلاً N95 یا N95 8GB یا مثلاً N80

اما به جز اینها ما در داخل گوشی هم یا یکسری تقسیم بندی ها مواجه میشیم که بر اساس شماره RM یا حتی شماره هائی که جلوی مدل گوشی نوشته میشه ، با همدیگه فرق دارند

در مدل N95 هم ما 3 مدل N95 داریم که بر اساس استفاده این گوشی در مناطق و کشورهای مختلف جهان و بر اساس شبکه مخابراتی که در اون کشورها فعال هستش با همدیگه فرق میکنند

برای N95 کلاسیک ما 3 مدل داریم

اولین مدل : N95 -1 با اسم داخلی RM-159

دومین مدل : N95-3 با اسم داخلی RM-160

سومین مدل : N95-5 با اسم داخلی RM-245

خوب....

حالا حدس میزنید تفاوتشون چی باشه این 3 مدل گوشی N95 ...؟

الان خدمتتون عرض میکنم

اولین مدل N95 -1 با اسم داخلی RM-159 در واقع مربوط به گوشی های N95 کلاسیکی هستش که برای استفاده از شبکه های مخابراتی قاره اروپا و آسیا و پاسیفیک ، ساخته شده

دومین مدل N95-3 با اسم داخلی RM-160 مربوط به گوشی هائی هستش که برای استفاده از شبکه های مخابراتی امریکا درست شده و بهتره بگم برای امریکای شمالی یا همون North America که جالبه بدونید که در اونجا با توجه به فرکانس های مخابراتی قوی که وجود داره و ارائه کننده سرویس های 3G هستند مثل اپراتور AT&Tکه حتماً اسمش رو شنیدی..بخصوص آیفون داران عزیزمون ...در واقع شما نمیتونید از یک N95 کلاسیک مدل N95 -1 با اسم داخلی RM-159 در اونجا از این سرویس های مخابراتی پرسرعت با فرکانس های بالا استفاده کنید .

چرا ؟

چون اصلاً نمیتونه شبکه های مخابراتی پرسرعتی مثل AT&T را ساپورت کنه ( البته شبکه های ضعیفتری هم در امریکا وجود دارند که سرعت تبادل اطلاعاتشون تا حدودی شبیه همین آسیا هستش مثلاً تا اونجائی که یادمه یکی از این شبکه ها Cincinati Bell بود...اما دقت کنید که کسی در امریکا زندگی کنه و بتونه از خدمات فوق العاده پرسرعت 3G UMTS شرکت AT&T استفاده کنه ، دیگه واقعاً باید دیوونه باشه که بیاد از شبکه های درپیت و سرعت متوسط GSM مثلاً شرکت Manx North America یا همون Cincinati Bell استفاده کنه )

حالا برسیم به مدل سوم

سومین مدل N95-5 با اسم داخلی RM-245 این مدل اختصاصاً برای کشور چین و خدمات مخابراتی اونجا درست شده

خوب....

حتماً متوجه شدید که این 3 مدل N95 بر اساس شبکه هائ مخابراتی که ساپورت میکنند ، باید حتماً تفاوتهای سخت افزاری با هم دیگه داشته باشند

درسته ...

جالبه بدونید که N95 -1 با اسم داخلی RM-159 که الان تو دست اکثر ما ها هستش ، مثلاً دارای RAM حدود 147.3 مگابایتی هستش ، درصورتی که اون 2 مدل RAM شون 160 مگابایت هستش

یا باز هم جالبه بدونید که باتری اون مدل امریکائی و چینی 1200mAh هستش و خیلی قویتر از باتری 950mAh گوشی های وطنی و اروپائی N95 کلاسیک هستند

چیه ؟ تعجب کردید ؟

صبر کنید باهاتون کار دارم ..حالا اینو بشنو

گوشی های N95 کلاسیک امریکائی و چینی ( منظورم کشور سازنده نیست و بیشتر اون توانائی ساپورت شرکت های مخابراتی اونجا ها است ) دارای وزن سنگینتر و 124 گرمی هستند ، اما N95 های وطنی دارای وزن 120 گرم ..علت این تفاوت وزن هم مربوط به یکسری تفاوتهای سخت افزاریست مطمئناً

بازهم بگم ؟

نه ...

بذارید یه ذره شما رو از این حال گیری در بیارم و بگم که مدل های وطنی یا همون N95 -1 با اسم داخلی RM-159 لنزشون درپوش داره ، اما مدل های امریکائی و چینی ، لنزشون لخت و درپوش نداره ( راستی حمید؟ موبایلتون لنزش درپوش داره ؟ که اگه داشته باشه ..یعنی یه جای کار میلنگه و RM-160 نیست لابد و لبلش قلابیه )

توضیح : در پاسخ بعدی حمید به من گفت که دوربین گوشیش ، درپوش محافظ نداره و خیالم راحت شد که گوشیش همین مدل امریکای شمای یا همون مدل N95-3 با اسم داخلی RM-160 هستش

خوب...

میدونم که سرتون رو در آوردم و همینو در انتها بگم که فیرمورهائی هم که برای این 3 مدل گوشی های N95 کلاسیک میاد با همدیگه فرق میکنه

بطوری که در مدل امریکائی RM-160 آخرین ورژن فیرمور 20.2.11 هستش و برای مدل چینی RM-245 آخرین ورژن فیرمور 20.1.1 هستش برای مدلهای RM-159 وطنی هم همونطور که میدونید 31.0.17

در مورد اون پروداکت کدی هم که گفتید تا اونجائی که من اطلاع دارم مربوط به N95 کلاسیک RM-160 نیست و احتمالاً پروداکت کد یک گوشی دیگه مثلاً 6500 کلاسیک بوده و یا اصلاً یک پروداکت کد غیر معتبر هستش

فقط یادتون باشه که مدلهای RM-160 و RM-245 زبان عربی و فارسی هم ندارند

البته اینو هم بگم که ما همچی داستانی برای سایر گوشی ها و بخصوص N95 8GB هم داریم که یه مقدارشو در تاپیک زیر توضیح دادم

(http://patoghu.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sispda.com%2Fs howthread.php%3Ft%3D20584) تشخيص سريع N95 8GB مدل اروپائي از مدل امريكاي شمالي
(http://patoghu.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sispda.com%2Fs howthread.php%3Ft%3D20584)

البته مدل چینیش هم هست به جز اون 2 مدل که گفته بودم

پس برای N95 8GB ما این 3 مدل را داریم :

اولین مدل : اروپائی ، اسیائی ، پاسیفیک N95-2 با اسم داخلی RM-320

دومین مدل : امریکائی کانادائی N95-4 با اسم داخلی RM-421

سومین مدل : چینی N95-6 با اسم داخلی RM-321

با تفاوتهائی که باهم دارند ....و مربوط به سوال حمید عزیز نیست ...

یادتون باشه که اگه سوالی نپرسید ، جوابی هم نخواهید گرفت دوستان ...

امیدوارم این پرسش و پاسخها مورد توجه تون قرار بگیره و هر روز بیشتر از دیروز بر اطلاعات موبایلتون افزوده بشه که این نهایت آرزوی قلبی من هستش ..