PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مطالبي از هنرهاي رزمي

اميد 14
08-09-2010, 08:55 AM
با سلام و عرض ادب

حقير داراي كمربند مشكي دان 2 كاراته هستم و حداقل 15 ساله در باشگاههاي مختلف مشغول فعاليت ورزشي بودم ؛ اساتيد زياديو زيارت كردم و از هنر و تجربيات اونا سعي كردم به بهترين نحو ممكن استفاده كنم
در طول اين مدت زندگينامه اساتيد هنرهاي رزميو مطالعه ميكردم و سعي ميكردم اونا رو بهتر بشناسم .........
به هر حال وظيفه دونستم مختصري از هنرهاي رزميو اينجا عنوان و بعرض علاقه مندان برسونم .
تاريخچه هنرهاي رزميو به كشورهاي آسياي شرقي نسبت ميدن و اينكه اين هنر از كدوم كشور شروع شد بحثهاي زيادي داشته و دارد ؛ بدليل كدورتي ديرينه اي كه بين دو كشور چين و ‌ژاپن وجود داشت هر يك مدعي هستند كه ابداع اين ورزش مربوط به اونا بوده و مثلاً كونگ فو ( چين ) برتري فراواني دارد نسبت به كاراته و جودو (ژاپن)
كه در حقيقت با بررسي چندين بار زندگينامه بروسلي و اخيراً نيز پخش سريال اين استاد بزرگ شاهديم كه وي با ابداع هنر رزمي جيت كاندو برآن بود هنر رزمي از خود برجاي گذارد كه داراي كاملترين فنون و برگرفته از سبكهاي مختلف رزمي باشد ؛
اين عين حقيقت است ......
حقير بارها شاهد بودم دوستاني كه در ورزش كونگ فو فعاليت داشتند با ديدن فيلمهايي چيني كه با توجه به اشارات فوق خصومت و تحقير سبك ورزش كشور ژاپن را بهمراه داشته و دارد با غرور خاصي حتي در پاركها افرادي را به مبارزه دعوت ميكردند كه اين خلاف روحيه يك ورزشكار رزمي است بگذريم از اينكه ادعاهاي بعضي از اين افراد افراطي در باشگاههاي خود آنها و مبارزه با سبكهاي ديگر درس خوبي به آنها ميداد و به اين قضيه پي ميبردند كه فيلم با واقعيت خيلي فرق مي كند .
در پايان از كليه دوستداران و علاقه مندان رزمي كه تمايل دارند در يك سبك رزمي فعاليت داشته باشند ميرسونم كه با استدلال و بررسي فراوان انتخاب كنند ؛ فيلم با واقعيت تفاوت فاحشي دارد ؛ كاراته ؛ تكواندو ؛ جودو ؛ كونگ فو ؛ هاپكيدو ؛ جيت كاندو ؛ جوجيتسو ؛ نينجونسو و ...... هيچ يك به ديگري برتري ندارد ؛ اين خود شاگرد است كه ميتواند با به روز رساني فنون رزمي و اطلاعات رزمي خود در صحنه كارزار آنها را بكار بسته و پيروز ميدان باشد و بدانيد غرور و تكبر و جدال جائي در هنرهاي رزمي ندارد .
هنرهاي رزمي با دفاع شروع ميشوند و با دفاع ختم ميشوند .........موفق باشيد